Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivka3901
2. pro 2014

@soleilll ahá asi sme každá iná no vlastne ja som už jeden menzes malapo nevydarenom ET a čakám na další,ale nejak zatiaľ nič kedže ho mám nepravidelný tak zatiaľ z toho nerobím paniku robila som si aj tehu testík mala som ešte jeden doma vystavačný 😀 to len tak zo srandy

ivka3901
2. pro 2014

@delfi75 dík já zas nočnú v pohode zvládam za tých 10 rokov si človek zvykne aj ns šibenicu,ked musí 😀

soleilll
2. pro 2014

@ivka3901 Pochopila jsem tě tak, že čekáš na první krvácení po ET, ne na cyklus. Ten já bez pomoci léků nemám vůbec, takže jsem v tomhle opravdu jiná. 🙂
@sikulik Ono rodit v lednu je taky fuška - zimní kabát ani bundu nezapneš (o kalhotách ani nemluvě), ale přesto tě nikdo v MHD nepustí sednout, obout boty je výkon odpovídající hloubkovýmu ponoru, šílený vrstvy oblečení a do toho návaly, kolíbeš se jako kachna a bojíš se každýho kroku, abys sebou nepraštila o zem,... A přesto všechny chceme otěhotnět, nejsme praštěný? 😀

78marcela
2. pro 2014

@soleilll @sikulik
Docela jsem se pobavila nad tím vaším líčením tehu zážitků. Je to iracionální, ale stejně chci otěhotnět. A klidně nadávat jak se nemuzu ani hnout a nohy mít v lavoru, a cokoliv. Jasné že jsme prasteny. 😉 😀 😎
Už se těším na KET.

sikulik
3. pro 2014

@soleilll a @78marcela všechny jsme nádherně praštěný, a kdyby jsme nebyly, asi by lidstvo vymřelo 🙂)

sikulik
3. pro 2014

@delfi75 držím pěsti, aby to bylo co nejmenší "zlo" a mohla jsi jít co nejdříve na KET

delfi75
3. pro 2014

@sikulik děkuji, doufám, že to tak bude....

zelena_zirafka
3. pro 2014

Ahoj ženy,
už to tu moc nesleduju, ale všem vám chci popřát hodně štěstí, abyste se dočkaly! 🙂 Mě pomalu čeká nástup na mateřskou, jsem v 31.tt po KET jednoho embrya. Zdravotně se s pomocí léků držím celkem dobře, miminko je už pěkný macek a dle poslední kontroly se mu daří. Tak snad u mě do příštího roku ještě vydrží.

@soleilll Mám zimní termín a vadí mi na tom jen když namrzne, to se bojím pádu. Kabát mám stále těhotenský softshellový a je mi v něm vedro, je mi vlastně pořád vedro, v noci spím pod bavlněnou tenkou dekou. 🙂 V tramvaji mě vždy někdo pustí, nemůžu si stěžovat, i staré babičky během kalamity, kdy jsem byla ráda, že se vůbec vejdu do tram na schodky a nejbližší místa byla obsazená právě babičkami. Holt koule na tenoučkých nohách, nepřehlídnutelný. 😀

zelena_zirafka
3. pro 2014

Jinak já si tu zimu na porod vybrala celkem dobrovolně, protože ze zkušenosti už u sebe nevěřím na podzimní a zimní ET nebo KET, nikdy mi nevyšly. U prvního syna byl ET v červnu, u druhého jsem čekala na KET od podzimu schválně až na květen. 🙂

soleilll
4. pro 2014

@zelena_zirafka Já jsem chtěla v září počít dvojčata a mít v červnu blížence - zlatý voči, 2x nic. Květen je docela plodnej a mám takových příkladů kolem sebe hromadu... A vodnáři jsou nejlepší! 😉

cermi77
4. pro 2014

Jejda, kdyby se to tak dalo naplanovat 😀. Mame doma vodnarku a je fakt, ze ze sedmi tehotenstvi jsem petkrat otehotnela kveten / cerven, rodit v unoru bylo super, jen doufam, ze ani rijen nebyl smolnej, moc se ted tesim na natekly nohy jako konve a porod v nejvetsich vedrech 🙂

kacatka
4. pro 2014

@cermi77 já asi toho hodně tady zaspala 😀

cermi77
4. pro 2014

@kacatka nezaspala, ja myslela, ze vydrzim do vanoc delat, ze nic, ale ta radost je silnejsi, nez ja 🙂, strachu uz bylo dost, tak snad to tentokrat klapne.

78marcela
4. pro 2014

@cermi77 taktak, pozitivní přístup a je vyhráno. Jasné že to klapne.

lenka27
4. pro 2014

@cermi77 super, super, držím vše co mám, já mám doma jednoho raka a dva ráčky a jsou to super kluci

lenka27
4. pro 2014

@78marcela pořád na tebe myslím a držím palce 🙂

kalipso
4. pro 2014

@cermi77 jé, moc držím pěsti 😵

78marcela
4. pro 2014

@lenka27 díky. Vypadá to na 18.12 na KET pokud bude vše ok.

ea09
4. pro 2014

@78marcela držím palečky 🙂

cermi77
4. pro 2014

@lenka27 ja se na nej/ni moc tesim, raci co znam jsou vsichni fajn 🙂 At je co je, hlavne at to nevzda 🙂.

Holky, ktere za par mesicu rodite, at je vsechno v klidu, bez komplikaci a rychle a vy, ktere se pro deti chystate, srdecne preju hodne stesti, pevne nervy a verit 🙂. Tesim se, az tu pribudou dalsi pozitivni zpravy 🙂

zelena_zirafka
4. pro 2014

@soleilll My měli mít prvního Rybu, ale je Kozoroh, když šel o 9 týdnů dřív. Teď to vychází na Vodnáře, tak uvidíme. 🙂
@cermi77 Jéé až teď jsem si všimla!! Blahopřeju a držím palce, ať je všechno v pořádku! 🙂

kacatka
4. pro 2014

@cermi77 no já říkala, že tady přibude spousta vánočních překvapení 😀

delfi75
5. pro 2014

@kacatka já už žádné překvapen nechci,snad mám vybráno ...

kacatka
5. pro 2014

@delfi75 neboj, dopadne to dobře. Podstoupila jsem taky hystero, v rpf je to super v tom, že prakticky hned po zákroku za Tebou příjde dr., všechno ti vysvětlí, žádné zdržování. Jinak já tím myslela to, že se nám tu ty mimča pěkně rozrůstají 🙂 a určitě tomu ještě není konec.

delfi75
5. pro 2014

@kacatka vím ,že jsi myslela více // 😀

adkanr
5. pro 2014

AHOJTE DIEVCATA, PROSIM VAS, POCULI STE UZ O VKLADE EMBRIJKA S VYSKOU SLIZNICE 16mm?
Som dost sklamana, sliznica mi narastla s davkou estrofemu 1-1-1 za 17 dni az na taku vysku.
Lekarka povedala ze v pohode, 9.12. ma byt vklad embrijka,ale ja mam uz teraz nervy,ci sa vobec moze uchytit na tak vysokej sliznici a nie je to zbytocny pokus.... ☹ .Sme samoplatci a su to darovane vajicka.

soleilll
5. pro 2014

@adkanr Já měla sliznici běžně kolem 12 mm, ale teď jsem si to hledala na netu a prý je to horní hranice. Cokoli vyššího se pro transfer příliš nedoporučuje. Možná jsem naivní, ale ve tvém CAR musí vědět, jak na tom jsi (fyzicky i finančně) a podle toho naplánovat nebo případně odložit ET.

adkanr
5. pro 2014

@soleilll dakujem za odpoved, ved prave ze financne sme na tom ze posledne peniaze,ale na to sa v CAR nepytaju...a kvoli tomu ze som sama citala na nete ze je to uz dost vysoka sliznica,som prekvapena odpovedou p.doktorky...toto ma byt moj prvy vklad celkovo,aj by som ho chcela absolvovat kedze bude este s cerstvym embrijkom a nie zmrazenym,ale uz tieto moje vedomosti co mam ma stresuju.

sikulik
5. pro 2014

@cermi77 no to je ale nádherné překvapení a povzbuzení pro další holky 😉 Moc gratuluju a ať se prcek drží a drží!!! 🙂 (mě se taky držel a tak vehementně, že ho pak nemohli vyhnat 😀 , 10 dní přenášení, 4x hamilton, slabé dávky oxytocinu a nic 🙂 , až 10-tý den v noci se rozhodl, že se teda půjde na ten svět kouknout 😀 )

sikulik
5. pro 2014

@adkanr ahojky, je zvláštní, že ti ten estrofem v průběhu cyklu nesnížili, většinou se chodí během stimulace na kontrolní utz a doktor kontroluje mimo jiné i růst sliznice, když viděli, že je dost vysoká nebo roste rychle, měli zřejmě snížit dávku. Ale to je jen můj laický názor, nejsem odborník