Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

agnes88
14. črc 2012

Ahoj reprofiťačky, dlouhatánsko jsem tu nebyla, tak jsem trochu ztratila nit. A přiznám se dobrovolně že Vás dočíst nezvládnu. Ale tabulka od @kcvrcekz mi trochu pomohla. Nebylo Vás-nás tu víc?
@drndapetka co to čtu, velká gratulace!! Moc ti to přeji, ale dvojky a zrovna jednovajky nee. Rači jednoho siláka jako měla @olousek35.
A všem snažilkám přeji hodně sil do dalších bojů. Holky stojí to za to. Držet v náručí ty malé broučky.

bosorkajarka
14. črc 2012

ahoj holky jenom jsem se chtela zeptat jak dlouho jste asi cekali na schvaleni IVF pojistovnou?

kcvrcekz
14. črc 2012

@bosorkajarka cca 3 týdny.

cilkaa
14. črc 2012

@agnes88 Ahoooj- stará známá!!! Ty už jsi porodila, tak to moc gratuluji, to to letí, pamatuji, jak jsi našla dvě čárky 🙂 Napíšeš něco o porodu? Jak to bylo s dvoječkama?

fretecka
15. črc 2012

ahojky holky zůstaly mi doma tři balení clostíku,nepotřebujete ho některá,pošlu vám ho 🙂

micinka22
15. črc 2012

Ahoj holky je tu některá co měla nebo čeká na KET v Reprofitu, cena v jejich ceníku je uplná nebo se doplácí něco navíc?a jak dlouho od objednání se Ket uskutečnil?

bobulinka74
15. črc 2012

ahoj holky,tak hlásím 4 zralá vajíčka. Tak teď doufat, že se oplodní 😵

misha83
15. črc 2012

@bobulinka74 Určitě se oplodní, je to pěkný počet, to bude kvalita 🙂.

1miska
15. črc 2012

@sikulik ahojky jasne, zkousela jsem i nedelat vůbec nic 🙂 bylo to trosicku uspesenejsi 🙂 🙂 ale zas me trochu deptalo ze nic nedelam 🙂

1miska
15. črc 2012

@misha83 ty blaho, jestli je to s tim IUI opravdu tak tak je to mazec :( my porad zvazujeme co - ja jsem totiz dost "cekaci a doufaci typ" 🙂 ale predstava ze půjdu trikrat na IUI, pojistovna za me zaplati par korun a pak se vrhneme do IVF a ejhle, napisi nam ze jsme vycerpali co jsme meli - tak me budou omyvat ...

mikula77
15. črc 2012

Tak mě se teda žádné proplácení dávno netýká,ale pokud čtu správně,tak je zde citováno-že pojišťovna započítává do hrazených cyklů i IUI-ale pouze ty,stimulované hormonálními injekcemi,IUI v nativním cyklu bez injekcí nebo s clostíkem se do toho nezapočítavají.Tak myslím že můžete být klidné,protože IUI se snad dělá jen bez těch hormonálních injekcí a snad není lékař který by vám před IUI píchal injekce,to se snad vždy dělá pouze v těch nativních cyklech,ne?

1miska
15. črc 2012

@mikula77 No ja tomu sice uplne nerozumim, ale vim ze kamaradka pred IUI injekce pichala - meli vyborny spermiogram, ale ona nejaky spatny vajecniky, ktery na clostik vubec nereagovali, takze pichala - pak IUI, ted v zari ma termim porodu, povedlo se prvni IUI, ale vim ze si pichala

1miska
15. črc 2012

patecni kontrolni hormonalni profil OK, zitra HSG, v patek normalni UZ a uvidime co dal

saminka
15. črc 2012

@mikula77 ahojky zrovna se divam na ty novinky od vseobecne.... no ja taky byla na iui a stimulovala jsem puregonem, ale fakt nechapu jak muzou srovnavat stimulku na iui se stimulkou na ivf, je to vetsinou sileny rozdil 😕 😨 🙄

bosorkajarka
15. črc 2012

@kcvrcekz dekuji, a muzu se zeptat u jake si pojistovny? premyslim jestli to stihneme jeste o prazdninach nebo az na podzim 😒

mikula77
15. črc 2012

@saminka No to koukám jako blázen,fakt sem nikdy neslyšela žeby se stimulovalo před IUI injekcemi.No a pokud jo,asi záleží na spermiogramu,a taky na přístupu lékaře,pokud je ochoten ten pokus takto řeknu to blbě"zahodit"protže při IVF je snad mnohem větší šance,už jen kvůli možnost Ketu.

kcvrcekz
15. črc 2012

@bosorkajarka jsem u ministerstva vnitra🙂. No uvidíš🙂

kcvrcekz
15. črc 2012

@micinka22 ahojky jsem po KETu a před KETem. Platí se v den transferu. A platili jsme jen to co mají v ceníku. Nebo alespoň my jsme nic neplatili na víc. A po UTZ který je cca od 11. do 13. dne cyklu to je cca za týdem. Většinou se KET dělá od 19.do 21. dne cyklu. Ale to by ti vše měl říct dr. u toho UTZ

agnes88
15. črc 2012

@cilkaa ahoj, rodila jsem cisařem a nic moc, takže rači nebudu nikoho strašit 😉 jedno bylo hlavou hore druhé hlavou dole, vypadalo to že je vytlačím normálně, doktoři pořád čekali, až nakonec kluk natáhl nohy do porodnich cest...takže šup na císaře...
@1miska nepletu si tě, děláš v bohunicích? Na odd 6?

micinka22
15. črc 2012

@kcvrcekz díky za info 🙂)

cilkaa
15. črc 2012

@bobulinka74 tak budu moc držet palečky, aby všechna rostla a min. 1 silný bojovník, který se u tebe zavrtá 🙂

@agness no a teďka jsi ještě v porodnici tedy? Dětičky jsou krásné a váha je pohodová 😵

Holky, myslím, že si každá musíte podat žádost na pojišťovnu a podepsat si ji (skrze CAR).
Štelcl se mnou vybral léky, ty jsme podepsali a šlo to na pojišťovnu. Pokud to tak nechceš, tak si to můžeš zaplatit - IUI, IVF, co budeš chtít. Takže si většinou holky s injekcemi na IUI injekce platí, aby si je logicky nevyčerpaly na IVF.
Takže IUI bez injekcí pořád 6x za rok a IVF 3-4 x. Takže v klidu 🙂

bosorkajarka
15. črc 2012

@cilkaa a jak dlouho si asi cekala na schvaleni od pojistovny?

saminka
15. črc 2012

@mikula77 ja byla na trech iui, dve s clostylbegytem a jedno bylo uspesne ale bohuzel skoncilo zamlklym potratem no a pri tom stimulovanem puregonem nic, moc jsem na nej na zacatku nereagovala. Ptala jsem se doktoru tady proc stimuluji injekcema na iui a pry je to mnohem jednodussi snizovat a zvysovat davky hormonu nez pri tabletkach u clostylu, neco na tom je ale taky si myslim ze je to zbytecne, pri iui jsem mela minimalni davky snad jen 50 a pri ivf 150 denne tak je to fakt rozdil pri tom proplacovani pojistovnou 😕

bobulinka74
16. črc 2012

ahoj holky, tak ze 4 se oplodnila dvě a transfer až v pátek 😲 , trochu na mě padla depka.. no, snad ví, co dělají, aby vůbec do pátku něco zbylo... ☹

lenajsek
16. črc 2012

@fretecka Ahojky, Clostík je asi novej, takže bude mít dlouhou expiraci, že? Jestli bych šla někdy na podzim na tu minimálku, tak bych si jej od Tebe vzala... Ale jestli ho bude potřebovat někdo dřív, tak ho klidně udej komukoli, kdo ho potřebuje... 😉

Jinak moc zdravím všechny, krásný den a všem pořád držím palce!!!

lenajsek
16. črc 2012

Ještě holky dotázek, IUI se v RF platí, že? Vím, že někde je nějaký počet IUI na pojišťovnu, ale v RF se to platí, že... moc díky!

kacatka
16. črc 2012

@lenajsek Ahoj, IUI se tam neplatí jako všude jinde, jen se platí za katetr, kterým ti zavádějí ty spermijky a to stojí 1500kč 😉 Třeba to státní zařízení jako FN Brno apod. mají zadarmo, to nevím 😖

cilkaa
16. črc 2012

@bosorkajarka čekala jsem cca měsíc na schválení

@lenajsek já mám Clostík až do roku 2014, takže asi asi vydrží dlouho

@bobulinka74 neboj- já měla přesně to samé- 4 vajíčka a pak jen dvě embrya. Ale byli silní, také jsme měli 5 denní PK a zaváděli jsme obě- jedna expandovaná blasta a jedna morulka. Jedno se chytlo ve vejcovodu.. Takže to budou kvalitní kousky určitě! Ale nervy to jsou! Hlavně ten 4. den, kdy nastupuje spermie, tak aby neubyli- to se právě nevolá, tak to jsem byla jako na trní..

bobulinka74
16. črc 2012

@cilkaa děkuji,trošičku jsi mě uklidnila, ale co že se to děje ten 4. den? Spermijka už tam už dávno je,nee? 😲 😕
Já myslela, že už se pak jen dělí. No to budou nervy..
Jinak já mám taky ještě 3 balení clostilu,kdyby někdo potřeboval.

drndapetka
16. črc 2012

Ahojky 🙂 jak se tu máte? 🙂 co nového?
Já dnes začala mírně špinit, tak jsem letěla do RF pro PN a ležím. Pro jistotu jsem si nechala vzít krev ještě jednou jako samoplátce a dneska 16.den po KET mám hCG 4101 , takže roste nádherně 😵 Akorát to špinění mě štve 😔
A dio utz zbývá už jen 8 dní 🙂