Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
1. črc 2012

Holky, prosím Vás, kterou z Vás nebolelo vůbec po ET břicho jak na mrchu a přesto to vyšlo a našly jste //? Mě před ET břicho bolelo a od té doby ani ťuk...tak nevím jestli je to dobře nebo špatně, protože když jsem těhu byla, tak břicho vždycky pobolívalo.

kacatka
1. črc 2012

@drndapetka Ahoj, no myslím, že je to individuální, vím, že je to těžký, ale jak už jsem pochopila, tak je lepší se nějakým těm příznakům těhu vůbec nevěnovat. Co se týká mě, tak já jsem 3 nebo 4 den po ET expandované blastocysty jedničkové kvality měla křeče jak před menses a myslím, že tenkrát jsem o to embryjko přišla ☹ , následně po tom, tedy 8 den po ET jsem to dostala. Ale jak říkám, zkus na to nemyslet, věnuj se příjemnějším věcem a vše dopadne dobře. Držím palečky 😉

drndapetka
1. črc 2012

@kacatka jj, já se zaměstnávám dost, je to přece jen můj 4.ET tak to neberu tak nějak tragicky, ale holt srovnávám s těma předešlýma ET a mě vždy to břicho právě dost bolelo jak před ms, tentokrát nic, tak mě to jen zajímalo, jak to měly ostatní holky-taková malá anketal dělám statistiku 😀

misha83
1. črc 2012

@drndapetka No, já ho cítila, když jsem těhu byla a i teď, když jsem těhu nebyla, takže to taky nerozlousknu 😉 .

drndapetka
1. črc 2012

@misha83 no já to měla takto- při 1.IVF jen 3.den po ET píchání max.3 x denně, žádné křeče ani velké bolesti a těhotná jsem byla (sice pak potrat, ale to už je druhá stránka věci), pak při 1.KET strašné bolesti na 2.-3. den po ET a výsledek negativní (testila jsem už od 5.dne po ET a // se vůbec neobjevily), pak 2.IVF - bolesti mírné-výsledek 6.den po ET dušík na testě (možná to byl ještě Pregnyl), pak testy regulérně nega. Je zvláštní, že je to pokaždé jinak 😒

A jak Ti vůbec je? Ty vedra jsou strašně vysilující, že ☹ Mě je celej den strašně zle - žaludek na vodě, motání hlavy,... 😝

misha83
2. črc 2012

@drndapetka No právě, takže se podle toho vůbec neřiď a já držím pěsti co to jde 🙂. Jinak já se mám fajn, utrogestan mi MS nijak neposunul, takže už druhý den zobu clostilbegyt, musím se dnes objednat na UTZ. Tak uvidíme.

audi1986
2. črc 2012

@drndapetka po ET mě nebolelo nic a dokonce jsme hned za týden šli na Šumavě 25km pochoďák ve sněhu a teď jsme v 18tt, tak držím moc palečky

kcvrcekz
2. črc 2012

@drndapetka no já první ET mírné bolesti břucha ( ale asi biochem.) a 1 KET bolesti jak na ms a nic, tedy 12 den nic jestli se chytli a pustilo ví Bůh...
A jak se jinak cítíš? Ty vedra jsou šílený. A fakt je, něčím se zaměstnat... Viděla jsi mě magor hadra... Ale o tebe strach nemám ty jsi šikula 🙂 moc na tebe myslím.

kcvrcekz
2. črc 2012

☼ ♡☼♥☼ ČEKATELIKY NA // ☼ ♥☼♡☼

@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky
@lenajsek
♧Plánovaný KET –nevyšel a držíme pěsti do dalšího pokusu…
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4 E. 1 KET neúspěšný..
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 (5 pokus ? je to tak?)
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
Průběh: zatím zkouší 2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny // moc držíme pěstičky ať cg stoupá..🙂
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 19.6. jdu pro léky a kolem 10.7. další pokus
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyni ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu

♡♡TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce
Průběh: podařilo se první IUI
@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu
tak holky budu dělat tabulku vždy v týdnu ju?Na víkedny většinou mizíme na chatu tedy jen odpo a pak jsem hotová..☹ Tak snad je vše v pořádku...

kcvrcekz
2. črc 2012

@safarikovap Řekla bych, že už je čas na GRATULACI VDANÁ PANÍ🙂. Přeji vám moc štěstí a ať vám malý prcek dělá radost🙂.

lenajsek
2. črc 2012

@drndapetka Ahoj, tak co si pamatuju při Lukáškovi po minimálce, tak to mě bolely prsa šíleně a břicho jak na MS šíleně a to jsem si myslela, že to nevyšlo, ale opak byl pravdou. Teď při KETu (ovšem u mě bez hormonů, jen pak 4pilule denně Utrošu), tak mě nejdřív nic, sem tam mě píchlo v podbřišku a ten druhý týden to už mě pobolívalo víc, ale ne jako na MS, spíš takové píchání, jakoby zaražené prdy, nebo jak bych to nazvala... 😝 Ale jak na MS ne. A prsa taky ne. A pak jsem začala špinit a přišla MS, ještě před testem. Ale to si jsu jistá, že se mě na chvilku embryjko asi chytlo, bo čípek byl fakt hodně dlouhý a tvrdý a den před tím, než jsem začala špinit, tak trošku změknul a zkrátil se. Ale to, že mě při té minimálce pak bolelo břicho a prsa, může být i větším množstvím hormonů, Clostíkem a injekcemi, kdo ví...
Takže asi jak píšou holky, každý to má fakt jinak a nezbývá, než doufat, že je to vše v pořádku.. moc moc moc držím palce, ať už prolomíš tu červnovou smůlu!!!!! 😉

lenajsek
2. črc 2012

@haaappy Ahoj, moc díky za info, my právě IUI měli asi 9x v jiném CARu, 1x v RF ještě před tou šťastnou minimálkou, takže nevím, no... Jako něco to taky stojí a když budeme mít hotový spermiogram a budu jezdit na kontrolní UZ, jak vypadají vaječníky a sliznice a budem se snažit doma, tak by to snad mohlo jít...
Člověk nikdy neví. Zatím manžel o IVFku nechce slyšet, ale já osobně si myslím, že ho nakonec asi taky na podzim absolvujeme... to bych si moc přála. Ale z poslední zkušenosti vím, že na sílu něco řešit, nemá smysl a nikam to nevede, bohužel...

Jinak jak jste psaly o té minimálce, tak já teda měla Clostík (už teda nevím kolik toho bylo denně) a pak jsem něco málo dopíchávala, ale měla jsem Fostimon a pak mi dali pár zbytečků Orgalutranu myslím, takže hormony jsem měla ty nejlevnější a šla bych do toho znovu, Puregon jsem měla v jiném CARu při prvním klasickém IVF a bylo to k ničemu, na Fostimon jsem reagovala snad ještě líp...
A měla jsem v folikuly, v nich 4 vajíčka, jedno přezrálé, tak se odebraly tři a všechny tři se oplodnily.
Dvě jsem si nechala transferovat, z toho bylo pak jedno srdíčko Lukášek a jednoho mražáčka jsme si teď v tom červnu vyzvedli, což se bohužel teda nepovedlo...
Ale u mě je to už tak, že nepotřebuju hodně vajíček a embryjek, stačí jedno kvalitní, aby se uchytilo... 😉

Takže teď jsu na vážkách, jako při klasické IVF je víc hormonů a pak se doplácí víc za ICSI, PK a podobně...
Nás minimálka tehdy vyšla na cca 18tis, ale to jsem platila 700,- za narkózu, což mě tehdy překvapilo... tehdy jsem to neřešila, dneska bych to už asi řešila dopředu....

sikulik
2. črc 2012

@drndapetka ahojky, tak já mám za sebou 3x klasické IVF, vždy 8.den po ET přišla ms, pak úspěšné 4. klasické IVF a pak zatím úspěšný KET v nativním cyklu pouze s utrošem. A vždy mě tak od 3. - 4.dne začalo pobolívat břicho jako na ms, a ještě mi začaly vystřelovat křeče jakoby z podbřišku do třísel, což mívám taky před ms. Takže pokaždé stejné příznaky, ale s různými výsledky. Zkus se moc nepozorovat a jak píšeš, zabývej se něčím příjemným, pohodovým. Držím vše co mám, aby ti to konečně vyšlo 🙂

lenajsek
2. črc 2012

Jinak moc díky za podporu, my na první dítko čekali 5 dlouhých let a vyplatilo se, takže opravdu je to tak, že na každého to vytoužené miminko čeká..
Je otázka další, jestli dokáže štěstí sednout na člověka jen jednou, nebo víckrát... Já jsu nesmírně šťastná, že máme malého a každý den děkuji osudu, že to vyšlo, ale ještě jednou bych to chtěla zažít, ještě jednoho prďolku ke staršímu bráškovi... ale nevím, jestli nám osud nechce dopřát jen jedno dítko...

Taky jsem si říkala, že to bude super, že by měl Lukášek jak kdyby dvojčátko, jen o tři roky mladší... holt to tak asi nemělo být...

Ale už se v tom nemá smysl pitvat, prostě to nezměním a je potřeba být silný a myslet pozitivně dál a fakt to nevzdávat...

Ještě jsem si říkala, že bych pila nějaký čaje, ten Kontryhel bych mohla pít každý den i normálně, že? Třeba by mi to taky napomohlo, mateří kašičku znova zobu...
A manželovi bych šupla taky nějaký vitamíny, co si pamatuju - Selen se zinkem a vitamín E?

Krásný den všem!!!

sikulik
2. črc 2012

Ještě vás musím pobavit, když tady řešíte IUI. Mě říkal kdysi doktor, že IUI je vlastně takovej sex bez rozkoše pro oba 😀 , dělal si samozřejmě srandu, a že domácí snažení s průběžnou kontrolou na utz jak rostou folíky (které jsme také absolvovali), je mnohem příjemnější 🙂 . Jenže zase je tu ta psychika, že. Doma na to člověk myslí, a při IUI mu to tam "lupnou" a je to 🙂 . A teď babo raď, pro někoho je příjemnější jedno, pro jiného druhé 🙂 . Myslím, že holkám tu vyšlo jedno i druhé 🙂

sikulik
2. črc 2012

@lenajsek ahojky, hele neber to tak, že osud vám možná chtěl dopřát jen jedno, je lepší vzít osud do vlastních rukou a "porvat" se i o to druhé. Už jednou jsme tu řešili, že jsme všechny hodný holky, a že si můžeme přát klidně i dvě dítka a není to příliš na osud 🙂 a máme právo chtít další štěstí. Takže hlavu vzhůru a určitě vám to vyjde!!! Jo a ty vitamíny pro manžela, to je přesně ono, co píšeš 😉 . Kontryhel se tuším pije denně od prvního dne ms jen do ovulky a pak ve druhé fázi cyklu asi už ne, ale nejsem až takový odborník, holky ti poradí líp

haaappy
2. črc 2012

Chichi, no ono popravdě té rozkoše není moc ani u jednoho 😀 Obojí je to dost plánované. Když mi Štěpán tehdy říkal "v sobotu večer to vypukne", tak jsem si na něj i vzpoměnla, jestli na nás myslí a drží pěsti.. no mišuge, fakt 😀 😀

sikulik
2. črc 2012

@lenajsek našla jsem jen tohle, ale to potvrzuje, co jsem si myslela

http://www.womenzone.cz/poradna/otazky/Jak-spra...

haaappy
2. črc 2012

Já teda taky piju kontryhel jen do půlky cyklu, pak už ne. Vínko popíjím nějak průběžně, ovulka neovulka 😅 Mateří kašičku dokoupím a v pondělí jdu na UTZ, tak jsem zvědavá, co naroste... No je to záhada, už fakt nevím co ještě vyzkoušet... možná tak nohu za krk, to jsem ještě netestovala 😀 Jinak snad všechno 😝

lenajsek
2. črc 2012

@sikulik Moc díky, jseš zlatá. 😉 Sice to už nestihnu od prvního dne MS, ale když budu pít ode dneška, tak se asi nic nestane. Ještě doběhnu do lékárny pro to Ečko, Selzink máme doma.
A asi máš pravdu... dvě děti nejsou zase tolik... 🙂

A s tím IUI je to asi tak, jak píšete, obojí je dost plánované, ale doma je to o dost příjemnější, zadarmo, pohodlnější a dá se to zopakovat druhý den 🙂

misha83
2. črc 2012

Tak v pátek jdu na UTZ a uvidíme, jestli tam nějaký folík roste. Mám 2-6 den clostilbegyt 1-1-1. V pátek budu 7 DC.

olousek35
2. črc 2012

@misha83 držím pěsti

lenajsek
2. črc 2012

@misha83 Taky moc držím palce!!!! 😉

kcvrcekz
3. črc 2012

☼ ♡☼♥☼ ČEKATELIKY NA // ☼ ♥☼♡☼

@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky
@lenajsek
♧Plánovaný KET –nevyšel a držíme pěsti do dalšího pokusu…
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4 E. 1 KET neúspěšný..
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 (5 pokus ? je to tak?)
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
Průběh: zatím zkouší 2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny // moc držíme pěstičky ať cg stoupá..🙂
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 19.6. jdu pro léky a kolem 10.7. další pokus
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyni ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu

♡♡TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce
Průběh: podařilo se první IUI
@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu

kdyby bylo třeba něco změnit písněte..🙂

1miska
4. črc 2012

tak jsem si dnes v lekarne koupila za 1140 Kc chlorellu - zelená řasa.... nějaká holčina psala jak ji to krásně upravilo cyklus a děložní sliznici... kdyby ni někdo před dvěmi roky, že já zcela nealternativní osoba bude kupovat takové věci, nevěřila bych

haaappy
4. črc 2012

@1miska Ahoj, no to mi povídej... já na to taky moc nebyla, a teď?? Cvičím Mojžíšku, piju kontryhel, beru mateří kašičku, chodím na reflexní masáže chodidel, navštěvuju léčitele apod. 😀

bublenudle
4. črc 2012

Holky,zdravím a mám dotaz...nedostala jsem ms,tak jsem dostala Pregnyl,ale uz je to 11tý den a nic..za jak dlouho Vám došla ms???

fretecka
4. črc 2012

Ahoj holky,mohu mít dotaz na maminky,jsem začátek 7tý a začalo mě strašně bolet v kříži,tak trochu se bojim jestli to je normální,nebo to signalizuje něco špatného. Před tím 1.UZ jsem ze všeho nervozní.Děkuji

sikulik
4. črc 2012

@1miska ahojky, jojo, taky jsem kdysi brala 🙂 , když jsme se snažili přirozeně, prý to pročistí organismus, tak ať ti pomůže 😉
@bublenudle ahooooj, to ti bohužel neporadím, nemám zkušenosti, že by se ten váček třeba vzpamatoval a něco se dělo???? No nebylo by to špatný 🙂 , a nechceš zkusit zavolat Machačovi?
@fretecka na začátku těhu bolí asi každou v podbřišku a můžou s tím být spojené i bolesti v kříži, je to vlastně z druhé strany dělohy, takže pokud to nejsou nějaké veliké bolesti, tak zůstaň v klidu a pozitivně naladěná na mimíska 😉

bublenudle
4. črc 2012

@sikulik Ahojky,ja u Machače byla a dal mi ten Pregnyl,ale pořad nic ☹ tak nevim,no....řikal do 10ti dnu!!!