Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kacatka
8. únor 2014

@a1211 Já doporučuji dr. Koudelku a Štelcla. Dr. Machač má takový osobitý přístup 😀 Ale třeba dr. Koudelka má šíleně dlouhé čekací doby na konzultaci. Já se objednávala v lednu na duben. Dobrý co? 🙂

cermi77
8. únor 2014

@a1211 to je smutný 😒 , určitě se přes recepci objednej k někomu jinému, pro svůj vlastní pocit, třeba ti lidsky vysvětlí, proč byl zvolený tenhle postup léčby a řekne něco víc a hlavně povzbudí....
Zkus Dr. Koudelku, je to přímý nadřízený 🙂 , ale čekací doba bude asi dlouhá, každopádně je to úžasný člověk a doktor 😉
Hlavně to nevzdávej, těch zklamání a situací, kdy si řekneš, proč jsi do toho všeho šla, může být ještě víc, hooodně síly přeju 🙂.

1miska
8. únor 2014

@a1211 nezoufej, nic není tak horký jak to vypadá. My když jsem začali chodit do RF k MUDr. Štelclovi tak mi řekl, ať s těhotenstvím moc nepočítám a rovnou i zmínil možnost surogátního mateřství (pro nás nepřijatelného) - protože mám po opakovaných myomektomiích zničenou dělohu a neroste mi sliznice .... chodili jsme tam rok a tři měsíce než jsme se dopracovali k prvnímu IVF a ... ač tomu nikdo nevěřil, tak hned první pokus klapnul a Lucinka mi právě teď (a to doslova) vříská v postýlce 🙂

gittynka
8. únor 2014

@jaja35 dekuju Jaru, to me mrzi, ale dokud nemas tu krev, tak jeste nepropadej panice... To je normalni ze Stelcl se pres vikend neozyva, me staky minuly tyden neozval 😒 ... Na tu krev urcite jed, tim nic nezkazis... Ja zitra zas zkusim jestli bude carka silit tak uz to reknu i mamce, zatim to nikdo krom pritele a holek tady nevi, protze mam strach-je to zacatek

lenka27
8. únor 2014

@gittynka vidım 🙂

gittynka
9. únor 2014

Holky trosku pozitivni zpravicka, druha carka sili 🙂

kacatka
9. únor 2014

@gittynka noooooo, už jsem se nemohla dočkat! Krása, super. Fakt gratulace, je to tak dojemný 😵 Si pamatuju na svoje testíky 🙂 A mimochodem, mě testíky vůbec tak nesílily a HCG jsem měla 12den po ET jen "173" a teď mě tady kouká 6m chlapeček 🙂

gittynka
9. únor 2014

@kacatka jo dojemny to je 😵 i me slzicka ukapla jak tomu nemuzu uverit 🙂 snad bude vse ok 🙂 musi 🙂

kacatka
9. únor 2014

@gittynka jasně musí 🙂 A nezapomeň koukat, já jak jsem byla těhotná, tak jsem sledovala první řadu a to teprve bylo dojemný 😵 Každý díl jsem probrečela, ach ty těhotenské hormony 🙂
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10583121197-...

gittynka
9. únor 2014

@kacatka to uz se tesim 1. serii mam zkouklo 😀

lenka27
9. únor 2014

@gittynka no super 🙂 jen tak dál. Posílám hromadu těhu bacilů. Kolikatý jsi den?

gittynka
9. únor 2014

@lenka27 teprv 7. po ET 5 denni hatchujici blastocysty 🙂 snad to vydrzi a bude to vse v poradku 🙂 dekuju za bacily 😉

misha83
9. únor 2014

@a1211 urcite si muzes rict o jakehokoliv doktora. Ja zas vyjadrila prani, ze si nepreji byt prirazovana k Otevrelovi. Ale nastesti jsem byla vzdy u Stelcla a kdyz mel mit dovcu, tak jsme se domluvili.

jaja35
9. únor 2014

@gittynka Tak jsem to včera zakřikla. Po té procházce a potom co jsem sem napsala, jsem šla na WC, utírám se a toaleťák slabě růžový. Trošku jsem pak zašpinila, přes noc nic a dnes špiním zas. Po zavedení utrogestanu mám na vložce růžovo hnědý blivajs. Zatím nekrvácím, břicho nebolí, ale možná to je otázkou času. Dnes jsem se už na testování vykašlala, nebudu se nervovat. Pokud se do zítřka nerozkrvácím, skočím si na krev. Co mamča? Už to ví?

gittynka
9. únor 2014

@jaja35 ahoj, budu jeste na zitrek doufat a drzet palce.... Jo mamce uz jsem testiky ukazala 🙂 samozrjeme me drzi pri zemi a neustale mi pripomina, ze to vubec nic zatim neznamena, at se neraduju a tak... No asi ma pravdu, uz tech pribehu asi slysela dost 🙂

jaja35
9. únor 2014

@gittynka Jsi moc hodná, děkuju. Nic ze mě zatím neteče, jen když se utřu toaleťákem, tak je tam špinění. Tvoje mamka mi v pátek vyprávěla, jaké měla potíže, když Tě čekala, že si Tě musela vyležet, jinak by o Tebe přišla. Tak se jí nediv, že Tě drží při zemi. Budu moc držet pěsti, aby ta Vaše cesta za miminkem byla pořád tak ukázková, jak jsi nám tady předvedla. To se fakt stává jen ojediněle nebo sem takové holky nechodí. Já si po těch 9 letech snažení a bolestí říkala, jak to zvládám psychicky líp než dřív, ale stejně ty konce probulím.... i když to ještě nevzdávám...

gittynka
9. únor 2014

@jaja35 dekuju Jarusko, po tom co mas za sebou bych ti to tak moc prala aby to vyslo, jinak jak pises tak mamka to se mnou mela opravdu hodne nahnute, dokonce ji poslali na potrat do nekocnice 😠 ale lezela a zachranili me 😀 ona kvuli me prosvihla vlastni svatbu a potom musela normalne dal chodit do orace a makat v zahradnictvi ve sklenikach, tahat bedny a tak 😖 no desny to tenkrat bylo...

gagik
9. únor 2014

@misha83 preco si nechcela chodit k Otevrelovi?

misha83
9. únor 2014

@gagik on driv pracoval v jinem CAR a tam jsme k nemu chodili. Zmenili jsme CAR a zacali chodit do RF, protoze v tom starem 7z jsme nemeli duveru. On pak presel taky do RF a logicky by nemelo smysl chodit k nemu, kdyz jsme od nej pred tim odesli.

lenka27
9. únor 2014

@gittynka taky jsem takovou mela, ale osmy den vecer a podivej, zatim nam prinasi stesti 😉 takze ja o tom, ze se ti zadarilo nepochybuji 🙂 tak drz se a drz plod 😀

gagik
9. únor 2014

@misha83 nemali ste doveru k car-u ci vylovene k Otevrelovi? Ja som k nemu zacala chodit, tak si ma znepokojila. Zatial mam z neho dobry dojem.

misha83
9. únor 2014

@gagik ono je to propojene. Tezko ale muzu soudit, jestli jeho nazory byly obecnou myslenkou daneho CAR nebo ne. Nemuzu si na nej vylozene stezovat, ale chodit k nemu by pro nas byl krok zpet. Ale rikam, je to tim, ze driv pracoval jinde.

tornadolue79
9. únor 2014

@gagik Zamiesam sa do debaty. Ak na teba spravil dobry dojem, neznepokojuj sa. My sme k nemu tiez zacali teraz chodit a tiez mam dobry dojem. Je to nase prve centrum a nas prvy doktor, nemam s cim porovnavat (a dufam, ze ani nebudem musiet), ale pacilo sa mi, ze vsetko nam podrobne vysvetlil, vycislil sance, otvorene povedal aj to, co vsetko nase sance moze znizit, ale aj to, co sa da robit, aby sa sance zvysili. Posobil na nas velmi profesionalne a plan, ktory nam spravil v podstate splnil moje ocakavania, s ktorymi sme do centra isli.

olousek35
9. únor 2014

holky, děkuji moc za gratulace. Malé si užíváme. A malej na ni žárlí a domácí pes taky. Jinak je moc hodná a téměř totožná s bráškou. Až bude čas fotit, tak se ukážeme. 😉

jaja35
10. únor 2014

@gittynka Ahoj Katko, tak zázrak se nekoná ☹ . Včera večer jsem začala krvácet, sice to není nijak šíleně silný, ale jsou tam sraženiny. Břicho nebolí... Za to hlava z bulení mi může upadnout. No musím se smířit s tím, že vlastní dítě mít nebudeme. Je těžký se s tímhle smířovat. Štelcl mi od pátečního rána neodepsal, asi nemá čas nebo si užívá volna.

gittynka
10. únor 2014

@jaja35 ahoj Jaru, to me strasne moc mrzi 😢 ... Ani si nedovedu predstavit, jak to ted po tech bojich musi byt pro tebe tezke ☹ ... Treba jeste casem az nejvetsi bolest preboli jeste zkusite pokus nebo ty uz vazne nechces? Jarusko drz se, myslim na tebe

jaja35
10. únor 2014

@gittynka Ne, už nic zkoušet nebudeme. Přítel má slabé spermie a mě už na konzultaci řekl Štelcl, že ty moje vajíčka taky budou nic moc vzhledem k věku. Celých těch 9 let si utrhuji od úst, dovolené pod stanem, přesčasuji jak divá, abych si na ty pokusy vydělala, těch peněz, co jsme do toho vrazili..... Půjdeme do toho pěstounství, třeba dostaneme děti, které od nás ani v dospělosti neodejdou.

cermi77
10. únor 2014

@jaja35 hodně síly přeju ☹ a brzo do rodinky nějaké hodné, vděčné, milující děcko, které vám s přítelem vrátí energii, kterou jste věnovali celé ty roky IVF.

gittynka
10. únor 2014

@jaja35 a nechces radeji zkusit tu adopci? Preci jenom pestounstvi je sluzba pro dite, na ktere nemas absolutne zadna prava a kdykoliv mohou prijit biologicti rodice nebo jejich rodina a vezmou vam je ☹ i tak bys do toho vazne sla? Jinak je to nadherny cin, vzdycky je lepsi rodina nez ustavni vychova, to je jasne ...

jaja35
10. únor 2014

@cermi77 Děkuji, s přítelem jsme zkoušeli jen tohle poslední IVF, před tím to bylo s teď už exmanželem. Oba mají slabé spermie. Když se ten verdit kdysi manžel dozvěděl od Machače, měla jsem už nějaké problémy se soužitím s jeho rodiči v jednom baráku a tak se rozhodl, že se rozvedeme. Já ho moc milovala a nechápala to. Zhroutil se mi celý svět. S odstupem času jsem za ten rozvod ráda, byl to mamánek a já byla u něj až kdesi vzadu. Pak jsem skoro rok chodila s klukem, co nevěděl co se životem, měl malého prcka, ale nechtěl žít s matkou svého dítěte a opět to byl mamánek, já mu jen poskytovala chvíle útěchy. Řekl mi, že kdybych neměla mít dítě, tak se mnou nezůstane. Docela sprcha. A pak jsme se potkali s nynějším přítelem, má v hlavě jasno, udělal by pro mě první i poslední. Opět problém u něj s plodností, ale nevyměnila bych ho za nic na světě. S ním vím, že zvládnu všechno. Moc ho miluju. Poslednímu IVF jsem se dlouho bránila, mám to prostě v hlavě spojené s mým manželstvím. Příteli se do toho také moc nechtělo, nechtěl, abych z toho ještě měla nějaké zdravotní potíže. Pak jsem ho ukecala na tento pokus a když nevyšel, najdeme si jinou cestu k dítěti. Třeba se ještě stane zázrak a podaří se nám to přirozeně. Ale spoléhat na to už nebudeme. Holky, moc Vám všem držím pěsti v plození. Ať Vám miminka i už odrostlá dítka dělají jen samou radost a hlavně ať jsou zdravá a Vy také. A přeji Vám šťastný, pohodový život bez mráčků. Už se moc těším na jaro, až mi začnou kvést záhonky plné kytek. Je to taková moje úchylka a uklidnění, když mi není nejlíp. 🙂