Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

olousek35
5. zář 2011

@meggar jak já ti závidím. Já ted vlezla na váhu a mám o 8 kg víc než na začátku. To je hrozný. Cvičení jsem ještě nezačala, po pravdě zatím nestíhám. Dokud můžu, tak lítám a cvičím se psama, ale jak dlouho to ještě půjde, nevím. Přece jen mají nad 30 kg a je to záběr. No a břicho už mi teda pěkně roste. 😀

bambulajda
5. zář 2011

...jé ještě mám dotáz, jsem si teda samovolně vysadila utroš 🙂 ....bych asi měla počkat až do středy, ale zdá se zbytečné to do sebe ládovat, nebo myslíte, že bych měla?

olousek35
5. zář 2011

@bambulajda pokud ti to nepotvrdí oni z krve, tak nevysazuj. U někoho hcg stoupá pomaleji a klidně můžeš být těhotná. Přišla ti menstruace?

safarikovap
5. zář 2011

@bambulajda A Ty jdeš ve ST do Reprofitu na krev? Já na UTZ - na 9h ráno - se tam možná potkáme 🙂

carlik
5. zář 2011

Ahojky holky! @safarikovap jen chci říct, že na minimálku 3 folíci v takové velikosti jsou super (co já bych za to kdysi dala) a na růst sliznice určitě pij kontryhelový čaj (až do ET). A k narókoze při OPU jen dodám, že já absolvovala myslím 3x OPU bez narkózy a dá se to v pohodě vydržet. No a na kocora Marcela mám trošku jiný názor,pro mě tam jsou jiní větší sympaťáci a to je znám i v civilu a to je teda ještě o hodně lepší 😉
@olousku35 a nechtěla bys taky přijet k nám vytřít podlahy? Já se do toho musím nutit přímo s odporem 😠
@bambulajda taky bych ten Utroš ještě zaváděla až do potvrzení z krve a je mi líto, ale příště to určitě vyjde 😉

saminka
5. zář 2011

ahojky holky!!!

@safarikovap holka nezoufej nad tremi vajuchy, vsak to je krasne, ale chapu te, ja jsem z toho byla taky trochu zklamana kdyz jsem u normalniho klasickeho ivf mela az 30 vajuch a ted jen teda tri ale podivej i ze tri se zadarilo, mate problem jen u partnera tak si myslim, ze ty tri zdrave rychle spermijky urco najdou a vajucha se vam krasne oplodni, opravdu je to prumer na minimalku.....na tu sliznici bych taky doporucovala kontryhelovy caj, a nebo i deci dve cerveneho vinka 😉

@bambulajda tak je mi to lito,ale urco to priste musi vyjit 😵 😵 drz se holka!!!

@olousek35 teda ty jsi pekne akcni v sest rano umyvat podlahu 😅 😅 😅 ja se nejdriv vyhrabu z postele okolo osme, no od pristiho tydne zacne vstavani o pul osme,skola vola,no budu se snazit chodit spat driv. Z tech kil si zas tak moc nedelej, pokud jis v norme a neprehanis to se sladkym tak si myslim, ze to bez problemu po porodu shodis, ja taky ted pribiram nejak vic, jeste se nestalo aby me vaha stagnovala no ale beru to tak, ze to mimis a telo potrebuje a taky si urco dopreju vic sladkeho nez pred tehu, no ale zase musim mit nejake vyhody v tehu a specialne kdyz uz je to naposledy, tak si to uzivam, na hubnuti mas pak casu dost 😝 😝

@carlik a kolik vajuch jsi mivala kdyz jsi mela OPU bez narkozy?? ja spatne snasim bolest, tak bych jim tam asi omdlela ☹ ale na druhou stranu jsem odrodila bez jakychkoliv leku atd no ale to bylo asi jine... 😅

vsechny zdravim!!!!

safarikovap
5. zář 2011

@carlik To víš - já jsem zase měla velký oči - jsem se hecovala aspoň na takových 5 folíků a prdlačky...ale děkuju 🙂 Od včerejška do sebe klopím kontryhel po litrech (dřív jsem ho pila pravidelně, každý cyklus), ale pak jsem hodně polevila. Až do ET? No dobrá, dám na Tebe 😉 Moment, moment - ještě tam jsou nějací jiní kocóři? 😕 😕 😀 Olalala, tak to já se budu těšit na jakoukoliv další návštěvu v RF🙂
Jojo @olousek35 - ještě bys s tím vytíráním podlah mohla helfnout 😀 @carlik už je přece jenom v 21. týdnu... 🙂

safarikovap
5. zář 2011

@saminka No to jsem chtěla slyšet - vínko 🙂 Tak to já to budu kombinovat - přes den hrnek kontryhelu, večer decánko dvě vínka. Díky holky za uklidnění - právě, že jsem si vzpomněla na Tebe a Tvou minimálku, tak jsem se trošku hodila do klidu. Jojo, problém je jen u partnera, takže...už nad tím nebudu přemýšlet, uvidím ve ST na dalším UTZ.

@carlik + @saminka - no tak vy jste dvojka 😀 Jedna absolvuje OPU bez narkózy, druhá rodí bez epiduralu...a pak po mně chtějte nějaký výkony, když vidím, jaký jste hrdinky 🙂

saminka
5. zář 2011

@safarikovap no vidis, pekne sis to naplanovala, a to vinko ti urco i ten zanet vyleci 😉 jinak co se epiduralu tyce tak jak jsme jeli do porodky byla jsem rozhodnuta si ho nechat dat, jen aby me zbavil bolesti ale uz bylo pozde a nebyl vlastne cas na nic jineho nez jen to rozeni 😅 😅 tak ted premyslim, co udelam u druheho 😀 😀 bolest to byla to jo, ale kdyz jsem to zvladla jednou tak snad i podruhe 😝 no jeste nic neplanuji, jeste to neni aktualni 😅 😅

safarikovap
5. zář 2011

@saminka Ty jo, Ty jseš borec, fakt...já vím, že tu bolest si pak člověk nebude pamatovat, jen co dostane do ruky toho drobka a klidně by do toho šel znovu i bez epiduralu - ale i tak - smekám 😉
Zánět bude určitě O.K., jen ráno to bylo takový drobný svědění, zarudnutí, teď už vůbec nic, ale budu aplikovat čípky, pro jistotu...

bublenudle
5. zář 2011

Ahoj holky,moc vas zdravim...v patek si jdu pro leky na minimalku,moje premieta v RF 😵
chtela jsem se vas zeptat,co na zlepseni vajicek??? mate nekdo nejakej typ?? ja pri vsech IVFkach a Ket jedla kys.listovou,wobenzim,.. jak to jeste vylepsit??
diky za babske rady 😉

jana321969
5. zář 2011

@safarikovap no ja neuvažuji o ničem mě proště bylo řečeno že na IFV to u nas neni,že to bude ICSI ani v ceníku ahni o PICSI vubec nemluvila je tam krome ceny nejaky jiny extra rozdil ze treba je vetswi sance za se t udrží nebo tak nějak, asi každý doktor v RF to řeší a dělá jinak. Holky a zaváděn zpět teho embrya to kdyz je ambulantce bez narkozy to uz neboli?? na odběr vajíček bude moje premiera narkozy a nikdy by me nenapadlo že v této situaci.

safarikovap
5. zář 2011

@bublenudle Supééééééééééér 😉 Mám po minimálce jen 3 folíky a doufám, že dorostou...ve ST další UTZ. Držím palce. ať máš víc vajuch 😉

safarikovap
5. zář 2011

@jana321969 U nás je dost velký problém v morfologii a progresivním pohybu ve spermiogramu, tak proto PICSI. Ale i kdyby ne, tak se zeptám sama, protože v našem případě má PICSI opodstatnění. Zavádění embrya zpět (ET) už je bez narkózy - pokud zvládneš OPU, tak pak už všechno 😉

ivka3901
5. zář 2011

@safarikovap to je super kiežby som mala aspom já toľko,lebo mám trošku strach,že ked som mala len 4 folikuly po tých veľkých množstvách hormonálnych inekcií tak ten clostibegit my možno nezaberie a nebudem mať vajuchá ☹ ale zas mourinka mi písala,že baby mali po tejto minimálnej stimulke viacej vajíčok ako po tom veľkom množstve hormonov

safarikovap
6. zář 2011

@ivka3901 U mě byla minimálka první pokus, takže doktorka zkoušela, jak zareaguju. A je fakt, že pokud Ty už toho máš tolik za sebou, včetně klasických protokolů, tak bych minimálku zkusila. Na koníkovi najdeš spoustu koček, který na velkou dávku hormonů reagovaly nula nula prd a při minimálce to bylo daleko lepší 😉 Nemáš co ztratit 🙂 Já se můžu tlouct do hlavy, proč jsem nešla radši do klasickýho protokolu přes pojišťovnu, ale Ty - když víš, že i po vysoké dávce hormonů moc nereaguješ...Ty ne🙂

agnes88
6. zář 2011

@safarikovap ahoj, pokud normálně funguješ i normálně (bez léku) 🙂 tak si myslím že by ti mohla stačit minimálka. Spermijky si doktoři pohlídají a zavedou ti tu nejlepší. Proto myslím že klasické ivf pro tebe je zbytečný záhul. Můj názor. Známá byla po klasickém ivf úplně hotová, strašně unavená, tak zkusily minimálku a na podruhé to vyšlo a maj už roční páreček 🙂. Podotýkám že ona taky byla fit a partner měl nahouby spermio.
@bublenudle myslím že wobenzym je dobrá volba. Když si přečteš návod na co všechno pomáhá....přeji aby byly kvalitní, nemusí jich být hodně.

safarikovap
6. zář 2011

@agnes88 To se Ti to radí, to se Ti to radí, když máš sama klasickou stimulku 😀 Ale né, už na to kašlu a přestávám se stresovat - zítřek rozhodne. Na tom, že tam jsou jen 3 folíky stejně nic nezměním, tak si tady nebudu dál stěžovat, když...tady toho ostatní holky mají za sebou daleko víc 😔 Počkej, počkej - uvidíme v pondělí, jak se vytáhneš Ty😀

carlik
6. zář 2011

Ahojky, vy jste toho zase naplkaly 🙂 @safarikovap Jak se říká, nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. A je lepší mít dozralé 3 vaja než odebraných 30 a z toho jen 3 kvalitní. Tož bolest nějakou cítím, ale už jsem fakt zažila hodně, takže OPU bez narkózy 3 folíků se fakt dá v pohodě zvládnout. Je to jako při vyšetření a pak tě trochu štípne a hotovo, no a hlavně víš hned kolik máš vajuch a jdeš a na nic nečekáš. Někdo má daleko větší strach z toho uspání. Kamarádka šla na OPU s 1 folíkem do narkózy. Jo a na červený vínko jsem zapomněla, to já si dávala před a po ET, samozřejmě jen po 2 dcl 😉
A k porodu s epidurálem - to už mám bohužel horší zkušenosti, páč mi to blbě píchli, a to ještě na 3x. Takže teď bych nejradši brala císaře 😔
@saminka no vajuch jsem měla max 3, k ET jen 1 embryjko a nic a když ženská zvládne porod bez léků, tak OPU je brnkačka
@beblenudle no na zlepšení kvality vajíček prý nic neexistuje (říkají doktoři), ale zkoušíme všechno. Já třeba užívala Femigard, pak Maccu, dobrý jsou i čaje z čínské trad. medicíny, ale je to všechno na delší dobu užívání. Tak věř, že teď se nějaký vaja urodí a budou embryjka k ET 🙂

bellka
6. zář 2011

Krásné ránko všem těhulinkám, maminkám s mrňousky, čekatelkám na testík, stimulantkám a snažilečkám 🙂 🙂 🙂
@olousek35 zlatíčko, já během těch stimulek nabrala 8 kg a dalších 17 v těhotenství, 15 mám dole, 12 se mě stále drží, ale neřešííím 😉
@bambulajda je mi to líto, testík už by měl jistě ukázat, jak to je a příště to určitě výjde, i když teď to asi není to, co chceš slyšet 🤐 ale sama nic nevysazuj 😉
@safarikovap @ivka3901 bééérušky klíííd, hlavní je kvalita, né kvantita 😉 Já byla vždy nosnice jako blázen, spoustu vajec a nic z toho, pak stačily 4 folíky se zralými vajíčky a Šimonek je túúú 😵 😵 😵
Co se týče epidurálu, měla jsem ho kvůli vysokému tlaku a za mě už nikdy, páč mi ho píchala na 2x a ještě dnes mě někdy bolí kolem toho a nás to akorát utlumilo se Šimonkem oba, že jemu hrozila hypoxie a jak se tam šprajcnul, tak pak s námi letěli na císaře. Za mě jednoznačně císař a kdybych věděla, jak to všechno bude, tak jdu do něj hned, ale to nemohl nikdo vědět a hlavní je, že všechno dobře dopadlo 😵 😵 😵

carlik
6. zář 2011

@bellka ahojky mamino, přesně jak píšeš s těma kvalitníma vajcama 🙂 A já během stimulek nabrala 6 kg, takže to asi každá ženská nějaký to kilčo přibere, ale za ty miminka to stejně stojí 😉
A s epidurálem koukám máme stejný blbý zkušenosti. Mě pak ještě 3 měsíce po porodu rovnala neuroložka bloknutou kostrč a záda ☹ A jen jestli se můžu zeptat, tak toho císaře Ti dělali v celkové narkóze nebo ve spinální? Já bych taky šla nejradši na císaře, ale jen tak na "přání" to nedělají, musí být nějaký lékařský důvod...

agnes88
6. zář 2011

@safarikovap 😀 klasickou stimulku, jo. Já nereaguju na clostil tak na mě machač narukovat s tím že zkusíme tamoxifen a ať určitě nečtu příbalovej leták, bo bych se z toho...je to na léčbu rakoviny prsu, prej. Takže tento cyklus mám taky takovej zkouškovej. Uvidíš zítra, budeš tam mít tři krásný velký a hlavně aby ta sliznice dorostla. Minule mi říkal Marcel, že sice by mi tam něco šoup, ale nemělo by se to do čeho zavrtat. 🙂

safarikovap
6. zář 2011

Krásky, dneska jsem na služebce v Maďarsku - večer vás všechny dočtu a pisnu 🙂 Mějte se! Petra

andilek01
6. zář 2011

Ahojte, nevíte někdo, co je pravdy na tom, že se vedle Reprofitu staví nová klinika? 😕 Nebo to bude nová součást Reprofitu?

bublenudle
6. zář 2011

@safarikovap No,uz se moooc tesim...tak uvidime,co bude dal... 😵

bellka
6. zář 2011

@carlik toho císaře mi dělali v celkové narkóze, ale byl to fofr, Pavlík říkal, že to bylo během 4 a1/2 minuty, protože nebyl čas a on, bobek, ani nestihnul utíkat k mé hlavě, takže všechno měl v přímém přenosu 😕 Jinak důvod pro císaře je jednak věk nad 30 let a potom těhotenství po IVF, takže se neboj a klidně se o něj přihlaš 😉

safarikovap
6. zář 2011

@bublenudle A jdeš si zatím jen pro Clostil? Jsem myslela, že si s ním vystačím, ale včera a dneska jsem musela připíchnout Merional. V pátek podej hlášení 😉

safarikovap
6. zář 2011

@agnes88 Zásadně čtu příbalový letáky, takže kdyby mně doktor naordinoval Tamoxifen a neřekl mně "nečtěte to", tak už mám nachystanou oprátku 🙄 😀 S tou sliznicí se snažím - kontryhle + červené vínko. Jen...@saminka - nemůžu prohodit ten poměr? Jako že: 2dc kontryhelového čaje a 5dc vínka? 😉
@agnes88 A jak na Tebe tan Tamoxifen působí? To je obdoba Clostíku - poučte mě? 🙂 Páč po Clostilu teda bída - jsem zdutá jak...

safarikovap
6. zář 2011

@carlik Mám to OPU risknout bez narkózy? 😕 Jsem sračička, kdyby jste mě dneska viděli, co jsem předváděla za scény, když jsem si měla píchnout ten Merional - ale pak jsem na sebe byla pyšná!!! Jo počkej, už to čtu - při tom odběru vajuch to jen "štípne"? No, tak to nic, to neklapne - kdyby to bálelo, řezalo nebo nevím co, tak to přežiju, ale štípaní nene 😨

safarikovap
6. zář 2011

Holky a vy co jste stimulovaly dlouhým protokolem (nebo čímkoliv, kde se něco "připíchává") - zase se ptám, jako blondýna - ty aplikační jehly jsou všechny stejný? U toho Merionalu to bylo nic - jehla dlouhá cca 1,5cm 🙂 No, dobrý, nesmějte se - vím, že tomu se ani nedá říkat jehla 😀