Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kacatka
4. zář 2012

@1miska no to u nás nehrozí, nějak ho už k tomu přemlouvat nebudu. Jedeme dál, máme před sebou ještě 3 pokusy, tak snad nějaký vyjde 😉 Tyyyyy jo, tak mě teď napadlo, že jsem se dneska zapomněla zeptat na ty lázně 😲 . Já jsem fakt už přepracovaná 😝 No napíšu mu, stejně s ním musím ještě něco dořešit.

Jinak dneska konzultace. Začátek 2 pokusu IVF je listopad. Měníme protokol, proto delší léčba. Ale třeba to bude mít efekt. Ale sranda bude ta antina, já ji brala naposled asi v 19 letech, tak to bude něco. Budu na ty pilule asi zapomínat 😀
tak prosím o opravu v tabulce. Díky a pěkný večer všem 😉

kacatka
4. zář 2012

@sblanch Ahojky, tak co, jak se daří Tobě a mimi? doufám, že je vše ok. Mám na tebe jeden dotaz. Ty si měla agolutin místo utrogestanu, že? Ják dlouho se dává, to až do toho 12 týdne těhu jako utrogestan? ty joooooo, tak to budu mít zadek jak Růžičková teda 😝

sblanch
4. zář 2012

@kacatka Ahojky, me se dari dobre, jak bubline uvidime zitra - jdu na kontrolu, do prvni tehu poradny. Tak snad dobre. Jen jsem strasne unavena, pristi tyden chceme dovcu - do Bilych karpat asi a pak se poradim s dr jestli ne neschopenku. Furt bych jen spala. Agolutin pichame, mam obetaveho manzela. Da se to, jsou horsi veci. Pry je do 10tt, ale taky uvidim zitra.

sblanch
4. zář 2012

@kacatka docitam, ze jsi dnes byla u Koudelky. Sympatak, ze? Neves hlavu, nam vysel az 6. pokus. Uz jsme ani nedoufali. Teda zatim neni vyhrano, gor u me... Budu Ti v listopadu moc drzet pesti 😉 Koudy vi co dela, je to borec! Nam moc pomohl.

lenajsek
4. zář 2012

Holky ahoj, nejdřív napíšu, co u Vitouškové, pak dočtu...
Dnes 23dc, bavily jsme se o tom, jak vše naplánovat, tak pokud by MS dorazila až tak o víkendu, tak bych hned začala zobat Clostík na tu minimálku, na tu bych šla hned teď v září, ale pokud by MS dorazila dřív, třeba zítra nebo pozítří, tak bych musela počkat až do října, vycházelo by mi OPU na ten pobyt, kde musím být s Lukáškem a to nejde, musím tam být s ním...
Ale, dělala mi UZ a měřila výšku sliznice... holky, 23dc, 12dní po Pregnylu, 16mm... Tak držte palce, aby to bylo dobré znamení.... já to zatím neřeším, ale říkala, že to vypadá dost dobře...

lenajsek
4. zář 2012

@kacatka Já brala antikoncepci taky před tím úspěšným pokusem, ale kvůli tomu, že jsem měla rozházené hormony...

Add cena za minimálku, tam se platí 13tis + 1.000,- za každé napíchnuté vajíčko ICSI, a pokud stačí jen Clostilbegyt, tak se ani nic nedopíchává, takže se neplatí za injekce...
Takže ono je to asi tak, že na IVF sice přišpívá pojišťovna, ale dávají se vyšší dávky hormonů, čili se za hormony víc doplácí, než třeba jen za Clostík a pak tam máme poplatky za asistovaný hatching, prodlouženou kultivaci, ICSI...
Ono to asi pak ve finále vyjde zhruba stejně draho, bo z klasického IVF je možné že bude víc embryek, čili se bude víc zamražovat... Ale zase je to asi lepří pro ty, kteří ještě nemají děti, že kdyby náhodou to nevyšlo, tak z toho, co se jim zamrazí, se dá pak udělat KET...
U minimálky je hlavním cílem ne kvantita, ale kvalita, čili menší množství kvalitních vajíček a cílem je alespoň jedno oplodněné vajíčko, z toho pak jedno embryo a pak jedno miminko... 😉
Taky záleží, jak kdo fakt reaguje, já jsem měla Clostík 1-1-1 a pak jsem dopíchávala minimum Fostimonu, rostly mi folikuly pomalu. Měla jsem 4 folikuly, v nich fakt 4 vajíčka a jedno při odběru už bylo přezrálé, tak zbylé 3 se oplodnily, dvě transferovaly a jedno se zamrazilo... a vyšlo to.
Z IVF co jsem prodělala předtím, jsem píchala vysoké dávky hormonů a měla jsem jen dvě embryjka, navíc horší kvality, takže nezbylo nic na zamražení, taky mi tranferovali tehdy dvě, ale nic se neuchytilo. To ale bylo ještě v jiném CARu.
Mně naopak dneska Vitoušková poradila minimálku, když jsem tak pěkně reagovala... takže je to asi i o doktorech.

lenajsek
4. zář 2012

@montysek Zítra testuješ znovu? Jestli jo, tak moooc držím palce!!!! 😉

@drndapetka parádní fotečka, moc gratuluju k dobrým výsledkům, jen tak dál! 😉

@ivcacig Moc držím na zítřek palce, aby se embryjko chytilo a nepustilo!!!! Tfuj tfuj!!! 😉
Jinak já měla PN od ET, ale já neměla nějak závratně placenou práci, takže mi to cca vyšlo tak nějak stejně s neschopenkou, měla jsem ji pak celé těhotenství...
Pokud se stresuješ v práci, tak bych si ji možná nechala napsat, aby sis pak případně něco nevyčítala... je to jen a jen Tvoje zdraví a Tvoje případné těhotenství... tak držím palce, aby ses správně rozhodla.

@fretecka Ty jdeš na velký UZ už v 17tt? Jsem myslela, že se chodí až tak 20tt... ale možná to dělají i dřív. 😉

@kcvrcekz Pořád moooc držím palečky na UZ!!! 😉

Jinak taky zdravím všechny ostatní těhulky a snažilky... tfuj tfuj!!!

1miska
5. zář 2012

@cilkaa no jeste ne :( rekla at si dojdu v patek - dost nasra.... tak uvidime, jak dlouho mi to jeste bude trvat vyridit :( hrozne dlouho jsem vahala, pak si rekla ze pojedu, rekla to doma chlapovi, ktery reagoval tak ze pry koupani a machani v bahne nikdy nikomu nepomohlo - to me tak nastvalo, ze jsem si rekla, ze mozna kdyz budeme nejakou dobu od sebe si uvedomime jak se mame radi a pomuze nam to i psychicky a zacala se tam hrozne tesit, jenze ted me posilaji od certa k dablu, tam chybi kod, tam razitko... tak kdo vi jak to bude

1miska
5. zář 2012

@lenajsek 16 mm - hmmm to je luxusni vyska - tak co? nezkusila jsi dnes papirek? musi tam byt //, jinak by sliznice nebyla tak vysoka 🙂

1miska
5. zář 2012

@kacatka jee a nechces se teda zeptat na ty lazne? kolegyne co tam byla tak rikala ze nastup mela za 10 dni co to donesla na pojistovnu - ze bysme v rijnu jeli spolu 🙂 od rijna je to uz jen na tri tydny misto ctyr (nebo mi to rikala prakticka) tak byste to do listopadu stihli 🙂

1miska
5. zář 2012

@sblanch tak drzim pesticky do prvni poradny 🙂 v bilych karpatech jsme byli na dovolene letos - bydleli jsme v krasnem penzionku ve vapenkach s moc milym majitelem a bylo tam nadherne a hlavne liduprazdno - takovy bohem zapomenuty kraj, fakt uzasne, uzijete si to tam 🙂

fretecka
5. zář 2012

@lenajsek nene jdu v 17tý na kontrolní,poněvadž mudr Drápková byla nervozní a vše na screeningu neprohlídla tak mi řekli at dojdu v 16-17týdnu

kacatka
5. zář 2012

@1miska ahojky, tak to je mazec, ti chlapi to jsou fakt inteligenti. Ten můj mě na ty lázně zase ře, že nechápe, proč bych měla sahat na jinýho pinďíka, než je ten jeho 😀 A jinak jsem o těch lázních Koudelkovi psala, ale jaksi nedokázal vstřebat více informací, tak mě odpověděl jen na tu genetiku. Ale stejně bych to já nestihla, budu mít teď dlouhý protokol a nemůžu nikde odjet. Pořád se bude něco dít, odběry, injekce atd. ¨Mrzí mě to, fakt bych jela. A ještě tam někoho znát by bylo super, ale teď to docela blbě vyšlo. Tak hlavně ať ti to pomůže a třeba se mimčo podaří přirozeně. 😉

lenajsek
5. zář 2012

Ahoj holky, nezkoušela jsem testovat, mám doma jen test z Reprofitu, který mi dali po KET a který jsem ani nevyužila, chci si ho schovat na později a jiný nemám, takže dneska testování nebude, bo chci kdyžtak testovat jen z ranní moči... tak zítra, to budu 14den po Pregnylu. A navíc, dneska jsu 24dc, během posledních pár měsíců jsem vždycky 24dc dostala MS. Tak buď dneska dostanu, a nebo taky ne a zítra bych teda už testla... 🙂
Navíc nevím, jestli si to jen nenamlouvám, ale od rána mě pálí žáha, což mě pálela celé těhotenství... a čípek je pořád tvrdý a dlouhý...

@1miska Tak držím palce, aby nakoenc ty lázně vyšly, my jsme byli s MM na dovolené ve Františkových lázních, šahala jsem tam na pindíka, ale stejně jsem otěhotněla až necelé dva roky po tom... ale nebyla jsem tam na procedurách, věřím, že to bahno je účinné, i ty koupele...
Ale ještě se jezdí hodně někam na severní Moravu, tam jsou taky vyhlášení na gynekologické potíže a neplodnost...
A je to blíž, MM by tam mohl přijet za Tebou... 😉

@fretecka Tak mooc budu držet palce!!! Kdy jsi na testíku objevila //? Kolikátý den po Pregnylu? 😉

fretecka
5. zář 2012

@lenajsek já jsem objevila 12Dpo pregnylu a byla jsem 27DC ale já měla cyklus 33 dní takže jsem tomu do krve nevěřila

fretecka
5. zář 2012

Já měla večer den blbec,máme postel u stropu,takže musim po žebříku nahoru,jenže je rozviklaný a tomu mému už dva měsíce říkám at to opraví nebo se zabiji na tom.Ovšem jsem včera spadla a bouchla se do břicha snad se nic nestalo.jinak mě začala bolet ještěvíc prsa než bolely,hrůza 🙂 s trojek mám už pětky,no nevim to až budu kojit to budou tak 7 😀

montysek
5. zář 2012

@lenajsek Ahojky, jj zkusila jsem další test a čárka na mě vykoukla opět, tak uvidíme no.... Další test zkusím asi v pátek a možná i v neděli a v úterý jdu na krev. Doktorka mi napsala, že nemusím na krev do Reprofitu, jelikož to máme dálku, tak ať si dojdu u nás a pak dám vědět.Tak doufáme, nic jiného nám nezbývá.... 🙂 Ale občas mě pobolívá v podbřišku, tak snad to neni nic zlého.... Tobě taky moc držím pěsti.... 😵

kcvrcekz
5. zář 2012

@montysek Tak to jsou dobré zprávy....🙂 Potichoučku gratuluju a ať sílí..🙂

ivcacig
5. zář 2012

@montysek Tak já si už zmrlinku právě přinesla domů🙂 a dnes doma zůstanu ale obávám se zítřka. Nevím, jak moc velký vliv má stres na uchycení tak proto ty obavy. Chtěla jsem se optat Kuřecové ale nestihla jsem. Ale jak říkáš, nechci sedět zbytečně doma a zase nic podcenit. A jak dlouho máš po ET? Docela mne dnes překvapila faktura za přenos, myslela jsem že to hradí pojišťovna. Ať mi už rodiče nenadávají že neumím šetřit:D Dyť to vůbec nejde když se nyní svět točí kolem Reprofitu (oni to samozřejmě neví)

drndapetka
5. zář 2012

@kcvrcekz beruško, Tobě na zítřek tfuj tfuj, hodně štěstí a ať je srdíčko jako zvon 😵 na kolikátou pádíš?

kcvrcekz
5. zář 2012

@drndapetka děkuji už jsem tak trochu nervózní...jdeme na 8:00. Doufám, že bude bouchat. Už druhý den mi je zle...☹ vždy odpoledne... Musím si narvat něco do žaludku aby mi bylo líp a začal mi smrdět kouř z cigaret... Doufám, že je to všechno... Kdyby mi mělo být talhle blbě furt nevím co bych udělala jsem nepoužitelná...☹

drndapetka
5. zář 2012

@kcvrcekz no právě proto, že Ti je blbě tak je mimi určitě o.k. 🙂 a vydržíš to, neboj 😉 Mě ze začátku smrdělo syrový maso, odpadkový koš, manželův parfém, cigarety,....spravilo se to po 3 týdnech a teď už nejsem tak citlivá. Holt těch prvných 12.týdnů stoupe to hcg, a trvá to než se ustálí 😝 mě už je trošku líp, ale taky musím jíst každé 2 hodiny a nemít prázdný žaludek....tak se drž, musíme to pro ty miminka zvládnout 🙂

fretecka
5. zář 2012

já maso nemohu jíst do ted smrdí mi a naštěstí přítel uz půl roku kouří elektronickou cigaretu a ta nesmrdí,taky držím palečky
@kcvrcekz

kcvrcekz
5. zář 2012

@fretecka
@drndapetka díky moc holky 🙂 doufám, že to rychle uteče. Odpo jdem do cukrárny tak si asi dám palačinky mňam🙂

kcvrcekz
5. zář 2012

@fretecka
@drndapetka holky pobolívá vás podbřišek? Mě trochu jo, jakmile ležím a mám na břuchu ruku tak to přejde.

drndapetka
5. zář 2012

@kcvrcekz mě včera bolelo hodně břicho, jinak mě moc nebolívá, jen občas a jen krátce, ale včera to byly dlouhé křeče. Moje známá, co je v 31tt mi říkala, že jí pobolívá břicho postupně pořád, je to jak silnější bolesti na ms, ale mělo by to přejít v klidu, mě to přejde, když si lehnu.Takže je úplně normální, že to bolí, mimínek si tam dělá místečko 🙂

fretecka
5. zář 2012

@kcvrcekz mě ted bolí častěji než v 8.týdnu a po včerejším pádu se hlídám

montysek
5. zář 2012

@kcvrcekz Děkuji a Tobě taky na zítra držím pěsti, pak dej vědět ! 🙂

@ivcacig Já mám po ET dnes 11 dní.Jj, přenos při KET už se hradí, myslím, že nějak 5000 ne? Je to hrozný ale co naděláme... ☹ Tak uvidíš, jak Ti bude, kdyby jsi cítila, že Ti to v práci nedělá dobře, tak Ti neschopenku napíše i Tvůj gynekolog. Já když řekla, že chci neschopenku, tak se mě ptali, zda jí chci vystavit u nich ( v Reprofitu) a nebo zda si dojdu ke svému gynekologovi.Jenže ten měl zrovna dovču, tak jsem si jí nechala dát tam. Já mám taky hodně stresovou práci a neustálý pohyb, tak uvidím, jak to bude dál no.

kacatka
5. zář 2012

@sblanch jo jo, Koudelka je fakt borec a snad nám taky pomůže. Jsi mě velkou motivací, že se nic nemá vzdávat! 🙂 Tak Ti přeji krásnou dovolenou a prckovi v bříšku ať se tam také líbí 🙂

lenajsek
5. zář 2012

Holky ahoj, tak jsem neodolala, šla jsem do lékárny, koupila Mamatest a dneska 24dc, 12dní po Pregnylu, jen jedna čárka... ale bylo to odpoledne, dopoledne jsem docela dost pila, navíc je to fakt asi ještě brzo... Tak to nechám být, uvidím, jestli MS dorazí, nebo ne... kdyby do pátku nedorazila, tak zkusím v sobotu testnout a uvidíme. Dřív to asi fakt nemá smysl.
Ale co je teda jasný, že Pregnyl už v těle nemám.

@fretecka Moc díky za odpověď! Já právě jsem se teď dívala, jak jsem měla MS, tak teď dvakrát po sobě 24dc, předtím po KETu 33dc, předtím zase27dc, 28... tak ono to je taky pokaždý jiný... 😝
Týjo, jak na tu postel polezeš s velkým bříškem? 😉 Mimčo je chráněný, neboj... pokud jsi nezačala špinit, nebo nemáš křeče, tak je to určitě v pohodě.
A o prsách mi ani nemluv, já hned po ET měla z trojek čtverky, novou podprsenku jsem si musela koupit hned na začátku, no a pak do konce těhotenství mi ještě narostly, mám teď pětky, při kojení se už nezvětšovaly, jen byly víc nalitý... No a pětky mi teď zůstaly... 😝 😝 Ale co nadělám, jsu ráda, že jsem vůbec mohla být těhotná a pak kojit... 🙂 Holt někomu skoro nenarostou a někomu narostou zase dost ☹

@kcvrcekz Taky moc držím palce!!! A co si pamatuju, tak podbřišek mě pobolíval skoro pořád, někdy víc, někdy míň... takže je to normální. 😉 A s těma pachama to je taky normální, každá těhulka je citlivá, nejvíc mi taky vadil cigaretový kouř, odpadkáč, přepálený jídlo, smažený jídlo, voňavky, pot... 😝 😉