Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

greta35
21. kvě 2014

Díky holky, mě to vždycky povzbudí když vím, že na to nejsem sama, ale kolem mě všichni těhotní, peněz taky není na rozdávání, dneska asi fakt depka.
@cermi77 díky, budu doufat, že se na klinice moc nezabydlím

kacatka
21. kvě 2014

@greta35 neboj, jistě to příště vyjde, chce to jen věřit a vše se v dobré obrátí, uvidíš 😵

78marcela
21. kvě 2014

@kacatka Já jsem právě ted docela nastartovaná...v pátek jedu do Brna, tak se tam chystám. Já měla u prvního ET pouze 7. a 8. den pozitivní test, devátý nic. U třetího transferu (KET), také od sedmého dne pozitivní testy, HCG do 160 , pak to zamlklo. U druhého žádná čárka, a ted taky ne. Myslím si, že moje tělo by to už ukázalo, když mě to předtím taky ukázalo 7. den. Dnes byl 8. a nic, takže pokus prostě JE neúspěšný.

Vitoušková mi říkala, že u někoho to trvá, že si to někdo prostě musí "vychodit". Jenže bych to chápala, kdybych měla všechny vyšetření ok. Jenže mě před čtyřmi lety pouze vzali krev na hormonální profil přítelovi spermio a jinak vůbec nic. a nikdo žádné vyšetření nenavrhl. Na imunitu dali medrol (předtím jsem mívala prednison), na ředění krve anopyrin a hotovo. Žádná genetika, žádné imuno, žádná hysteroskopie, nic. Takže ted se chystám, že se na to zeptám a jsem zvědavá, co řeknou. Nezjistit si to tu na koníkovi, jaké vyšetření holky mívají, tak nevím nic.

78marcela
21. kvě 2014

@cermi77 já si nemyslím, že čtyři dny do limitu něco vyřeší...věřím, že jsou holky, kterým se ukazuje hcg v krvi pomaleji, ale jak jsem psala, pozitivní testy jsem předtím měla od sedmého dne, i když v tom prvním případě to bylo pouze dva dny dušíků...takže si myslím, že moje tělo produkuje hcg celkem rychle a že by se to už ukázalo.
Já jim hrozně věřila...ale musím říct, že ted tu důvěru už trochu ztrácím, protože si už nemyslím, že dělají maximum. Hledat příčinu a nabídnout nějaká další vyšetření...to je přece jejich práce a ne, že já si na netu něco najdu a budu si o to žádat...a ne že si to musím vychodit....to mě ted zklamalo. Chápu jednou, podruhé...ale čtyřikrát je dost. když máme jedničková embrya, všichni je furt chválí, jak jsou krásný, tak proč se safra nechytnou.

cermi77
21. kvě 2014

@78marcela já nechci nikoho obhajovat, ale asi tento postup shledali jako správný, to co tu píšeš je asi maximum, zajistili snížení autoimunity, ředila jsi krev a právě proto píšu, že pokud jsi měla 2xbiochemické těhotenství, jediné co mě napadá je genetika embryí, to že jsou jedničková neznamená, že jsou v pořádku, také jsme měli jedničkovou HB, ale těch chromozomálních vad co bylo zjištěno...chápu, že se zlobíš, asi to chce změnu, hodně štěstí přeju.

@greta35 moc přeju ať se tam otočíš jenom na jedno kolo.

78marcela
21. kvě 2014

@cermi77 a můžeš mi říct jak to probíhalo, když sis tam nechala dělat to vyšetření?

lenka27
21. kvě 2014

@78marcela asi ti změna prospěje. Ja takhle utekla z Heliosu i s eskymáčkami a ty moje teď dvě těhotný kamarádky taky, tak třeba ti změna prospěje hlavně psychicky a dá nový náboj

78marcela
21. kvě 2014

@lenka27 zatím utíkat nebudu. Uvidím v pátek co mi řeknou. Třeba pomůže ta hysteroskopie. Popravdě řečeno, představa že jdu znovu do celé stimulace a že bych si měla znovu projít tím vším.. 33 vajec a hyperstimulaci si znovu zopakovat zrovna netoužím. Ale když nebude zbytí, tak to prostě znovu na podzim zkusíme. A asi právě přemýšlím o heliosu. No uvidím v pátek, budu chytřejší.

cermi77
21. kvě 2014

@78marcela @78marcela mám za sebou několik spont. potratů v prvním trim. a dvě biochemická těhotenství (jedno po iui, zbytek přirozeně), po jednom z potratů v 8TT jsem měla hraniční výsledky na hematologii, tak jsme se obrátili na RF už s výsledky genetiky páru, hematologie a imunologie v ruce, nemám PCO ani jiné problémy, vše funguje jak má, manžel taky, píšu to jen proto, že každá máme třeba jiný problém, tak jen na ujasněnou 🙂
Dr. doporučila po předchozí laparce + hystero a 3xIUI už rovnou IVF aby se mohla vyšetřit embrya, probíhá stimulace vyššími dávkami hormonů (teď jsem měla 300jednotek Menopuru denně po dobu 10. dnů), pak prodloužená kultivace do 5.-6. dne, odeberou se vzorky jen z nejlepších HB a pošlou se na genetické vyšetření, než přijde výsledek, tak se musí zamrazit, trvá to 2-4týdny (PGD - vyšetření 5. zákl. chromozomů 13, 18, 21, X a Y, zatímco CGH - 23 chromozomů - to jsme měli my). Ceny jsou uvedeny v ceníku RF, psala jsem si s paní, která má schváleno pojišťovnou PGD v Heliosu, CGH pojišťovna nehradí. Jestli máš mrazáčky vyčerpala bych je, třeba už ten příští bude ten pravý, nechci tě utěšovat, ale u někoho je to fakt na dlouho, jsou tu holky po 9. IVF, my se o dítě snažíme permanentně 10 let. Někdy pomůže fakt změna, jak píše @lenka27, budou tam nadšení, že můžou otěhotnět pacientku konkurence, budou se snažit trumfnout postupy v RF.

78marcela
21. kvě 2014

@cermi77 mám ještě sedm mrazacku. Jedu pořád z prvního IVF, měla jsem 33 vajec. Oni ti tedy zkusili vyšetrit tvoje embrya a jedno nejlepší bez vad zavedli? A žádné další už dobré nebylo? A z toho jednoho máš dítě? Já už si do heliosu i psala, ale objednána nejsem. I jsem volala a ptala jsem se na Pgd už jednou zamrazenych embryí. Byli v telefonu úžasni a myslím že fér, řekli že to nedoporučuji a ptali se kde to mám a já že v RF a oni řekli že to je jedno z těch kvalitních dobrych center..prostě chválili Reprofit.jen tak mimochodem by mě zajímalo, které centrum není dobré, nevím.

78marcela
21. kvě 2014

@cermi77 a nevíš za jak dlouho po hysteroskopii se může jít na KET ?

cermi77
21. kvě 2014

@78marcela dceru mame prirozene, minuly mesic se to dobre embryo bohuzel vubec nechytlo, pritom vse bylo optimalni, je to fakt o stesti ☹ Ale jdeme do toho znovu, ja jsem urputna.
Tak to je naprosto super pozitivni a profi reakce z Heliosu !!!
Po laparce se doporucuje hned v dalsim cyklu sexovat,to by mel jit i ket, hodne holek otehotni do 3. mesicu po ni, kdyz jsou komplikace, tak zakroky po trech mesicich, poptej se Dr., ja tam zezacatku chodila s papirem poznamek kolik jsem mela dotazu 😀.

lenka27
21. kvě 2014

Holky z jiného soudku a pro zasmání, zrovna jsem šla kolem pokojíčku a ten můj brouček miláček si ze spaní zpívá: komáři se opili bzum, bzum 😀

cermi77
21. kvě 2014

@lenka27 😀 uzasnak 🙂

bimbo1127
21. kvě 2014

Ahoj holky, chtěla bych vás povzbudit. Mám za sebou dvě neúspěšné IUI a protože jsem nechtěla do sebe cpát hormony, tak jsem volila zatím pouze nativní IVF. A na poprvé to vyšlo. Teď jsem v 9. týdnu, tak doufám, že to vydrží. Tak vám všem přeji pozitivní testíky a vydržte.

kacatka
22. kvě 2014

@78marcela chápu, musí to být fakt těžké a ještě když máš tolik sněhuláčků, mě by to asi psychicky zdeptalo 😠 Ale jak už tady naznačila @cermi77, tak ne každé 1 embryjko je to správné. Třeba byla špatně ta hyperstimulace...Mě říkal dr. Koudelka, že ty vajíčka po hyperstimulaci nejsou až tak dokonalá, proto nám jich z tolika zbylo jen tak málo, sice v tom hrála roli i vada spermií, ale i tak. A neboj, další hyperstimulák už mít nebudeš, dají ti menší množství léků, a tak budeš mít třeba kvalitnější vajíčka....uvidíš. Nebo pak už jen PGD a změna CAR. Nicméně Ti ze srdce přeji hodně štěstí 😵 ať už se rozhodneš jakkoliv 🙂

78marcela
22. kvě 2014

@kacatka
@cermi77 holky díky za informace a povzbuzení. Mě nějak deptá, zo už osm embryí je fuč a bez úspěchu. Když si vzpomenu, jak jsem byla zpočátku ráda že budeme mít i na sourozence, tak teď budu ráda, jestli aspoň jedno bude. Hodně holek říká, že jim ta hysteroskopie pomohla. Tak uvidíme, třeba pomůže i nám.
@bimbo1127 moc ti gratuluji, je paráda že se povedlo.

cermi77
22. kvě 2014

@bimbo1127 tohle tu chceme a moooc potřebujeme slyšet !! Gratuluji, ať miminko hezky roste a za pár měsíců vám dělá radost 😉

@78marcela protáhnou vejcovody a rozruší srůsty, kdyby byly, já po ní loni dvakrát otěhotněla, sice ne na dlouho, ale něco na tom bude, moc ti přeju, ať se příště zadaří, čekání je vážně psycho...o změně CAR taky uvažujeme, pokud to nevyjde teď, zkusíme třetí IVF v Heliosu, věřím na to, že změna prostředí může prospět, už jsme tu taky nějak dlouho, ale nemění to nic na tom, že pro nás v RF udělali maximum a konečně přišli na to, kde může být zakopaný pes 🙂

78marcela
22. kvě 2014

@cermi77 Koukala jsem na ten ceník, je to docela masakr...vzhledem k tomu, že my jsme měli 33 vajec a z toho mrazili 15 nejlepších, tak kdyby to měli dělat jenom na pěti embryích, tak by to bylo 50 tisíc...ach jo, to je kšeft...a kde je to další kolem dokola, ICSI, PK, léky, mražení, KETy...takže našetřit dalších sto litrů...mě se chce brečet..

cermi77
22. kvě 2014

@78marcela no tak to by byl finanční masakr, ale předpokládám, že by ti protokol upravili právě vzhledem k tomu předchozímu hyperstimuláku a obřímu objemu vajec aby se to neopakovalo a směřovali to tak na 10-15 kousků, určitě by tě pohlídali. To máte všechna zamražená embryjka 1HB, to je úžasný ? Ty jsi snad mohla být dárkyně 🙂

78marcela
22. kvě 2014

@cermi77 no jo, to předpokládám, ale i tak kdyby mi dělali do acgh na peti embryích, tak by to byla ta částka...
ale člověk asi udělá cokoliv, aby měl dítě, už doted nás to stálo se vším všudy asi 70 tisíc...jen kdybych už měla to miminko aspon to jedno...

78marcela
22. kvě 2014

@cermi77 ted jsem se na to dívala, všechno jsou hatchující blasty, osm jich bylo s kvalitou jedna, a ted je máme takhle:
4. pejeta: 1xHB1/2,1xHB2/3
5. pejeta: 1xHB1/2,1xXB2
6. pejeta: 2xHB2,1xXB2/3

takže ted už přijdou na řadu ty horší a dvě jsou tam expandující a ne hatchující. v poslední pejetě jsou tři embrya.

kacatka
22. kvě 2014

@78marcela Marci dvojková a trojková kvalita nejsou horší embryjka!!!!!!!!Takhle to určitě neber, i jedničkové embryjka mají často závažné vady, to tak nemůžeš brát. Jak už jsem tu psala, tak kamarádka otěhotněla po 5 denní PK s morulkou 2/3 a ani Štelcl nevěřil, že se chytne - a podívej. Včera jsme byly venku a holčička roste jako z vody, už má 7m 🙂 Třeba právě s těch dvojkových nakonec mimi bude! My máme zamražené 2HB/2 a Koudelka říkal, že dvojkový vůbec nemáme řešit, protože se mrazí jen TOP kvalita. Jinak já měla taky hyperstimulák, naprosto děs a velká hrůza, odsávali mě zaživa vodu z břicha, tehdy, kdy už jsem byla prokazatelně těhotná a pak jsem ještě jednou musela podstoupit anestezii, protože ji tam bylo fakt mraky ☹ A celý IVF proces mi chtěli zrušit, si nedokážu představit, že bychom tady Honzíčka neměli. Ale dr. mi říkal, že už se to nikdy nebude opakovat, že už ví, jak moje tělo reaguje, tak prostě sníží dávky. Tak se neboj, je to jen o dohodě mezi tebou a lékaři 🙂

cermi77
22. kvě 2014

@78marcela to máte naprosto luxusní zásobu nádherných embryí, s takovou rezervou do žádného dalšího IVF nechoď, není možný aby se některé nechytlo !!! Ať zkusí doladit tebe, udělají vyšetření, která nebyla, já mít v mrazáku takový poklad, tak zkouším do posledního. Pak bych teprve řešila další IVF...

zelena_zirafka
22. kvě 2014

Já jsem to tu asi neměla číst, protože pak na mě padly chmury, že vlastně těch vyšetření taky asi moc nemám, resp. mám hemato, genetiku (část z předešlého CAR, tu pro mě důležitější část pak dodělali v RF), nějakou imuno mi dělali kdysi v minulém CAR... Padá na mě dilema, zda požadovat dodělání imuna, když nevím, proč se mi nic nechce uchytit, nebo se na to vykašlat, protože se mi stejně s ohledem na své vlastní zdraví do prednisonů a jiných hormonů už nikdy nechce.
Jak se blíží KET, padá na mě, že to jsou poslední dvě šance (máme dva mražáčky) a pak šlus, ale zase vím, že další léky nejsem ochotná do sebe cpát. Taky na mě padají otazníky, zda je ten nativní KET opravdu dobře načasovaný...
Nervování neni dobrý, jak na to furt myslím, už se mi o tom i zdá. Dr. ke mě ve snu přišel a začal mě uklidňovat, pomohlo mi to moc, i když to byl "jen" sen.

78marcela
22. kvě 2014

@kacatka no ten hyperstimul jsi měla tedy děsný. Mě taky nechtěli pustit, transfer jsem si ale i tak vyprosila. Voda z těla mi naštěstí odešla den před transferem, taky jsem brala léky a tři dny jsem se sotva pohnula. Šílene.
Oni taky říkali že i tak jsou to výborná embrya. Právě že nám je každý chválí a pořád se nic neděje.
Snad pomůže nějaké to vyšetření a hysteroskopie a zadari se.

@cermi77 taky si přeju aby se mezi nimi našlo aspoň jedno.

kacatka
22. kvě 2014

@78marcela vyjde to, musí! Ber to tak, že někdo chodí furt dokola na celé IVF cykly a nemají vůbec žádné sněhuláčky, to musí taky dost mrzet ☹ Já bych se taky už nerada znova dočkala toho hyperstimuláku, já byla jak na trní jak mi chtěli zrušit celé IVF, ne jen ET, přemlouvali mě 3 doktoři 😝 Jsem ale teď ráda, že jsem poslechla své tělo 😵

78marcela
22. kvě 2014

@kacatka to věřím, že jsi ráda...no snad se zadaří, jsem zvědavá, co mi zítra řeknou, vzdát to nechci, musíme pořád bojovat, nedokážu se smířit s tím, že bych byla bezdětná...
dnes mi asi přichází ms, cítím ty bolesti.

zelena_zirafka
22. kvě 2014

@78marcela Držím palce. Zamraženo máte pěkně. 🙂 Možná by bylo fajn dát i nějakou psycholožku, léčitelku, pořešit to s někým, kdo má nadhled a je odosobněný. Nám se první povedlo chvíli, kdy jsem se díky pomoci psycholožky (přímo z CAR) naučila šťastně žít i s vyhlídkou na bezdětnost. Moc mi tehdá terapie pomohla a do dne ET jsem měla lehká antidepresiva. Ale teď s pokusy o druhé už mám úplně jinou pozici.

78marcela
22. kvě 2014

@zelena_zirafka asi je to tak...dnes mi ve školce taky říkala jedna učitelka, že chodí k léčitelovi už dvacet let a nemůže si ho vynachválit...já chodím ke známé paní, asi sedm roků, a ona má takový nadhled, to mi pomáhá, jdu tam vždy jednou za rok o prázdninách, takže to možná ted zkrátím a půjdu dříve...