Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

meggar
12. říj 2011

Tééééda, vy jste toho nakecaly, málem jsem se tím neprokousala 😉 Vítám všechny nově příchozí a držím palce, jestli se rozhodnete pro Reprofit, tak ať je to vaše šťastný rozhodnutí.
@drndapetka My jsme po dvou neúspěšných IVF přecházeli z Repromedy do Reprofitu i hl. proto, že kdyby náhodou to 3. IVF nevyšlo, tak bysme tady zůstali na minimálky. Z Repromedy jsem byla zvyklá na Anopyrin, Prednison a po ET Crinone, ale tady jsem dostala jen po ET Utrogestan. Bylo mě to divný, že to nenasazují plošně všem a měla jsem trochu strach, ale oni fakt ví, co dělají. Dneska už mě ti naši dva prcci pěkně nakopávají. Jinak si taky myslím, že je lepší mezi dalšími pokusy fakt chvíli pauzu, až se člověk dá psychicky dohromady. Mluvím z vlastní zkušenosti, jsem taky dost netrpělivá. Mezi 1. a 2. pokusem jsme měli pauzu 1 měs a dost to se mnou zamávalo. Jak fyzicky, tak psychicky.
Neschopenku mám od nich napsanou od začátku stimulky a problém s tím nebyl. Jen vycházky mám 4hodky.
@saminka Magnézko ti pomáhá mimo jiné na udržení těhotenství a zmírnění kontrakcí, takže pokud necheš přenášet, tak už ho nemusíš brát. Navíc po ukončeném 36tt je mimčo už vyvinuté vč. plic, takže nevadí, když se narodí.

carlik
12. říj 2011

@drndapetka já mám taky PN a vycházky mi v Ol napsal jak jsem chtěla, max 6 hod. tak mám 9-11 a 15-19 h.
@katem s tím IUI a folíkama si myslím máme pravdu se @saminkou. Když jich je víc, tak nebudou riskovat, že se oplodní tolik embryjek.
@saminka už bych to magnézko u tebe nebrala. Prej na konci těhu je dobrý maliníkový čaj.

bublenudle
12. říj 2011

Čau kočky,teda vy jedete 😀 ja se vratila z Brna,proběhly nákupy pro babičku,aby mi v zimě nezmrzla..takže peřová bundička..a halenečka na svatbu sestřenice....hlidá mi vždy miláčka Gina,když jsem mimo,tak at má na prochajdy něco teplého...jinak počasi hnus,tak akorát zalest a pustit filmík...asi to dnes i udělám..teda,už mám takove cuky,že bych nejraději nikam nejela a začala stimulovat už ted,ale bohužel to nejde škoda škoda.... 😖

saminka
12. říj 2011

@meggar
@carlik holky moc diky tak jsem si to myslela dobre s tim magnezkem😉dneskem zacinam 37'tyden tak uz nebudu dal brat. Diky moc😉 jinak cajik uz popijim nejaky tyden i u miusky jsem pila😉a taky zacala skakat na gym ballu tak uvidime. Zatim nemam strach z porodu ale spis abych stihla dojet do porodky. Zrovna vcera jsme to probiraly s mamkou a jako druhe dite jsem prisla na svet hrozne rychle😉prvni bolesti okolo 5 rana a ja se narodila v 7 30 !
To ani nestihnu dojet do porodky 😲

saminka
12. říj 2011

@meggar jo jo urco je to tak ze po 36.tydnu uz je to ok,Mia je narozena presne na 37+0 a vse v poradku a od prvni minutky zivota se mnou 🙂 jen teda prvni mesice krasne prospinkala 😀

holino
12. říj 2011

Hezký večer holky
jdu na radu 🙂 ...připadám si jak ta největší blbka ☹( ...
chc se zeptat kolk inseminací "hradí pojištovna" ....nepletu se myslím že 8??
Děkuji

olousek35
12. říj 2011

ahojda, k neschopence, v reprofitu jsem ji měla od dne OPU, dřív mi ji nechtěli vystavit, vycházky ráno a odpoledne cca po 2 + 2 hodinách. Můj gyndař mi pak napsal vycházky 8-12 a 13-18. Kdyby napsal neomezené, tak by se z toho musel zpovídat kontrole. 😀

carlik
13. říj 2011

@olousek35 ty se máš s těma vycházkama 🙂 Já pořád dodržuju těch mých 6 hodin a když lítám po doktorech mimo vycházky, tak pak trnu, jestli nebudu mít ve schránce lístek. Nevíte holky, jak se to potom dělá? Oni si zavolají ze sociálky tomu doktorovi, kde jsem zrovna byla?
@holino tož já neporadím, byla jsem samoplátce. A na stránkách té tvé pojišťovny to není napsané? Jinak rada zeptat se přímo v RF.
@saminka teda taky bych chtěla tak rychlý porod 😉 posledně jsem se trápila skoro 2 dny ☹ Tak hlavně ať už máš všecno nachystané do porodnice, cestu nějak manža rychle zvládne nebo si můžeš zavolat i sanitku?

drndapetka
13. říj 2011

@holino beruško, já mám zase pocit, že hradí pokusů 6, nebo aspoň tak to bývávalo, nevím jestli se to měnilo 😒

drndapetka
13. říj 2011

@olousek35 to je hrozný s těma vycházkama, kdyby je dali aspoň od 8-20hod., tak člověk může vyrazit i na celodenní výlet za rodinou, ale takhle? ☹ 4 hodiny je strašně málo a mít to tak celý těhu, tak asi zblázním 😝 já budu po tom všem muset být na rizikovým a vzhledem k mé práci jsem taky ráda, že moje gyndařka mě doma bude chtít nechat, slíbila mi to. Můžu se Tě zeptat ke komu jsi chodila v RF Ty a na kolikátý pokus se Vám mimi podařilo? 🙂

safarikovap
13. říj 2011

Ahoj holky🙂
@holino Nevím, kolik pokusů IUI celkem hradí pojišťovna, ale vím, že jich můžeš podstoupit maximálně 6x během jednoho roku, aby Ti uznali nárok.

drndapetka
13. říj 2011

Jinak já jsem se koukla do svého MS kalendáře 😀 a zjistial jsem, že jsem 3 měsíce před 2.IVF měla průměrně cyklus dlouhý 38 dní, což není zas až taková hrůza, ne? Cvičila jsem tedy Mojžíšku a upravilo se mi to - předtím cykly dlouhé 60-70dní 😲 No a tak jsem počítala a vycházelo by mi to tak, že teď když vysadím po neúspěšném pokusu všechny léky, tak ms dojde příští týden v sobotu, pak by proběhly ještě moje 2 přirozené mršky a v lednu bych mohla jít do té minimálky 😉 To myslím stačí odstup dvou cyklů, nebo ne? V tom lednu by mi došla nějak kolem 10.ledna, takže tak nějak jak by tam už všichni v RF byli, tak snad doufám to nějak vyjde 😵 To si zavolám a hned 2DC bych začala brát ten Clostilbegyt, že? A recept na něj by mi dali třeba už před Vánocemi na té první konzultaci, abych jej měla u sebe?

drndapetka
13. říj 2011

@safarikovap aha, mě se tam motalo těch 6 pokusů a ono je to za rok 😀

safarikovap
13. říj 2011

@drndapetka Souhlas 😉 😉 😉 Potřebuješ si odpočinout nejen fyzicky, ale i psychicky - nemá cenu se hned vrhat do dalšího pokusu - myslím, že to stejné Ti navrhnout i v RF🙂 Navíc - fakt to je teď na prd skrz vánoční svátky, takže bude lepší nechat to uležet. Pokud nebudou chtít dělat žádná další vyšetření a domluvíte se na minimálce zhruba v tom lednu, tak by Ti recept dát mohli (abys tam pak zbytečně nemusela lítat, jakmile to dostaneš - jenom kvůli receptu).

holino
13. říj 2011

Dobre rano

@drndapetka , @safarikovap děkuji 🙂holky jste fakt zlatíčka ....díky .... takže 6x ročně no já myslela že 8 no neva 🙂) asi každopádně příští týden skočím na pojštovnu a potám se tam a pak v RF 🙂
díky holky jste zlatý
no a ještě jedna taková otázka (bohužel mám vždy plno otázek mmo RF (☹ ....si to asi začnu psát a pak tam pojedem s šíleným lejstrem plným otázek 🙂)
čistě teoreticky (je mě jasné že IUI je "to nejlepší co nás mohlo potkat" 🙂) .....ale přece jen se zeptam ....po kolika inseminacích se pak přistupuje na ivf?? Po 3??
tak jasně chápu že těch inseminací můžu mět když budu chtít třeba 50 🙂) ale tak výhledově po kolika neuspěšných třeba ....doufám že jsem to nenapsala moc krkolomně občas mám s tím problém ☹

agnes88
13. říj 2011

@holino na ivf můžeš jít hned po prvním iui, to záleží na tobě. Nikde není psaný že ti musí udělat 6 iui a pak až ti dovolí ivf.

carlik
13. říj 2011

@holino já zkusila 4x IUI a pak šla na IVF. Napoprvý IUI se asi málo komu zadaří, tak se to musí zkoušet víckrát. Ale do ničeho tě v RF tlačit nebudou, jen doporučí co bude vhodné.

drndapetka
13. říj 2011

@safarikovap tak já jsem naštěstí z Brna a Reprofit mám skoro pod barákem 😀 takže pro recept si skočit by mě to nevadilo. ten leden bude opravdu lepší, kdybych to chtěla stihnout v tom prosinci, tak bych nesměla jít do práce, což raději půjdu, budou penízky na ten další pokus, budou se hodit 😉 Psala jsem te´d do RF email, kdy by měl pan doktor Machač nejbližší volný termín. Snad tu konzultaci do toho ledna s ním stihneme 😕

drndapetka
13. říj 2011

@holino mám pocit, že jsem četla , že po 3-5 pokusech neúspěšných pokusech se přistupuje na IVF, ale te´d si nejsem jistá, jestli jsem to četla na web stránkách RF, nebo ne 😕 .....počkej , mám to......mají to v otázkách a odpovědích, tady to je 🙂

27. Budu potřebovat hodně pokusů než otěhotním?
U intrauterinních inseminací budete potřebovat k otěhotnění 3-6 pokusů. Pokud neotěhotníte budete zařazena s velkou pravděpodobností do programu IVF. V tomto programu otěhotní 70-80% žen během tří pokusů. úspěšnost metody darování vajíček se pohybuje okolo 55-60% a proto budete potřebovat maximálně 2-3pokusy.

adrosek
13. říj 2011

-ahojík,my taky hodili do RP,byli jsme na 2xIUI a nepodařilo se tak smepak řekli že chceme už IVF a to se nám pdařilo hned na poprvé a vyšly nám dvojčata holky
-byli sme tam moc spokojení,pěkný přístup,do ničeho tě neutí,vždy záležáí na tobě jak se rozhodnete,dají možnosti a ty i vybereš

holino
13. říj 2011

@drndapetka
@adrosek
@carlik
@agnes88
děkuj holky jste fakt poklad 🙂

katem
13. říj 2011

@carlik @samika jo jo.. mate pravdu, dava to smysl 😉

olousek35
13. říj 2011

@drndapetka chodila jsem ke Koudelkovi, vše mi ale dělal Štelcl a otěhotněla jsem hned na 1.IVF, ale nedošli jsme k srdíčku, takže revize dělohy a následné 2.IVF mi kope v bříšku. 😉

drndapetka
13. říj 2011

@olousek35 já 1.IVF taky nedošla k srdíčku 😔 a 2.IVF nic ☹ tak chci zkusit minimálku, a byl mi doporučen RF, tak sna to už dobře dopadne

olousek35
13. říj 2011

@drndapetka myslím, že lepší volba jako reprofit opravdu není. Jak přístupově, tak statisticky. Budeš spokojená.

drndapetka
13. říj 2011

@olousek35 doufám, že ano. My jsme spokojení i v Unice, ale nechci si hned vypyplat ten třetí pokus hrazený pojišťovnou,a taky se mi nechce čekat na další pokus rok, tak jsem uznala, že minimálka bude asi vhodná volba, navíc mám PCO a při 1.ivf jsem měla hyperstimulák(25vajíček),takže asi to bude pro mě vhodnější, než klasická stimulace....při krátkém protokolu jsem jim zas nereagovala (5vajíček)

olousek35
13. říj 2011

Holky, já koukám na počasí a zítra v noci má být nula. Dnes jen dva stupně. To je šílený. Kdy stihnu přezout pneumatiky? Maminky, jak vám reagovali mimča v bříškách na přechody z tepla do zimy a tak? Kopali? Nemůžu mu častýma přechodama nějak ublížit?

meggar
13. říj 2011

@carlik Když jsi u doktora mimo vycházky a přišla by na tebe kontrola, tak ti stačí zpětně od něho razítko, jako potvrzení, že jsi tam byla. Já mám teda taky vycházky jen 4 hodky (vždycky se zapomenu s doktorkou domluvit, jestli by mi je neprodloužila), ale po pravdě je nedodržuju. Ale psst 😉 Spolíhám na to, že bych to u nás v nemocnici nějak splichtila. Děláme to tak všechny 😉

adrosek
13. říj 2011

-holino myslím že tam budeš spokojená,hlavně aby to vyšlo všechno
-mě dal v RP hned PN jakmile i zjitili že čekám dvojičky,to je autommaticy rizikové a pak jakmile mě předali svému gyndaři tak ten i napisal neomezené vycházky,ale vím,že už to moc psát nchtějíí a asik záleží jaký dr. taky

saminka
13. říj 2011

@adrosek ahojky pamatuji si te jeste ze zacatku tohoto tematku 😉 moc gratuluji k dalsimu tehulkovani 😀 byli jste opet v RF? prejeme pohodove tehulkovani, holcicky ti krasne rostou 😵