Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
15. únor 2016

@78marcela to je teda fakt mazec!
No pamatuju si slova paní doktorky Kuřecové :" Ty nejblbější začátky vždycky dopadnou dobře". Má pravdu 🙂

78marcela
15. únor 2016

@drndapetka Kurecova je skvela.😉 u mne to teda dopadlo jednou jo a jednou ne. Oba blby zacatky, s Alcou jeste horsi a dala to.

drndapetka
15. únor 2016

@78marcela Kuřecová je zlato 🙂 Ale teď jsem ji v pátek viděla a byla jakási posmutnělá a nabrala pár kilo navíc ( to teda komentoval můj manžel), vypadalo to spíš, že má nějaký zdravotní problémy ☹

fidac
15. únor 2016

@drndapetka to jako myslíš vážně???že všechno věděl cos sem psala?? 😕

78marcela
15. únor 2016

@drndapetka tak snad nic vazneho.

drndapetka
15. únor 2016

@fidac ano, vážně. Byla jsem z toho úplně paf. Prej na MK chodí dost zdr. sestřičky a rozkřikne se to po CAR. To mi tenkrát řekl. Teda pochybuju, že v Reprofitu tohle někdo dělá. Kdo by na to měl čas brouzdat po internetu, když tam mají takovej frmol.
Tenkrát mi ještě řekl, že s Machačě jsou kamarádi ( zmínila jsem se tady, že jsem k němu objednaná na konzultaci), že je taky Krnovák jako "on" a že je profík a nemůže mě nutit zůstat v Unice.

drndapetka
15. únor 2016

@78marcela byla teď od listopadu do ledna na PN. Ale proč, to nevím. Jen mi jí bylo líto, když jsem jí viděla. Byla taková " bez šťávy".

eliotka1
15. únor 2016

@terebo Doporucil Helios? Proboha, to je asi nejaky znamy Texla. Helios za me nikdy vic!

lentylka7
15. únor 2016

Ahoj holky, jsem také v RF, dnes 10. den po KET, test negativní (respektive tak slabý duch, že nejde skoro ani vidět a musím ho dlouho lovit), tzn. že tento měsíc to neklaplo. Kdy se může jít v RF na další KET? Hned v následujícím cyklu nebo musí být pauza? Beru estrofem 1-1-1 a utrogestan 4 -0 4. Díky za odpověď 🙂

moni34
15. únor 2016

@drndapetka stalo se mi to stejné v Repromedě, na koníku jsme si stěžovaly na jednoho doktora, byl fakt dost nepříjemný a měli s ním problém všichni, tak taky na mě doktorka vystartovala, co si to dovolujeme psát na koníku o Repromedě, že by nejraději vrátila diplom, že oni pro nás dělají tolik a my si jen stěžujeme, byla jsem úplně v šoku. Seřvala mě jak malýho spratka. Za nic z toho, co jsem napsala, jsem se nemusela stydět a taky jsem jí to řekla. Taky jsem jí řekla, že taky nechodíme na diskuze lékařů a raději nechceme vědět, co si říkají oni o nás, tak ať laskavě nečte to, co není určené pro ni, nebo ať se naučí snášet kritiku a poučí se z ní. Připadala jsem si jak ve škole u tabule, domů jsem jela úplně přejetá a věděla jsem, že na tuhle kliniku už nikdy. RF má úplně jiný přístup k lidem už od začátku, to že odešli doktoři, ke kterým jsem chodila a najednou jsou pryč, je nepříjemný, ale pořád se tam cítím dobře 🙂

soleilll
16. únor 2016

@lentylka7 Mám pocit, že KET se může opakovat hned v dalším cyklu, ale asi je lepší, aby si tělo chvilku odpočalo. Myslíš, že už je to ztracené? Přecejen bys v organismu neměla mít žádný stopy po přidaných lécích, který by ti dělaly falešnýho ducha, ne? Takže bych zkusila ještě ob den test a pak se rozhodla, co dál. Držím palce!

terebo
16. únor 2016

Teda holky, to jsme mě docela překvapily s tím Heliosem. Já jsem byla v RF taky spokojená před lety. A na Koudelku jsem slyšela samou chválu. Svého doktora jsem vždy považovala za profíka, nikdy mě nenapadlo, že by doporučoval za všimný :( Teď teda nevím. Žádanku na spermiogram mám do Heliosu, takže to mě asi do RF nevezmou, nebo jo? Teda asi by mě tam vzali, ale myslela jsem, aby se ten spermiogram dal proplatit od pojišťovny, tak jen se žádankou, nebo je to jinak?

fidac
16. únor 2016

@terebo zkus si do Reprofitu zavolat, že máš žádanku do Heliosu, ale že tam nechcete...my jsme byli na konzultaci a pak hned na spermiogram a šlo to taky na pojišťovnu...lepší je zavolat a domluvit se přímo s nima 😉

evulatko
16. únor 2016

@terebo, ahojky, ja kdyz jsem sla do CARu, tak jsem nikdy zadnou zadanku nemela a spermiogram nam udelali automaticky jako prvni vec a slo to vzdycky na pojistovnu, nic jsme neplatili...

terebo
16. únor 2016

@fidac Taky si říkám, za telefonát nic nedám, tak uvidíme. Ale vážně by mě zajímalo, co jsou drby, co fámy a co skutečná pravda :(

terebo
16. únor 2016

@evulatko aha, ok, jdu teda zavolat do RF a uvidíme.... jen doufám, že tuhle diskusi teď nečte můj gyndař a nebude mi pak taky nadávat, jak tu někdo psal :D

fidac
16. únor 2016

@terebo @terebo už nežijeme v komunismu a záleží pouze na nás jakého doktora anebo zdravotnické zařízení si vybereme...koneckonců jsme to my kdo si to všechno platí a případné IVF není levná záležitost...
Já než jsem šla do IVF, tak jsem zjišťovala u sousedy co a jak...a ukazovala mě faktury z Heliosu cca za 350 tisíc a bez úspěchu a to zkoušeli všechno prej i dárce i dárkyni a nic...a právě v Reprofitu ji prej zjistili kde je problém a pak každý pokus, který absolvovali vyšel...chodili k Texlovi a prej pokaždé jenom vytahoval ceník a dělali i metody, které byly úplně zbytečné, ale dost dobře zaplacené... 😝

terebo
16. únor 2016

@fidac Hm, děkuji za každou zkušenost, jak jsem už psala, teď jen nechápu, za jakého důvodu mi Helios doporučoval můj doktor, mám z toho nepříjemný pocit. Na RF jsem napsala mail, tak uvidím, co se dozvím.

rezni
16. únor 2016

@terebo nic nepotřebuješ. Jen chlapa a vzorek 🙂 žádný žádanky

rezni
17. únor 2016

Zdravím, jen chci ještě dodat co se týká ke čtení MK a lékařů. Tak dr Texl je dost aktivní co se týká diskuzí. Př. na jedné diskuzi co se týká Heliosu byla kočena , která byla těhotná, ale vyžadovala dvojčata 😖 Texl ji řekl a to si myslím správně , že ne . Byli k tomu lékařské důvody ....kočena byla trochu fakt asi blbá ,ale co chci říct, že dr Texl se sní dokonce soudil za pomluvu. A když kočena psala něco do diskuze , tak Texl hned napsal , že má zakázáno pomlouvat Helios.......je samozřejmě správné, že ji dvojky nepovolil, jen jsem byla překvapena jeho aktivitou v diskuzi 😲 možná by měl přemýšlet o léčbě , než být tak aktivní na diskuzích...

piotraa
17. únor 2016

Ahoj holky. PArdon, že vám sem do toho tak vstupuju, ale na doporučení gynekologa se taky chystám do Heliosu a z toho, co tu píšete, je mi trochu nevolno. Myslíte, že to Helios platí, nebo že jim ti gynekologové fakt věří? Nebo nás tam všechny poslal ten samý? Mě Mudr Sládek. 😖

eliotka1
17. únor 2016

@fidac Ano, i já mám z Heliosu své zkušenosti, kdy mi výše zmiňovaný doktor lhal o mém zdravotním stavu a mával přede mnou ceníkem a šílenými částkami a ujišťoval mě, že tam určitě otěhotním. Můj hlavní a jediný problém neplodnosti zjistili až v Reprofitu a žádná z diagnóz, kterou mi řekl v Heliosu se nepotvrdila.

78marcela
17. únor 2016

@piotraa jiste ze maji vsimny. Pochybuju, ze nejakej gyndar nema. Se tremi gyndari jsem resila svou neplodnost a kazdy me posilal do zarucene nejlepsiho centra. Ja si vybrala Reprofit sama a jsem spokojena,

fidac
17. únor 2016

@eliotka1 jsem jednou psala do Heliosu jenom dotaz ohledně sliznice při Ketu a pan doktor neviděl problém proč nejít na Ket při výšce sliznice 4,5 mm 😕 😕 😕 jo a že kdybych chtěla tak můžu dojít na konzultaci

soleilll
17. únor 2016

@piotraa Tohle ti tady nejspíš nikdo stoprocentně potvrdit nemůže, ale já osobně vím, že je naprosto běžná praxe, že třeba očaři nabízí pacientkám operace očích vad na konkrétním pracovišti a určitě to není jen na základě dobré zkušenosti s ním. 🙂 Takže z logiky věci - proč by takhle nefungovali i gynekologové? Rozhodně to není vyloučené.
Nicméně každý CAR je jiný a každému páru vyhovuje něco jiného.

fidac
17. únor 2016

@soleilll jj, máš pravdu, třeba u nás v uzavřené skupince v Heliosu otěhotněla a jedni naši známí taky, ale spíš slyším ty negativní ohlasy...

soleilll
17. únor 2016

@fidac Moje známá od tam má taky 2 děti a je strašně spokojená, ale už je to 8 a 4 roky zpátky. Dokonce jejímu partnerovi museli odebírat vzorek chirurgicky, protože v tom je jejich problém, ale povedlo se to a otěhotněla pokaždé napoprvé.
Kolega v práci mi tvrdil, že jeho ženě Texl sliboval namíchat holku, po které touží, i když se to bez zdravotní indikace nesmí, tak nevím...
Každopádně poslední dobou tohle pracoviště nemá dobrý reference (nebo se pohybujeme ve skupinách, kde nejsou).

eliotka1
17. únor 2016

@fidac Všimla jsem si taky, že na některých diskuzích tady, třeba IVF leden 2016 je spousta holek, které chodí do Heliosu a jsou tam spokojené, nicméně zatím tam čtu o jednom nezdaru za druhém, ale to může být i náhoda, špatně zvolený měsíc (jaro a léto je prý přívětivější na úspěch), nebo cokoliv jiného. A sama znám pár lidí (ať už z doslechu, nebo osobně), kterým se tam miminko podařilo velmi rychle. Nicméně mě tam zklamali a přestala jsem tam chodit i na prevenčky. Ale asi se všude najde něco. I o Reprofitu jsem se dočetla nehezké recenze. Je to hrozně individuální.

fidac
17. únor 2016

@eliotka1 já mám třeba vypozorované, že vždycky jsem otěhotněla v prosinci anebo květnu... 😀 😀 😀

elennka
17. únor 2016

ahojda holky, moc nepříspívám.. ale co se týká doporučování do určitých centrer, je to tak, že jednotliví gynekolokové posílají pacientky do center dle známostí, moje gyndařka docela dost protlačuje třeba Unicu..
Já jsem si prošla Repromedou, Unicou , obilnákem, Reprofitem.. (repromeda - pouze vyšetření manžela-spermio.. prý strašné spermio...), Unica - chodila jsem na klasickou gyndu k Mudr. Novotné.. moc nechtěla řešit mé problémy s otěhu, tlačila do IVF, potom OBI.. to raději nebudu komentovat.. a v reprofitu jsem byla na konzultaci u Machače - z něho jsem tedy nadšená, lidský přístup, nic nevnucuje, navrhuje.. k mým problémům.. všude mě tlačili do IVF, že to jinak nepůjde, Machač.. že pokud nespěchám a netlačím na otěhu, tak volí tu a tu cestu..
Jsem zdravotník, mám načerpaných docela dost informací o reprodukční medicíně, a vlastně přístup v Reprofitu ke mě byl maximálně profesionální.. (+ vhodně zvolené prostředí a příjemné sestřičky, a to dokážu být občas velice protivná). Ono každé centrum má něco, vše je o lidech, ale reprodukční medicína je hlavně byznys... proto je těch center jak po dešti..