Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kalipso
31. bře 2014

@mourinka29 jdeme teď ve středu 🙂 prvotní nadšení pomalu střídá nervozita, ale tak snad... furt si opakuju, že když to šlo jednou, půjde to zas 😉
@lenka27 díky

mourinka29
1. dub 2014

@kalipso to samé si opakuju já,ted už to beru uplně jinak,než u prvního,ale popravdě jsem si myslela,že nebudu druhé mimi tak hrotit,když mám už jedno,ale nee,přistihla jsem se,že to mimi chci strašně moc moc a že ta touha je zas tak veliká,jako u prvního 😀 ,s tím rozdílem,že me mateřské potřeby jsou maličkým zatím stále dost ukojeny,tak je to o dost lehčí 🙂 😀 ,mooc držíím palečkyyyyy 😵

mourinka29
1. dub 2014

jinak holky,nezbyl vám některé puregon nebo gonal?

sikulik
1. dub 2014

@nikolav ahojky, já jsem měla KET v nativu, chodíš na utz, aby zjistili výšku sliznice (měla jsem 7mm), pak píchneš Pregnyl podle toho jak ti doktor řekne, přijdeš jak ti řekne 🙂 a po zavedení bereš utroš cca do 12. týdne těhotenství, jinak se nebere vůbec nic

sikulik
1. dub 2014

@mourinka29 ahojky, taky si tě pamatuju, jak jsem tu o vás všech čítávala 🙂), přeju hooodně štěstí do druhátka. Jen jsem ti chtěla říct, že když měl náš syn (také RF až ze 4.IVF - také oba s manželem zdraví, nikdy se nic nenašlo) 2 roky, šli jsme do druhého. Stále jsem ho kojila a nechtěla to utnout, vždyť jsme se na něj tak načekali, chtěla jsem vše přirozeně, takže jsem šla do KETu v nativu a podařilo se a už mám i roční dcerku. Měli jsme jen jedno zamražené embryo a to tak, že původně ze 4.IVF, ze kterého máme syna, nám nic na zamražení nezbylo, až po měsíci najednou faktura, volali jsme tam, že se spletli a oni, že prý se nakonec jedno šestý den začalo tak rychle vyvíjet, že to dotáhlo až na "post" mražáčka. No a z něj máme dceru 🙂. Třeba to u tebe také půjde i s kojením, máte to těžší v tom, že musíte projít vším znova, ale třeba by šel také udělat nativ, též jsem vše absolvovala u Štelcla 🙂, a ten se smál, že nechci přestat kojit (no jo je to chlap 🙂)) ), ale vyšel mi ve všem vstříc. Náš malej nakonec přestal s kojením sám, když jsem začínala čtvrtý měsíc těhotenství, bylo mu 2 roky a 3 měsíce. Stejně se už jen k tomu prsu tulil a byl to spíš uspávací rituál 🙂).
Tak ti držím pěsti, ať ti vše vyjde podle tvých představ, a jak jsem tu už jednou psala, když jdeš do druhého, je to výhoda v psychice, protože už se na to tolik nesoustředíš, když lítáš kolem jednoho prcka 🙂)

sikulik
1. dub 2014

@kalipso moc vám to přeju 🙂, hodně štěstí

sikulik
1. dub 2014

@78marcela také přeju hodně štěstí, všechny co se nevzdaly a bojovaly, se nakonec dočkaly!!! Takže to čeká i tebe, drž se!!!

78marcela
1. dub 2014

@sikulik Díky moc, jsi hodná. Jdu k nějakému doktorovi Otevřelovi, neznáte ho? předtím tam za mě nebyl, chodila jsem k Vitouškové a ta byla úžasná.

kalipso
1. dub 2014

@sikulik díky 🙂 já také ještě kojím, ale nikdo to v Reprofitu nějak neřeší. Jen doufám, že to nesnižuje šance, nevíš?
@mourinka29 také se na druhé miminko hrozně těším, mám teda trochu obavy, dcerka je celkem závisláček, ale to se pak nějak zvládne.

cermi77
1. dub 2014

@lenka27 moc dekuji, uz je u mne, verim, ze tentokrat se mu bude u mne libit 😵 .

nikolav
1. dub 2014

@sikulik Děkuji moc. Já jsem KET měla vždy řízený. V řízeném cyklu jsem měla sliznici tak okolo těch 7,5mm, ale v přirozeném jsem měla i 10-12mm. Ale neměla jsem ovulaci, protože můj mozek si myslel, že mám hodně androgenů, ale přitom mám právě jen málo nosičů. No ale uvidíme. Vydala jsem se přírodní cestou a opravdu se mi cyklus teď trochu upravil. Jestli bude ovulace je otázka. Nebo spíš jestli bude vajíčko. A kolikrát jsi šla na UZ? A kolikátý den sis píchla pregnyl a pak šla na KET?

mourinka29
1. dub 2014

@kalipso noo,taky máme závisláčka 😵 ,ale ono se vše vytříbí,ale popravdě se toho trošku bojim,ale zase už bude mit maličký 3roky,tak bude snad rozumnější 😀 ,

jinak já měla 11 vajuch,2hatchující zavedli a ještě nám říkali v den et,že máme blastocysty a osmibuněčné ,že si máme potom zavolat,kvuli zamrazeni a nakonec nám řekli,že teda nezbylo nic,bylo mi to strašně lito ☹ ,protože jsem věřila 😒

sikulik
2. dub 2014

@78marcela bohužel neznám, a k Vitouškové tě objednat nechtěli?

sikulik
2. dub 2014

@kalipso nemyslím, že by to snižovalo šance, akorát se při kojení nesmí některé léky, dělá se většinou nativ. Například já jsem otěhotněla kupodivu přirozeně, když bylo synovi rok a tři měsíce a vesele jsem kojila, ale bohužel v 10tt přestalo bít srdíčko. Ale aspoň jsem si ověřila, že to, že se nám tak dlouho nedařilo, bylo jen v mé hlavě. Nakonec KET v nativu při kojení a zadařilo se 🙂.

haaappy
2. dub 2014

@78marcela Ahoj, já byla u dr. Otevřela celkem 2x a tu poslední návštěvu nezapomenu do konce svého života - oznamoval nám tlukoucí srdíčko a gratuloval k těhotenství, takže za mě paráda 😀 Jinak mým favoritem vždycky byl dr. Machač, ale ten tam bohužel nebýval každý den, tak to prostě někdy vyšlo na kontrolu k někomu jinému. Ale všichni jsou tam moc fajn, tak se neboj 😉

sikulik
2. dub 2014

@nikolav na utz jsem šla tuším dvakrát právě kvůli růstu sliznice, měla jsem ji hraniční, kdyby byla míň než těch 7mm, asi by to bylo málo. Pregnyl jsem si píchla večer, a za den a půl jsem šla na zavedení mražáčka, bylo to 19-tý den cyklu, měla jsem 6-ti denní embryo. Na tom dost záleží, jak staré máš to zamražené embryo a pak to spočítají tak, aby to vyšlo jako v přirozeném cyklu

nikolav
2. dub 2014

@sikulik Díky moc. Já jdu právě zítra, to jsem 10 DC. A máme zamrazené ještě dvě embrya po prodloužené kultivaci 5. den zamrazená a jsou to expandované blastocysty. Takže uvidíme no. Jsem zvědavá na jaký den a zda vůbec co vyjde. Ale jdu k Machačovi, ke kterému chodím na konzultace, tak k němu jdu i na UZ tak uvidíme co vymyslí. Už asi ze mě musí být šedivý.

lenka27
2. dub 2014

@cermi77 a pekně povinně každý večer po 5 dnu červené vínečko 🙂 ále to určo víš 😀

78marcela
2. dub 2014

@sikulik Chtěli, ale Vitoušková měla volný termín až za dva měsíce a mě se hrozně nechtělo čekat. Tak jsem vzala Otevřela, ten měl volno už za měsíc. Doufám, že na KET bude Vitoušková..

78marcela
2. dub 2014

@haaappy Tak za tohle bych teda byla šťastná, tak snad budeme mít stejnou zkušenst. Moc a moc gratuluji.

haaappy
2. dub 2014

@78marcela Děkuji 🙂 A neboj, ono se to zadaří. Chce to vydržet a věřit. Taky jsme si prošli stádii optimismu, pesimismu, naděje, zklamání, víry, rezignace, vzteku, smutku, apatie... To tak prostě je, je to přirozené. Ale nezbývá než stále jít dopředu a věřit. I když sama vím, jak je to někdy těžké 😉
Tfuj tfuj tfuj, držím pěsti do dalších bojů 😵

78marcela
2. dub 2014

@haaappy Já tomu ted hrozně věřím. Nevím proč, předtím jsem si to taky moc přála, ale nejistota byla silnější. ted hrozně věřím, jsem si skoro jistá, že to vyjde. Asi zvláštní, vid...
Ale myslím si, že všechno je podle toho, jak si to nastavíš v mozku. A já si nastavila, že to vyjde. Tak věřím.

haaappy
2. dub 2014

@78marcela Není to zvláštní! Víra je moc důležitá. Klapne to, až přijde ten správný čas. A já věřím, že už se blíží 😵 Ničeho se neboj, dobře to dopadne!!! Já se nějak vnitřně uklidnila a v ten okamžik to přišlo 🙂

78marcela
2. dub 2014

@haaappy je to zvláštní, ale vůbec se nebojím. Jak říkáš, že ses vnitřně uklidnila, tak to cítím taky tak. Jsem klidná a věřím, že to ted prostě bude.

cermi77
3. dub 2014

@lenka27 ano, ano, snažím se (já normálně vůbec nepiju, jsem divná 😀 , ale mně je alkohol fakt cizí), manžel koupil nějaké silné červené víno a po decince jsem měla opici jak vyšitou, měla problém vstát a najít dveře 😀 , ale pojistím to, pět dnů říkáš ??? No potěš 😅

lenka27
3. dub 2014

@cermi77 tak aspoň tři, no já taky skoro nepiju a hlavně červené moc nemusím, ále co bysme pro ty děti neudělaly 🙂 tak aspoň tři dny to vydržet ať se tam ta vystýlka pěkně prokrví 😉

sikulik
3. dub 2014

@nikolav tak jak jsi dnes dopadla?

sikulik
3. dub 2014

@78marcela aha, tak to chápu, člověk když se rozhodne, chce to co nejdřív 🙂, snad bude fajn i Otevřel 🙂 a kdy k němu jdeš?

78marcela
3. dub 2014

@sikulik Přesně za týden ve čtvrtek ve 14.30. Za týden už tam touhle dobou budu sedět a doufat, že je všechno v pořádku a že se hned pustíme do stimulky...nějak to ted na mě začalo padat, začínám se trochu bát.

ella123
3. dub 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli a kdy vám dělali v Reprofitu imunologické vyšetření? My máme za sebou 1.IVF bez úspěchu a myslela jsem si, že před 2.IVF nám udělají imunologické a genetické vyšetření, ale Machač mě dneska vyvedl z omylu. Vzali nám krev na genetiku a imunologické vyšetření je prý zbytečné a je na to čas. Jsem z toho docela zklamaná a vím, že v některých CAR se tato vyšetření dělají ještě před 1.IVF. Nevím, co si o tom mám myslet ☹