Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka2013
18. črc 2013

Nenájde sa nikto,komu zostal po IVF Menopur a Orgalutran ,pomôžte mi

kvetiv
18. črc 2013

Ahojte všichni, můžu poprosit o rady, kteří jste již v této oblasti zkušenější...Chystáme se změnit kliniku- skoro rok jsme chodili do Repromedy, zjistili mi málo vajíček a proto jedinou možnost nám nabízejí IVF a to za minimální cenu 54 000,-za první pokus....Myslíte, že si v Reprofitu pomůžeme? Alespoň trochu (finančně i tlak na IVF)?A ještě jedna otázka: když se poprvé objednáváte na konzultaci, můžete si říci zda k lékařce či k lékaři nebo vám je přidělen. A poslední otázka: Dělají všem vyšetření průchodnosti v. nebo ne? Mám tady z těch vyšetření i z narkóz panickou hrůzu...
Děkuji všem za odpovědi.

katka0909
18. črc 2013

Ahojky já jsem ted čerstvě přešla do reprofitu,protože v minulém caru mě tlačili do DV protože ze mě nemohli pořádně nic dostat.Vajíčka mám,ale mám jich taky málo.Hodně jsem hledala na netu různý recenze a holky mi doporučili dr Machače,že je na tohle frajer.Tak jsme u něj byli na konzultaci a hned jsem od tam odjížděla se supr pocitem.

kvetiv
18. črc 2013

@katka0909 A to jste si ho vybrali nebo vám byl přidělen?

katka0909
18. črc 2013

Já když se tam objednávala tak jsem se objednávala k němu.

kacatka
18. črc 2013
cermi77
19. črc 2013

Doporučuji Machače a Koudelku. Všichni doktoři jsou v RF velmi milí, ale tihle dva (myslím) vždycky ví co dělají 😉

meggar
19. črc 2013

@kvetiv Ahoj, pokud můžu poradit, tak z Repromedy pryč. Máme tam po 2 neúspěšných pokusech IVF a až potom jsme přešli do RF. Nejenom jednáním, ale hlavně finančně si v RF určitě polepšíte. Já jsem si doktora nevybírala, bylo mě jedno ke komu půjdu, ale když se budeš objednávat a řekneš, že chceš k někomu určitýmu, tak to není problém. Jen na Machače a Koudelku se myslím dýl čeká. Z narkóz panickou hrůzu mít nemusíš, není to žádná hrůza. Ale s průchodností vaječníků ti neporadím, to za sebou nemám. Tak hodně zdaru 😉

ivule18
19. črc 2013

@kvetiv
Ahoj, na Reprofitu jsem naposledy podstoupila úspěšný KET na jaře 2011. Předtím UNICA Brno a katastrofa. Dle mé zkušenosti je Reprofit skvělý, přešel tam také MUDr.Machač a já šla za ním 🙂 Je to skutečně moc fajn člověk i lékař, dává důraz - jako všichni v Reprofitu - na pozitivní přístup. Určitě si pomůžete, jděte tam. Mohu doporučit jeho a také MUDr. Danielu Vitouškovou, ta je také fantastická. Vyšetření průchodnosti určitě nedělají všem, tak držím pěsti, ať to nepotřebuješ. V porovnání s Unicou nás opravdu do IVF netlačili, začínali jsme minimální stimulací pomocí tabletek Clostilbegyt + plánovaným sexíkem. Zavoláš na recepci a požádej, že chceš buď spíš chlapa-doktora nebo ženskou-doktorku - měli by Ti vyhovět, já osobně v tom nevidím vůbec problém. A vždy lékařům řekni přímo, co chceš - minimální zátěž pro tělo i peněženku, ať vidí jasně, že víš, co chceš - pro jistotu. I doktor se občas může blbě vyspat a když budeš rázná a přímá, vždy spíš dosáhneš toho, co chceš a potřebuješ 😎 Toť aspoň teda má zkušenost. Držím pěsti!!

kvetiv
19. črc 2013

Děkuji všem za odpovědi a pozitivní zprávy!!!!Příští týden tam hned zavolám.

kalipso
19. črc 2013

@kvetiv my také začali v Repromedě a po 2 konzultacích byli naprosto nešťastní, protože dle toho co nám řekli jsme byli naprosto neplodní (máme v papírek od nich napsáno, že pravděpodobnost přirozeného oplodnění je 0%) a bez ICSI si ani neškrtneme 😔 V Reprofitu to neviděli zdaleka tak černě, od tam jsme odcházeli pozitivně naladění a s nadějí že to půjde... a já otěhotněla po 1. IUI, takže tolik k přístupu. Dokonce mě Vitoušková od IVF odrazovala když jsem do něj hned chtěla jít, že není kam se hnát, že zkusíme prvně IUI... takže jim o peníze určitě nejde v první řadě.

cermi77
20. črc 2013

@kalipso , taky mám zkušenost, pokud nenajdou problém, doporučí IUI, do IVF opravdu nikoho nenutí, pokud samozřejmě jsou podmínky pro co "nejpřirozenější" početí, držím palce 😉

kalipso
20. črc 2013

@cermi77 díky, my už teda máme náš poklad pár měsíců doma 🙂 Takže spíš já držím pěsti tobě, ať se zadaří. 🙂

misha83
20. črc 2013

@kvetiv muzes se objednat primo ke konkretnimu doktorovi. Kompletni cenik maji ha webu, tak muzes porovnavat 😉 .
@ivule18 taky jsme do RF presli z Unici 😒 .

nikolav
20. črc 2013

@kvetiv Ahoj taky chodím do Reprofitu a když jsem se objednávala tak mi bylo zcela jedno ke komu. Ale byla jsem k doktorovi přidělena více méně na základě svého problému, proč do CARu jdu. Přiřadili mě k MUDr. Machačovi. Můžeš jít samozřejmě ke komukoliv. Ale každý z těch lékařů se specializuje navíc k tomu na to svoje. Např. Štelcl se věnuje hodně ženám s endometriozou a tím spojenou neplodností. Někde to najdeš na co se který nejvíce specializuje. Machač je parádní a KET mi dělal Koudelka. Můžu jen a jen doporučit. Štelcl je také parádní. A musím hodně pochválit MUDr. Kozumplíka. Ten mi dělal OPU a po OPU kdy jsem měla OHSS tak i ve tři ráno kdy mu manžel volal co se mnou má dělat byl ochotný atd. Takže můžu doporučit. Jedině MUDr. Kuřecová mi úplně nesedla. Ale jinak jsou všichni fajn.

misha83
20. črc 2013

@kvetiv co se lekaru tyce, tak ja chodim ke Stelclovi a nedam na nej dopustit.

kachen
20. črc 2013

@nikolav Ja zase nedam dopustit na Kurecovou. Kvuli ni jsem zmenila i gynekolozku a zustala v RF celou dobu tehotenstvi a i po porodu tam chodim normalne na gyndu.

nikolav
20. črc 2013

@kachen Mě nesedla. Ostatně mě žena-gynekoložka nikdy nesedla. Takže je to možná i tím, že mám daleko lepší pocit z chlapa gynekologa.

kachen
20. črc 2013

@nikolav Tak to mame presne naopak 😉 Ne, ze by mne chlapi nesedli, ale jsem radeji, kdyz mne tam dolu cumi zenska.

olousek35
21. črc 2013

tak já se taky přidám. Já svoji přítomností zahlcuji hned dva mudry. Koudelku a Štelcla. Na ty nedám dopustit. I když např.na Štelcla jsem si musela zvyknout, na jeho přímost. Poznala jsem i Vitouškovou - super příjemná paní, Kuřecovou - trošku tvrdší přístup, ale přímá a vážím si jí za to. Poslední, s kým mám zkušennost, je dr.Pospíšilová a můžu říct, že už nikdy více. Ne, že by nevěděla, co dělá, to asi jo, ale vadí mi lidé, kteří se vám nepodívají ani do očí a je z nich cítít nerozhodnost a nedostatek sebevědomí. Dr.Kozumplík měl tu čest se mnou jen po telefonu a na to, že jsem ho budila o půl jedné v noci, byl příjemný a taky přímý. Na rovinu mi řekl, co mám čekat od krvácení, žádné konejšení atd. Lepší než plané siby a naděje. Takže za mě taky velké plus.No a zbytek osobně neznám. 😉

cermi77
21. črc 2013

Jejda Vitouškovou jsem zapomněla, k té chodím 😀 je fajn, jen mi teď neodpovídá na mail a mé všetečné dotazy ohledně IVF, ještě jsem si na poslední kontrole domlouvaly po PGD tu další holčičku a že jako jsme strašně zaneprázdněné chudinky jediné v létě musíme makat a čučet v práci 😀 , zatímco ostatní si válí určitě kulky u vody 😀 😀
Štelcl je na mě rychlý, mladý, velký sympaťák, ve všem má hned jasno, no, zvrtal mi laparku a hysteroskopii, spravoval to pak Koudelka s Machačem, ale Štelcl se pak choval profesionálně, nevyhýbal se mi, samozřejmě kdyby mě "oplodnil" budu ho vynášet do nebes 😉, ráda si s ním pokecám, je vtipný, ale myslím, že jsme pro sebe vzájemně trochu "noční můra".
Kozumplíka si pamatuji od Miloušů a bydlí kousek od nás, měsíc po porodu mi dělal kyretáž, velmi ochotný a trpělivý, ale v RF pracuje "jen" jako gynekolog, pak ještě Zahrádková, ta je skvělá, moje máma chodí k její mámě, svět je malý, že 🙂 Ostatní neznám.

@kalipso 😀 , gratuluji a děkuji 🙂

cermi77
21. črc 2013

Holky, které jste prošly IVF braly jste si volno a kdy (po odběru vajec, po ET/KET?) Je to lepší ? Můžete někdo porovnat ? Nemám v práci nikoho, kdo mě zastoupí, tak chci s ředitelem mluvit na rovinu, budu mít nasyslenou dovolenou 7/9 dnů, poradíte ? Díky 😉

meggar
21. črc 2013

@cermi77 No tak odběr vajec jsem absolvovala 3x a naposledy mě břicho fakt bolelo tak 2-3 dny, ale měla jsem pokaždé kolem 20 vajec. To bych si určitě dovču vzala. Po ET v pohodě. Ale já měla neschopenku už od stimulace. Dělám ve zdravotnictví, tak pro jistotu.

cermi77
21. črc 2013

@meggar děkuji 🙂

misha83
21. črc 2013

No k ostatním doktorům... Machač super, jen je hodně zaneprázdněný. Koudelka sympaťák, ale měla jsem u něho problémovou OPU, takže tím jsem asi ovlivněná. Pak jsem ještě měla Kozumplíka, ale tam pořádně názor nemám a Vitouškovou, ta mi přišla super. Ke Štelclovi jsem přešla i na normální gyndu, vždycky si udělá čas, dokonce mě nenechal odejít z ordinace, když jsem byla rozhozená, i když evidentně měli narváno. A hlavně se nikdy na nic netváří, že je to blbost. Mně hodně sedne tou svojí přímostí. Otevřela z nám z dřívějšího CAR, to už jsem tu psala, takže k tomu bych nešla.

nikolav
21. črc 2013

@cermi77 Měla jsem neschopenku od první injekce na stimulaci. A tu mám ostatně do dneška. Ale po OPU jsem měla ten slavný OHSS tak jsem ráda, že jsem byla doma. Doktor mi teda řekl (Koudelka), že nikdy nikdo nemůže zaručit jestli ji žena po OPU bude mít a nebo ne. A to jsem měla odebráno pouze 11 vajíček!!

cermi77
21. črc 2013

@nikolav no OHS se fakt děsím, ale počítám i s touhle možností. Ty jsi měla ve stejném cyklu i transfer ? Plánuji v září stimulaci, odběr, prodlouženou kultivaci + vyšetření PGD a v říjnu transfer, pokud nějaké embryo vydrží a bude mít vše co má. Pokud ne, tak už to vzdávám.
Snad se všechny brzo dočkáme a příští léto budeme rodit o sto šest 😅

kachen
21. črc 2013

Taky jsem mela neschopenku diky OHSS. Pri stimulaci ne.
@olousek35 Covece, tak Pospisilovou jsem mela jen 1x a mela jsem stejny pocity jak ty. Jsem nevedela, co si mam myslet.
Jinak v RF jsou vsichni ok, bych rekla. Ja jen brojim, kdyz mne nekdo sahne na Barunku 😀

cermi77
22. črc 2013

@kachen na Barunku jo 😀 😀 ???

kvetiv
22. črc 2013

Tu neschopenku vystavuje Reprofit nebo může i obvoďák? nějak nechci, aby to v práci věděli... 😒