Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

margotecka
21. říj 2013

@mikula77 Děkuji, ale hned tak to nebude ☹ Jsem teprve třetí den po neúspěšném IVF ☹

1miska
22. říj 2013

@soniela daji ti vybrat jestli jedno nebo dve 🙂 ja pocitala s tim ze když je mi 30 tak automaticky daji jedno a neptala se na to - tak me u trasferu dostali když se zeptali jestli jedno nebo dve 🙂 s manželem jsme o tom vůbec nemluvili tak jsem nevedela co rict a vyhrkla ze teda jedno 🙂 taky kvůli tomu ze to byl nas první pokud a ja neverila ze vyjde tak jsem chtěla mit na pojišťovnu 4. cykly

paprsek
22. říj 2013

Ahoj holky, omlouvám se,že vám vstupuji do diskuze,ale potřebovala bych radu. Jsem neúspěšně po 4 IVF. Zvažuji co dál a zaslechla jsem o minimálce,ale nevím moc co to je a jaké jsou u toho šance. Můj problém je nejspíš ve věku a kvalitě vajíček. Slyšela jsem,že na to jsou nejlepší v Reprofitě. Je tu někdo kdo neměl úspěch u IVF a u minimálky se mu zadařilo?

lenikka
22. říj 2013

@soniela @1miska mě se ptal Štelcl hned na začátku při plánování HP a spermiogramu, jestli budeme chtít jedno nebo dvě. Tak jsme řekli že jen jedno, na dvojčátka se opravdu necítíme, a manžel už jedno dítě má, tak to by byl pěkný záhul 🙂 Možná až trochu odroste, tak by jsme ještě jedno zkusili.

Tak jsem tu injekci sama nezvládla ☹ . První mi špatně praskla ampulka, tak jsem se ještě pořezala a sama jsem si to nezvládla píchnout, pak to zkoušel manžel, taky nic, tak nakonec známá zdravotní sestra. Ty jehly se mi zdají málo ostré, chce to švih, jinak tam nezajede.
Myslela jsem jak to nebudu v pohodě zvládat a nic, jsem sama na sebe naštvaná. Závidím holkám, co to zvládají sami.
Jinak, jak jsem včera dostala tu první injekci v RF, tak mě bolí na té straně podbřišek, v noci jsem si na tu stranu nemohla ani lehnout. Je to moje první IVF, tak ani nevím co má jak bolet a reagovat a nechci s tím otravovat a na kdejakou blbost se ptát RF.
Navíc jak jsme s tím ráno zápasili, tak jsem přijela později do práce, tak bylo zle, už jim vadí i moje návštěvy u Dr., že si to mám řešit po pracovní době, přitom s snažím objednávat až pozdě odpoledne, abych v práci chyběla co nejmíň, ale snad musí v práci pochopit, že doktoři taky neordinují 24hod denně.

iwuska19
22. říj 2013

@paprsek Určitě jsou i takové kterým se to povedlo.Každý organismus je jiný asi neporadím víc než zkusit.....

lnk
22. říj 2013

@paprsek určitě, některým holkám z Unicy, kde jim IVF několikrát nevyšlo to pak vyšlo v reprofitu z minimálky. je to asi opravdu tak, že každá je jiná, a musí se zkoušet. držím pěsti 🙂

paprsek
22. říj 2013

@lnk @iwuska19 holky díky. já už nevm co bych víc zkusila. Bohužel u mě je to asi ve špatné kvalitě vajíček. Měla jsem teď u posledních 2 IVF vyšetření PGD embryí a pokaždé byly špatný. Už mi navrhovali dárkyni vajíčka. Tak nevím jestli má minimálka vůbec smysl. Kterého doktora by jste v reprofitu doporučovali? Přemýšlím,že bych se tam objednala na konzultaci. A jak vy jste tam spokojené?

misha83
22. říj 2013

@paprsek nejdriv bych urcite zkusila minimalku. Na DV je vzdycky cas.

lenikka
22. říj 2013

@paprsek já chodím ke Štelclovi a jsem spokojená, někdy je sice až moc rychlý a musím se ještě přeptat co chci vědět, ale jinak nám jeho přístup vyhovuje, baví se s námi narovinu. Nemám ráda doktory, co chodí kolem horké kaše, všechno okecávají a tak....
Šla jsem k němu taky na doporučení známé, která je s ním taky moc spokojená a ta si ještě chválí i Dr. Vitouškovou.

cermi77
22. říj 2013

@lenikka nezoufej, řekni si, že to zvládneš, nestresuj se, je lepší se tomu postavit čelem, než se hroutit, zkus to bez emocí, nepřemýšlej, nelituj se, !!!! JSI SKVĚLA !!!
Ampulku ulamuj raději s utěrkou nebo ručníkem v ruce smerem od sebe, je tam značka, jen to lupne, nic nemačkej, určitě to zvládneš, nejdřív naber tlustou jehlou roztok, pak ho opatrně vstříkni do ampule s práškem, rozpustí se sám, netřepej, pak natáhni zpátky do stříkačky, vyměn jehlu, vytlač opatrně bublinku vzduchu, potři kůži desinfekcí, kůži pevně stiskni mezi dva prsty a pak kolmo píchni injekci, je to šup šup, jehlička je tenká, krátká, ostrá, ta bolest v podbřišku znamená, že se začíná něco dít, mysli na to, že ti rostou folikuly, tvoje potencionální děti 😉 Nevím, jak dlouhý máš protokol, já stimulovala 8 dní, tak to už máš třeba jen šest injekcí před sebou.
Moc ti držím palce, vím jak je důležítá podpora v práci, řekni, že si to nadpracuješ, na to nemůžou říct vůbec nic, jinak máš ze zákona nárok na lékaře, ale vím, že leckde tohle neřeší 😒
Drž se, v nejhorším skoč na nejbližší středisko nebo i do lékárny, za čokoládu ti to určitě píchnou.

1miska
22. říj 2013

@lenikka neboj a zkus to pichnout znovu 🙂 ja jsem porodni asistentka, denne toho napicham tak jsem si rikala zadna veda - první ampulka se mi jaksi nakrapla a pak se mi toho dost vylilo tak jsem místo 2 ml mela ve strikacce 1,4 ml tak jsem brecela ze jsem to hned na poprvé zkazila a pichal me to manzel - psychicky jsem to proste nedala do sebe sama pichnout - nebo když nebyl doma tak jsem to zvladla, ale prislo mi ze to o moc vic boli - psychika je mrcha :(

misha83
22. říj 2013

Ja jsem co se injekci tyce totalni masochistka a sadistka 😀 . Kdyz jsem si pichala prvni i jekci v CAR pod dohledem, tak se sestricka smala, ze jsem ani nemrkla. Picham obcas injekce i sve tchyni a svemu sefovi 😀 .

zelena_zirafka
22. říj 2013

Mně nevadí píchat si do břicha, kde mám měkkýho dost, ale nedokázala bych si píchnout fraxiparine do stehna, jak tam kožní řasu pořádně nemám. To jsem měla úplnej blok a musela jsem do břicha, ač přes modřiny nebylo téměř už kam.

mikula77
22. říj 2013

@paprsek Ahoj a vítej.Pokud Ti dr doporučuje minimálku zkusit,jdi do toho.Vše je taky o štěstí,u mně se taky nevylučuje špatná kvalita vajíček,přesto embrya jsou pokaždé a krásná,PGD naopak neodhalilo vůbec nic a stejně když sme ho dělali sem neotěhotněla.........Takže jdi do toho a hlavu vzhůru.......... 😉

lnk
22. říj 2013

@paprsek ahojky, já chodila do Unicy. nejvíce jsem tam byla spokojená s dr. Otevřelem, který prý přešel do Reprofitu 🙂
hodně štěstí!

annaizabela3
22. říj 2013

Reprofit je naprosto úžesný, všem jen doporučuji!!!!!

lenikka
22. říj 2013

@cermi77 @1miska moc děkuji za povzbuzení, asi jsem to potřebovala od někoho slyšet. Určitě se nechci litovat, jen když vidím, jak to tady holkám jde tak jsem naštvaná, že já to nedokážu. Jak se mě povedlo tu první ampulku prasknout a ještě se pořezat,tak jsme začala být nervózní a začali se mě třást ruce, navíc bych potřebovala ten špek na břiše 🙂 nemám tam co chytit. Tak ráno další pokus, třeba bude úspěšnější, budu se držet vašich rad.
Ten Menogon si mám píchat do soboty a v neděli ránu jdu na UZ, a prý uvidí jestli upraví dávky, nebo nevím jestli mi nedají ještě ten Orgalutran, mám ho psaný v protokolu.

misha83
22. říj 2013

@lnk ja taky chodila eo Unici a taky dost k nemu. Ale muj prvni pozadavek co on presel do RF byl, aby me k nemu nedavali. Kdyz pominu hlani duvod, tak pokud prejdes do jineho car a pujdes ke stejnemu lekari, tak to postrada smysl.

lnk
22. říj 2013

@misha83 tak to určitě jo. já s ním byla spokojená v Unice. mimo jiné jsem ho měla i na KET, ze kterého máme klučinu 🙂 ostatní v unice mi moc neseděli... ale kdybych z unicy odešla, tak bych určitě chtěla zkusit i jiného doktora, to chápu...

misha83
22. říj 2013

@lnk Byla jsem jeho pacientka, krime nej jsem byla i u Frgali. Ale jak pisu, odesli jsme jinam, takze to byl celkem sok, kdyz jsem ho po nejake dobe videla na chodbach v RF.

lnk
23. říj 2013

@misha83 🙂 tak pokud jsi s ním neměla dobré zkušenosti, tak to věřím 🙂 já si naopak na něho stěžovat nemůžu.

misha83
23. říj 2013

@lnk nemuzu na nej vylozene nadavat. Tam slo spis o pristup kliniky jako celku. Jenze ten rozdil byl nejvic videl az kdyz jsme presli do RF a poznali, ze to muze fungovat i jinak 😉 .

paprsek
23. říj 2013

@mikula77 minimálku mi zatím nikdo nedoporučil,ještě jsem s nikým tohle nekonzultovala. Byla by to ale asi poslední šance na vlastní mimčo.Jen mi po tom posledním IVF řekla koordinátorka,že u mě bude nejlepší varianta ta dárkyně,když mám embrya co dopadají po vyšetření špatně. Ale je to jen na mém rozhodnutí do čeho půjdu. Jezdíme do Heliosu a tam minimálky nedělají. Tak jsem slyšela,že je nejlepší Reprofit. Ještě přemýšlím o nějakém centru v Praze. Do Brna to máme 300 km a je to docela náročný tam pořád jezdit.

beruskaevuska1
23. říj 2013

poradíte něco speciálního před ketem, čaje, atd? už začínám stříhat metr.

dorotka66
23. říj 2013

ahojte, chcem vás poprosiť o radu., mám kámošku, ktorý žije mimo sr, má 37 a chce dieťa (viac rokov). rozhodla sa pre Brno. Teraz v decembri bude doma v SR a chcela by si dať spraviť čo najviac vyšetrení (viem, že je ich veľa, preto zámerne píšem čo naj). Je možné, aby si dala robiť imunológiu, genetiku, hematológiu, endokrinológiu v inom centre? alebo odporúčate rovno konzultáciu v Brne a všetky vyšetrenia absolvovať tam? Ide o čas, v decembri to nebude jednoduché, mesiac je krátky a ona tu nebude dlho. Uvažovala o BB Heliose, že tam by požiadala o vyšetrenia. 😉 Ďakujem za všetky info

lnk
23. říj 2013

@misha83 tak to s tebou absolutně souhlasím, přístup Unicy se mi totiž taky vůbec nelíbil. takže i když z tama máme prcka, tak ji nedoporučuji a odkazuji na reprofit, o kterém vím od více holek, že je suprovej...

lnk
23. říj 2013

@beruskaevuska1 vůbec nic 🙂 já před KET pila čaje, nepila kafe, abstinovala, zobala vitamíny a dvakrát to nevyšlo. u třetího KET jsem nic nepila, kafčo horem spodem, vínečko jakbysmet, vitamíny nic a šup ho, // 🙂

lnk
23. říj 2013

@dorotka66 já jsem si imunologii, štítnou žlázu apod. řešila sama. v centru to ani nedělali, takže ať si to klidně oběhá a pak jde do centra už s výsledkama, oni jí tam vezmou krev a co budou chtít, to si zjistí tam, ale určitě ne všecko...

dorotka66
23. říj 2013

@ink ďakujem za info. aj ja som teraz po KET 🙂 tak sa budem držať tvojej rady. teda p 1 ET a 3 KET 😠

beruskaevuska1
23. říj 2013

@lnk ode dne ketu se doporučuje červené víno, nepiju ho. doporučují to přímo v reprofitu.