Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kcvrcekz
3. dub 2012

Ahojky holky tak jsem si dnes vyzvedla Menopur. Jsem zvědavá jak to budu zvádat píchat...🙂

evulatko
3. dub 2012

@montysek, klidne bych zavolala uz ted a objednala se na ten konec kvetna. Lepsi nez pozdeji, aby Ti treba taky rekli, ze Ti muzou dat az nejaky pozdejsi termin🙂

kacatka
3. dub 2012

@montysek ahoj, zavolej co nejdřív, nevím ke komu jdeš, ale my čekáme už skoro měsíc na konzultaci k dr. Koudelkovi. Nevím jak to je u jiných dr., ale zrovna u něho je ta objednávačka dosti na dlouho, takže doporučuju co nejdříve. jo a navíc jsem se tam neobjednávala sama, ale můj gynekolog🙂. Tak držím palec 😉 ať vše vyjde jak chceš

sikulik
3. dub 2012

@drndapetka ahojky, já budu asi taky válčit v květnu 🙂, duben je už jak se dívám přeplněnej 😀 , tak někdo musí pokračovat v květnu, to pak bude těhulí, že to nebudem zvládat číst 😉

sikulik
3. dub 2012

@kcvrcekz zvládneš to v pohodě, nejsi přeci žádný ořezávátko, ne? 😀 všechny holky to zvládli a když budeš potřebovat, tak ti poradíme 😉 . To píchnutí není skoro vůbec cítit, musíš to ale píchat do "špeku" 😀 hahaha chtěla sem říct špíčku 😀

sikulik
3. dub 2012

@bambulajda ahojky, tak v KETu budeš můj velkej vzor 😀 , protože já jdu asi v květnu na KET v přirozeným cyklu, pokud teda bude sliznice. Mám dilema, jestli pít kontryhel a červený, když tu některá z holek psala, že jí to nakonec spíš nepomohlo a že jí dr. řekl, že to má nechat být, nic nepít a ono to možná bude lepší bez ničeho 😉 , jak to budeš řešit ty? A ráda bych se taky "opičila" v tom, že ti to vyjde 😀 !!!!!!!!

kcvrcekz
3. dub 2012

@sikulik No jako mám s toho obavu. Myslela jsem, že to budou takvé ty tenké stříkačky s jehličkou a ono je to normální. Sice ta jehla je malinká, ale i tak... 😲 Bojím bojím. Asi si nechám první píchnout a pak to snad dám sama...

sikulik
3. dub 2012

@kcvrcekz tak si nech první píchnout a budeš třeba pak klidnější 😉 . Já jsem byla také vyjukaná, ale poprvé jsem měla pero, to celkem šlo a pak když jsem si to měla míchat ty ampulky s prášky a rozpouštědlem, tak sem byla vyjukaná ale sedla jsem si k tomu v klidu a zkusila to a šlo to. Manžel byl víc auf než já 😀 , takže ten by se ani netrefil a když mu dřív brali krev, nebylo mu nejlíp 😀 , ale pak u porodu byl 1* a dokonce přestřihl malýmu pupeční šňůru 😀 , asi ho to moje píchání ve 4 cyklech IVF zocelilo 😀

kcvrcekz
3. dub 2012

@sikulik No přítel je na tom taky tak...Co jsi měla za injekce? A na pokolikáté se vám zadařilo? Já stále věřím, že toto je první a poslední pokus.....I když vím jak to je,.... 🙂

sikulik
3. dub 2012

@kcvrcekz to víš, že je to první a poslední pokus!!!! 😀 a bude úspěšný!!!
Zadařilo se nám 4. IVF (v průběhu 2,5 roku), nikdy nic na zamražení, až při 4.tém pokusu jeden sněhuláček, kterého asi zkusíme v květnu. Nikdy nám nic nenašli, oba jsme prý zdraví. Musela jsem si najít ty zprávy, z hlavy si to už přesně nepamatuju 😀
1. pokus Puregon pero, Pregnyl
2. pokus Gonal, Orgalutran
3. pokus Gonal, Menopur, Orgalutran
4. pokus Gonal, Menogon, Orgalutran

kcvrcekz
3. dub 2012

@sikulik Ahaaaaa no teda..To je ještě větší záhada jak u nás...Máme špatné spermio. Jinak já jsem úplně ready. Tak uvidíme..🙂 Budeme rádi, kdyby se to fakt zadařilo na poprvé...🙂 Díky moc za informace..A v květnu tfuj tfuj tfuj ať se sněhulka udrží..🙂

olousek35
3. dub 2012

Holky, kdyby někdo chtěl 20% slevový kupon na elektrický zubní kartáček, tak napište do IP. Pokud ho někdo do konce května zvažujete koupit sobě, nebo jako dárek.

cilkaa
3. dub 2012

@kcvrcekz já jsem si na poprvé vzala také raději pero a také doufám, že už nebudu nic jiného potřebovat 😀
K minimálce jsem dopíchla Fostimon (rovněž klasická jehla a míchání atd.) a to mi tedy píchal manžel ráno v 7:00 (jen 2x) a pak Pregnyl v 9 večer také manžel. Chlap to musí dát (i když jsem viděla, že se tvářil jak vejr, ale nedal na sobě nic znát a pak hned už v poho, když zjistil, že to nic není). Sama jsem si zatím netroufla, tak uvidím jak s tím perem...

sikulik
3. dub 2012

@kcvrcekz držím vše co mám ať se vám zadaří napoprvé 😉 a věřím, že naše sněhulka se také udrží 😉

kcvrcekz
3. dub 2012

@sikulik Děkuji mooooc..🙂

@cilkaa No u nás to M píchat určitě nebude...Sám říkal, že by to nedal...Tak uvidíme...To pero je prý lepší...🙂

montysek
3. dub 2012

@evulatko
@kacatka Tak děkuju za radu asi tam raději tento týden už cinknu. Je mi jedno ke komu mě objednají.Věřím, že jsou tam všichni 1! 😀

montysek
3. dub 2012

@kcvrcekz Taky jsem měla při IVF Menopur a když jsem viděla, čím si to mám píchat....já, takovej cíťa, kterej se nemůže ani podívat např.na odběr krve neboť bych omdlela.... 😀 Dvakrát mi to píchla kamarádka zdr.sestra a pak jsem překonala sama sebe a pak už jsem píchala jako profík, neboj se nic, když jsem to zvládla já, tak pak už všichni! 😉 😀

evulatko
3. dub 2012

@montysek, doporucuji Koudelka, Machac nebo Stelcl🙂

montysek
3. dub 2012

@evulatko A to si takhle můžu vybrat jo? Já ale myslela, že pak stejně budu chodit k různým doktorům... ?

evulatko
3. dub 2012

@montysek, muzes si vybrat, ja treba chodim ke Stelclovi, s nim vsechno domlouvam. Je ale pravda, ze ultrazvuky a ruzne zakroky vychazeji pak u ruznych doktoru🙂

sblanch
3. dub 2012

@cilkaa AMH mě nedělali, protože reaguju až moc "dobře", takže se předpokládá, že tenhle hormon mám v normě. Prý to nic neřekne o kvalitě vajíček, ale o kvantitě. Proč nejsou kvalitní, to zjistit jednoduše nejde. Taky nejsem nejmladší, tak je to možná i věkem, navíc nemám pravidelně ovulaci, což na to může taky mít vliv.

terez80
3. dub 2012

@sblanch Ahoj, tak ti držím pěsti na čtvrteční testování ať ti to dobře dopadne a pak už to nebudeš potřebovat, ale podle mě je dělají už na všech centrech. Já jdu už zítra na odběr vajíček a už se těším až to budu mít , jak ty pár dnů do testu.

sblanch
3. dub 2012

@terez80 Ahojky, děkuju, už jsem netrpělivá 🙂 Akorát jsem zjistila, že mám testovat až v pátek... Nějak jsem se překoukla. Tak nevím, jestli to vydržím.
Dnes jsem volala do RF, když bude pozitivní test, tak mám jít za 14 dní na ultrazvuk a když ne, tak hned v pátek na krev. Bohužel se musím na konzultaci k dr objednat, myslela jsem, že to někdo - pokud to nedopadne - s náma rozebere hned ten den... Takhle budu muset čekat asi měsíc...
Tak zítra budu moc držet pěsti 🙂 Jak velkou úrodičku čekáš?

montysek
4. dub 2012

@sblanch Cože? 😲 Takže když vyjde třeba po ET negat.test, tak se tam jede na krev a pak se musíš obj.na konzultaci a čeká se další měsíc než člověka vezmou a pak až se teprve začne řešit KET? 😠 To se mi teda nelíbí.... 😖

bobulinka74
4. dub 2012

@sblanch Hodne stesti na patek 😵 To jsem taky nevedela, ze se pri neg. testu ma jit na krev 😲

cilkaa
4. dub 2012

@sblanch a @montysek já jsem tedy šla na krev a na konzultaci ke Štelclovi hnedka ten 13 den. Psala jsem mu maila, že 12 den nemám pozitivní test a on mi napsal, ať dorazím na krev a že si udělá čas, abychom probrali, co dál (nakonec krev byla pozitivní a pak to mimoděložní, ale to je jiná story)..Měla jsem totiž minimálku a chtěla stimulovat hned další cyklus, což je vlastně stejný případ jako ET a následný KET. Takže místečko se vždycky najde, 10 minut na domluvu, Štelcl je fakt bezva a je tam pořád.. Tak se nedejte holky a nacpěte se tam!
A na mail odpovídá ani ne do jednoho dne, vesměs hned...

@bobulinka74 ano, ano... já měla test 12. den negativní a 13 den už byla krev pozitivní a pak i testy!!! Takže se to vyplatilo... I když stejně bych to nedostala a pak bych na to přišla z testu o pár dní později. Ale takhle se aspoň sledoval nárůst HCG... Krom toho, pokud chceš hned na KET nebo minimálku, tak oni chtějí mít jistotu, že jsi opravdu netěhotná, chtějí si to sami ověřit...

bobulinka74
4. dub 2012

@cilkaa aha, ok. Dekuji 🙂

bambulajda
4. dub 2012

ahojky, jo jo určitě si na krev zajděte i když je test negativní, mně teda i sestra říkala, že si mám dojít i když nebudou //. ...jinka u mě byla zatím nejdelší čekací doba 14 dní....ale spíš tak za 3 až 5 dní

sblanch
4. dub 2012

@montysek Jojo, tak jsem to pochopila včera z telefonátu se sestrou z RF. Taky se mi to nelíbí, všude jinde je konzultace ještě ten den.

sblanch
4. dub 2012

@cilkaa A ty jsi chodila ke Štelclovi normálně? Já jen ke Koudelkovi, ten prý tady moc v dubnu ani není... Takže leda v květnu. Nevím, jestli bych chtěla čekat, možná bych se hned vrhla jako ty na další minimálku, jestli mě to teda doporučí.
Nicméně dík za info, budu se snažit být asertivní a k někomu se narvat 🙂
Moc mě mrzelo, jak to nakonec dopadlo... Všichni to tady prožívali. Ten duben a začátek stimulky platí? Budu moc držet pěsti.