Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jaja35
10. únor 2014

@gittynka Uvidíme, adopce je na dlouho. I adoptované dítě jednou začne hledat svou rodinu.

kacatka
10. únor 2014

@jaja35 jejda, vím jak je to strašně těžké, ale nevzdávejte to! Moji kamarádce je 40, před tím byla na IVF snad 5x a pořád nic, vyčerpané pokusy na pojišťovnu a zoufalství vždy když viděla kočárek. A nakonec v reprofitu otěhotněla z minimálky. A její přítel měl minimum spermií a navíc líných. Vím, že tady jde i o peníze, ale třeba ti minimální stimulace sedne lépe. Na druhou stranu, druhá kamarádka je na tom úplně jinak: 4x nepodařené IVF, na další už nešli, protože z těch hormonů co dostávala měla velký problémy, tak adoptovali chlapečka. Dali jim 8m, ale oni měli okolo 34let. Pěstounství je taky možnost, ale já osobně bych volila adopci. A co náhradní mateřství, neptala si se na to v reprofitu?

jaja35
10. únor 2014

@kacatka Já byla v Reprofitu s bývalým manželem i na dvou minimálkách, nepodařilo se ani jednou. Druhá minimálka byla o nervování.... 2 vajíčka, jedno z toho nezralé, pak se první den to druhé ani neoplodnilo, další den už jo, ale bylo pomalejší... pak už psycho doma s manželovými rodiči, takže to ani nemohlo dopadnout, i kdyby chtělo. Někde jsem četla, že na adopci musí být manželé a to snad 2 roky nejméně, což nejsme. Žijeme spolu jen tak. Vloni jsme byli na besedě o pěstounství, víc jsme se dozvěděli od těch, co tam přišli jako diváci. Jedna paní si adoptovala holčičku v 8 měsících, dnes je jí 7 let a dodneška se uspává tím, že bouchá hlavou do zdi, špatně vyslovuje, protože v kojeňáku se s dětmi nemažou a dělají jim velké díry do dudlíků, tím pádem nemají sací reflex a neumí správně ohýbat jazyk, takže s ní běhá po logopediích a psycholozích. Další paní, co tam byla, má rok v pěstounské péči tříletou holčičku, je v pohodě, za ten rok si zvykla, bere pěstouny za rodiče. Jednou za rok jí pošle její vlastní matka alkoholička pohled, jinak žádný zájem... ta malá holka nechápe, co to je za paní, co to posílá.... Většinou ti biologičtí rodiče na ty své děti kašlou, nemají zájem je vidět. I tyhle děti potřebují někoho, kdo jim dá lásku. Při dobré výchově se na Tebe nevykašlou ani v dospělosti. Zažádáme o oboje, uvidíme, co dopadne.

jaja35
10. únor 2014

Mamčina kolegyně z práce s manželem adoptovali cikánskou holčičku, věnovali jí veškerou lásku a péči, ve 14 letech jim utekla k Cikánům, prostě ji to táhlo ke svým. Mamčina teta si adoptovala bílou holčičku a pak za ní lízala problémy. Jak začala puberta, holku zajímali jen kluci, 3 děti, každé s jiným, pořád se rozváděla, teď žije s Cikánem a jeho rozvětvenou rodinou. Její nejstarší dceru vychovávali babička s dědou, měli vlastně náhradu za svou nezvedenou dceru. Nějak nevidím rozdíl adopce - pěstounství, nic nezaručí, že nebudou problémy a že se nebudou muset řešit. Ale to mohou být i s vlastním dítětem...

gittynka
10. únor 2014

@jaja35 no rozdil je v tom, ze nebudes kontrolovana socialkou vic nez bezna rodina, dite bude mit vase jmeno a nemuze jen tak nekdo prijit a chtit dite zpatky..

sikulik
10. únor 2014

@olousek35 jojo, to jsme taky zažili, jak jsem přišla s malou z porodnice, tak malej nechtěl být vůbec ani chvíli sám, držel mě pořád za ruku a bál se, že mu zase odejdu (ještě se mu nedalo vysvětlit, že jdu do porodnice, takže najednou byl doma s taťkou a babičkou a mamka nikde) a tak třeba při kojení mi seděl na koleni a tulil se z druhé strany než byla malá 🙂 a já jsem se strašně snažila, aby neměl pocit odstrčení, takže jsem na něho furt mluvila, hladila ho, tulila se s ním a zároveň držela malou 🙂

jaja35
10. únor 2014

@gittynka Pěstounská péče
Aktuálně je v České republice využívána nejčastěji, zájemci o pěstounství se po absolvování přípravy stávají dlouhodobými pěstouny. Pouze zřídkakdy se stává, že se dítě vrací do vlastní rodiny, i když kontakt s vlastní rodinou je udržován, ale návrat do ní není v mnoha případech možný. Tato forma péče je tedy určena převážně dětem, u kterých byly vyčerpány všechny možnosti návratu zpět do vlastní rodiny, nebylo možné zajistit dítěti bezpečí ani v jeho širší rodině, dlouhodobá pěstounská péče je pak pro dítě tou nejlepší volbou.

gittynka
10. únor 2014

@jaja35 tak uvidis Jaru, ja akorat, ze vim jak to pak je, moje nejlepsi kamaradka dela v prazske neziskovce nahradni rodinne pece, takze v tomhle jsem trosinku v obraze a opravdu nikdy nemas narok na dite v pestounske peci, jak uz jsem psala, je to jen sluzba pro dite, za ktere nebudes moci nikdy plne rozhodovat, protoze nejsi jeho zakonny zastupce a nemuzes rozhodovat o dulezitych vecech- vzdy musis mit souhlas od jeho rodicu nebo od soudu a nikdy nevis jake ty vztahy budou, vubec to testovani zda jste vhodni pro pestounskou peci je dost dlouhy a narocny proces, urcite vic nez pro zajemc o adopci, ale samozrejme je to plne na vas, preju ti, aby jste byla stastna rodina a je urcite dobre, ze do nahradky jdete

Ted jeste me napadlo, ze je opravdu v zajmu statu vracet deti do jejich puvodnich rodin, kdyz alespon na minimum splni urcite podminky a nyni je trend co nejvice udrzovat kontakt s puvodni rodinou... Urcite uz to neni jako drive, kdy se deti temer z pestounky nevraceli do puvodni rodiny

lenka27
10. únor 2014

@jaja35 a nezajimali jste se o darované embrya? Znama si to moc pochvaluje. Zvolila to misto adopce a pestounstvi a tím, že Sí dite odnosila a porodila už je Jen její a z darovanych vajicek máme tadz na foru taky par deticek. Jedina nevyhoda je ta financni stranka, ále jak se rika, penize budou, my nebudeme

jaja35
10. únor 2014

@lenka27 Ne, nezvažovali.... přítel už dál nechce podporovat tenhle oplodňovací byznys a já ho nechci k ničemu nutit. Já teď nejsem schopná nad něčím pořádně uvažovat. Musím se vybulit, dát se zas do klidu a pak teprve rozhodnout se co dál. Fakta .... levý vaječník na stimulace téměř nereaguje, v děloze se mi dělají myomy, které by se při dalších stimulacích hormony jen zvětšovaly, a na tu dlouhou dobu marného snažení moc hezké vzpomínky nemám.

iwuska19
10. únor 2014

@ivcacig No tak paní doktorka toho měla moc a já celá rozrušená z gyndy jsem ve čt volal do RF znova a sestřička hned kolikátý jsem DC tak říkám že 11 a ona dobře zítra v 9:45 tedy přijďte na UTZ ten se před KET dělá 11-14DC.Byla tam paní doktorka Kuřecová.Sliznice 8mm folikul 19mm.Píchli mi pregnyl a 13.2.2014 ve 13 je KET...Tedy pokud to ten jeden bojovník dá to rozmrazování........

gagik
10. únor 2014

baby a stalo sa vam niektorej , že ste sli na laparku do RF a nakoniec by sa nezdarila? ze napr. by jednoducho dany problem cestou jednodnovej chirurgie nevedeli poriesit?
proste by ste zaplatili a povedali by ze bohuzial problem sa laparoskopicky odstranit neda a teda to treba riesit klasickou nemocnicou?

lenka27
10. únor 2014

@jaja35 to chápu, ničit si dobrovolnĕ zdraví není uplnĕ rozumný, no tak aspoň zmenite zivot nejakemu brouckovi co uz na vas určo čeká

kvakuska
10. únor 2014

@jaja35 promiň že se vměšuju, ale tys teď vůbec nebyla na odběru krve na HCG?

jaja35
11. únor 2014

@kvakuska Ahoj, na krev jsem chtěla jít včera. Ale když jsem začala v neděli krvácet, tak jsem nikam nešla. Utrogestan jsem si ale brala dál, co kdyby, a čekala jsem od pátečního rána na odpověď Štelcla. Ten se mi ozval až včera kolem poledne, nejdřív jestli jsem se testovala tím jejich testem a prý když ano, tak až se otestuji nějakým citlivějším testem z lékárny a dám mu vědět výsledek. Tak jsem mu psala, že v pátek jsem se testovala tím jejich a v sobotu desítkovým z lékárny a druhá čárka nikde. Jeho odpověď zněla: " ...hm, tak to je špatné :o( Můžete vysadit léky, ach jo...". O krvi nic. Taky se tomu divím, ale teď už krvácím tak, že si musím dávat pozor, abych neměla flek na zadku. No nevím no, v emailování byl lepší Machač, odpovídal mi i večer a i o víkendech, ale každý si holt netahá práci domů.

pt1981
11. únor 2014

@jaja35 to mě moc mrzí, Beruško ☹. Já jsem byla v Reprofitu dneska a měl mě kontrolovat Štelcl a prý jim nečekaně onemocněl a lehl... Třeba to je ta potíž, že se ti hned neozval... Ale zastávat se ho nechci... Drž se.

pt1981
11. únor 2014

Milé moje spolubojovnice... Dnes jsem byla na kontrole v Reprofitu a už delší dobu mám takovej divnej pocit a nějak podvědomě jsem čula, že něco není v pořádku... A není... Jeden náš trpaslíček nás opustil... Cca 8+6. Mudr mi ho ukazovala, taový drobínek... ☹ Druhý trpaslíček sebou šije jako šídlo, dnes je 12+4 a měří 6cm. Ve st jdu na prvotrimestrální screening, tak už teď držím pěsti na rukách i nohách, aby vše dopadlo dobře... Je mi tak nějak smuténko....

jaja35
11. únor 2014

@pt1981 Děkuju. Je mi také smutno, ale co to je oproti Tobě.... To se nedá vůbec srovnávat. ☹ Říkám si, že je stále lepší, když se embryjko neuhnízdí, než když se pak pustí, čím dýl tím je to horší. Řvu jak želva i za Tebe. Drž se, i za toho mrňouska, musíš být co nejvíc v klidu. Druhý trpaslíček Vám všechny ty útrapy vynahradí. Moc na Tebe budu myslet a držet všechno co mám, aby byl zdravý, hezky se vyvíjel a zkrátka všechno dopadlo dobře.

pt1981
11. únor 2014

@jaja35 I já děkuju moc za podporu. Víš, ta prázdnota je strašná, ale klidně se dá srovnat s tím, co žena prožívá, když přijde menstruace, kterou nechceš.... Před chvílí jsem pročítala, co jsi psala a mrzí mě, že tvůj přítel už do dalšího pokusu nechce jít... Jenže ono je to hrozně náročný nejen na psychiku... Chce vás chránit oba... Když Pánbůh dopustí, i motyka spustí a já ti MOC přeju, pokud nevyjde tato cesta, ať vyjde ta adopce či pěstounství. Risk je to vždycky, to je jasné... Ale i z vlastních dětí se můžou vyklubat pěkní šmejdíci a můžeš je vychovávat sebelíp... Sama mám nevlastního tátu, ten biologický mámu nechal, když zjistil, že je těhotná. A to spolu byli 4roky. A můžu s čistým svědomím říct, že mě nikdy nenapadlo dohledávat svého pravého otce, jsem vděčná za rodinu, kterou mám.... Jediné, co mi maličko vadí je, že neznám rodinnou anamnézu, co se týče nemocí... Já jsem bez nálady, půjdu se zachumlat do peřiny a snažit se myslet pozitivně... Dej si nějakou dobrůtku, uvař si čajík nebo kafíčko, pusť si pěkný film nebo muziku a opatruj se....

1miska
11. únor 2014

holky s tim odpovidam na maily to berte tak, že i lékaři jsou lidi a mají právo na svůj soukromý život. Manžel je lékař, tak vím o čem mluvím, dokud jsme neměli malou tak jsem to tolerovala, že o víkendu vyřizuje maily, že jede i v sobotu když někdo zavolá do ambulance... ale teď když máme rodinu to prostě nesnesu - chci aby se věnoval nám, aby mu na výletě s kočárkem nezvonil telefon a on neřešil co a jak...abychom večer spolu uspávali malou a ne aby vyřizoval emaily.... tak to jen na obhajobu štelcla, kterého mám hrozne rada a díky němu máme Lucinku... ma dvě děti, chce mít klidné víkendy, když nemusí být v RF

jaja35
11. únor 2014

@1miska To mi je jasný. Neboj. Vím, že se v Reprofitu doktoři snaží a že mají nárok na odpočinek, když tam pak celý dny lítají jako hadr na holi. Jen jsem byla zvyklá na Machače, ten prostě psal pořád, asi mu to žena toleruje. A když je před Vánocemi, oni mají na klinice pak 14 dní padla, pojišťovna si dává s odsouhlasením na čas, sestřičky Ti každý den na recepci do telefonu říkají jen "nic nepřišlo, zavolejte zítra nebo pozítří nebo nejlépe v lednu" a ty vzhledem k věku nesmíš dostat menses o svátcích, aby se IVF stihlo do Tvých čtyřicetin a nevíš, co máš dělat, protože Štelcl prostě jak na potvoru nestíhal a neměl čas odpovědět..... to je pak docela na budku. Nebýt vrchní sestry, tak jsem tenhle pokus nedala. Ona se dala do pátrání, kde to vázne a poslala mi aspoň na poslední chvíli před svátky emailem recept na Norethisteron, abych to nedostala. Chybička se vloudí..... ale Štelcl je skvělej chlap i doktor, nemůžu si na něj stěžovat. A přeji mu oddych a brzké uzdravení.

katka0909
11. únor 2014

Ahojky,omlouvám se že vám sem lezu,ale potřebovala bych poradit.
Brala jsem norethisteron a v letáku píší,že by ms měla dorazit za 2 až 4 dny.Já jsem dnes 10 den od poslední pilulky a ms nikde.Tak nevím co se děje,test negativní tak asi budu muset napsat Machačovi co ted.
Díky za jakoukoli odpověd 🙂

jaja35
11. únor 2014

@katka0909 Ahoj, já dobírala norethisteron v úterý 7.1. a dostala jsem to v pátek 10.1. odpoledne, takže 3. den odpoledne. Je to divné.... napiš rozhodně Machačovi.

katka0909
11. únor 2014

@jaja35 Díky,už jsem mu psala tak uvidím co mi odpoví.
Jinak je mi moc líto,že ti to opět nevyšlo.

jaja35
12. únor 2014

@katka0909 No jo no, takový je život, né každému se poštěstí. Ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a co Tě nezabije, to Tě posílí. Třeba nás osud ještě překvapí. Uvidíme. A ty máš před klasickým IVF nebo minimálkou? Už jsi na tom někdy byla nebo teprve začínáš? Norethisteron jsem kdysi ještě ve Fertimedu brala na přeléčení endometriózy a teď na oddálení menstruace.

katka0909
12. únor 2014

Já mám za sebou 2 klasický ivf a 3 minimálky,ale bohužel se zatím taky pořád nedaří.
Ted jsem brala ten norethisteron a bylo v plánu jak dostanu ms tak jdeme do další minimálky a ono zatím nic.Tak jsem se domluvila s Machačem a v pátek jedu na ultrazvuk,tak jsem zvědavá na co příjde.
Ale už z toho všeho začínám být unavená,ale vzdát to taky nechci.

jaja35
13. únor 2014

@katka0909 Budu držet pěsti, aby Vám to tenhle rok už konečně dopadlo. 🙂 Tu unavenost chápu, sama jsem po těch 9 letech snažení totálně kaput.

anubis12
13. únor 2014

Ahoj holky, chěla bych Váš názor. mrkněte na fotku, takovýhle výsledky testu jsem měla i při prvním ET a nevyšlo to. dnes jsem 11den po KETu a šílím. Někdo tu v dřívějšku psal, že test z reprofitu není moc přesný.... mimochodem ten si budu dělat zítra s manželem, který vůbec nemá tušení, že sem si už dělala několik testíků.... co když na něm zítra nic nebude????

kvetka111
13. únor 2014

@katka0909 kde chodis za machacom, do brna? ci do olomouca?

jaja35
13. únor 2014

@anubis12 Ahoj, druhá čárka tam očividně je. Na ten reprofiťácký test se vykašli. Nevím, proč ho vůbec rozdávají, kdy Ti pak doktor napíše, že je málo citlivý a že si máš zajít do lékárny pro obyč test s citlivostí 10. Zajdi si místo testu zítra ráno na krev, to je rozhodující. A hlavně se snaž být v klidu. Držím pěsti, aby to tentokrát vyšlo.