Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

hexelucka
25. srp 2011

holky tak první minimálka v Reprofitu vyšla díky štěpánovi a ted bohužel jsem po revizi mimi to vzdalo v 9tt, ale byli na mě v Brně úžasně hodní jen je smutné že mi revizi dělala paní doktroka co mi dělala i ET☹ironie osudu☹ale jsem ráda, že jsem přešla do Reprofitu vím že mě v tom Machač nenechá a on se chová opravdu skvěle říkal mi že to spolu dobojujeme tentokrát do konce🙂takže tohle byla jen smůla která se stává prostě příroda☹až se zhojím jedeme dál do čtveřice všeho nej....všem ostatní přeji štěstí jak snažilkám tak těhulkám já si počkám na ty dvojčátka🙂

jana321969
25. srp 2011

holky jsem tady nová mohla bych se neco zeptat byly jsme v reprofitu zatim max.spokojoena ceka nas kontrloni sperm. v rijnu a pak pry nas nemine umele oplodnemi metoda ISCI, muzete me rict co jste braly za hormon injekce nebo pero davkovaci, na prvni umele da se to povest napoprve? radite zavest radeji 2 embrya pokud budou? kolik vas to cca vyslo? my prave mame 50% spermii živých z teho jen 1 procento jen progresivních a normálních! ale o žádných genet. testech spermii nam nic nerikaly.

jana321969
25. srp 2011

když je špatná fragmentace spermií to znamená, že je jen potřeba dárce spermatu?

meggar
25. srp 2011

@olousek35 Já dobrý. Jdu na kontrolu až 2.9. Je to pro mě strašně dlouhá doba, až po měsíci, potřebovala bych se každý týden přesvědčovat, jestli je všechno v pořádku. 😉 Pohyby ještě necítím, jen sem tam v klidu takový jakoby bublinky, ale to tak max. 1x za týden. Břicho už mám hl. večer, ale přibrala jsem zatím jen 2 kila, tak doufám, že do 20kg nedospěju 😉

meggar
25. srp 2011

@jana321969 Ahoj, vítej mezi Reprofiťačkama. Já jsem píchala perem Puregon. Před stimulací ti dají vybrat, jaké léky chceš. U některých je menší doplatek u jiných větší. Puregon má doplatek cca 5 tis.
Umělé se dá povést napoprvé, je to o štěstí. Já kolem sebe mám dost párů, kterým se to povedlo na poprvé, tak neklesej na mysli. Obecně ale platí, že u 1. pokusu je šance tak 50% a u 3. už tak 90% 😉 My jsme si nechávali zavést 2 embrya, páč to bylo naše už 3. IVF, ale nechávali jsme si je zavést i při předchozích pokusech. Navíc my jsme s dvojčátkama tak trochu počítali a chtěli jsme je. Pokud si ale dvojčata nedokážeš představit, tak je lepší jedno embryo.
1% progresivní pohyb doředu vůbec nevadí, protože jak nám vysvětlovala androložka, tak pro ně je při ICSI důležité jen, aby se spermie hýbala jen trochu, aby poznali pod mikroskopem, že je živá.
Genetické testy na spermiích se dělají až v případě, že jsou IVF opakovaně neúspěšná, embrya se nevyvíjí, jak mají, nebo dochází opakovaně k potratům.
Špatná DNA fragmentace neznamená nutně dárce. Záleží na tom, kolik % spermií je poškozených. A i tak máte na výběr, zda do dárce jít, nebo ne. Je to všechno na domluvě 😉
Tak přeju hodně štěstí 😉 😉 😉

jana321969
25. srp 2011

děkuji děkuji, radeji bych chtěla zkušet to pokud nam o darcovsti zatim nic nerikaly chtela jeho teda on to i tak tezko nesl verdikt vysledku takze tak, a ty taky chodis do reprofitu do Brna? uz jsi mela umele ty? chci jit na to v listpoadu protoze jeste cekame na kontrolni sperm. v rijnu. A to davkovaci pero to uz tam davka vtom je nejak dana nebo si neco budu muset jeste davkovat nejak sama? pripada me to docela vse složite, a ke vsemu me krome vrtani zubu nikdy nic nedely takze mam strach z narkozy atd... vim ze to mimco udelam cokoliv ale strach tu je, kolikrat jsi jezdila na ultrazvuk?

jana321969
25. srp 2011

kolem me rikaji kdyz nemame zadne deti at risknem dve bud se chyti obe nebo treba aspon jedno zustane ze je to vetsi sance.

jana321969
25. srp 2011

mezi tema hormona je rozdil jen v cene nebo i v nečem jinem nebo podle problemu partnerky aj? taky me nabizela to pero paní dr. v Brně. ze je tam doplatek mezi 2-5.000 Kč.

meggar
25. srp 2011

@jana321969 To pero ti vysvělí jak si půjdeš nafasovat léky na IVF, takže toho se neboj. Narkóza je jen na čtvrt hodinky, takže nic velkýho. Toho se nemusíš bát.
Ty hormony s větším doplatkem jsou ty novější a měly by být o něco šetrnější.

jana321969
25. srp 2011

a ty čekás po umělém 1?

jana321969
25. srp 2011

a na kontrolu na ultrazvuk jsi jezdila kolikrat pred odberem vajicek 2x? ja chodim ke Kuřecové dr.

safarikovap
25. srp 2011

@meggar Člověče, tak já pořád pátrám pátrám na netu a teď si mně odpověděla - my ten spermiogram máme taky katastrofální (morfologie 1%, progresivní pohyb 0% - jinak množství a pohyb jakž takž), takže jsem si říkala, že nejdřív nás určitě pošlou na genetiku atd...(i když u přítele je ten katastrofální spermiogram zřejmě způsobený operací tříselné kýly). Ale pořád jsem si říkala, že nejdřív určitě zkusí IVF+ICSI a pokud se nezadaří, embryo se nebude vyvíjet nebo dojde k potratu, tak pak se bude pátrat po detailnější příčině. Saaaaakryš - že se někdo na to téma nezeptal hned - jsem kvůli tomu měla zkaženej celej srpen 😀 Výsledky spermia totiž máme už od července, ale další konzultaci až teď v úterý a já jsem pořád pátrala, pátrala jaký bude asi další postup (a doktorky jsem se samozřejmě nezeptala - koza - páč jsme byli v Reprofitu jen jednou, tak jsem nechtěla dělat chytrou a zbytečně sondovat). Tak...já bych fakt mohla začít v dalším cyklu se stimulkou...jupííííííí 🙂

meggar
25. srp 2011

@safarikovap My máme teda celkový pohyb 31% a z toho progresivní 1%(progresivní je směrem dopředu).
Já se teda taky vždycky na hromadu věcí zapomněla zeptat a pak pátrala na internetu 😉 Tak jsem ráda, že jsem ti spravila alespoň konec srpna 😀 😀 😀
@jana321969 Já jsem byla taky před odběrem vajíček 2x na UTZ, pokaždé ale u někoho jiného. Čekáme dvojčata a bylo to už naše 3. IVF

safarikovap
25. srp 2011

@meggar Zlepšila, zlepšila - ani nevíš jak!!! My máme celkový pohyb 26% - žádná sláva, ale hlavně, že tam vůbec nějaký mršky jsou. No hele - před další konzultací jsem napnutá jak sáňky v létě, takže ta vidina toho, že nebudeme muset absolvovat další testy a jdeme do toho - to člověkku hned zvedne náladu 😉 I když - ještě nemám výsledky HP, tak abych po výsledcích nespadla na držku. Ale moooooooooc díky!!!! 🙂

meggar
25. srp 2011

@safarikovap No podívej. Hormonama se to u ženské dá spravit vždycky, takže i kdyby ten HP nebyl nic moc, tak ti maximálně nasadí větší dávky hormonů. Těma se dá ovlivnit dost věcí. Ale věř, že to bude dobrý 😉

safarikovap
25. srp 2011

@meggar Tož já jsem právě až moc klidná 😀 MS a ovu šlape jako hodinky, tak snad to nebude totální držkopád (až se dozvím výsledky) a za chvilku mně bude ve statusu blikat taky 16. týden jako Tobě 😉 I když - dvojčátka - olalala - to by byla divočina 🙂

meggar
25. srp 2011

@safarikovap Tak to buď v klidu. Mě to taky šlapalo, jak hodinky a měla jsem to v poho. 😉

safarikovap
25. srp 2011

@meggar Jseš hodná 🙂 Víš co se říká: pánbůh Ti to oplatí na dětech 😉

meggar
25. srp 2011

@safarikovap Jo, díky. Kéž by aspoň to jedno bylo tak hodný, jak na ultrazvucích (to je celý po chlapovi). I když my jsme oba jako děti byli hodní(teď už je to horší 😀 )tak někde se to musí projevit. 😉

safarikovap
25. srp 2011

@meggar Prosím Tě - po tom všem, čím jste si prošli, bys chtěla nějaký uťáplý dobráčky? Nene, to musí být pořádní raraši, aby jste o nich pořád věděli 😀

meggar
25. srp 2011

@safarikovap No to je taky pravda. Tos mě teda pobavila 😀 😀 😀 Jdu čučet na kriminálku, tak dobrou

bublenudle
26. srp 2011

Holky,diky moc za podporu..jste zlate...urco se mi v RF zadari...tusim to 😵
preji vsem krasny den

luckap123
28. srp 2011

Ahojky všem..nevím jeslti sem jště chodí "známý" tvářičky a pamatují si na mě ... 😉
Taky jsem chodila do Reprofitu ...minulý rok září IUI,říjen IVF,prosinec KET to vše bez úspěchu..prostě se nepodařilo otěhotnět..v Et mi zavedli jedno embryjko nejvyšší kvality,při Ket dvě embyrjka nejvyšší kvality.....
U nás je chyba na straně manžela,taky měl progresivitu O procent,morf. 14 procent...doma už ale máme 5 tiletou holčičku,která se povedla přirozeně.......měli jsme ICSI,oplodnilo se 12 vajíček a v den ET jsme měli krásný blastocysty.....takže i s takovým spermiem,vše super..takže holky nemějte strach 😉
Máme ještě jedni embyjko v mrazáčků..mysleli jsme,že si dáme půl roku min. pauzu a půjdeme na KET....no a po dovolené jsme našla // čárky....takže zázrak....... 😵 😵 😵
Všem moc,moc držím palečky at se těch // čárek taky dočkáte 😵 ..v reprofitu jsou jedničky 😉

katem
28. srp 2011

ahoj vsem, doufam ze hezke pocasi vsem zvedlo naladu! 😉
Jen jsem se chtela zeptat, jelikoz jsem mela vsechny me IUI a IVF delana v cizine, jak zde probiha ODBER a TRANSFER. Uplne jsem se na to zapomnela zeptat doktora, kdyz jsme ho navstivili. V Pronatalu, kde bohuzel u me probehl jen ODBER to bylo velice "zajimave" a nejak se k tou nechci vracet.
Doufam, ze v RF to je delano lepe 😉
Mejte se vsechny krasne o vikendu 🙂
@luckap123 - blahopreji k miminku!!

saminka
28. srp 2011

@luckap123 mooooooc ti gratuluji k tehulkovani, a teda povedlo se prirozene, no krasa!!!!!!!!!!!!!!!! hrozne moc drzim palecky at je vse v poradku a dari se vam jen a jen dobre 😵 😵 😵

@katem ahojky na odber musis byt na lacno, prinest si prezuvky a nocni kosili,zavedou te do pokoje tam se prevleces a cekas na sestricku co te privede na salek, uspi a pak te prevezou na pokoj, bud pro dva nebo nekdy i sama, ja byla jednou sama jen s pritelem tenkrat 😵 po druhe uz musel hlidat malou, tam lezis asi hodinu, zalezi jak se po Opu citis, dostanes susenky a cajik a pak ti prijde doktor povedet jak to dopadlo, jake leky mas brat pred Et a kdy volat kvuli embiskum.....no snad jsem na nic nezapomnela 😅 😅
ET je uplne jednoduchy, hned pujdes na sal, tam se v kabince vyvleces od pasu dolu a dostanes prosteradlo na zakryti, pak pujdes na lehatko a ta uz ti sestricka vse vysvetli, prijde doktor,ukazou ti embryjka na obrazovce, zavedou a jeste 15 min te nechaji relaxovat pri hudbe,pak se obleces a supky dupky domu, nebo my teda sli platit 😉 tak pokud jsem na neco zapomnela tak me holky opravte,ale tak to probihalo u mne, u obou pokusu 😅
taky zdravim a preji prijemnou nedeli, my za chvili vyrazime za kamosi na pozdni obidek a zustanem i na noc, tak snad nam tam Mia u nich usne 😅 pappaapapa

katem
28. srp 2011

@saminka diky moc za informace.
Ja byla z toho Pronatalu moc prekvapena na tom odberu. Drzely nas tam na jednom malickem pokoji - asi 6 zenskych a ja cekala vice nez 1.5hod nez jsem sla na radu. No mistnost byla tak 2x5m - no malicke...
No v cizine pri tom odberu to je stejne asi jako na tom RF, jak tak popisujes.
Transfer je vsak 2hodiny lezis na zadech v sikme poloze, asi 30stupnu, aby si byli 100% jisti. No a potom uz je na tobe, kdy odejdes s partnerem 😉
Doufam, ze je vse ok u kamosky a ze bude krasne spinkat! 😉
Preji hezky vecer

safarikovap
28. srp 2011

@luckap123 Za prvé gratuluju k dalšímu miminku na cestě 😉 A za druhé: super zprávy, pro nás všechny, co mají taky tak luxusní spermiogram, jako byl ten váš - zase mě to trošku nakoplo 🙂
Už aby bylo úterý - těším se na další sedánek v Reprofitu 😀

carlik
29. srp 2011

Ahojky všem a přeji krásné ráno! @luckap123 také si Tě pamatuji a gratuluji k těhulkování a ať se mimíškovi u Tebe moc líbí a je to super, když jste počali pod peřinou 😉
@katem, saminka ti to všechno popsala za nás a já ještě přidávám, že při ET může být s tebou manža na sále a vzít si foťák a bublinky vyfotit a ještě vám ukážou malou tečku na UTZ přes bříško 😉 A pan doktor vám řekne, že vůbec nezáleží, jestli ležíš 2 dny (nebo dýl) nebo chodíš do práce. Mě jen zakázal hrát ten den tenis (přitom jsem ho nikdy nehrála), pochodila jsem po Vaňkovce, nakoupila radosti a ještě jela vlakem do OL a mimčo se mě drží dodnes (jo a večer jsem si dala samozřejme 2 deci červenýho jako pár dní před tím) 😉

olousek35
29. srp 2011

Ahojda, jak se všechny máte? Nějaké pozitivní zprávičky jsou? Pro mě je pozitivní už to, že se konečně trochu ochladilo. 😉

lenka27
29. srp 2011

@olousek35 Jo vidím to stejně, museli jsme být s Adámkem furt zavřený v chalupě venku se nedalo být. Teď je to pro nás mnohem lepší. Jinak tě moc zdravím a koukám jak ty tvoje týdny valí, no my už jsme ukončili šestinedělí a maličkej je už usměvavej a brble si, prostě pokrok. Však uvidíš sama jak to pak valí.