Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

veera2
2. lis 2011

@katem Jo, jo, ¨mám Štelcla taky ráda. Jsem mu řekla, že mne vlastně stejně celým cyklem provedl on a tak hned zas zavtipkoval, že mi bude muset pak přinést keště kytku do porodnice🙂

safarikovap
2. lis 2011

Tak se holky pobavte - skrz injekce (a jak je aplikovat) existují ještě horší případy, než jsem já 😀 Byla jsem si dneska v RF vyzvednout Menopur a sestřička mně říká "ta větší jehla je jen na ředění - menší na aplikaci". Tak říkám jasný - však jsem píchala už Merional. A ona že prý tam měla včera kočenku, která si stěžovala, že u toho píchání omdlela - ve finále z ní vylezlo, že si to aplikovala tou tlustou jehlou 😕 😨 😀 A když mně sestřička vysvětlovala, jak to ředit, tak taky nejsem náhodou nejhorší. Před měsícem tam měla kočenku, co sice měla aplikovat taky 3 ampule - ale smíchala 3 ampule roztoku a 1 ampulku s práškem... 😅 😝 😀

safarikovap
2. lis 2011

@veera2 Však 5+3 je ještě brzičko 😉 Kdy si Tě pozval příště na UTZ?

veera2
2. lis 2011

@katem Tak to nebudeš 21 dní,ale 28! 😉 Jsi se přepočítala. A to by srdíčko už mělo být vidět

veera2
2. lis 2011

@safarikovap Jo, jo, píchání není vždy jen zábava 😉
Na utz jdu až příští čtvrtek,ale ne do RF,ale u nás ke gyndaři, abysme nemuseli letět zas takovou dálku jako dnes... Machači, já tě příště zaškrtím🙂

safarikovap
2. lis 2011

@veera2 No jo, ale holky si tady ze mě dělali srandičky...skrz to píchání - takže dámy, jsou daleko větší experti, než jsem já 😠 😀
Tak příští ČT už se to blikátko na UTZ objeví, uvidíš 🙂 😉

mihule111
2. lis 2011

@1miska Ahoooj, díky moc za odpověď ... takhle jsem to přesně chtěla, nejdřív zjistit v čem je problém a podle toho jej pak řešit. Nebráním se IVF, ale v případě, že přirozenou cestou za pomoci léků by to nešlo, tak potom až zvolit tento způsob. Moc vyšetření za sebou nemáme, vlastně pomalu nic, gynekolog napsal maželovi žádanku na spermiogram a ten vyšel nic moc ( dg. oligospermie) ☹ ☹. Tak uvidíme co nám na to řeknou v Reprofitu ... já mám jít na vyšetření průchodnosti vejcovodů a zároveň na kozultaci, tak uvidíme co s námi dál
budou chtít dělat ... snažíme se 9 měsíců a mému gynekologovi se to moc nezdá ... ☹
Jinak i Unice jsem právě slyšela, že nic moc neřeší a hned holky ženou na umělé oplodnění ... ☹
Jak dlouho už chodíš do Reprofitu ??

bambulajda
2. lis 2011

@veera2 ...no v pátek tam bude srdíčko jako zvon to se vsaď 😉 ...takže gratuluju ! 🙂
@safarikovap ..však ty jsi šikula, ...aplikace je docela pohoda i mě to baví víc než pero 🙂 🙂 , jen dnes ráno jsem měla malou nehodu, z té zadní strany injekční stříkačky mi trocha vytekla, ale tak nějak netuším kudy - najednou jsem měla mokré prsty - tak nevím 😒 snad to nebude chybět 🙂

veera2
2. lis 2011

@bambulajda V pátek ještě nikam nejdu, až příští čtvrtek, Nekonečná dobááááááááááá ☹
Neboj, chbět to určitě nebude

bambulajda
2. lis 2011

@veera2 ...ahaaaa 😀 ...no to nevadí, srdíčko tam bude už tento pátek, ale ty ho uvidíš až příští čtvrtek 😀 ...tak tak 😉

veera2
2. lis 2011

@bambulajda 🙂 😀 😉

katem
2. lis 2011

@veera2 no vidis.. ani pocitat neumim!!! - ja ani nevim kolikaty tyden jsem.. rikala jsem si ze mi to v patek vse reknou 😉 at si zbytecne nezavadim nejake spatne info do me hlavy! 😉

katem
2. lis 2011

@carlik no tak to delas vse moc hezky!! asi ty zada boli!! tak bez na nejakou masaz 😉 ale zkus si najit tu trilogii od Larssona!! - opravdu je to uplne super!! ani se nehnes 😉 kazda ma asi 600stranek - zavisi na tisku!

lenka27
2. lis 2011

@veera2 no já měla srdíčko 24.den po PK 5 dní takže té podle mě pozval brzo

veera2
2. lis 2011

@lenka27 On je ten Machač nějakej zmatenej, asi si myslel, že přijedem za ním až do Olomouce 😀 Škoda, chtěla jsem ho vidět,ale i Štelclíkem jsem nepohrdla 😉
Holky, jak je to v RF s předáním k vašemu gyndaři? Do kdy vás sledují? Jen do prvního utz a pak už je to na vás?
A jaké píšou v RF vycházky? Já ještě PN nemám,ale uvažuju o ní, že bych si ji vzala, až uvidím srdíčko.

safarikovap
2. lis 2011

@bambulajda Ženo, jestli je někdo schopnej smíchat 3 ampule roztoku s 1 ampulí prášku a přesto to mělo nějaký účinek (co mně říkala sestřička), tak nějaká kapka sem tam, co Ti dneska vycmrndla, určitě nevadí 😉
@bambulajda @jana321969 Jéééžiši, jsem na vás v pátek zvědavá 😵
@veera2 Já myslím, že Tě předávají do péče gyndaři ve chvíli, kdy je srdíčko...že jo, holky? 😕
@katem Ježiši, takovej základ a ona si ani nespočítá, jak dlouho už je vlastně těhotná 😨 😕 Máš Katy štěstí, že se to dá omluvit tou euforií a hormonama 😀

Mimochodem - dneska jsem byla v RF na 12h a tak narváno jsem tam snad ještě neviděla 😕

veera2
2. lis 2011

@safarikovap Já tam byla na 10.30 přede mnou 2 pára,ale šlo to rychle cca za 10 min jsem šla na řadu. Asi jim odjížděj všichni doktoři do Barcelony, bo Machač tam měl jet a Štelcla jsem to zaslechla jak to řikal někomu do telefonu, tak si třeba všechny svoje holubičky pozvali na dnešek 🙂

drndapetka
2. lis 2011

Ahojek,
zítra valím na další UTZ, doufám, že tam už nějakej ten dominantní folík bude....

@veera2 hele , na srdíčko je čas, nebuj 😉 Někomu sice začne blikat už v tom 6tt, ale většinou jde na 100% vidět až v týdnu 7mém. Mě si teda do CAR zvali abych byla 6+2tt, to by měla být vidět akce srdeční, takže máš čas 😉 Přeji hodně štěstíčka, ať za týden bliká 😵
@holino U nás je taky nálada pod psa ☹ Chlapi to všechno prostě snášejí jinak a neví , jak nám mají pomoct 😒
Já mu zas řekla, že když nemám zatím ovulku, že nemá cenu se snažit, a on na to: "To nebude jako teď vůbec sex"? 😲 😀 Pak když se snažíme moc, tak toho má plný brejle a dělá to prý na sílu 😠 Ono najít ve všem tu zlatou střední cestu je těžký 🙄 Člověk má jednou optimismu na rozdávání, pak na druhej den náladu pod psa a ničemu nevěří....ale zvládnem to , neboj.....Je teď jen to dušičkový počasí a ono se to přenáší do nálady. jakmile trošku vysvitne sluníčko, tak hned bude líp 😉

holino
2. lis 2011

@drndapetka děkujiii taky doufám že zase bude dobře 🙂 i když ted to tak nevypadá
tobě zítra moooc držím prstíky at tam folík je (my jedeme v uterý) tak pak určitě dej vědět moooc bych si to za tebe přála at je vše tak jak má 🙂)
k chlapům ....no jo no je to přesně tak a kor když se toho nakupí hodně no ( manžel má dvě práce tak neví kde dřív skočit ....k tomu možná i ty dušičky - tatku už nemá tak i to asi na něj dolehlo ....no a se svojí mamkou vztah taky skoro žáden nemá .....tak to nemá před kým vypustit ....je vlastně jen semnou nebo s chlapama v práci (svou matku viděl naposledy v září a to ještě poslouchal jak je jeho ml. brar uzasnej co jeho "vyžneněnej " kluk atd .....no a pak ten náš neuspěch tak to pak musí někde vygradovat no ☹ a hold jsem to odskákala já

holino
2. lis 2011

jinak u nás počasí je pěkné sluníčko svítí v celku teplo takže tím to nejspíš nebude

katem
2. lis 2011

@safarikovap no vidis... to jsem ale pani inzenyrka ;) ani pocitat uz neumim!
Dokud mam porad tehotenske stavy tak jsem "happy" s jakymkoli dnem, nebo tydnem ;)
Jinak ty historky s tim pichanim me pobavily. Je videt, ze devcatka jsou pekne vystresovany a nebo super "blond" 😔 😀 😎 😨 😀

carlik
3. lis 2011

@katem neboj ve sledování týdnů tt budeš za chvilku v obraze 🙂 Já teď koukala do kalendáře a když jsem 23. den po ET byla v nemocnici, tak ještě srdíčko neblikalo, týden jsem tam ležela a čekala a 29. den už bylo 🙂 tak jsem s radostí odkráčela na pokoj a ukecala Dr, ať mě už z FN pustí. Takže ty ho v pátek už taky budeš mít!!!!
@veera2 no na Štěpána ani jedno křivý slovíčko nechci slyšet! Asi fakt myslel, že přijedeš k nám do OL, dť St má u nás 😉
@safarikovap tak to jsem ráda, že nejsi úplná blondýna a jsou na tom hůř 😉 Ale co, chápu že holky jsou vystresovaný a když jim sestřičky vysvětlují míchání a píchání injekcí, tak to jde jedním uchem tam a druhým ven 😒 Neboj, my zkušený vám to pak tady vysvětlíme 🙂
Tak pěkný sluníčková den 🙂

jana321969
3. lis 2011

í já to tak mám u dr. jsem nervozní a jedným uchem tam a druhým ven jak píšeš 🙂

jana321969
3. lis 2011

holky - v těhotenství se počítá na týdny od 1. dne menstruace nebo od umělého opl. je to nějak jinak?

jana321969
3. lis 2011

@safarikovap dík ja vám pak písnu snad se tam něco z té dávky utvořilo a budem v pátek chytřejší. Ostatní hormony před odběrem vajíček se dostanou až na druhé kontrole UTZ??

drndapetka
3. lis 2011

Ahojek,
tak jdu z UTZ.
Byla tam pí.MUDr.Kuřecová, hodně se mi věnovala, prokecaly jsme v ordinaci dobrých 20 minut 😀
Ale zprávy nenesu pozitivní ☹ Bohužel sliznice neroste, folíky nic. Prostě PCO jak vyšitý, vůbec se to nezlepšilo, takže moje ovulace párkrát do roka a nepravidelné cykly pokračují.....
Podle pí. doktorky jsem vhodný adept na minimálku, prý to přirozeně taky může jít, ale vzhledem k manželově špatnější morfologii se obává dalšího zamlklého potratu 😖
tak teď moc nevím , co dělat. Manžel je už nahlodanej od Machače, že to přirozeně půjde, ale dneska jsem se na to podívala zase z jiného úhlu a ono mít špatnou morfologii a do toho jeden neprůchodný vejcovod, o kterým se ještě navíc neví jistě jestli je úplně neprůchodnej, aby nepředstavoval další riziko mimoděložního těhu, které jsem už měla.....no docela mě to nadšení do přirozeného snažení přešly 😒
Každopádně zítra s manželem píchneme doma Agolutin, aby došla MS do týdne a pak frčím na HP a pak konzultačka s Machačem, co dál.....nějak to teď neřeším co bude a nebude, ale od nového roku bych to chtěla už řešit razantněji.

katem
3. lis 2011

@carlik ja si take myslim, ze se do toho dostanu 😉 ty jsi tyden lezela v nemmocnici? no to tedy asi bylo dlouhe to cekani, ale potom ten vysledek!! 😀 😵 SUPER!! no jsem zvedava - jiz zitra 😉!!

drndapetka
3. lis 2011

@jana321969 podle toho co vím já, tak u IVF se počítá těhotenství tak, že den ET je začátek 3.týdne těhotenství, takže když testuješ za 14 dní od transferu jsi už 5tt a na UTZ kde by měla být vidět akce srdeční se zve většinou na 7tt. Jinak datum porodu se vypočítá tak, že k datumu ET přičteš 37 týdnů...... Doufám, že to píšu správně 😀

jana321969
3. lis 2011

@drndapetka to je mě líto, taky jsem si obečela já - že to nepujde přirozeně - teď se zase už těším na umělé člověk ožije když má špetku nadějě,že to jde aspoň dál nějak jinak hold. Ale i při umělým oplodnění je velký problém blbá morfologie, taky nebo tam doktoři vybeoru co nej nej spermii - aby nebylo zamlké těhu?

jana321969
3. lis 2011

@drndapetka aha díky za info - já jsem furt ještě na startu 🙂 doufám, že se brzo taky rozběhnem a čekat 9 měsíců na cíl 🙂.