Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

bellka
10. únor 2012

krásný páťulínek, berušky 🙂
Já vím, nám, co máme prcka v postýlce se to kecá, že všechno bude dobrý a že se všechny dočkáte a věřte, že těch 12 let touhy po miminku, jsem tahle slova z duše nenáviděla a byly to pro mě jenom kecy někoho, kdo vůbec neví, čím jsem prošla a co prožívám 😝 ale tady je to něco naprosto odlišného, tady jsme všechny na jedné lodi a my se dokážeme vcítit do toho, jak vám je, jak to bolí, když to nevýjde, jak lze ve vteřině nenávidět celý svět, ale právě proto si dovoluji vám všem napsat, že se dočkáte všechny, když jsme to zvládli i my, zoufalci 😉 😵
@olousek35 Olííí, teda mamino, sis užila, broučku, ale s tou jizvou bych jela nechat zkontrolovat na pohotovost 😕 Tomáškovi pusinečku 😵

cilkaa
10. únor 2012

@bambulajda jééé, tak držím palečky..

@agnes88 jůůů, tak snad to OPU také zvládnu, když jsi to tak podrobně popsala, tak už mi je hned lépe.

@olousek35 tý jo, Oli, ja teda koukám, to je teda síla. Takže tu porodku bys asi nedoporučila, co? Boskovice, nebo co to bylo... Malýho ti donesli až tak pozdě a ještě málo příkrmu atd. No strašný 😠
A co doma, pláče, nebo co se mu nelíbí? Kojíš?

@drndapetka tak jak je po první várce Clostíku??? Já jsem úplně v pohodě, akorát mě tedy bolí hlava, ale kdo ví, čím to je...

drndapetka
10. únor 2012

@cilkaa ahojek, tak já vzala teprve 2 tabletky, jednu ráno, jednu teď. Když jsem měla předtím jednu ráno a jednu večer , tak mi nic nebylo, teda akorát 2x jsem cítila břicho a pak po Pregnylu, jak se rozběhla ovulka, tak to bolelo fest, ale to jsme měli přirozené snažení, tak to bude určo jinačí než při minimálce. Mám teda nakonec o 1 tabletku Clostíku míň jak Ty, ale pan doktor mi to vysvětloval tím, že mám ty polycystické ovaria a že klidně můžu zareagovat přehnaně, tak mi nechce dávat zbytečně víc tablet a že mu stačí 3-4 vajíčka a jsem těhotná, tak jsem zvědavá 🙂

jana321969
10. únor 2012

@agnes88 ahoj to ne, ale holky mají 8bb - tím, že měly minimalku takže nebyla PK.

gerdusha
10. únor 2012

ahojte,

baby, neviete nic o @bubblenudle ?

agnes88
10. únor 2012

@jana321969 no jasně že neměli PK, já tím chtěla říct aby ses neobviňovala žes ty měla dvojkový vají a co pro to udělat aby byly jedničkový, takže fakt klídek, už to neřeš, neovlivníš to, chce to pohodu, v víkendu si užij brno a žádný chmury,
@olousek35 teda Oli, ty sis vytrpěla. Člověk jede v pohodě na naplánovanýho císaře a ono se to tak může zvrtnout. Hlasvně že jste doma, Tomášek si zvykne, je to přece jen chlapák 🙂 Já bych teda taky tu prasklinu zašla zkontrolovat.

olousek35
10. únor 2012

@cilkaa ne, to rozhodně Boskovice doporučuju. Ta neplánovaná sekce, co šla po mně, bohužel byla moc akutní. Miminko museli oživovat. Nemohli se mi věnovat. Jinak měli moc lidí, neměli místo, takže nadstandart zadara a tím, že to bylo o 3 patra níž, tak nemohli mimi převážet chodbama. Jenže po porodu to slyšet prostě nechceš. Jediný, co mi vadilo, byly sestry na novorozeneckým, teda asi 4 z nich. Chytrý jak rádio, dělali z nás voly. Spolumaminku nechali mimčo překojit, ještě ho dokrmovali atd. Chudák byl pak 2 dny v bolestech. Jakože každá tam radí něco jiného. Ale pár jich bylo super.

jana321969
10. únor 2012

@agnes88 jo jo ted jsem o monoho klidnější protože člověk ví už do čeho jde, mužu říct první pokus jsem byla vystrašená jak něco měla jsem spíš strach hlavně z OPU.

cilkaa
10. únor 2012

@drndapetka no jasně, tak to je individuální. To je dobře, že to nechtěl hrotit. Já právě měla minule ten clostil 2 denně a dvě vajíčka, takže teďka zkoušíme tohle. No jsem zvědavá, co bude na utz v pondělí- kolik jich bude potvor.
@olousek35 aha, tak já myslela, že právě moc ne.... ono se to špatný brzo zapomene a už budete mít jen radost z Tomáška..

@gerdusha bubblenudle se nám neozvala, snad neměla nějaké komplikace. Pokud na ni někdo nemá osobně kontakt, tak tady na foru nedala vědět..

drndapetka
10. únor 2012

@cilkaa já měla taky po 2 tbl. 2-3 folíky 🙂 Tak snad jich bude tentokrát aspoń 5 😵

drndapetka
10. únor 2012

@cilkaa a kolikátý jsi dnes DC? já jdu na utz ve středu 😉

katem
10. únor 2012

@agnes88 diky, o te vystave vim a s nejvetsi pravdepodobnosti se tam na nej pojedeme podivat, abychom meli predstavu!! 😉 DIky moc za informaci a za to, ze jsi na m myslela 😉
Jaky ty planujes???

katem
10. únor 2012

@carlik jsem tak nejak v pohode... vim, ze to na me prichazi, ty mdloby a hned si dam hrozinky a je po tom 😉
V utery jdeme na srdicka a potom do RF na screening!.. tak asi potom mi rekne o tom glukozovem testu. .. ja moc sladke nemusim, no tak uvidim.. ale co bych neudelala 😉
Jak se mas ty a malicka???

cilkaa
10. únor 2012

@drndapetka já jsem dnes 5DC a na utz jdu v pondělí 8DC... Štelcl slíbil 3 vajca 😀

@katem a @agnes88 holký, dejte nám sem nějaký kočárky, ať se rozptýlíme 🙂

lenka27
10. únor 2012

@olousek35 ježiš to je hrůzný příběh, ale naštěstí se šťastným koncem, teda skoro 😒 no já tím, že měla ten epidurál zavedený ještě 10 hodin tak jsem necítila vůbec žádné bolesti, tak jsem měla štěstí 🙂 no a oni ti i odstranili rovnou ty myomy? a co se Tomáškovi doma nelíbí? 😲

misha83
10. únor 2012

Holky jak se přesně liší ty léky u nativu a minimálky? Je mi jasný, že se u minimálky bere asi něco silnějšího, ale co to je přesně za věci? Díky moc.

saminka
10. únor 2012

@olousek35 teda Oli vytrpela sis pekne ☹ no ale hlavne ze uz je to za vami a uz bude jen dobre, ono to chce ted hlavne klid a pohodu 😉

@misha83 ja u minimalky brala jen clostylbegyt ale nektere holky k tomu jeste dopichavaly neco, ja nemusela. Myslim ze u nativu se asi nebere vubec nic, ne? 😕 je to delane v prirozenem cyklu, tudiz se odebere jen jedno vajucho 😨

misha83
10. únor 2012

@saminka Děkuji🙂.

lenec
11. únor 2012

ahojky holky, nemusíte se bát, bublenudle nemá žádné komplikace, ale jelikož dělá test v až něděli, a jak mi psala do IP, tak si chtěla dát trochu pauzu od koníka, aby jí to nesvádělo udělat test dříve. Ale stejně jí to nedalo a udělala ho 8. den po transferu. Výsledek neřeknu, ať pak vše napíše ona.Jen jsem Vás chtěla uklidnit, že je v pořádku a nic zlého se neděje.

bellka
11. únor 2012

krásnýýý dééén, bééérušky 😵
Tak je to jasnééé, prostě tam ty // jsooou @bublenudle já to tušííím😵

carlik
11. únor 2012

@olousek35 ty brďo, to sis vytrpěla....zlatá olomoucká porodnice...s tou jizvou radši zajeť do nemocnice. No a jinak přeji ať malý moc nezlobí maminku a ať jste šťastní!
No jinak u nás teda je to někde na palici. Malá po kojení tak řve, že já nevím jak ji už utěšit. Chce spinkat, ale prostě tím řevem neusne, takže chovám a chovám, pak položím do košíku, v noci teda ke mě do postele a pak usne. Je to nápor na nervy vám povím. Ale vím, že jsou na tom hůř, takže to mě drží nad vodou 🙂

meggar
11. únor 2012

@olousek35 Tééda, to sis fakt užila. Já teda na to, že jsem měla akutního císaře jsem měla pooperační období super. Za dvanáct hodin jsem vstala a šla jsem se se sestrou osprchovat a pak už na nadstandart. Nechali by mě na tom pooperačním i přes noc, ale já si to vydupala 😉 Za 4 dny po císaři už jsem o jizvě nevěděla. Akorát, jak jem přibrala těch 20kg a jen do břicha, tak jsem měla rozestup břišních svalů a bez břišního pásu a stahovacích kalhotek mě dost bolely záda.
Tak na tebe myslím, ať se všechno brzo zahojí a užíváte si s malým sami sebe.
Jinak zdravím všechny, poctivě vás čtu, ale moc nepíšu. Malá je pořád moc hodná, už váží 3100gr a vyrostla z 50tek oblečků. Akorát už by se mohlo oteplit, protože už mě nebaví být měsíc téměř zavřená doma ☹

olousek35
11. únor 2012

@carlik to mi povídej. my zvládnem řvát klidně 4 hodky v kuse, ale za to v noci zatím spí. zrovna ted máme uřvané hodinky, tak píšem s Tomem společně. Na mě je celkem v pohodě. Přišel na kouzlo kroucení hlavy v náručí a kouká kolem sebe a mě si prohlíží z různých úhlů. Je to prča.

Holky, jak to máte s kakáním? že s tím teda otravuju, ale my 3.den nic. Myslím samože mimina. Větry ale jdou.

olousek35
11. únor 2012

@meggar o zádech mi ani nemluv. Taky to byla síla. Jak se daří v malou? Je hodnoučká? Jak zvládáš?
My se nedostaneme do oblečků 50, 56 a dokonce máme problém i s 62/68 z lídla. Je mu to nějaký těsný, krátký. Takže máme fakt pěknýho obříka.

meggar
11. únor 2012

@olousek35 Tak to máte teda fakt kus chlapa. Malá je uplný zlato. myslím, že ju mám jako odměnu za ten hnusnej porod, jinak si to neumím vysvětlit. Jen jí a jak dojí, tak už je v limbu a spí kolem 3 hodin do dalšího kojení. Teď už ale začala víc koukat, tak když je vzhůru tak 2hodky, že se jí po kojení nechce spat, tak je to moc, ale nepláče, jen kouká a mručí. Jen si moc nebrká, tak občas ze spaní mohutně tlačí a prdí 😉
Jo a plně kojený děti nemusí kakat klidně i týden, znamená to, že celou dávku co sní, tak stráví. Hlavní je, aby nehubnul, nebolelo ho bříško a prděl. My teda kadíme i několikrát denně.

olousek35
11. únor 2012

já kojím jen trochu. jsme na nutrilonu.

olousek35
11. únor 2012

@carlik ještě jsem ti chtěla napsat, jestli vážeš ručičky. Na to jakej je Tom vztekloun a když už nevím, co s ním po 4 hodinách řvaní, tak mu svážu ruce k tělu a do dvou minut max.je klid. Chvíli kouká a pak usne. Tak to vyzkoušej. Jinak my právě vyhltli 100 nutrilonu, takže poslední řvaní bylo asi hladový, jelikož ted spí.

lenka27
11. únor 2012

@olousek35 tak to krásně papá😀 to Adámek tahal stovky až tak ve 3 měsících, zprvu jsem to řešila a po každém kojeni vážila, ale pak jsem si řekla, že i tak prospívá a přestala to řešit. To Tomášek bude jiný jedlik😀

lenka27
11. únor 2012

Přidávám aktuální foto, rosteme jak z vody, ale je s nim úžasná zábava. Přeji to všem snazilkam zažít😉 a věřím, že se všem jednou zadaři

olousek35
11. únor 2012

@lenka27 jj, ode dnes máme mít 90 ml na dávku, podle mudry, a bere 100 - 110 ml na dávku. Ale nedáváme 8 dávek denně. Ale tak 6. Tak se to snad nějak vyrovná. Měl asi málo jídla, protože přestal řvát a začal po jídle krásně spát. Ještě docílit stolice a budeme ok. To mateřství je ale věda, to jsem nikdy netušila 😀