Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
11. únor 2016

@delfi75 děkuji 🙂 Dám zítra vědět. Mám navýšený Utrogestan, tak už to trochu slábne. Ale pro klid duše tam zítra půjdu, ať vím co a jak.

delfi75
11. únor 2016

@drndapetka tak se zeptej i na Agolutin...

drndapetka
12. únor 2016

Holky, takže v děloze gestační váček, hematom nemám, Utrogestan zvýšen na 4-2-4 a mám čekat. Příští pátek na srdíčko. Ani nevíte jak se mi ulevilo! Sice není ještě vyhráno, ale je to na dobré cestě, tak snad prcek poroste a vybojuje to 🙂

delfi75
12. únor 2016

@drndapetka tak to je fajn 🙂 jen tak dál!!! A za týden krásné ťukání 🙂

drndapetka
12. únor 2016

@delfi75 děkuji 🙂

78marcela
12. únor 2016

@drndapetka super😉

soleilll
12. únor 2016

@drndapetka To je super (dílčí) úspěch! Negratuluju, to až po porodu, ale zatím je to tak, jak má být. Já brala 4-4-4 a bylo to teda strašný, ale naštěstí jen asi do 10. tt.
Kéž by to, co ty, mohly napsat i ostatní tady....

lenka27
13. únor 2016

@drndapetka ja mela 12.den 1500 jednotek a mam z toho jedno detatko 😉

drndapetka
15. únor 2016

Holky, byla jste některá nemocná v prvním trimestru? Zítra začínám 7tt, ultrazvuk na potvrzení srdíčka v pátek a od včerejška jsem nachípaná, asi zánět dutin ☹ Je mi mizerně, do toho dcerka nemocná taky.
Mám strach, aby to mimino zvládlo.

fidac
15. únor 2016

@drndapetka jo jo v prosinci, jsem nemohla ani polykat a děsně mě bolelo v krku...navíc jsem měla i teplotu a zimnice....

myskat
15. únor 2016

holky, které jste měli z reprofitu neschopenku v období stimulace, jaké jste měly vycházky?...

drndapetka
15. únor 2016

@myskat nevím jestli je to stejně jako před 3 lety, když jsem byla na PN já, ale první 3 dny je bez vycházek, pak máš nárok max. na 6 hodin denně, já je měla rozdělený 9-10 ráno a 14-19 odpoledne. Vycházky se můžou vybírat mezi 7-19hod, mělo by jít i těch 6 hodin vkuse. Tak snad se to nezměnilo a nepíšu bláboly.

@fidac A to jsi byla Leni v kterým tt?

fidac
15. únor 2016

@drndapetka tak 5 - 6 tt 😉

fidac
15. únor 2016

@myskat přesně jak píše @drndapetka ...já mám 6 h v kuse...ale chodím klidně i celé dopoledne ven, kdyby něco, tak bych skočila někam pro razítko nebo tak... 🙂

myskat
15. únor 2016

@drndapetka
@fidac holky, děkuju!

moni34
15. únor 2016

@drndapetka taky jsem byla nemocná někdy kolem 6tt, měla jsem horečky, kašel a taky jsem se bála, ale mimi to zvládlo, nejhorší bylo, že mě bolelo v krku a nemohla jsem si nic vzít. Neboj, určitě to zvládnete 😉 Nám teď dr. Kozumplík doporučil odběry na štítnou žlázu, už na ni beru léky a na imunologii a taky hysteroskopii, ale na tu se mi teda nechce, je to v narkoze a já už jich měla hodně a myslela jsem si, že když mi dělali před třičtvrtě rokem revizi, že mě zkontrolovali, no uvidím, ve čtvrtek jdeme na konzultaci, tak se nějak domluvíme.

soleilll
15. únor 2016

@drndapetka Všechno je řešitelný. Si vem, že spousta ženských v téhle době ani netuší, že jsou těhotný a dělají kdoví co... 🙂 Výběr léčiv je omezenej, ale určitě můžeš Paralen a do nosu Pinosol a mořskou vodu (moc to nepomáhá). Já od 6. týdne jedla i Ibuprofen, protože mi Paralen na bolest hlavy při migréně nepomáhal (po konzultaci s gynekologem). Dokonce se můžou i nějaký antibiotika, když je to nezbytný. Samozřejmě nodně vitamínů z ovoce, med a teplý čaje.
Určitě je lepší nemoc léčit, než přecházet - to se mi vymstiko, když jsem čekala na 2. trimestr a pak jsem se toho nemohla zbavit i přes penicilin. Ani ti nebudu psát, co mi to provedlo se sliznicí.

terebo
15. únor 2016

Já myslela, že půjdem do RF zase, když jsme tam byli před lety, ale můj gynekolog mi doporučil Helios, prý je to teď v RF nějaké divné a odchází od tamtud doktoři. Přesto jsem kvůli Koudelkovi zvažovala i tak jít do RF, proto mě teď docela zajímá, jestli tam teda je, nebo odešel, popř. kam.

drndapetka
15. únor 2016

@fidac
@moni34
@soleilll holky děkuji za uklidnění, snad to prcek zvládne! Kdybych mohla aspoň ležet a odpočívat, tak to by bylo fajn, ale babičky taky nemocný, tak bojuju s dcerou sama ☹

soleilll
15. únor 2016

@drndapetka Samozřejmě by bylo nejlepší odpočívat a hodně spát, ale chápu, že když není hlídání, tak to prostě nejde. Ještě jsem si vzpomněla, že na bolavej krk se může cucat Septisan a Septilen, snad i tak brzo.

rezni
15. únor 2016

@terebo ahoj moc sem nepíšu, ale jak vidím Helios tak cítím jako svou povinnost 🙂 tě varovat. Texl není dobrý lékař. Prosím věř mě. Koudelka v RF je. Sama k němu chodím a maximálně jsem spokojená. Texl nás jen natáh o penize a ne malé

fidac
15. únor 2016

@rezni přesně tohle jsem slyšela od uživatelky Jantarka...myslím, že to psala i tady v diskuzi... ☹

drndapetka
15. únor 2016

@soleilll jj Septisan znám, používala jsem ho minulé těhu. Ale teď mě v krku nebolí, mám zaražené dutiny a nejde to ven, z toho bolí hlava a jsem unavená.

drndapetka
15. únor 2016

@terebo potvrzuji, co tu holky píšou o Heliosu. Já si prošla Heliosem, Unicou a skončila v Reprofitu a až odtud máme dcerku na první pokus, teď jsem těhotná z KETu po 3 letech taky z Reprofitu, takže na něj nedám dopustit 😉
Je pravda, že doktoři se tam hodně poměnili, ale to tak chodí i v jiných povoláních, že lidi mění po pár letech místo. Nevidím v tom, že je něco špatně. V Reprofitu mají výborné embryology a na tom se staví, takže bych být Tebou neuvažovala ani minutu!
Když se pak ještě podíváme na ceník výkonů Helios versus Reprofit tak Reprofit je cenově nižší. Já jsem třeba ma Unice dala za IVF hrazené pojišťovnou s 5 embryi 35 tisíc a v Reprofitu za IVF s minimální stimulací kde pojišťovna nehradí ani korunu se 4 embryi 24 tisíc, takže Reprofit mi ušetřil 11 tisíc na jednom pokusu a navíc jsem z toho jednoho stejného pokusu už podruhé těhotná.

78marcela
15. únor 2016

@drndapetka ja taky byla nemocna, byla jsem nekdy,v 8.tydnu a mela vysoky horecky,skoro 40 a mala to zvladla.

drndapetka
15. únor 2016

@78marcela ty jo, skoro 40tky? :-O
Tak to je malá teda opravdu hodbě silný kousek 😉 😀

78marcela
15. únor 2016

@drndapetka jojo, desne jsem se bala, dva mesice predtim jsem potratila, skoncila jsem na pohotovosti na kapackach..fakt mazec. No a vydrzela😉

soleilll
15. únor 2016

@terebo Jestli on ten tvůj gynekolog nemá nějaký všimný, když doporučí Helios. 🙂

fidac
15. únor 2016

@soleilll mě taky prva doktorka doporučovala Unicu pak Repromedu a když jsem ji řekla, že chodíme do Reprofitu, tak dělala vždycky ksichty...my jsme platili za IVF 22000 a dali nám ještě slevu 8000 kč, protože nám embryí zamrazili docela dost...na RF nedám dopustit... 😉

drndapetka
15. únor 2016

@fidac mě taky můj bývalý gynekolog dal automaticky žádanku do Heliosu. Ani jsem nevěděla, že si můžu sama vybrat 😲 Měli jsme ale štěstí, že jsme v Heliosu hned narazili na Kuřecovou 🙂 Ta nás do IVF nenutila, zkoušeli jsme to půl roku ještě doma s pomocí Duphastonu a Clostikbegytu. Po půl roce tam však Kuřecová nebyla. Kdybych věděla, že šla do Reprofitu, tak jdu hned za ní. Ale nepídila jsem se kam šla a potřebovala jsem změnu, tak jsme přešli na doporučení do Unicy. Ze začátku to tam bylo moc fajn, klidný prostředí, milý personál. Ale hned nás natlačili do IVF. Mě to teda nevadilo, potřebovala jsem už konečně po těch letech nezdaru " akci". První IVF na Unice vyšlo, ale měla jsem parádní hyperstimulační syndrom a těhu skončilo zamlklým v 7tt. Udělali mi genetický testy, zjistili Leidena, tak jsem dostala novou naději, že už vím proč potrácím a teď už to půjde. Druhý IVF nic, KET nic,.... Beznaděj. A nejhorší pro mě bylo, když jsem tenkrát šla na konzultaci po nezdařeném pokusu a doktor mi začal vykládat, že bych neměla chodit na Modrého koníka, že mi to psychicky škodí atd. Zírala jsem na něj s otevřenou pusou! Věděl vše co jsem kde psala. Chápu, že MK je veřejný a pokud nejsem v uzamčené skupině, tak si soukromí neuchráním, ale tohle bylo tak strašně ponižující, že jsem to nedokázala rozdýchat a už mě na Unice nikdy nikdo neviděl. Odešli jsme do Reprofitu a to už je veselejší příběh 🙂