Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cilkaa
25. kvě 2012

@drndapetka jééé, tak to jsem moc ráda, že to nakonec v rámci možností dopadlo dobře a ty 4 vajka jsou fakt bezva. Pokud je spermio OK, tak se určo budou vyvíjet. Kdyžtak se zamrazí a hned za měsíc budou tvoje. Pokud budou embryjka všechna hezká, budeš stejně platit za mrazení- a 2 nebo 4 ks už vyjde cenově na stejno..

fretecka
25. kvě 2012

No tak těhu se nekoná,mrcha dnes došla,sice je o 90 procent slabší než bývá,ale už je to asi ona. No a šuop do druhého pokusu, snad budeme úspěšnější. Kéž by.

meggar
25. kvě 2012

@1miska U Pospíšilové jsme byli při naší první návštěvě v RF a pak jsme se u ní chystali na další pokus a těsně před nim šla na mateřskou. Byla fajn, byli jsme s ní spokojení.

drndapetka
26. kvě 2012

Holky, prosím Vás, když je víkend - mám si také volat sama mezi 13-14hodinou kvůli vývoji embryjek a nebo mi zavolají sami? Na papíře je napsaný, že volat každý den, ale vím, že jste tu taky psaly, že 4.den kultivace se nevolá, tak se chci ujistit, jestli není nějaká změna o těch víkendech. Díky moc! Jinak furt krvácím i přes Utroš a Estrimax,je to klasická ms, takže embryjka budou muset jít pod led a za maminkou až za měsíc ☹

evulatko
26. kvě 2012

@drndapetka, ano, o vikendu je to stejne, mezi 13. a 14. hodinou🙂

drndapetka
26. kvě 2012

Ahoj holky, tak ze 4 odebraných vajíček, byla zralá 3, bez problému se oplodnili 2 a to třetí prý taky "něco" dělá, takže je možnost, že se ještě rozhýbe. jsou to ale hrozný nervy Vám povím, jak je těch vajíček málo 😒 Při prvním IVF jsem měla oplozených 13 vajíček, tak to se člověk nějak nebojí, že by mu nic nezbylo, ale teď je to takové víc napjaté a člověk trne jak to dopadne....

drndapetka
27. kvě 2012

Ahojky, takže dnes je to 2.den kultivace a vyvíjí se nám hezky 2 embryjka, jsou dneska 4-buněčná-podle tabulek o.k. 😉 Transfer prý až 5tý den kultivace, ale já mám hroznej strach, aby vůbec do toho 5tého dne vydržely obě.
Jak jste to měly Vy? vydržely některé z Vás 2 embrya až do konce?
A ještě jsem se chtěla optat - dělají před ET ještě ultrazvuk děložní sliznice? Kolik jste měly sliznici před transferem Vy? A dá se třeba otěhotnět se sliznicí 6-7mm, nebo je to málo?

kcvrcekz
27. kvě 2012

@drndapetka ahojky tak my to měli oplozeni 17 a do konce vydrželo 5. Myslím, že hodně rozhodne ten 4. Den. A v koncové zprávě mám 9mm, ale kdy to měřili nevím v den ET mi vnitřní UTZ nedělali.
Holky mám dotaz nevíte jak moc úspěšný je v RF KET?

drndapetka
27. kvě 2012

@kcvrcekz u KETu mají hezkou úspěšnost 😉 Včera jsem se na to dívala, pohybují se kolem 35% 🙂 KET je dokonce úspěšnější než minimálka, to jsem koukala 😕 Nám asi s tou moji nízkou děložní sliznicí taky nezbyde nic jinýho než zamrazit a jít na KET - tedy pokud nějaká embryjka zbydou...ale já pevně věřím, že ano, protože když to srovnám z posledního pokusu, kdy jsem měla první den 5embryí a 5.tý den PK zbyly 3, tak tam naděje prostě je...DOUFÁM 😅 Jinak na KET bych šla hned v červnu, takže pod ledem by byli miláčkové jen pár dní 😉

olousek35
27. kvě 2012

@kcvrcekz já KET řešila osobně s dr.a bylo mi oznámeno, že KET je 40% úspěšnost.Takže to je celkem pěkný čísílko.

drndapetka
27. kvě 2012

@olousek35 možná už letos mají tak vysokou úspěšnost KETu, ale já jsem zkoušela udělat průměr za poslední 3 roky a vyšlo mi 33%. Pokud je to ale 40%, tak to je hodně super 🙂

kcvrcekz
27. kvě 2012

@drndapetka
@olousek35
No takže je to vlastně víc jak u ET. Slyšela jsem, že ET moc nevychází právě kvůli těm hormonům. Že je ta ženská přehormonovaná. Tak nevím 😅 Každopádně @drndapetka držím pěsti.🙂

drndapetka
27. kvě 2012

@kcvrcekz děkuji moc, beru to všechno zatím sportovně 😉 Je to už můj 4tý pokus takže už se nějak nenervuji, už mě nic nemůže překvapit 😉

1miska
27. kvě 2012

@drndapetka myslim, ze 6 mm je uplny miminum, nebo mi štelcl říkal, že dokud nebudu mít aspon 6 tak nema cenu nic podnikat a ted kdyz kurecova namerila 5mm - pak asi aby mi udelala radost, tak rekla ze mozna i 5,5 mm 🙂 tak taky rikala ze to je jeste malo ze to chce aspon trochu vic......

1miska
27. kvě 2012

ale na druhou stranu mi vzdycky MUDr. rekne, ze se vajicko muze uchytit i ve vejcovodu kde zadna sliznice neni, takze at to "tabulkove" rozrazeni beru s nadhledem

drndapetka
28. kvě 2012

Ahojky, tak jsem si zase volala na embryjka a vypadá to dneska takto:
jedno embryjko je 8mi buněčné, druhé je 7mi buněčné - je to takto dobrý na 3.den kultivace?
No a představte si, že to třetí embryjko, které se první den nějak hůř oplodnilo a včera mi říkali, že už není, tak se prý "zvrávoralo" a je dneska 4 buněčné, takže máme 3 bojovníky 😵 jsem z toho úplně paf, moc tomu nerozumím, jak se může ještě rozjet, když se vlastně ani pořádně nerozjelo ve vývoji 😕 Znamená to, že je ale o den později a že stejně není určitě tak kvalitní, jak ty ostatní dvě, že?
Jinak ET ve středu, jestli bude nebo ne rozhodne výška sliznice.....tak uvidím 🙂

cilkaa
28. kvě 2012

@drndapetka já měla také jen 2 vajíčka, oplozená a vydrželi až do 5. dne. Zavedli jsme obě- jedno byla EB a jedno CM. Ta blastocysta pak odputovala do vejcovodu a tam se chytla. Sliznici mám vždy 7,5 a to je prý OK. Štelcl říkal, že je také hlavně důležitá struktura (a ne jen počet MM).

Dnes už je KET úspěšnější, jak mrazí tou rychlou metodou (za to se taky platí těch 5 tis.)

drndapetka
28. kvě 2012

@cilkaa jééé, díky za uklidnění 🙂 teď už se ani tolik nebojím, že by nezůstalo nic na ET, určitě to zvládnou dvě mimina levou zadní a budou z nich ve středu dvě krásný blasty 😵
Takže kdybych měla sliznici před ET 7mm, tak si je mám nechat transferovat? Tak asi jo, ale kdyby bylo míň, tak bych se na to vyprdla a nechala bych je zamrazit....

drndapetka
28. kvě 2012

Holky prosím Vás, k tomu transferu si mám brát taky noční košilku, nebo tam mají sukýnky? Jak to vůbec v ten den probíhá? Řekne doktor před ET kolik je embryí a jaká? Slyšela jsem, že ET se dělá v RF pod ultrazvukem a dávají fotku-je to pravda? Jak dlouho nechávají po ET ležet? Díky moc 🙂

audi1986
28. kvě 2012

@drndapetka ahojky, košili jsem si nebrala, byla tam sukýnka, ale po tolika vyšetřeních a zákrocích, který jsem si 14 dní předtím zažívala, jsem už i na nějakou stydlivost rezignovala, u transferu mohl být manžel, což bylo super, protože mě držel za ruku a celou dobu povídal, at se nebojím a uvolním - to byl můj největší problém, byla jsem taková stažená, takže se panu doktorovi nedařilo pořádně zavézt katetr do dělohy, nicméně nakonec se to podařilo...bylo to pod ultrazvukem, takže jsme celou dobu sledovali takovou svítící tečku, jak se umístuje, ale fotku nemáme...potom jsem ležela asi 10 minut..jo a o embryích nám před tím říkal

1miska
28. kvě 2012

@drndapetka jasne, nechej 🙂 a kdyby bylo min, tak oni ti poradi nebo reknou co a jak

kcvrcekz
28. kvě 2012

@drndapetka taky jsem při ET neméla košilku. Bylo tam takové prostěradlo, které jsem měla celou dobu přes sebe.o embryjkách nám řikala měla jsem Vitouškovou. A taky to bylo přes utz a foto jsme neměli já si to vyfotila na mobil. A ležela jsem asi 20 minut asi podle toho kolik je lidí a jak mají sestry čas. Hodně štěstí🙂

drndapetka
28. kvě 2012

@audi1986 děkuji 🙂 a jaké Ti vkládali embryjka?

zuzuza
28. kvě 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale chtěla bych se jen zeptat, plánuji jít místo na unicu, kde jsem byla sem, zajímalo by mě, zda máte zkušenost i třeba s IUI, nemáte některá PCO syndrom, co chodíte sem do reprofitu? Já jsem byla na jednom IVF na unice, to byla negat, pak jsem měsíc na to otěhotněla přirozeně, tak už zvažuji druhé mimi, ale do Unicy už nejdu, pač tam nám po prvním pokusu nabídli dárce spermií, jsem myslela, že me klepne, když jsem pak otěhotněla normálně, manžel měl horší spermio, ale ne jako na dárce!!! To byl vrchol, tak bych chtěla zkusit tady třeba IUI, ovulaci teda myslím že nemám, ale chtěla bych zkusit nějakou stimulaci slabou třeba gonalem a pak snažení doma, co myslíte, nabídnou mi to? nebo mě taky budou rovnou nutit do ivf?

evikj33
28. kvě 2012

@zuzuza Ahoj ja chodím do RF v Olomouci,ale je to asi stejné.Máme 1dítě přirozeně,mám PCO,nejsem nejmladší a taky nejštíhlejší ale do IVF mně nikdo nenutil.První bylo několik pokusu se sledováním stimulované ovulace a pak injekce pregnylu a domáci snažení.Brala jsem clostilbegit 1-0-1 vždy bylo 1 vajčko 1xdokonce 2vaja.Tato stimulace se muže ještě podpořit Medforminem,protože clostil trošku snižuje sliznici,ale né každému.Tato léčba se dáva na 6měsícu,samozřejmně s přihlédnutím na spermio.Pak je jen na vás kolik sledovaných pokusu budete řešit doma a kolik budete chtít IUI,to hradí pojištovna tuším 6xdoroka.Hodně štěstí 😉

kalipso
29. kvě 2012

@zuzuza Ahoj, já jsem byla v Reprofitu na IUI a nabídli mi ho sami od sebe i přes problémy se spermiogramem. Myslím, že pokud tam ta šance je, tak určitě prvně zkuste IUI a pak uvidíte co dál.

fidac
29. kvě 2012

@zuzuza já za nás určo RF doporučím....mám PCO...nejdřív bylo doporučeno domácí snažení a potom IUI... IVF u nás byla až poslední možnost, nejdřív bylo v plánu vyzkoušet všechny ostatní možnosti....

audi1986
29. kvě 2012

@drndapetka jejda, přiznám se, že v tu dobu jsem to vůbec nějak nezkoumala - vkládali nám jedno a říkal, že je té nejvyšší kvality a dvě o stupen nižší kvality máme zmražený, ale přesný ty názvy si bohužel nepamatuju

drndapetka
29. kvě 2012

@zuzuza ahoj, já mám PCO a na Unice jsem absolvovala 2x IVF a 1x KET. Otěhotněla jsem pouze z 1.IVF, ale v 7tt jsem potratila ☹ Na Unice mě poprvé přestimulovali, měla jsem 25 vajíček a hroznej OHHS, ještě teď na to nerada vzpomínám ☹ Při druhém IVF jsem jim pak zase nereagovala. U těch PCO je to těžké, jednou reaguješ přehnaně, po druhé vůbec 😒
Nyní jsem půl roku v Reprofitu a právě zítra mám jít na ET. Měla jsem 3 zralá vajíčka po minimálce, je to pro PCO šetrnější, nehrozí OHHS a vyjde to cca na 20 tisíc. Takže já jsem zatím moc spokojená. navíc mě hned nehrnuli do IVF, snažili jsme se půl roku přirozeně pomocí Clostilbegytu (abych ovulovala), pak injekce Pregnylu, aby folikuly praskly a následně Duphaston na případné udržení těhu. bylo to fajn, že jsme to ještě zkusili přirozeně, než jsem začala píchat injekce.
Držím moc pěsti ! 😉

drndapetka
29. kvě 2012

@audi1986 měla by jsi to mít myslím v lékařské zprávě,kterou Vám dali když jste byli na ET. V té je napsáno, co Ti transferovali a co máte zmraženo myslím chodí na email 😉 Podle toho poznáš v jakém stadiu a jaké kvality embryjka byli 😉