Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kacatka
7. únor 2014

@gittynka dvojková kvalita neznamená, že jsou horší embryjka. Znám nemálo případů - i tady z diskuze, kdy holky otěhotněly s dvojkovými embryjky. Moje kamarádka je toho důkazem. Dianka - 4m, kompaktní morulka/2 🙂

gittynka
7. únor 2014

@kacatka jo, ja si taky myslim, ze asi vedi co delaji 🙂 kez by to ted vyslo... Cekani je otrava 🙂 ale dnes zacina olympiada 😀

kacatka
7. únor 2014

@gittynka klid, není důvod, proč by to nevyšlo 😉 A pokud se ukáže čárečka v době olympiády, tak to bude jistě skvělý sportovec, či sportovkyně 🙂

jaja35
7. únor 2014

@kacatka Děkuju za slova útěchy. Zítra je sobota, to mi krev asi nikde nevezmou, počkám do pondělka. A ty jsi brala utroš 4-0-4 a přesto jsi začala krvácet? Já naposledy při 2 minimálkách v Reprofitu v roce 2009 a 2010 brala utroš 3x1 a to jsem krvácela ještě dřív, než jsem to měla dostat.

kacatka
7. únor 2014

@jaja35 ano, brala jsem ho jako ty při prvním nepodařeném pokusu. A začala jsem krvácet bez ohledu na něj, ale bylo mi po něm hrozně zle, tak u dalšího IVF jsem už dostávala injekce agolutinu. Jsou to sice injekce, ale ten utroš mě pomale zabíjel, takže jsem radši vydržela jednu injekci denně, než se trápit celý dny. A co ti transferovali? HB? nebo EB?

cermi77
7. únor 2014

@jaja35 ještě to nevzdávej, já teda na testu z RF měla v létě taky naprosto sněhobílo, ale HCG bylo, ten jejich test je nějak míň citlivej 😅 dělala jsem si tenkrát současně i test z lékárny, obyč za těch 33 Kč a vyšel pozitivně.
Ty dva dny můžou udělat ještě hodně, držím pěsti 😵

pt1981
7. únor 2014

@jaja35 já se taky přidávám a držím pěsti, aby to vyšlo. Nic není ztracené, chce to myslet pozitivně 🙂

jaja35
7. únor 2014

@kacatka Utrogestan mě taky pěkně ničí, mám návaly jak v přechodu, bolí mě hlava, mezi nohama, když si ho zavedu, mě to pálí... o tom vytíkání ani nemluvím... už toho mám celkem dost, od vánočních svátků jsem brala norethisteron, abych nedostala menses, protože bych nestihla IVF do svých čtyřicetin a pojišťovna si taky dávala načas, taky se to ve mě pralo, jak tělo chtělo krvácet a nemohlo... Zaváděli mi dvojkovou kompaktní morulu a dvojkovou časnou blastocystu. Další kompaktní morula to asi dál nedotáhla, protože mi přišlo, že ji nezamrazí.

jaja35
7. únor 2014

@cermi77 Děkuji, ještě to tak úplně nevzdávám... moje sestra, když čekala přirozeně dvojčata, tak jen zašpinila a nic, udělala si test a taky nic a klukům je teď 8 let. Šéfovic dcera taky s testem neuspěla a teď na Štědrý den porodila kluka. No uvidím z krve. Jsem si právě myslela, že Reprofit už má lepší testy, aspoň podle moderního vzhledu, než měli kdysi. Aspoň v příbalovém letáku píší, že jejich test dokáže určit těhotenství už 5. - 7. den po oplodnění. To mi přijde dost přitažené za uši. Vyzkouším zítra test z lékárny. 😉

jaja35
7. únor 2014

@pt1981 díky moc 🙂 . Přeji Ti pohodové těhotenství.

kacatka
7. únor 2014

@jaja35 ty sis dělala ten reprofiťáckej test? No tak to bude asi ono! On je totiž citlivost 25, tak si kup v lékárně třeba mamatest 10 a zkus ráno nebo i dnes odpo testnout 🙂 Já třeba měla odpo viditelnější čárky než ráno. Divný no. A ten utroš je mazec, vidím, že nejsem jediná komu dělá zle...

pt1981
7. únor 2014

@jaja35 děkuju moc, Jáji. Zatím zvracím, kudy chodím 😀. Ale to je dobře 🙂. Moc ti držím pěsti.

pt1981
7. únor 2014

@jaja35 jo a reprofiťáckej test jsem si dělala až po krevních testech. Díky předchozí zkušenosti jsem věděla, že dřív to smysl nemá.. Zas tak citlivý nejsou...

jaja35
7. únor 2014

@kacatka Ahááá, tak já jsem testovací hňup. 😀 Tenkrát ve Fertimedu jsem ani netestovala, protože jsem krvácela snad týden po ET. A při minimálkách v Reprofitu jsem krvácela taky, ale jednou jsem to zkusila, než se menses rozjela a nic. Kdysi se říkalo, že je ten test mizerný, ale když jsem viděla to moderní provedení, tak jsem blbě usoudila, že bude lepší než z té lékárny. V citlivostech testů znalá fakt nejsem.

jaja35
7. únor 2014

@pt1981 Ještě jednou díky. To zvracení snad už musí ustat, né? Taky v pondělí zajdu na krev. Jen jsem se nedovolala na gyndu, už to dneska asi zabalili, takže nemám žádanku na odběr. Ale to mě asi vezmou i tak, že? Jen si to zaplatím... Bydlím 20 km od gynďaře, takhle bych si došla bez žádanky tady v místě na polikliniku. Jak koukám, jsem úplně neznalá čtyřicátnice. Ještě že Vás holky mám 🙂 . Moc děkuji.

pt1981
7. únor 2014

@jaja35 Myslím, že je to, jak píšeš. Pokud nemáš žádanku, vezme tě, ale uhradíš si to. Nic si z toho nedělej, já tápu naprosto ve všem 🙂. No a jestli mé raaní nevolnosti, které trvají nejen ráno, ale i přes den a v noci, ustanou..., snad jo. Ale znám i holky, co měly nevolnosti celá těhotenství... Snad bude vše ok 🙂. Taky ti děkuji!

jaja35
7. únor 2014

@pt1981 Jo, to už musí brzy ustat. Nezkoušela jsi těhotenská lízátka nebo jak se tomu říká? ...na nevolnosti.... ségra při dvojčatech lízala o 106 a docela jí to pomáhalo.

sikulik
7. únor 2014

@a1211 ahojky, čtu si tady tvou situaci. My jsme čekali na miminko 4 roky, v RF se potom podařil až 4.pokus IVF. Zůstal jeden mražáček a ten už se tu kolem mě taky batolí. Nám nebylo zjištěno vůbec nic na závadu, takže v tomhle jsem jiný případ. Ale .......... chodila jsem ke Štelclovi a s tím jsem byla max spokojená. Jednou jsem byla u Vitouškové a ta mi vůbec nesedla, chovala se ke mně tak chladně, že mi z ní bylo do breku. Tím v žádném případě nechci říct, že se mýlila z hlediska odborného, ale její přístup ke mně jako k "citlivé holce", která toužila po mimču a stále se nedařilo z nezjištěných důvodů (asi v tom byla psychika), mi připadal dost nezúčastněný a necitlivý. Možná bys mohla zkusit konzultaci u někoho jiného, aby sis srovnala dva různé názory a přístupy. Držím pěsti a věř, že pokud ten boj nevzdáš, určitě se nakonec dočkáš, myslím, že z holek, které tu byly a nevzdaly to tu není snad ani jedna, která by se nakonec nedočkala 🙂. Někteří z doktorů to berou jako svou výzvu, když obrazně řečeno i beznadějný případ (tím rozhodně nemyslím Tebe) přivedou k tomu vytouženému miminku 🙂.

pt1981
7. únor 2014

@jaja35 mám koupený tablety, ale vůbec mi nezabírají ☹. No a ty lízátka mají v sobě zázvor, po kterým se mi dělá špatně i normálně... Holt mám smůlu 😀. Ale víš jak..., stěžuju si tak trochu naoko. Neříkám, že to není strašný, ale na druhou stranu si říkám, že je to znamení, že jsou Cvrčci v pořádku 🙂 a to mi dodává energii 🙂. Jak má sestra velká dvojčátka? Moje sestra porodila v září 2013 páreček 🙂

a1211
7. únor 2014

@sikulik máš pravdu, přesně takový pocit jsem taky měla, taky jsem brečela, když jsem od ní odcházela. Dávala mi najevo, že se snad ani nemá cenu o něco snažit..takovou sprchu jsem nečekala, a to si můžu požádat o konzultaci někoho jiného? Na recepci při kontrole třeba? Asi se zkusím zeptat i nějakého toho doktora, na chodbě působili všichni doktoři hrozně fajn a pozitivně. Nebude to blbé říct si ještě o konzultaci jiného dr?

gittynka
7. únor 2014

@a1211 ja bych tam brnkla a poprosila o objednani k panu doktoru Štelclovi treba, je fajn a ma pekny pristup 😉

pt1981
7. únor 2014

@a1211 i já chodím k mudr Štelclovi a doporučím ti ho stoprocentně. Má velice příjemné vystupování a umí dodat pozitivní energii. O profesionalitě ani nemluvím. Zkus se normálně na recepci zeptat, jestli nemůžeš k někomu jinému... Držím pěsti

gittynka
8. únor 2014

jsem bába zvědavá, nejradši bych se profackla, že nejsem schopná vydržet, ale když už... vidíte tam toho pidi ducha? Nebo mám halucinace? 😀

kacatka
8. únor 2014

@gittynka no gratulace veliká, houby duch, ale regulérní čárka 🙂 A teď už bude jen a jen sílit 😉

gittynka
8. únor 2014

@kacatka kez by kez by, nesmim to zakriknout 🙂 ja jsem tak stastna... Prosim at to vyjde 😵

kacatka
8. únor 2014

@gittynka tak tfuj tfuj, těhu bacilky už plivat nemůžu, ale aspoň přeji štěstí 😵

gittynka
8. únor 2014

@kacatka dekuju 🙂 dekuju moc, ted ho budu jeste hooodne potrebovat 🙂

jaja35
8. únor 2014

@pt1981 Ségřiny dvojčata chodí už do druhé třídy. Jak mi teď jeden z nich přál do telefonu k narozeninám, tak se pak chlubil, že měli s bráchou na vysvědčení samé jedničky. Ale že mu přijde divný, když mu učitelka dala během pololetí pár Véček jakože vyrušuje, tak že stejně dostal jedničku z chování.... No je s nimi fakt sranda. 🙂 Jen bydlí 200 km do nás, tak je moc často nevidím. Ale už se těším, až přijedou k našim na jarní prázdniny.

jaja35
8. únor 2014

@gittynka Ahoj Katko, potichoučku moc gratuluji. Je to tam! Já včera koupila citlivější testy a dnes ráno zase nic ☹ . Břicho mě vůbec nebolí, špinění ani krvácení nikde, dnes jsem 30.DC, nikdy se mi menstruace takhle neopozdila... Dnes odpoledne jsme si dali dvouhodinovou procházku a pořád mi je fajn. Štelcl se mi od včerejška neozval, tak budu jednat podle svého a v pondělí si skočím na krev.

sikulik
8. únor 2014

@a1211 myslím, že ty jsi pacient a máš právo na volbu doktora, když chceš jiného. Rozhodně to zkus. Myslím, že je důležité, jak svému doktorovi věříš, a měl by ti dodat sil do žil a ne tě psychicky zdeptat. Stačí, když ti řekne, bude to dlouhá cesta, ale miminka se dočkáte, tak už jen tahle věta v člověku vyvolává uklidnění, že to půjde a začne myslet pozitivně a to je veliká část úspěchu 🙂, tak se nenech hned na začátku odradit. Stačí, když se objednáš k nějakému konkrétnímu doktorovi rovnou na recepci, možná stačí telefonicky - myslím, že Koudelka, Machač nebo Štelcl jsou vyhlášení pozitivním přístupem a holky tu s nimi byly vždy spokojené, nikdy jsem na ně nečetla žádnou kritiku 🙂.
Drž se!!!!