Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kvetiv
21. zář 2013

@pejejak děkuji za uklidnění

zelena_zirafka
21. zář 2013

@kvetiv Taky jsem z toho byla poprvé vyklepaná. Spala jsem pak dvě hodiny na pokoji jak dudek.

kvetiv
21. zář 2013

@zelena_zirafka A to se probudíš až na pokoji? A uspávají až na sále? Sorry, možná za ,,stupidní dotazy", ale fakt jsem to nikdy nezažila..

zelena_zirafka
21. zář 2013

@kvetiv Oni tě hnedka vzbudí a řeknou počet vajíček, ale já to poprvé zaspala. Na Obilňáku mě vezli přes dvůr na lehátku, zaspala jsem to. Podruhé jsem se probrala při převozu. Teď v Reprofitu jsem došla ze sálu prý po svých, ale nepamatuju si to, ptala jsem se pak sestřičky. Po císaři jsem spala dva dny, ze mě to dělá Šípkovou Růženku.

zelena_zirafka
21. zář 2013

@kvetiv Jo, uspává se na sále. Je to během vteřinky, zamotá se ti hlava a pak už nic nevíš. 🙂

beruskaevuska1
21. zář 2013

budu přemýšlet, konzultovat s dr. z caru přes mail. přemýšlím jestli by byla možnost odejít z práce, být jen doma a zkoušet. ale finančně to ted manžel nezvládne. manžel neuspěch - to že se nám nedaří mít děti, snáší čím dál víc špatně. několikaletá snaha dostane člověka do stavu, kdy si připadá jak v kruhu a nevidí cestu ven. adopci i pěstnouskou péči považujeme za poslední řešení. doktoři jsou ale optimističtí. a my doufáme, že to vyjde.

pejejak
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Dobře to dopadne, musíme věřit a být optimističtí! Moc dobře vím, o čem mluvíš, my už se v tom "babráme" 7 let 😢

beruskaevuska1
21. zář 2013

@pejejak sedm roků. klobouk dolů. mohu se zeptat. ví to rodiny, v práci, že se snažíte. my to spíš nezveřejnujeme. až to vyjde, tak se rozhodneme co dál.

misha83
21. zář 2013

@beruskaevuska1 ja simpo et proste vzala dovolenou. Neschopenku jsem klidne tedy mit mohla, ale nechtela jsem ji, takze jsem si vzala 14 dnu dovcu.

beruskaevuska1
21. zář 2013

@misha83 já měla neschopenku letos v zimě - chřipka, pak ted v srpnu ivf a ted už potřetí na neschopenku nepůjdu. mám cca 35 dní dovolené, lonská letošní přesčas, ale je spíš problém si vzít tři týdny dovolené. v práci chtějí vědět na co. není moje povinnost jim to říkat na co.

zelena_zirafka
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Za sebe doporučuju psychologa, fakt! Mně to před prvním ivf moc pomohlo, chodila jsem přímo v car, do pevního transferu jsem i brala dočasně AD a hned nám to vyšlo. Byla jsem klidná, srovnaná. Přičítám tomu nemalý podíl na úspěchu. Mně z toho hrabalo už po roce, pořád do nás totiž někdo ryl, kdy budou děti. Rodina o ivf vůbec neví. Blízcí přátelé ano.

beruskaevuska1
21. zář 2013

na psychologa to není. já mám dobré lidi okolo sebe. mě pomáhá když to můžu probrat s manželem. snažím se, aby se mimi zadařilo, ale popravdě, hodně hezkého jsem v životě zažila jen tím, že jsem dala věcem volný průběh, moc si něco přála a ono to přišlo samo od sebe. splnilo se mi tajné přání. jsem trpělivá. ale co se týká dětí, vím, že moje možnost je časově omezená. kdysi jsem pracovala v dětském domově. za pár roků věřím že se do té doby zadaří, zažádám o adopci. vystudovala jsem sociální práci. vím, jak adopce probíhá. možná se něco na tomto procesu mění, ale jinak postup znám. rodina. sama bojuji o tom kdy to říct a jestli vůbec. ne že bych jim to nechtěla říct. ale někteří ivf považují za zásah do přírody a podle nich bůh si to nepřeje. jsou to věřící......... a vím, že jejich názor je že mi do očí řeknou, když se vám nedaří přirozenou cestou, tak děti mít nebudete. jedna čtvrtina dětí narozených u nás v republice ted se narodí díky pomoci lékařů. a to se toto číslo bude zvyšovat........... cary jako reprofit budou potřeba. my jsme s mužem zdraví a dítě bude asi nejspíš jen díky ivf. vše jsem omezila. mám jen práci, koníčky, užívám si volna, klidu, pohody. my si s mužem třeba jen tak otevřeme lahvinku vína, sedíme, povídáme a vystačíme si sami. pak sedneme do auta a jedeme někam. zítra k mým rodičům.

zelena_zirafka
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Někdy je právě fajn to probrat s někým nestranným, psala jsi, že manžel to těžce nese. Ale to jen takový nápad. 🙂 My na ivf šli až po roce od zjištění příčin nezdarů, chtěla jsem se dát nejprv fyzicky i psychicky dokupy. Rodině jsme to neřekli, protože na to chceme mít klid bez vyptávání "jak ti je"a "už máš výsledky"apod.

beruskaevuska1
21. zář 2013

tak loni jsme začali neplodnost řešit a letos bylo ivf. tudíž ne ze dne na den. já jsem ráda, že to šlo postupně, vyšetření, konzultace. jsem ráda, že se ukázalo, že jsme zdraví. já mám kvalitní vajíčka, manžel kvalitní spermie, ovulace je pravidelně každý měsíc, doktoři u nás nemusí řešit to co u jiných párů. já mám v sobě takovou víru v to, že se zadaří mimi, že jsem takový pocit nikdy neměla. nevím jak to popsat. pokora, víra.......... nejsem věřící člověk, ale věřím, že když si to přeji, dělám pro to vše, co můžu, zadaří se.

olousek35
21. zář 2013

@beruskaevuska1 reaguju na to, zda můžeš nosit 15 kg a lítat po výstavišti. Můžeš. Já po 1.ketu jela do školy na němčinu, dala státnice, vše s malým synem, co nechodil a měl 15 kilo, tj. tahat ho do schodů, ze schodů, do postýlky, z postýlky, prostě skoro nonstop pořád. Do toho vařit, uklízet, prát, tahat velké nákupy ap. Neměla jsem ani po Ketu 20 minut na to, abych si někde sedla a odpočala si a věř, že čekám druhé dítě. Svoji aktivitou, nebo neaktivitou to opravdu neovlivníš. Spíš, když budeš dělat něco jiného a nebudeš na to myslet, zvýšíš šanci uhnízdění. Můj odzkoušený názor.

beruskaevuska1
22. zář 2013

@olousek35 doktoři mi řekli, že cca dva dny po ketu plus samozřejmě den ketu klidový režim. to asi bude znamenat odložení na říjen. já vím, že máte situaci jinou když máte děti a jdete na ket nebo ivf. já mám jen dvě zamražená embrya, pak mě čeká další ivf........... domluvím se co a jak v reprofitu. jít na ket za každou cenu, embrya se neuchytí a mě bude čekat další ivf atd. od opu do hysteroskopie jsem strávila pět týdnů v posteli. bylo mi zle. já bych v té době nezvládla péči o nikoho, ani o své dítě. zabral manžel, který pracuje doma. další ivf a neschopenka pro mě znamená možná konec v práci. neschopenka se dnes neodpouští. takže chci dát při ketu mimískům šanci. já se ted věnuji absolutně jiným věcem, kamarádi, koníčky, atd. jdu na ketu na transfer dvou embryí, jsem ochotná obětovat vše, když to tak vezmu. napsala jsme do reprofitu mail svému doktorovi, zavoláme si............. jeho názor je klid. nemusím ležet, ale ne lítat deset hod na lodičkách a tahat patnáct kilo. to mi zakázal at jde o et nebo ket. ví, že dělám ve strojírenství. navíc ted řeším ještě soukromě něco s policií a soudy, v listopadu bude vyřešeno. ale díky za info, jak se dá po ketu fungovat. mám dotaz, ten ket se podařil? čekáte dalšího prcka.

beruskaevuska1
22. zář 2013

z caru mi napsali ne ket v říjnu. ket bude v den, kdy budu deset hod jako hosteska na veletrhu, pak firemní večírek do dvou tří v noci, pak asi osm hod na veletrhu jako hosteska. tahání těžkých věcí, unava, nevyspání......... docela drsné podmínky pro ket, který má být dělaný trochu v klidu. doktoři říkají ne. tohle je přesný opak toho, co se při ketu nedoporučuje dělat. uvidím. ale sama začínám uvažovat o odložení. ms přišla skoro o týden dřív. pakliže si řeknu o volno během veletrhu, bude konec v práci. to mi nevyjde. navíc řešíme nějaké spory s právníky, soudy a policií. což nepřispívá klidu. holky co otěhotní normálně to mají jednodušší. ale popravdě se dobou bude otáčet počet přirozených těhu a těhu s pomocí doktorů. co mi radíte. jít za každou na ket, i když ted není klid, budu tahat těžké věci, budu grogy nebo listopad? začínám si říkat, že možná listopad.

zelena_zirafka
22. zář 2013

@beruskaevuska1 Pokud pochybuješ, tak radši listopad, než si to pak vyčítat 🙂

olousek35
22. zář 2013

@beruskaevuska1 jasně, že se zadařilo. Taky jsem to konzultovala s Koudelkou. Kvůli mé zkoušce z němčiny si přeorganizovával plán, abych stíhala, o malým taky věděl a jeho názor je, že když se to má podařit, tak v jakémkoliv režimu. A má pravdu. Při mé diagnoze se to nemělo podařit nikdy a daří se vždy. Je to opravdu hodně o psychice. Neupínat se na to, nemyslet na neúspěch, mít dost věcí na řešení jiných a pak se člověk jen diví, že to jde. A nejen já, ale i doktoři u mě nechápou. Na rovinu mi řekli jak v reprofitu tak u nás, že nikdo nečekal, že by se vůbec kdy zadařilo a když jo, tak jako velký zázrak po mnoha pokusech. 1.dítě je z 2.ET, vyšel i 1.ET, ale nedošli jsme k srdíčku, čekám druhé dítě a to je z 1.KET. Můj pracovní život byl 3 práce, tj.22 hodin denně v práci po dobu stimulace až do Etu, pak dvě práce převážně noční do konce 7.měsíce a do 3.dnů do porodu jen jedna práce. Rodinnné prostředí - nervy, blízcí o tom nevěděli, takže maskovat hormonální nevyrovnanost psychiky, v začátku těhu taky tahat balíky minerálek a další těžké nákupy, aby to nebylo nápadné atd. Podle kvality mé dělohy bych měla dle dr.těhotenství proležet v naprostém klidu v nemocnici. No, naštěstí se to zvládlo v běžném režimu a ddoufám, že i ted vydržím, co nejdýl. Prostě, když to má vyjít, tak to vyjde. Když ne, tak ani ležením tomu nepomůžeš. Bohužel.
No a k hysteroskopii, zvýšená šance na těhu trvá po následujích 6 měsíců, takže bych se rozhodně nebála Ket odložit a neřešit. Jinak KET se dělá 20-21.den cyklu, ale o den se určo dá posunout bez následků. Držím pěsti.

pejejak
22. zář 2013

@beruskaevuska1 Ví to úplně všichni (a hodně se mi psychicky ulevilo, že to nemusím tajit) a všichni mě hodně podporují - rodina i v práci. Naštěstí mě v tom zaměstnavatel velmi podporuje a přeje mi to. Pracuji ve školce jako učitelka a tam se předpokládá, že chci mít vlastní děti. A už mě taky bude 34, manželovi 49, takže není na co čekat. Zítra jdu na KET k dr.Kozumplíkovi a jsem hrozně natěšená.

pejejak
22. zář 2013

@beruskaevuska1 Ale i když mám ohromné zázemí, skončila jsem na AD a ve středu navštívím psychologa 😢

beruskaevuska1
22. zář 2013

@olousek35
@pejejak holky díky za názory. dr. koudelka napsal, že ket se dělá dvacátý den. já ted budu makat jako šroubek. vrátila jsem se z návštěvy mých rodičů. napíšu víc později.

cermi77
23. zář 2013

😅 jsem se už určitě ptala Dr., ale jak si něco nenapíšu 🤐, prosím, při stimulaci 1-14 den můžu stále popíjet 1-0-1 kontryhel ?
Děkuji 😀

1miska
23. zář 2013

@cermi77 jj ja ho pila do transferu, abych mela hezkou slinici 🙂 a transfer klapl, sice to nebylo urcite tim kontryhelem, ale zase urcite neuskodil 🙂

zelena_zirafka
23. zář 2013

7. den po et a chytají mě stejný bolesti hlavy jak po menopuru (jde to jakoby od krční páteře, až mi je z toho šoufl), normálně na to netrpívám. Večer jsem si nakonec dala paralen, ale nic moc. ☹ Navíc je mi vedro a furt otvírám okna. Co to má být? Když první ivf vyšlo, bylo mi blbě od 12. dne po et, když nevyšlo, nebylo mi nic do vysazení utroše.

ivcacig
23. zář 2013

Oloušku, jakpak se daří? Už jsem tu dlouho nebyla 🙂))

cermi77
23. zář 2013

@1miska děkuji, já vážně co si nenapíšu 🙂 a sliznici tu budu potřebovat dohnat 🙂 Zítra začínám stimulovat, mám strach, nadruhou stranu se taaaaak těším, že by to třeba mohlo zase jednou klapnout a vydržet 😵 Zdravím Marušku do bříška 😉

kvetiv
23. zář 2013

Holky, proč se dává Pregnyl, když stejně je při OPU folikul odsátý a pak se v něm hledá vajíčko...vždyť přece Pregnyl způsobí prasknutí folikulu, uvolnění vajíčka...když se to náhodou stane dříve než OPU ?Asi tomu nerozumím, mohl by mi to někdo vysvětlit?děkuji

pejejak
23. zář 2013

@kvetiv Pregnyl se dává, aby se právě to vajíčko uvolnilo a neboj, je to spočítaný. Po pregynulu se uvolní za 35-37hodin. Když se Pregnyl píchne v blbou hodinu nebo vůbec ne, žádné vajíčko nezískají. To je info z CAR.

zelena_zirafka
23. zář 2013

@kvetiv Pregnyl je na dozrání, ne?