Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

chanel
16. kvě 2010

Hanuli: ultrazvuk mě dělali hned při první konzultaci, to jsem se divila, na Obi je to jen při stimulaci. Ale právě se mi to líbilo, že se hned vidělo jak vypadají vaječníky.

petinax
16. kvě 2010

holky má u vás z některé manžel či přítel azoospermii a při tese se spermie našli a ivf se povedlo?

paneska
16. kvě 2010

Petinax - přesně, jak píše shanel. Kolem 13-15 dne je OPU, mezi tím jdeš na kontrolu, na UZ, kde kontrolují, jak folíci rostou a vajíčka odeberou dřív, než popraskají. Ano při stimulce se musí hodně pít, aby ses vyhla OHSS, ale na druhou stranu, právě OHSS je většinou sygnálem, že to vyšlo, i když je to pěkně protivný a jsi s tím většinou v nemocnici, co psaly holky, já OHSS neměla.

Chanel, díky za zeptání, ale ani se neptej.... 😒 Protože mi cystu jen vypustili, tak je zpátky a to asi 2-3 cm, možná jim to ani vypustil celé nešlo - nevím, takže jsem si operací moc nepomohla a to mě ještě řezali, žádná laparka. Bolesti zatím nemám, tak jen doufám, že se teď popere přechod s bylinkami, které beru a třeba se to zázrakem vstřebá samo, nebo už nevím ☹ ,
tajně doufám, protože už se mi jednou vstřebala, když jsem začala zobat ájurvédu a to jsem jí tam měla snad půl roku, tak mi držte palce, ať jsem do podzimu fit....

Maji, nevím sice, co je dvojková kvalita, ale 5-tý den blastocysta podle mě teda neúspěch není. Já měla v Repromedě 5-tý den blastocystu a morulu a na Obilňáku dokonce taky po PK 5 dnů jen devítibuněčné a jedno čtyřbuněčně embrijko. Tak moc nerozumím, proč by tvoje blastocysta měla po PK být nekvalitní ? Možná asi tou dvojkovou řadou, co to znamená? Mám za sebou 2IVF a jednu minimálku a se mi to ještě nedoneslo, že by embrijka mohla být dvojková....Pokud by ti opravdu zjistili nekvalitní vajíčká, i když taky nevím, jak se to zjištuje, protože Vitoušková mi říkala, že neví, jestli endoškou právě taky nemám nekvalitní vajíčka, tak pak jedině dárkyni, o té ti určo písně Dorka víc 😉 Já ze zdravotních důvodů o ní taky začínám uvažovat, jen musím ještě vše probrat s Machačem a hlavně se k němu objednat. Tak nějak si furt říkám, že je čas, když těď bude vaječník na dovolené, ale zase bych ráda znala jeho názor, tak si s ním asi zajdu pokecat, nebo za někým z RF, oni jsou tam všichni super....

Maji, držím palečky, aby to vyšlo i s dvojkovou řadou 😉 (nepřispívala jsi na rodinku?)

hanulinecka
16. kvě 2010

krásný večer tak já po malovacím a uklizecích víkendu mám hotovo super ted mužu těhotnět v čistém 😀

já zítra jdu na vytažení stehu a dozvím se jak dopadlo to znamínko mám strach,ale je to asi přirozený 😵 😵
víc napíšu a budu reagovat zítra pááčko dobrou noc

rebeca_1
16. kvě 2010

Ahojte,
dakujem za povzbudive slova, ste zlate...

Ja som sa preto pytala na individualny pristup, pretoze vo Ferti stimuluju kazdu jednu klientku merionalom. Teraz po novom davaju aj gonal ale vsetky baby maju tie iste ihlicky na stimulaciu.
Som velmi milo prekvapena ze v Reprofite ma kazda pacientka navrhnutu liecbu podla daneho problemu.

Dakujem este raz za mile slova a drzim Vam palceky!

maja3.s
17. kvě 2010

Ahoj holky, všem hezký i když trochu upršený den...teda u nás trochu, možná je to někde horší.
Paneska....embryjka se dělí podle kvality do několika tříd (ted přesně nevím jestli do tří, ale tuším,že do čtyř)Každé centrum to značí jinak...někdo číslama(I.,II.,III. jako třeba v Reprofitu) někdo písmenkama (A,B,C). Rozdělují to podle stupně fragmentace.No a blastocysta 5.den není špatná, ale já měla časnou blastocystu, což trošku pomalejší je...po ní následuje právě blastocysta, pak hatchující blastocysta a expandovaná blastocysta. Tak snad jsem to napsala aspon trochu srozumitelně 😉 Otěhotnět se z toho samozřejmě dá, ale šance je menší a mám pocit, že mně se zázraky vyhýbají
😒 A my s tou kvalitou máme problémy skoro vždycky...akorát jednou na Obilnáku a pak při minulé minimálce tady to byl kvalitní embroušek...ale vždy jen jeden....jinak nám vždycky fragmentují...při posledním IVF jsme měli 27 vajíček a ani jedno nebylo vhodné k transferu, což mě fakt dostalo ☹
Takže proto začínám na dárkyni myslet i když je to těžké,ale asi to bude nutné.
Tak zatím holky... 😉

chanel
17. kvě 2010

Maja3.s : já Ti děkuji za informaci a to jsem si myslela, že už snad vím všechno,ale je pravda, že v papírech o stimulaci,mám napsáno transferována dvě embrya,kvality M1,M1. Takže je pravda, že si to značí,ale já tomu moc nerozumím. Ty jsi měla časnou blastocystu, já měla pátý den morulu a jednu skoro blastocystu.A holky kolikrát mají i desetibuněčně a je z toho dítě. Nějak mám z toho zmatek 😝 Ale jak čtu dál i ke kvalitnímu embrouškovi jste se dostali! Já mám taky vždy jen 4 vaja z toho 2 k etu....... 😒 nic nezbyde. Maji a čím tě stimulovali? Možná, že právě ten lék Ti nesedl 😔 Panesko: to je teda něco, vždyt jsou to sotva 3 týdny po laparo ☹ , to mě tak mrzí ☹ ☹ .Kdy budeš brát ty hormony? A kdo Ti je naordinoval? Já Ti nevím,jestli by jsi s tím neměla skočit na Obi, tam je přímo centrum léčby endometriozy, a dávají tam injekce,musím zatukat, že mi Ventruba zachránil vaječník a na Polní mi ho chtěli vzít 😖 a nebo jít s tím do Reprofitu, co na to oni,jenže tam nedávají léky na menopauzu 😒 ,ale poradit Ti můžou.Hanuli: to Ti věřím, že se bojíš, tahle doba...to mi připomělo, napsat do RF,jak dopadla histolka 😅

paneska
17. kvě 2010

Mají, díky, jo, jo, jsem to pochopila...., dívala jsem se do svých papíru, tak na obilňáku mám emrijka 9/1 a 4/2, z Repromedy nic, tam je jen BC a KM a v RF, ten náš jeden prcík měl značku M gr.I-II. No vidíte, takže já tu kvality asi taky nemám nic moc, jen mi nikdo nevysvětlil, že se to ještě takhle označuje čísli, nebo písmenky. V RF jsme taky měli fragmentující embrijka, z jednoho vaječníku jich získali 9, 8 bylo OK, oplodnilo se 7 a na ET byli vhodné jen dvě, další na mrazáčky nebyli. Já Vám holky nevím, asi, jak u koho, ono přece jen je možné, když se získá hodně vajíček hormony, možná není divu, že nejsou kvalitní, ale ze 27 vajíček, aby nedošlo k ET - to je celkem mazec ☹ Máji a s dárkyní to zkus brát v pohodě, pokud ti ji doporučí, rodiči jsou ti, kteří mimi vychovají, ty ho budeš nosit v bříšku a ty mimi porodíš, dárkyně dá jen buňku, jak říká Dorka 😉 Raději mít mimi od dárkyně, než žádné....
Chanel - ono se to dalo čekat, když cystu jen vypustili, neodstranili, protože jim to nešlo, on tam obal byl prakticky stále a teď po MS se to zase naplnilo ☹ , je to na budku, už nějak nemám sílu se stále s něčím prát, prakticky po IVF, což je od léta - už skoro rok s něčím bojuju. Já na Obilňáku byla na 1IVF a pak jsem jim utekla, tak moc odvahy tam jít teda nemám. Navíc, ti starší doktoři to tam teď moc nechválí, že Ventruba - to je myslím šéf, že, no prostě šéf vyházel ty dobré atestované doktory a má tam samou mladou generaci, kteří se teprve učí, tak ti nevím, to je asi otázka názoru. Já se tam spíš moc nechci vracet právě kvůli tomu, že jsem dalši pokusy pro mimi podstupovala jinde, nevím, jak by se na mě dívali. co bych jim řekla : "Můžete mi říct, svůj názor, pomoct mi s endoškou a já pak stejně půjdu na další, případný pokus do RF", ne bo nevím, jak to prezentovat, jestli mi rozumíš z toho, jak to vnímám. Do RF se objednat musím, abych se domluvila, co dál....Jinak léky už beru skoro týden, jmenuje se to orgametril - na přechod. Chanel a ty sis píchala injekce, když jsi měla vaječníky na dovolené? A jak si se v tom umělém přechodu cítila ??? Kdyžtak mi písni víc do IP, ať tu neplníme stránky jiným tématem 😉

Hani, tak co kontrola, vše je doufám v pořádku 😉

Rebeco a co ty, zkusíš brněnský RF, když jsme ti ho tu tak vychválily ? 😉

paneska
17. kvě 2010

...jo chanel, ještě jedno menší upřesnění, nedělali mi ve finále laparo, ale fikli mě, jak při císaři, klasická operace a k ničemu, to je prostě na po.....

chanel
17. kvě 2010

Panesko: to je drsný...píšu Ti IP.

hanulinecka
17. kvě 2010

ahojte holčiny dopadlo to dobře pak jsem hlídala neteř a v poledne přijela kamarádka tak ted jsem ko a mám lidek tak jdu do peřin 😵
ráno napišu 😵

gabikri
18. kvě 2010

Ahoj, můžu se k vám přidat?? 😉

Momentálně jsme 18den po ET 2 embryjí z darovaných vajíček. Dnes jsem byla na krvi-výsledek bohužel negativní 😒
Chodím v Praze k Apolináři, kde jsem měla před tím dva pokusy, ale i při nejvyšších dávkách hormonů moje vaječníky už nefungují. Apolinář je státní nemocnice....dost holek to tam chválí....no hlavně je to tam levné, ale já jsme došla k názoru, že svůj poslední pokus na pojišťovnu svěřím přece jen někam, kde ten přístup bude malinko lepší.........hlavně u nás je čekací doba na další dárkyni 2 roky. Protože mi na podzim už bude 39let, tak takovou dobu fakt čekat nemůžu. Moje kamarádka, co otěhotněla ( beznadějný případ) právě v Brně v Reprofitu, mi dala kontakt na dr. Štecla, se kterým jsme si vyměnila mail.
Chtěla bych se vás tady zeptat, jak to v R chodí.......já jsem jinde nebyla než u Apolináře a z hodně věcí, co jsem tady vyčetla
jsem v údivu. Např u nás je skoro pravidlem, že ET je druhý - třetí den.......o nějaké prodloužené kultivaci si jen můžu nechat zdát.
Taky málo vajíček.....myslela jsem si, že když jsem přivedla dárkyni, tak že dostanu všechna vajíčka, co dárkyně má.
Nevím co je na tom pravda, ale doslechla jsem se, že u Apoli když má dárkyně vajíček více, rozdělují se mezi více příjemkyň.
Tím pádem málokdy zbyde na zamrazení 😖
Pro Reprofit jsem už téměř rozhodnuta 🙂 Budu ráda, když se se mnou podělíte se svými zkušenostmi ohledně darovaných vajíček 😉

chanel
18. kvě 2010

Gabikri: tak vítej v klubu!!! Já jsem tady teprve krátce,mám po HSK,právě dělanou Marcelkem Štelclem(výborný lékař) a jdu na 6 pokus, na minimálku v červenci, s darovanými vajíčky, nemám zkušenost. Ale je pravda, že RF je velmi chválený v úspěšnosti.Také jsem byla ve státní CAR,ale nemůžu si na ně stežovat, prostě se embryjka nechytla,tak jsem chtěla změnu s minimální stimulací. To se divím, že u Apoli nedělají PK. Podle mě je dost důležitá. Takže jsi v RF v těch nejlepší rukou! A svá vajíčka už víš,že na 100% jsou špatná? Třeba by stačila jiná stimulace. Hanula: to je dobře, že je všechno v pořádku!!

chanel
18. kvě 2010

Gabikri: a HSK, máš? Kdyby ne,tak v Rf Ti ji udělají, aby viděli,jak vypadá děloha...i když já ji mám o.k.,a stejně nic 😔 . Je mi to líto, že to nevyšlo, tak stejně i mě, na konci března 😖

gabikri
18. kvě 2010

chanel : já mám vysoké FSH...........něco mezi hodnotou 20-30.........to už to nemá moc cenu. Při mém druhém IVF jsem měla tři folíky a včechny prázdné........a to do mě prali 375 dávek denně 😖 Jinak s tou PK nevím jestli dělají nebo nedělají...nebo jestli s i o ni musíš speciálně říct. Jen má zkušenost je taková, že jsem byla 2 x na opu ve středu a všechny holky, co jsme byly na pokoji šly na ET bez rozdílu v pátek. Trochu divné, ne? No a tak jsme si řekla, že když jsem přivedla dárkyni, která se tam chudinka kvůli mě táhla až z Teplic, tak že budu mít hodně vajíček a kvalitních...........a výsledek? Opět jen dvě dvoudenní embrya 😖

chanel : já vůbec nevím, co je HSK........ostuda, co 😝

chanel
18. kvě 2010

G: aha, tak promin,myslela jsem to dobře, změna Caru,jiné léky,jiné výsledky.To je potvora to FSH 😠 . V některých Carech, PK nedělají vůbec, ale to nechápu. A Tvůj manžel je o.k.? Ze mě vydolovali 4 vajíčka, spojili je ICISI, a stejně dvě se nevyvíjely a dvě zůstaly. Dávky jsi měla teda mega 😠 ,já měla 225. HSK, je hysteroskopie, kontrola dělohy kamerou. A jestli ji nemáš, určitě Ti ji v RF nabídnou,jako mě. Ostuda to není, teprve nedávno jsem se dozvěděla co je to FSH, taky dobrý, že? 😉

chanel
18. kvě 2010

G: fakt se divím, že Ti nenabídli nadstandarní úkony, čímž se zvýší šance. Ale zase já měla všechny a nic, tak si pak vyber,kolikrát se chytne embryjko po dvou dnech a krásná blastocysta po PK ne.

maja3.s
18. kvě 2010

gabikri...ahoj...my už se tak trošku známe z jiné diskuze 😉
To je mi líto, že to nevyšlo...ale v Reprofitu určitě nebudeš zklamaná. Já tam chodím něco přes rok a už bych neměnila. A navíc je to centrum, které se specializuje na darování vajíček, takže budeš v nejlepších rukou. Jinak jak jsem psala, já zkušenost s darováním nemám, ale už se na to pomalu připravuju a asi nejspíš mě to taky čeká ☹
Jinak mě taky překvapilo, že ti nikdo nenabídl PK? Myslím, že je to dnes standart a spíš ho centra "vnucují".Teda samozřejmě pokud má člověk víc vajíček a je teda z čeho vybírat.
No a já ani nevěděla, že si dárkyni můžeš sehnat sama 😨 Jak jsi ji sehnala? Jsou nějaké diskuze přímo ohledně dárkyň?

gabikri
18. kvě 2010

chanel : FSH neví žádná z mých kamarádek co to je..........vždycky na mě koukají jak na vyvoranou myš....jako bych mluvila o výskytu mimozemské civilizace 😝 To když nemáš žádné problémy, tak se o to nezajímáš 😉
Jinak já jsme byla nedávno na operaci děložního myomu.........prý podle doktora by to mělo být v pořádku, tak to mi myslím dělali tu HSK........ale je to dva roky.

gabikri
18. kvě 2010

maja : no já nevím, je to jen moje dedukce, ale u nás v CARu kde je dárkyň nedostatek, tak jsme slyšela, že poku je dárkyň víc, vajíčka se rozdělují mezi více příjemkyň. No a pak nejde dělat PK..když máš třeba jen oplodněné vajíčka 😖
Jinak dárkyni jsem sehnala čistě náhodou..........byla to známá známé která se chystala zrovna darovat. Ale poslala jsem Ti do IP odkaz na web, kde se tím zabývají 😉

maja3.s
18. kvě 2010

gabikiri...dík, juknu na to 😉

gabikri
18. kvě 2010

oplodněná DVĚ vajíčka.....píšu jak tatar, jak jsme rozrušená 😝

chanel
18. kvě 2010

holky,ale zajímalo by mě, já měla 4 vajíčka(což je málo) a PK byla. A v podstatě, za dva dny se vědělo, že dvě nic a další dvě na misce to už pak zvládly do pátého dne. Možná se PK myslí jedno, dvě vajíčka,ale stejně i u jednoho bych to chtěla. Když se nebude vyvíjet je zbytečný Et. Maji: to máš pravdu RF,je moc dobrá klinika na darovaná vajíčka, ted nevím i embrya?

chanel
18. kvě 2010

G: tak to Ti určitě mrkli i do dělohy 😉 ....a je to tak, koho nic netrápí,ten se o to nezajímá. Já jsem tady a žádné kamarádce nic neříkám, to by nepochopily a nechci nikoho lítost, že mě to nejde a blabla.Však víš 😒

maja3.s
18. kvě 2010

chanel...myslím, že když máš jedno nebo dvě vajíčka je PK zbytečná. Vždycky je mimoušům lépe u maminy a v takovém případě není na co čekat. Když bude embryjko v pořádku, zavrtá se at už třetí nebo pátý den.Možná myslíš jen pro tvůj pocit...ale stejně se tím nic nezmění

gabikri
18. kvě 2010

chanel : já to skoro všem kamarádkám vykecala a teď bych si za to nafackovala. Přesně jak píšeš..lítost.soucitné pohledy........děs. Tuhle mi volala kamarádka...........a že se mi něco bojí říct........a já co? No že prý je těhotná..........a že aby mi to nebylo líto, tak se mi raději neozývala. No děs! 😝

maja3.s
18. kvě 2010

jo holky,jsem se chtěla ještě zeptat....možná trochu hloupá otázka,ale....omezovaly jste se nějak významně po ET? Nestěhuju nábytek, neumývám okna, cvičení jsem taky vypustila....to je jasný, ale jestli většinou poleháváte nebo chodíte na procházky....určitě se nic nemá přeháně,ale já vždycky když něco dělám, tak mám pak výčitky, že bych měla víc odpočívat...

paneska
18. kvě 2010

Ahoj ženy 😉

vítám gabikri a můžu s holkama jen souhlasit. Zvolila jsi správně, když jsi se rozhodla pro RF v Brně, jsou tam všichni opravdu jak andělé v bílých pláštích i sestřičky a ať půjdeš na konzultaci k jakémukoli dokymu, budeš v dobrých rukách, protože oni jsou tam všichni super. Já byla u Machače, se Šteclem jsem se taky potkala, u Vitouškové, jen se šéfem jsem ještě neměla tu čest, ale určitě Koudyho taky ještě potkám 😉 Co mě ještě v RF dostalo, tak že ti na obrazovce nejdřív ukáží embrijka a pak i vidíš, jak je zavádí, to je prostě doják 😉 Gabriki, uvidíš, třeba v RF ještě něco vymyslí a navrhnou nějakou jinou léčbu, jiný car, jiná stimulka, jiné léky, jiný názor, jiný přístup. Písni pak, ke kterému dokymu jdeš, ju.

Nad dárkyní taky uvažuju, protože mám endošku a po stimulce se mi vždy rozjede hrozným způsobem a hlavně se neví, jestli díky tomu mám kvalitní vajíčka. 2 roky se snad na dárkyni v RF nečeká, proboha, to bych už taky dala za 5 minut dvanáct, letos mi bude 37. To je otázka na Dorku, dori, jak dlouho jsi čekávala v RF na dárkyni? A vůbec Dory, jak je, už se ti blíží srdíčko na UZ, že 😉
Maji, říká se, že po ET je nejdůležítejších prvních 5 dnů, rozhodně se nepřetěžovat, na procházky samo můžeš, trošku to chce omezení, ale na druhou stranu miminko nevyležíš, takže chovat se přirozeně, jen žádná námaha, žádné cvičení, zvedání těžkých věcí atd....

paneska
18. kvě 2010

...jo a ještě k té PK, podle mě je úplně jedno, kolik máš vajíček, to je prostě na přírodě, některým embrijkům se líp daří hned u mámi, u někoho je lepší PK, rozhodně to není o tom, když ti odeberou jen dvě vajíčka, PK nedávat. Jsou cary, kde PK dělají automaticky, protože chtějí zavádět nejlépe moruly, ale jsou Cary, které zastávají názor, že raději dám mamice 9-ti buněčné embrijko dva dny po OPU, že jim v přirozeném prostředí prostě líp. Takže PK je asi na každé z nás, jak se rozhodneme....., nikdo ti nezaručí, že se chytne embrijko po PK, nebo bez ní....My naporvé dali úplně vše i AH a stejně nic.....

janib
18. kvě 2010

Ahojte holky, tak se po pár dnech zase ozývám...
Gabi:, vítám... já jen trošku k Reprofitu. Udělala jsi dobře, že jsi si vybrala toto zařízení. Jak už holky říkali, ať jdeš ke komu chceš, opravdu se Ti zavěnují a dobře poradí co a jak.. A věřím tomu, že prvně s Tebou ještě něco zkusí než budou uvažovat o darovaných vajíčkách... Já po HA vůbec nedostávala měsíčky, anoovulační cykly, když mi dozrály vaja, tak jen malinkaté a totálně nepoužité... Moje doktorka mě vůbec nemohla "rozběhnout" .Po první návštěvě v RF velké nadšení a stejně i můj manžel. Byla jsem na mini IVF, brala Clostík a píchala si injekce Menogon a najednou šup, byly tam!!!! Opravdu vřele doporučuji, určitě tam mají spoustu holek, ba čím dál víc, a možná je to všechno rychlejší, ale věř, se Ti budou maximálně věnovat a udělají pro Tebe všechno. Takže hlavu vzhůru, alespoň malilinkatou nadějku bych tam viděla.... Zázraky se dějí a proč ne zrovna Tobě??? A kdy máš první návšětěvu v RF?
Majo3: Já jsem byla minulou středu na ET. Pan doktor Štelcl mi řekl, že 5 dní nemám sportovat, koupat se ve vaně a nesexovat. Pak mám žít úplně normálně jako předtím, žádné polehávání v posteli, tělíčko se potřebuje cítit v pohodě a jako vždycky, ne nemocný v posteli. 😉 Samo že nedělám těžký věci, ale druhý den jsem šla už i do práce, dělám v kanclu, takže žádná manuální práce a v pohodě... A v sobotu jsem byla na delší procházce... Takže já bych dělal všechno na co jsi byla zvyklá, kromě toho stěhování nábytku atd.. 😀
Tak a teď: holky já to už dneska nevydržela a testla jsem... A je tam!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dušíček... Teda duch, už je vidět normálním okem 😀 , nemusím ani mžourat... 😉 Mám radost, vím, že to je úplnej začátek, stát se může všechno... Ale te\ď alespoň vím, že to jde.Na to že jsem v RF byla před měsícem a půl je to fofr... Nevěřila jsem, že tu druhou čárku tam budu mít, však víte jaký to jsou nervy...
Takže teď už budu asi testovat každý den, 26 pak na krev a uvidí se...
Moc bych Vám všem prála ať už to taky vyjde a založíme nějakou hezkou novou diskuzi... 😀