Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jaja35
28. led 2014

@gittynka Ahoj Katko, už mám u sebe 1 časnou blastu a 1 kompaktní morulu. Další morulu jestě zkusí vypiplat a kdyžtak zamrazit. Poslední embryo mělo včera 8 buněk a to už má pořádný skluz, takž je na vyhození. No nervy to byly pekelný.... včera jsem vyjížděli v 11:15 autem do Třebový na nádraží, v tý chumelenici se nám autem až do Brna nechtělo, v Brně jsme byli o 2 hodiny dřív.... cíleně... chtěla jsem Pavla dokopat ve Vaňkovce do jednoho obchodu, aby si vybral nějaký hezký svetr...... jak nemusí nakupování, tak jsem koukala, jak se do toho vybírání dal.... po hodině rozmýšlení si vybral, já se při tom duševně uklidnila ..... vždyť o nic nejde, buď se embrya vyvíjí nebo se dávno zastavila a už s tím stejně nic nenadělám.... v Reprofitu jsme byli cca o 20 min dříve, nikdo si nás moc nevšímal, objevila se tam MUDr. Vitošková, tak jsem myslela, že bude zavádět ona, sestřičky se bavily, že se bude ještě dělat 1 transfér a najednou se tam objevila Němka a odešla s Vitouškovou někam směrem k sálu..... no začala jsem nervóznět, že to je ten poslední transfér a my nic.... když přišel Štelcl a vedl nás do ordinace, tak mě málem kleplo..... už jsem zapomněla, že nejdřív chce pokecat a pak teprve zavádí.... no takže nám řekl výsledky, ukázal na obrázku, jak vypadá blastocysta a morula, chtěl slyšet, kolik toho chceme vkládat, jako vždy sršel vtipem a optimismem a šli jsme na sál. Domů jsme dorazili až po 19. hodině a to už jsem počítač nezapínala. Tak teď nám už zbývá jen čekat.... 8.2. mám testovat, 2 dny po mých narozeninách. Tak kéž by....

olousek35
28. led 2014

@jaja35 gratulka, že to embroušci zvládli. Ted nezbývá než čekat. Myslím, že nikoho lepšího než Štelcla jsi na transfer dostat nemohla. On je vážně velký kouzelník a má neskutečně šikovné ruce. Držím pěsti, aby to vyšlo. A už začínám vyhlížet pozitivní testík. 😉

maraida
28. led 2014

@jaja35 tak držím palce,ať se embryjkům u tebe líbí 🙂

jaja35
28. led 2014

@olousek35
@maraida Holky moc děkuju.... 🙂 Nikdy jsem to na tak dlouhou kultivaci nedotáhla, takže jsem se blasty ani moruly nikdy nedočkala... jen nevím, při minimálkách jsem měla jedničkovou kvalitu, teď v lejstru co mi dali je EB/2 a KM/2, takže asi dvojková kvalita, ale třeba se i ty zakousnou a nepustí... musím věřit.

kacatka
28. led 2014

@jaja35 hele, určo to vyjde. Podívej, moje kamarádka byla u Štelcla, zavedl ji KM/2 a otěhotněla! Takže ty to máš podobný, tudíž tady všichni čekáme na pozitivní testík 🙂

gittynka
28. led 2014

@jaja35 ahoooj 🙂 gratuluju k bublinkam v brisku 😉 pekne se setri a hyckej je 🙂 urcite si to vybojuji 😉 ja uz to mam za sebou v nedeli bude transfer-cesta dnes uplne v pohode 🙂 mam 15 vajicek vsehna zatim vypadala pry zrala 🙂 tak mam taky radost, boli me brisko, ale to je asi normal, jsem na neschopence tak si dostatecne odpocnu 🙂 jiank delal mi to Štelcl a super pristup personalu taky skvely, 🙂 akorat transfer mi bude delat doktorka kuricova, tak z toho mam divny pocit, vzdycky na me delal Štelcl a mam k nemu duveru 🙂 Navic takovej peknej chlap 😀

jaja35
28. led 2014

@kacatka Děkuji moc za uklidnění. 🙂

jaja35
28. led 2014

@gittynka Jéé, už jste doma? Od rána na Tebe myslím. U oběda říkam Pavlovi, teď Katku pouští domů a může se konečně pořádně najíst a napít 🙂 ..... to je nádhera.... 15 vajíček, bříško holt bolí, to je normální.... Ještě teď cítím vaječníky, jsou holt zvětšené po té stimulaci. Chce to hodně pít a ono se to časem spraví. Tak si odpočiň a mysli na samá pozitiva, žádné upadání na duchu jak u mě, jo? 🙂 Jsi mladá, vajíčka jsou kvalitní, embrya budou nádherná. V dáli vidím Tvou mamku, jak tlačí kočárek..... Víš, co nám řekl Štelcl? Jó, s novým chlapem mají embrya hned lepší energii. 😀 Transfér bude v pohodě. U Kuřecový jsem byla na kontrolním ultrazvuku, umí povzbudit taky a těch zahraničních stáží, co měla. Ta to nezvoře. A v těch krátkých vlasech vypadá skoro jako kluk, i když na Štelcla fakt nemá. Jsem někde vygooglila, že snad Štelcl vede šermířský oddíl.... Jinak dnes a zítra makám doma, pak se asi přemůžu a půjdu do práce. Neměla bych spadnout, ledovka venku není, tak to bude v pohodě.

gittynka
28. led 2014

@jaja35 jsi blazen mas byt doma a na praci se vy... Od patka mam vychazky a muzu na 6 hodin k nasim nebo na prochazku, takze jsem spokojena 🙂 jo rikal at jsem klidna, ze dame urcite na zacatek jen jedno ponevadz je mi tepev 27, teda 6. unora 28 ale to neni rozdil 🙂 ty jsi taky 6. ? Koukam obdobi vodnaru je tu 😀 ... Pocita s tim ze jich v tu nedeli bude 6-7 🙂 takze se nebojim ze byse aspon nejake neuchytlo 😉 jinak doma jsme byli uz ve 2 celkem rychle a to me chteli uz o pul 12 propustit ale nesly jim PC tak nemohli napsat zpravu a o pul hodky se to zdrzelo... Nejlepsi priteluv doraz: Co kdyz bude malo spermii, tak pujdu znova?(ptal se spis ze srandy ma jich dost na IVF) a Štelcl: Ale no taaaaak, na 15 si snad věříme ne?? .. Jsem mela vytlem 😀

cermi77
28. led 2014

@jaja35 gratuluju a těším se na samé pozitivní zprávy, MUDr. Štelcl koukám pořád stejný, srandičky, srandičky, na šermíře bych ho typla 😀

jaja35
28. led 2014

@gittynka Blázen nejsem, jen někde musím splašit hodiny, aby mi nechyběly. Před rokem mi v práci po 5 letech a mé písemné žádosti trochu přidali, ale hned mi šéfová oznámila, že se končí s propustkami a veškeré lékaře si musím nadělat. I obyč doktory mám 20 km odsud, takže nadělávám jak mourovatá. Cca před 2 lety jsem byla na pohovoru v jiné firmě, šílené nadšení, ani by nevadilo, že nemám praxi, ale pak personální pronesla větu: "Jak to máte s dětmi?" A já holt neumím lhát, takže jsem jí řekla, že žádné nemám, ale kdyby přišly, tak bych se nerozmýšlela. Obličeje se jim protáhly a pak mi napsali email, že nemám tu praxi, tak bohužel. Takže jsem ráda, že dělám, kde dělám a že mi vyjdou vstříc aspoň v tom, že občas můžu zůstat dělat doma. A jak vím z éry Fertimedu, dítě si nevyležím..... Zajedu do práce ve čtvrtek autem, udělám, co bude potřeba, a zase pojedu. Taky koukám, že jsi 6. února.... Jj, Vodnářky mám ráda. Nevědomky se jimi obklopuji. A jak jsi se rozhodla mezi Utrogestanem a těmi novými léky? Ve zprávě, kterou dostaneš při transféru, budeš mít i výsledky spermiogramu. Jak jsem jásala, že se to Pavlovi zlepšilo z 0 na 3 % pohyb vpřed, tak už je zas na 0 %. Už pochybuje i o té léčbě u Číňanky.

jaja35
28. led 2014

@cermi77 Díky moc.

cermi77
28. led 2014

@olousek35 , hele paní, doufám, že nebudeš tajnůstkařit a ukážeš nám tady pro poňuchňání miminko, už se chystáš ? A ivcacig taky 😉

gittynka
28. led 2014

@jaja35 chapu Jaruško 🙂 neni to jednoduche, ja nemam rozhodne v planu jen lezet, je tolik veci co pri praci nestiham a chtela bych, ale jde mi o stres a nemoce, ktere vsude jsou ... Akorat davej pozor na naledi 🙂 jeste mi az se ti to bude hodit prosim pisni, co s sebou na transfer-nic mi nerekli, jestli zase kosili, prezuvky nebo neco jineho, predpokladam ze pit i jist muzu normalne ze? 😉

jaja35
28. led 2014

@gittynka Však já vím, že ve škole můžeš, kde co chytnout. A klídek tam taky není. Plně Ti tu neschopenku schvaluji. Já si říkala, že když to mám do práce kousek a můžu dělat i v klidu na PC doma, tak si neschopenku brát nebudu. Dřív když jsem do práce dojížděla a každý den vstávala ve 3:45 h a nachodila pěšky na vlak a zpět 8 km, tak to bylo jiný kafe.......S sebou na transfér nic nepotřebuješ. Jen na recepci chtěli vidět naše občanky. Jak píší v pokynech, jíst a pít můžeš, jen těsně přes transférem nechoď na malou, je pak na ultrazvuku všechno líp vidět. Zavolají si Vás pak do ordinace. Řeknou, jak si Vaše embrya ten den stojí, a půjdete na to. Oba Vás zavedou na sálek, kde se také odebírali vajíčka. Přítel si tam nazuje návleky, ty se svlékneš od pasu dolů a omotáš si kolem sebe prostěradlo, co Ti dá sestřička. Vyskočíš na kozu. Prostěradlo Ti přehodí přes kolena. Přítel bude stát nebo sedět u Tvé hlavy, pustí Vám na obrazovku obrázek Vašeho embryjka a během chvilky Ti ho tam šoupnou. Uvidíš to i na monitoru ultrazvuku. Zakryjí tě, přivezou ke koze stolek, takže ležíš s nohama rovně. Pustí Vám hudbu a cca 10 - 15 minut si tam poležíš. Pak se ustrojíš, zavolají účetní, která Vás odvede o patro níž do kanclu, kde Vás zkásne a můžete fičet domů. Doktorka Ti ještě při transféru řekne, že nemáš 5 dní skákat, běhat, plavat, sexovat, koupat se ve vaně... Účetní Vám dá těhotenský test a sestřička zprávu z transféru, je tam uvedené každodenní dělení embryí, spermiogram, kdy máš testovat. No však uvidíš. Transfér už nic není. Nejhorší máš za sebou. 🙂

jaja35
28. led 2014

@gittynka Budu držet pěsti, aby se embryjka krásně vyvíjela.

pt1981
28. led 2014

@gittynka taky moc držím pěstičky, ať se u tebe embrijko (ka) zabydlí a líbí se jim u tebe

gittynka
28. led 2014

@jaja35 to muze byt celkem pekna chvilka videt tam vsechno jak ti to zavadeji 😉

Mam trosku problem, od te doby nez jsme dojeli domu tak se mi pekne nafouklo bricho a docela boli, je to normalni? Bolest me neprekvapuje, ale to nafoukle bricho, myslela jsem ze jsem nafoukla temi vajick a kdyz je vezmou ulevi se mi, ale jsem jak ve 4. mesici tehotenstvi, porad beham na malou, jinak me hned bricho hrozne boli... Taky ste byly po OPU tak nafoukle?

gittynka
28. led 2014

@pt1981 dekuju 😉 snad se zadari 🙂 ted hlavne aby rostli

jaja35
28. led 2014

@gittynka Taky jsem měla břicho nafouklé, přijde mi, že je to i tou bolestí. Jak jsme jeli po OPU domů vlakem, tak jsem si musela porozepnout zip u kalhot, jak mě bolelo a bylo zvětšené. Ještě pak 2 dny jsem chodila v práci v teplácích. Hlavně hodně pij. Dodneška mě píchá ve vaječnících, když jdu na malou. Od OPU jsem v sobě zadržovala vodu, vypila jsem litr čaje a vůbec jsem nepotřebovala na záchod, musela jsem se nutit. Břicho holt bolet bude, měla jsi hodně vajíček, které vypíchaval přes stěnu vaječníků. Já měla jen 7 vpichů, ale zase mně dorýpal, jak se nemohl dostat na ten levý vaječník. Krvácela jsem slabě ještě druhý den po OPU a další den jsem špinila. Sleduj, jestli nekrvácíš. Kdyžtak si vezmi panadol nebo něco jiného na bolest a sleduj, jestli nemáš teplotu. Ale fakt hodně pij, ať nemáš hyperstimulák. Kdyby Ti bylo nějak špatně, tak zavolej na tu jejich nonstop linku.

olousek35
28. led 2014

@cermi77 jj, blíží. 4.2.koukne malá na svět. Aspoň tedy doufám, že to do té doby vydržím. Uteklo to šíleně rychle. 😉

gittynka
28. led 2014

@jaja35 ok dekuju, spatne mi neni, snazim se hodne pit, teplota taky v pohode, na malou to jde tezko boli me to, tak jen tak ucuravam (omlouvam se za tak detailni popis) 😀 taky jsem domu jela s rozeplymi kalhoty a špiním ... Snad to bude dobre, asi je tot ed hodne rozbolavele, nesmim hned delat ukvapene zavery, uvidim co bude zitra 😉 🙂 ale kazdopadne dekuju aspon vim, ze to neni nic neobvyklyho

gittynka
28. led 2014

@olousek35 jeeee vodnaricek jako ja 🙂 jsem 6. 😀 gratuluju a at to jde jako po masle 🙂

jaja35
28. led 2014

@olousek35 Jé další vodnářka 🙂 . Tak ať máš rychlý a pohodový porod a jste obě zdravé. 😵

jaja35
28. led 2014

@gittynka Fakt se neboj, normální to je.

jaja35
28. led 2014

Já jsem také 6.2. a moje mamka právě 4.2..

olousek35
28. led 2014

@gittynka malej je 2.2.2012. Oba dva plánovaně, císařem. Takže o porodu vědět nebudu. 😉 Aspon jedno pozitivum to má. 😀

kacatka
29. led 2014

@olousek35 tak tfuj tfuj, už je to za chvilinku 🙂 A jak já ti závidím toho císaře 😉
@gittynka no já měla hyperstimulák a byla to největší bolest (kromě porodu) co jsem kdy zažila. 2x punkce, problémy s dýcháním....měla jsem 23 vajíček a chtěli mě IVF ukončit. Já nechtěla, byl to boj, ale vykompenzovaný tím, že jsem otěhotněla. Neboj bude to v pohodě, bolesti a nafouklé břicho jsou normální, hodně vody to chce a bílkoviny - jako je kuřecí vývar, nebo si kup nutridrinky, ty jsou plné bílkovin. Tak držím palec 😉

gittynka
29. led 2014

@kacatka dekuju za rady

sara1
29. led 2014

Ahojte dievcata, chcela by som poradit, bolel Vas niektoru pri IVF softe chrbat? Stale si hovorim, ze to nie je silna stimulacia a zrejme to nebude vyvolane tym. 😕