Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

fidac
16. únor 2012

@kcvrcekz dělali, ale ne v RF. Moje gyn. protože jsem měla bolesti v bodbřišku a měla tam polypy, tak to udělali najednou...možná to dělají i v RF, protože se mě na průchodnost ptali... Ono je lepší s ničím nepočítat a pak být překvapená... 🙂

kcvrcekz
16. únor 2012

@fidac No já se právě bojím toho, že mi to budou dělat..☹ a tím by se vše posunulo..Ale uvidíme co bude v pondělí..🙂

fidac
16. únor 2012

@kcvrcekz i kdyby chtěli, tak zas to bude lepší, že budeš mít jistotu...navíc je u nich výhoda, že se zeptají, jestli ten zákrok chceš udělat u nich a zaplatit si to sama nebo ti dají žádanku do nemocnice a jde to na pojišťovnu, že ti nic nevnucují aby z toho měli prachy...

cilkaa
16. únor 2012

Ahoj holky,
Tak jsem po OPU. Službu mel Kozumplík, ale přišel mi to udělat Štelcl, když chodím k němu. Byl zlatej a zase vtipkoval 😀
Ale k věci: mám 4 ks vajíček a jsou vsechna zralá!!!! Teď, aby se oplodnily a vyvíjely potvory 😉
Kdyby se držely vsechny, doporučuje Štelcl PK, transfer by mi udělal zase on. No, ale když ne, tak v neděli, to jsem se zapomněla zeptat, kdo tam bude. Ale to je teď fuk,hlavně aby se vyvíjeli.

kcvrcekz
16. únor 2012

@fidac No proto se mi RF líbí, že prostě i když to dělají taky pro love, nevnucují zbytečné věci jen aby s toho měli prachy...Tak uvidíme co nás tam v pondělí čeká..🙂

fidac
16. únor 2012

@kcvrcekz proto jsem si taky RF vybrala, že se nesnaží za každou cenu z neštěstí druhých vytřískat maximum....držím palce 😀 😀 😀

agnes88
16. únor 2012

@meggar jen jsem chtěla říct, že ten dotaz vůbec není pitomej, ale je krásnej 🙂 . Já už chcu taky řešit nalitý prsiska 😀 😀 A malá je šikulka, jak krásně přibírá.

meggar
16. únor 2012

@agnes88 No počkej, až to budeš řešit a ještě dvojmo 😀 Ještě, že mám doma váhu a můžu si kontrolovat, kolik vypila a jestli mám odsát, protože je to s tím fakt jednodušší. Takhle když brečí, tak vím, jestli hladem nebo něco jinýho a po pár zkušenostech už to dokážu odhadnout.
@kcvrcekz Když chce člověk mimčo a začne to řešit, tak je normální, že je netrpělivý a chtěl by všechno nejradši hned. Z vlastní zkušenosti vím, že stejně nic neuspěcháš. Já jsem po dvou neúspěšných pokusech chtěla jít co nejdřív do dalšího a doktorka mě to nedoporučila. Napřed jsem byla naštvaná a pak jsme to stejně museli posunout ještě několikrát a až jsem se s tím smířila, že to prostě bude pozděj, tak to nakonec vyšlo. Přeju ti, aby vám ten pokus vyšel, jak si plánuješ. 😉

sikulik
16. únor 2012

@carlik ahojky, už jsem tu myslím někomu jednou psala, mě radila naše dětská doktorka pít nápoje activia, abych měla dostatek mlíka. Malej (taky reprofiťácký miminko - štelclátko 🙂 )mi řval téměř pořád a já pořád kojila, a pak už jsem nevěděla, jestli je to tím že má hlad nebo tím, že je přepitej a bolí ho bříško. Po 4 měsících ale to denodenní řvaní přestalo a pak už to bylo OK. Stále jsem jen kojila a až na konci 6. měsíce jsme začli pomalu s příkrmy. Taky nám pomohlo na zklidnění chovat ho v poloze "na tygříka", tzn. dát si prcka na předloktí bříškem dolu, ručičky i nožičky jakoby obkročmo kolem tvého předloktí - snad to popisuju trochu srozumitelně 🙂, hodně štěstí!!! Nám vysvětlovala dětská doktorka, že malej prospívá dobře, ale že některé děti mají holt víc energie a když se ještě neumí samy pohybovat, tak tu energii ze sebe dostávají řevem.

veera2
16. únor 2012

Ahoj holky.
Tak jsem byla včera na utz a v poradně. Zjistili mi, že se zkracuje čípek 😒 mám ho 28mm, k tomu mám mykózu a tvrdnutí břicha. Musim se víc šetřit, brát magnézko a mykózu přeléčit. Radši si mne pozval zase hned za týden na kontrolu. Taky se vám některé zkracoval čípek?
Zítra jedem ještě k Apolináři na utz kvůli genetice, tak nám držte palce!!!Dík

kcvrcekz
16. únor 2012

@meggar No přesně tak...Chci vše hned a včera bylo pozdě...🙂 Ale tak nějak jsem smířená, že by to byl spíš zázrak kdyby se to podařilo hned na poprvé..🙂 Je to jen můj sen..🙂

saminka
16. únor 2012

ahojik holky zdravim opet...

jak to vypada s Janou? byla jsi dnes na transferu??? myslime na tebe 😉

bobulinka74
16. únor 2012

@holino je mi to moc líto s tvou babičkou... 😔 Znám jednu paní, které zemřela nejdřív babička a pak maminka a ona v tom roce porodila dvojčátka…
@cilkaa to jsou krásné zprávy, tak hodně štěstí, at' se drží. 😵 Mělas minimálku nebo klasiku?
@veera2 drž se a hodně štěstí!!!

cilkaa
16. únor 2012

@bobulinka74 DEKuJi MiNi

1miska
16. únor 2012

Tak jsem dnes byla na HSK a nic moc. Napřed jsem jit nechtela, protoze jsem ji uz jednou pred 1,5 rokem absolvovala a to bylo uplne OK, ale Marcel me ukecal - porad mivam nizsi sliznici, tak ze tam radeji koukneme. Výsledkem bylo nekolik srůstů a zajizvení po nějakém proběhlém chronickém zánětu, tak je rozrušil, ale dostala jsem na dva - tri mesice telisko, aby se deloha "neslepila" a za ctvrt roku uvidime. Takže se zas vse o ctvrt roku odkládá, ale beru to OK. Dřív mi přišel každý měsíc dlouhá doba, ale po více jak dvou letech už čtvrt roku není tak hrozný.

cilkaa
16. únor 2012

@1miska ty, jo tak Marcel je kádr, asi tušil nejaký průšvih. Ale to je dobře, ze se na to přišlo a za 3 mesice to budes mít v cajku. Cas leti jako voda a neni to tak strašné. Tak přeju, ať se to dobře zahojí a zacelí.

agnes88
17. únor 2012

@meggar a nemusíš vážit aj pokaděky plínky a pak to nějak odečítat? Hm, že bych o ní taky popřemýšlela. Stejně to kojení stereo bude psycho. No kdoví jak to bude, jestli budu kojit. Chtěla bych, ale uvidí se.
@veera2 zkacuje čípek? Není to brzo? Tak odpočívej. Genetika dopadne dobře, držím palečky 🙂
@1miska tři měsíce utečou a pak to bude šup šup a mimi bude po vánocích 🙂
@kcvrcekz bacha, já jsem taky takovej malej zázrak, moje první IVF a čekám dvojky. Ale je fakt že jsem se celou stimulku "modlila" takže žádný chmury, doktoři přijdou na to jak na tebe a za chvilu budeš řešit nevolnosti

kcvrcekz
17. únor 2012

@agnes88 No byla bych ráda kdyby to bylo pozitivní...Obávám se nějaké chyby...Nevím zda mám průchodné vejcovody, zda nemám někde srůsty atd...Věřím, že ne, ale..🙂 A čím je pondělí blíž tím jsem nervóznější... 😅 😅 😅 Ale kdyby mi to vyšlo tak krásně jako u tebe byla bych nejšťastnější..🙂 Přeji ti klidný průběh těhu..🙂

kalipso
17. únor 2012

Ahoj holky, prosím, komu dělali v Reprofitu IUI? Jak je to časově, stíhá se to nějak ráno? Jde mi o tom jestli pak stihnu na odpolední do práce 😅 (musela bych odejít z Reprofitu nejpozději v 11 hodin). Nebo to dělají během dne? Zarazilo mě, že na konzultaci mě objednali až na odpoledne, že dřív neobjenávají. Takže zákroky dělají dopoledne?

A byl někdo na průchodnosti vejcovodů?

fidac
17. únor 2012

@kalipso ahoj na konzultace tak objednávají...na IUI jsme byli a to nás objednali na 8:30 na SPG a potom za 2 hodiny jsem byla na řadě já. Je lepší se s nima asi nějak domluvit tak, aby ti to vyšlo a stihlas to včas... 😉

kalipso
17. únor 2012

@fidac díky, tak to by snad mělo jít nějak domluvit. 🙂

lenka27
17. únor 2012

@veera2 ahoj no mě se začal zkracovat čípek ve 28. týdnu myslím, musela jsem ležet skoro 6. týdnů, ale naštěstí doma, ale bříško mi tvrdlo už kolem 20. týdne taky. Mimilimetry čípku mi nic neříkají měla jsem to měřený na CSO 0 a najednou mi to právě houplo na CSO 2, tak se gyndař lekl, ale nakonec to bylo v pořádku a ležením se mi to asi zastavilo, no a pak před porodem se mi nezkracoval skoro vůbec 😀 A jak dopadla genetika, no určitě dobře

1miska
17. únor 2012

@cilkaa jj, jsem vlastně ráda - když to pořád vypadalo že jsme oba uplne OK, tak to bylo celkem na budku že to nejde... ted mam pocit, že když víme kde je problém a vyřeší se, že to půjde 🙂 když to srovnám s Unicou... tam jsme byli jednou a hned říkali at jdeme na IVF, ze budeme zbytecne ztracet cas neco vysetrovat - tak jsme hned "utekli", v RF nam udelali genetiku a imunologii, radili s IVF jeste cekat a vse dovysetrit... jit do IVF tak jsou to zbytecne vyhozene penize - vajicko by se v te ponicene sliznici nemelo pry sanci chytnout.

cilkaa
17. únor 2012

@1miska přesně tak, to je správný přístup chytrého doktora. Veřím, že za ty 3 měsíce už budete ladit IUI a dopadne to dobře..

MOJE VAJÍČKA:
holky, tak ze 4 zralých vajec se nám oplodnily 2 kousky. Co myslíte? Tak lepší než nic, ale nevím, jestli se mám radovat. Snad to ti dva kulihrášci nevzdají a budu je moct mít u sebe. Štelcl navrhuje transfer 5. den (v úterý). Znáte někoho, kdo měl v takovém případě také PK? Zítra mi tedy ještě řeknou, jestli nebude nakonec transfer už dříve, ale zatím je to takhle- nevím co si mám o tom myslet 😕

No a děvčice, mrkněte na nový web Reprofitu, to jsou fešáci ti naši doktůrci 😝

holino
18. únor 2012

Hezké ráno,
tak jsme to včera zvládli myslím že na jednčku s hvězdčkou ....a "Jsme tři" 🙂) máme prý přímo luxusní embryjko 🙂) ...nejlepší co tento týden v reproftu vznklo 🙂 ...konkrétně snad to napíšu dobře ....hatchující blastocystu gr I =))) nebo tak nějak to stojí i ve zprávě =))) holky byl to užasný nepopsatelný pocit vidět našeho kulíška v telce 🙂)) jsme to proslzely s manželem oba =)) .....jnak dalších nejlepších 8 broučků nám budou dneska mrazt od Mudr jsme slyšeli že by to byl hřích a děsná škoda je vyhodit =)
tak ted už jen vydržet 14 dní a pak je to prý jasný pozitivní těhotenský test to jistí 🙂)) ....podle doktorky ani jiný výsledek nepředpokladá ....TAK SNAD MÁ PRAVDU ....a při nás ted budou stát všichn andílci světa
Holky jsem opravdu štastná jáko dloooooooouho už ne ......děkuji vám všem do jedné za obr podporu kterou tady u vás mám ....vím že vám to nkdy nebudu schopná splatit ale u mě v srdíčku máte každá své nezastupitelné místo a přeji vám všem tady at máte (máme) ty nejkrásnější a hlavně nejzdravější mimnka co nejdřív ....at už se netrápíme =)

bobulinka74
18. únor 2012

@holino 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 to je krásná zprávička hned po ránu 😵 Držím moc pěstičky!! Za dva týdny tam budou // jako vyšité 🙂 Jupííííííííííííí 😵 🙂

bublenudle
18. únor 2012

@holino Velká gratulace.....tak to je jasný // 🙂 🙂 🙂 🙂

cilkaa
18. únor 2012

@holino to je skvělý - držím palečky.

Holky já mám takovej strach o ty naše kulihrášky, ať už je 13 hodin a já si můžu zase zavolat 😉

bobulinka74
18. únor 2012

@cilkaa Přesně vím, jak se cítíš. Já jsem při první minimálce měla 3 vajíčka a oplodnily se dvě a ty vydržely. Nic se neboj, za chvilinku ti řeknou, jak dobře se jim daří 🙂

cilkaa
18. únor 2012

tak dvě embryjka se vyvíjí dál- jsou dvojbuněční...je to OK na 3. den (1.den beru OPU)?.. Zatím se nechalo to úterý na ET- tak uvidíme jak zítra..