Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
3. lis 2011

@jana321969 jj, u IBF se právě dá použít ta metoda ICSI, kdy vyberou tu hezkou spermii a vpichnou ji do vajíčka a mělo by se snížit riziko zamlklého potratu. Já už mám za sebou 2 roky přirozeného snažení, z toho dvě nepovedné těhu, pak mám za sebou 2x IVF , z toho prvního taky zamlklý potrat, pak jednou KET a mražáčci vůbec nic ☹ Teď se vracíme znovu na start a Machacč vidí šanci opět na otěhotnění přirozeně, ale dneska mi doktorka zase vysvětlila, že to zas až tak jednoduché nebude, tak uvidím. Každopádně kdyby to nešlo do jara, tak to budeme řešit asi minimálkou, protože do 3.IVF se mi jen tak hned nechce, abych si nevyčerpala poslední pokus hrazený pojiš´tovnou

carlik
3. lis 2011

@katem no nevím jestli jsem to tu už nepsala, ale pro tebe to zopakuju 🙂 Já si našla v květnu 2 čárky a čekala jsem těch 14 dní do UTZ k Štěpána. Byla jsem doma na dovči, pak na 3 dny v práci a to jsme měli zrovna inventuru a v sobotu ráno mi bylo tak zle, mdloby, břicho, špinění...že mi Dr do tel. řekl, že si mám zavolat raději sanitku. Tam se na mě kukla paní Dr a poprvý jsem viděla, že je tam jedno mimi, ale ještě bylo brzo na srdíčko, a vzhledem k tomu, co jsem prodělala atd, tak s mým Š se domluvila na hospitalizaci a čekala jsem tam 7 dní do potvrzení srdíčka a hurá domů 🙂 Takže jsem hned odcházela s PN na které jsem doteď ...
@drndapetka s těma těhu týdnama to je nějak tak, ale vždycky hlásíš na kontrolách týdny + dny (napřed podle poslední MS, pak to upraví podle velikosti plodu na UTZ)...takže já jsem teď 28+4 🙂

katem
3. lis 2011

@carlik jeee... nevidela jsem tu tvoji prihodu jeste, ale jsem rada, ze to takhle vsechno dobre dopadlo...!! 😵 no a leden uz tu bude cupy dup 😉 tak si hezky uzivej sveho PN 😉 a opatruj se

jana321969
3. lis 2011

@safarikovap no píchat si to asi ja taky sama tak asi taky omdlím no a stím roztokem jsem zvedavá jak budu bojovat jako taky ke konci.

jana321969
3. lis 2011

@carlik kámoška teda otěhotněla přirozeně na první pokus nedostalala to šla na vyvolávací injekci tu ji dr. nedal podle krve že je těhotná tak ji zase postrašil asi mimoděložním tak pak šla ještě na týden do nemocnice a mezi tim malý doputoval kam patří a vše o.k. a ted ma skoro roční mimčo 🙂

saminka
3. lis 2011

ahojky holcinky

0pet jsem vas prisla pozdravit, deje se toho tady pekne hodne, to je moc super!!!

@katem uz se tesim na zpravicky z ult, urco to bude krasny zazitek a mozna na tebe i srdicko blikne uz ted 😉

@carlik teda takove stresiky hned od zacatku, no hlavne ze to dobre dopadlo a Kristynce se u tebe moc libi 😉 a jsi pod dohledem tim nejlepsim 😉

@drndapetka to je mi lito ze se zadny folik neobjevil, nekdy se to stava, ale neztracej nadeji, byt tebou tak zkusim tu minimalku a az pak posledni IVF 😉 drzim palecky

@veera2 tak jeden bobisek na tebe vykoukl, krasa, tak priste bude urco i blikajici krasne srdicko a ta hrozna uleva ze je vse na spravnem miste 😉

@safarikovap teda super historky s injekcemi, ty to urco zvladnes levou zadni po tolika diskuzich tady 😀 je pravda ze ja sama si nebyla jista kdyz jsem si namichavala pregnyl no ale zvladla jsem to 😉 uz to pekne utika a zacnes taky pichat,

@jana321969 taky se tesim na zpravicky z kontroly a preji co nejvic foliku a krasnych vajuch z nich 😵

@holino snad se to jeste spravi a doktor tam folika najde ten pristi tyden, nebo pak cekat az na dalsi cyklus 😔 je to nekdy k placi ze co si prejeme tak moc se nedari 😖
@bambulajda a kdy ty mas kontrolu foliku? taky preji jen ty nej zpravicky

u nas se porad nic nedeje, ja byla cela natesena ze to urco prijde driv a ted na to doplacim, no netrpeliva jsem hrozne, ale mimisek ma narok na 40 tydnu tak to musim respektovat 😀 urco to bude klidny klucik kteremu se nechce ven 😀 😀 no holt je to ted tezsi nez u tehu s Miuskou, to prislo tak rychle a necekane, ze jsem nestihala tak ted si to musim holt vytrpet az do konce, jen kdyby me ty ruky tak netrapily v noci, je to otrava, vzdy se tesim na rano 😔 no ted mam aspon Miu doma, do skolky pofici pristi tyden tak si to snazim s ni uzit, mozna uz jen posledni tyden co mam jen pro ni, je to ale rostak a co muze to udela, no neprala bych vam uklizet s velkym brichem vsechny ty hracky co ona rozhaze 😅 no tak uz je 6 dni podle pocitadla 😎 😎 😎 😎

zdravim vsechny reprofitacky!!! a samo @bellka atd 😵

vaculik
3. lis 2011

safarikovap@ tak taky u toho vysvětlování injekcí je vidět, jak jsou tam sestry neschopné, protože jinak by se tohle nestalo a nemělo stávat. Vše ji máš sama zopakovat a zkusit si. A ne že řekne pár slov a za 10 min jsi pryč.

vaculik
3. lis 2011

Bohužel po tom úterním telefonátu a včerejším opět, mi už mikdo nevymluví, jaké jsou tam sestřičky s odbornou úrovní.

lenka27
3. lis 2011

@saminka držíme palečky a přejeme hladký průběh 🙂

katem
3. lis 2011

@saminka jo jo.. jiz zitra!! 😉 ....uz se tesim na tu drochitku na monitoru!!
no a ty uz to budes mit kazdou chvili 😉 - tak se hezky drz!

lentilkal
3. lis 2011

Ahoj všem,tak jsem ten tyden prezila a zitra hura na ko snad bud narust v pohode po tom dnesnim soku kdy jsem rano nasla sotva pozitivni test ale pak jsem delala jeste jeden a ten byl v poho.Jen skoda ze jeste nebude ult.
A ted nevim kdo mel zitra jeste nejakou ko tak drzim pesti

bublenudle
3. lis 2011

Ahojky,tak vas vsechny zdravim...jsem konečně doma...všude dobře ,ale doma opravdu nejlepe...jsem doma do neděle a v ponděli opět pryč....už se těšim,až budu stimulovat a budu pěkně doma 😵 všechny vas musim dočist 😉

aidule
3. lis 2011

@bublenudle No nazdar bublinko, vítej doma 🙂 ! Jak bylo za hranicemi všedních dnů??? Podle tónu psaní vypadá, že jsi v poho a pozitivně naladěná a tak to má být. Stimulka ti začne co nevidět, do té doby si ještě něco odpracuj a pak už hurá na cestu za mimi 😀 😉 ...

safarikovap
3. lis 2011

Můžete mně laskavě dámy vysvětlit, co celý den v té práci děláte (teda, vy co pracujete), že jste schopný toho za jeden den tolik naplkat??? 😕 😀 😀 Bude mně to trvat ještě týden, než vás dočtu 😨
@saminka Deni a kdy přesně máš termín (ať to nemusím dohledávat v diskuzi). Už jsem si právě říkala, že říjen se pěkně přehoupl, tašky sbalené a pořád nic 😨
@katem + @lentilkal Zítra kočky čekám samé dobré zprávy 😉
@vaculik Člověče - chápu, že holky jsou z toho všeho vyjukaný a nepoberou to (proto se radši vás zeptám na všechno 100x), ale aby si někdo aplikoval léky jehlou na ředění...je mně z toho šoufl, jak to ta kočena zvládla ☹
@bublenudle Konečně Tě mám zpátky, parťačko 😉
@bambulajda + @jana321969 Jak tam zítra budete mít míň jak 5 folíků, tak se tady ani neukazujte!!! 😠 🙂 😉

A samozřejmě zdravím nastávající maminky @carlik @meggar @olousek35; @bellka; @holino; @drndapetka...

daguli
3. lis 2011

Ahoj holky
@olousek35 ja ani nevim, jak jsem k tomu prisla, brala jsem puregon. A davkovani si uz nepamatuju 😀 pletou se m icisla, vis?...nevim,ani kdy ma manza narozky 😀
No hlavni je, ze jsem to ustala.Mely jsme 23 vajuch (nebo 32? 😅 ) ale zamrazeny mam jenom dve:( Asi nam je budou davat najednou.Doufam, ze to vyjde 😵 😵

saminka
3. lis 2011

@safarikovap - taky zdravim 😉 no podle menzes to je 10.11. a podle ult to je 9.11. tak uvidime 😅 😵 😵

daguli
3. lis 2011

@veera2 Na KET jdu pristi tyden

daguli
3. lis 2011

Holky to je hrozny.Nemam ted doma internet a vzdycky se na nej dostanu jen na navsteve u nasich a nedelam nic jineho, nez ze to tady docitam 😅 No rozhodne se nenudim 😀

safarikovap
4. lis 2011

@saminka Upsss.... 😨 To je ani né za týden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😕 😕 😕 😨 🙂

agnes88
4. lis 2011

ahoj, já taky přidám jednu veselou historku z píchaní 🙂 sem roztok natáhla do tý velký jehly, vstříkla do prášku a předělala jehly a chtěla natahovat tu tekutinu tou malilinkatou jehličkou 🙂 po chvíli zápasu, kdy už sem si byla jistá že to fakt, ale fakt tou malou nenaberu, tak sem tam zas šupla tu velkou a hned se mi vybavily slova sestřičky o přesným postupu 🙂 🙂 pro svou omluvu dodávám, že sem si to píchala ve 4:30 ráno!! takže sem v podstatě ještě spinkala 🙂 🙂 příště už budu vědět

@daguli jak dlouho si byla ve špitále? Hlavně že je to fajn, ti dva budou ti praví bojovníci!!
@saminka hele tak to vydrž ještě pár dní a příští pátek je pěkný datum 11.11.11 🙂 jo říká se mi to lehce 🙂

carlik
4. lis 2011

@agnes88 taky hezký postup s injekcema 🙂 myslím že je spousta dalších způsobů, jak to zkonit 😒 Mě třeba dělalo problém ze začátku, abych ty ambulky nevylila, když už jsem je měla otevřený a měla měnit jehle, ale naštěstí šlo všechno co mělo do injekce....
@safarikovap já teda k těm pracantkám, co se v práci flákají a píšou na MK nepatřím, ale taky nechápu, jak to stíhají 😉 Mám co dělat 2x denně vás dočítat a psát....
@saminka no jo, někdy jsou začátky těhu horší, pak si to člověk vybere doufám na hodňoučkých dětech
viz @bellka. A moje kámoška má termín 11. 11. taky druhýho dítka, tak jsem zvědavá, která z vás bude mít mimčo dřív 😉 Tak ho ještě pěkně opatruj v bříšku alehký porod přeju....no a myslím že já pak přebírám porodní štafetu, ale až v lednu 😉
@katem tak dneska držíme palce i @lentilkal, ať vidíte ty svoje prďolky 😉

safarikovap
4. lis 2011

@carlik No však Tebe jsem ani nemyslela 🙂 Vím, že si "užíváš"...no, to je silnej výraz...doma. Tak odpočívej a šetři se 😉
@agnes88 Ale Ty přece nejseš blondýna... 😨 😕 😀 Bety, tohle je taková drobnost, že Ti to promineme 🙂
@bambulajda Ale...když už jsme u toho píchání - ženo...fakt blbej dotaz, ale jedna ampule roztoku fakt rozpustí všechny 3 ampule prášku? Jsme to včera s Honzou zkoumaly a tak mě zvyklal, že si teď taky nejsem jistá...
😅 😨
@daguli A kdy to vypadá na transfer?

carlik
4. lis 2011

@safarikovap s tím roztokem to je opravdu tak, že stačí jen 1 ampule. Prvně mi sestřička v Ol vysvětlovala, že na co do sebe píchat tolik vody 😒
Zrovna teď přemýšlím, že jak to zvládají těhule, co jsou v práci 8 h na zadku u PC...a to ještě mám 5 týdnů do začátku mateřské...no to bych v práci nevydržela 😒 Jedu se tam dneska jen kouknout, chlapi omrknou bříško a jdou odpo počítat inventuru 🙂

meggar
4. lis 2011

Nazdárek, všechny vás zdravím. Pravidelně vás dočítám, ale moc nepíšu, neb nemám čas ani na neschopence doma 😀 Tak jak to dělají ty pracantky fakt nechápu.
Všem stimulantkám i čekatelkám na UTZ držím palečky, aby všechno vyšlo přesně podle jejich představ.
Jedno vám ale ženy musím přiznat. Jakožto zdravotní sestra se tady fakt zabíjím smíchem z toho všeho ředění a píchání injekcí. 😀 A to jsem si myslela, že zdr. sestru může dělat každej 😀 😀 Dokonce u nás na oddělení pracuje dost blondýnek 😉 Takže pro@safarikovap: 1 ampulka roztoku ti fakt rozpustí 3 ampulky prášku, nemusíš se bát. A pro@carlik: I když už otevřenou lahvičku převrhneš(jestli to byla skleněná s tou lámací hlavičkou), tak se ti roztok ani tak nevylije. Troška vyšplouchne, ale nevylije se to, takže nemusíte mít strach 😉 Výrobci počítali se sestrama, co toho času nemají, takže při spěchu se jich převrhne. Máme to ozkoušený. 😉
Jinak u nás vše v pohodě, chodím už na kontroly po 14dnech a včera jsem v poradně dostala žádanku na ten poslední UTZ ve 30tt, tak jsem si teprve uvědomila, jak to strašně letí. Všechny vás moc zdravím

jana321969
4. lis 2011

@safarikovap ahoj no no nevím jako na pravé straně nic nevím jaktože nereaguje a na levé 6 ks a další UTZ v pondělí rano, prý je to dobrý na davkování co dala ani ho nezvětšila tak nevím no možná se ještě 1-2 udělá ☹

jana321969
4. lis 2011

@jana321969
@safarikovap jo a na nedeli jsem vyfasovala k puregonu ještě dávku 1 orgalutran tak nějak

bublenudle
4. lis 2011

@aidule Achooj zlatíčko,ano ano..už jsem v pohodě...ted jen myslim na stimulku zase...prostě v životě jsou smutné věci a s těmi se bohužel musime vyrovnat...ted budu pěkně odpočivat a v ponděli zase pryč..no a pak mimi...jupiii,měj se krásně musim vás všechny dočist 😉

bublenudle
4. lis 2011

@safarikovap Ahoj dračico,večer vše dočtu a pisnu...pěkný den 🙂

safarikovap
4. lis 2011

@meggar No, tak aspoň jsem Tě matko pobavila 😀 Ale určitě sis přečetla i ten zbytek, co mně říkala sestřička (co všechno jsou holky schopný zkomolit u toho píchání - viz. píchat si léky jehlou na ředění... 😅 ), takže nejsem ze všech nejhorších...ještě ze dva ze tři pokusy a budu profík 😅 Dlouho ses tady neukázala...
@jana321969 No tak vidíš - lepší než nic 😉 Já jsem se dívala a toho Menopuru mám větší dávky než Ty toho Puregonu. Ten Orgalutran je na to, aby folíky nepraskly moc brzo...ne holky?

safarikovap
4. lis 2011

@bublenudle Radši běž něco dělat, když pořád někde lítáš po služebkách 😨 🙂 Nené, samozřejmě až budeš mít chvilku, tak se ozvy 😉