Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

rezni
23. bře 2016

@jennyy12 Ahoj , minimálka je méně úspěšná na počet vajíček,ale ani klasické IVF ti nezaručí větší počet. Jde hlavně o kvalitu vajíčka. Minimálky musíš takzvaně uchodit, protože je z toho tak 2-3 vajíčka z IVF může být víc. Taky záleží jestli si samoplátce nebo ne. Minimálku si platíš , IVF ti hradí pojišťovna , ale taky doplácíš . Ceny nevím jsem samoplátce. Určitě minimálka na začátek je dobrá varianta 😝 aspoň se uvidí jak reaguješ na hormony. A ještě jedna důležitá věc, žádná s holek není stejná. Jedné vyjde to a druhé zase něco jiného . Nedá se bohužel říct, co je pro koho lepší, páč se to prostě neví. Držím ti pěstě, aby ti to vyšlo hned na poprvé 😀

soleilll
23. bře 2016

@kvakuska Díky za info. S takovou situací jsem se nikde v okolí ještě nesetkala...
@jennyy12 Minimálka má nižší úspěšnost jen z pohledu počtu získaných vajíček. Při klasickém IVF je hormonální stimulace daleko silnější a díky ní můžeš získat i desítky vajíček. Při minimálce jich je obvykle 1-3 ks. To ovšem vůbec nevypovídá o tom, kolik se jich oplodní a dál správně vyvíjí a jestli se uchytí. Kdyby doktoři věděli, který vyjíčko je to správný, odebrali by jen jediný a stačilo by to. 🙂
Nicméně pokud jste samoplátci, minimálka je ideální. Pokud půjdete na pojišťovnu, mělo by asi spíš jít o IVF, i když třeba s malinkým množstvím hormonů. Na minimálku pojišťovny nepřispívají.

val123
23. bře 2016

Ahoj holky, muzu se prosim zeptat na vás názor nebo zkušenosti. Podstupujeme 4.Ivf, tentokrát minimalku a odběr mi oddaluji :(, že jsou folici stále malý (15 mm). Po dnešním utz mi vychází předpokládaný odběr na 17. nebo 18. DC. Není to moc pozde? Me už po tech všech ruznych experimentech desi vse. Děkuji.

misha83
23. bře 2016

@jennyy12 holky k minimalce napsali vicemene vse. Je to kazdopadne setrnejsi metoda, takze je fajn, kdyz lekar u relativne zdraveho paru navrhne tuto metodu, nez zbytecne stimulovat vice hormony.

kejt29
23. bře 2016

Ahoj holky, prisla mi zprava od Koudelky, nevim, jestli jste to tu uz neresily:
DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ PRO PACIENTY

Milí pacienti,

od 15. 3. 2016 dochází ke změně mojí pracovní pozice. Od tohoto data budu působit ve vedení společnosti FutureLife jako vedoucí lékař IVF. Klinika Reprofit International je součástí skupiny soukromých zdravotnických zařízení, kterou FutureLife zastřešuje. Na klinice Reprofit International již tedy nebudu denně přítomen.
Pokud patříte k mým pacientům, budu Vaši léčbu i nadále sledovat, konzultovat a podílet se na přípravě strategie léčby, a to zejména s MUDr. Tomášem Bagocsim a MUDr. Pavlem Otevřelem, kteří mne na klinice Reprofit International v Brně budou zastupovat a budou se mnou Vaše případy konzultovat.

tehulka1167
23. bře 2016

@val123 Ahoj, s minimálkou nemám vůbec zkušenost. To se taky schvaluje pojištovnou? Já byla na 2 IVF klasickým. Mám vždy Pregnyl,když mám folík tak 23 až 24 mm velkej. Ty ho máš malej.

kvakuska
23. bře 2016

@val123 a na kdy ti punkci naplánovali, na sobotu nebo neděli? ... teprve ve foliklu o velikosti alespoň 20 mm se dá očekávat zralé vajíčko, ideální je 22-24 mm, dřív je to zbytečné ... proto čekají, až ti folikly dorostou do správné velikosti ... folikly rostou každý den o 2mm, sama si tak můžeš spočítat, kdy asi dosáhnou správné velikosti ... u každé ženy rostou folikly jinak rychle, proto také nemají všechny ženy ovulaci přesně 14tý den cyklu, já třeba mám ovulaci 9-10DC, kamarádka až 18-20DC ... ale jsi pod kontrolou lékařů, tak jim věř 😉

val123
23. bře 2016

@kvakuska vzdy jsem právě mela opu 14.den max. A ted další utz v patek a pokud to bude ok, tak opu v neděli nebo pondělí. Cykly mivam 28.nebo29. dnu, tak se mi to zdá právě takový podivný.

misha83
23. bře 2016

@kejt29 tak to se dalo cekat. Kdyz podil prodaval, tak urcite ne jen tak ☹.

handous1
23. bře 2016

@soleilll doktor mi řekl že hcg roste jelikož se ty hormony nějakým způsobem podporují on mi to vysvětloval ale já ho tolik neposlouchala jen že když budeme čekat na SP tak že to bude hodně dlouho trvat jelikož hcg neklesá ale naopak stoupá a že musím chodit často na kontroly aby to měli pod kontrolou. Já jsem utrogestan vysadila hned jak mi řekli že jsem těhotná doktor říkal že všechny hormony mám dobré proto jsem nic nebrala až na kyselinu listovou. Jinak to vypadá že půjdu ve čtvrtek na revizi ještě přemýšlím jestli si nemám radši zajít pro jistotu k jinému doktorovi na ultrazvuk a na krev.

kejt29
24. bře 2016

@misha83 ja o nicem nevedela, tak me to prekvapilo....

delfi75
24. bře 2016

@handous1 omlouvám se, že odpověď nebyla pro mě, ale pro pro @soleilll . Ale všechny hormony se vysazují obvykle koncem 12. tt některé už koncem 10 tt. Tělo neumí tvořit hormony na podporu těhotenství a tvorbu žlutého tělíska.Placenta totiž přebírá funkci až od 3. měsíce.....

kvakuska
24. bře 2016

@delfi75 "Tělo neumí tvořit hormony na podporu těhotenství a tvorbu žlutého tělíska" ??? ... no to je mi tedy novinka 😅

delfi75
24. bře 2016

@kvakuska možná neohrabaně napsané, ale určitě ne 14.dni po transferu...

jennyy12
24. bře 2016

Moc dekuju za postrehy k minimalce. Nejsme samoplatci, bude to nas uplne nas prvni pokus. Ale nerada bych ho u te minimalky promarnila, budeme se jeste muset poradne dr. poptat. Ale myslim si, ze to vzdy urcuje mira komplikace, proc se nemuz otehotnet. Ted jsem ale opravdu na vazkach pro co se rozhodnout☹.

kvakuska
24. bře 2016

@delfi75 pokud je transfer v přirozeném cyklu (tzn. proběhla normálně ovulace), tak tělo přirozeně tvoří hormony na udržení těhotenství už v den transferu 😠

delfi75
24. bře 2016

@kvakuska a proč se tedy bere progesteron už před transferem??? (utrogestan crinone, agolutin) Tělo asi tuší, že někdy před 5ti dny došlo k oplození na sklíčku a reaguje...možná jo 😀 nechápu tedy, proč jedna vedle druhé užíváme hormony? Nebo jsem vzácný úkaz a nestačí mi modlení a bylinky? Hormonálně funguji naprosto normálně, IVF bylo kvůli androgennímu faktoru...

lenka27
24. bře 2016

@kejt29 to je hrozný jak se vlastně tým v Reprofitu rozpadá po zakoupení našeho pana ministra, ach jo ☹ ale tak snad kvalita služeb je furt stejná, já už tedy potřebovat nebudu, ale i tak to přeji všem snažilkám, aby vše fungovalo jako dřív

rezni
24. bře 2016

@kejt29 tak bohužel přesně tohle jsem dostala i ja. A nejsem vůbec šťastná. Dr Bagocsim nemá žádné zkušenosti z CAR vždy byl gynekolog a téhle problematice se nevěnoval. Jeho poslední praxe byla v Německu. Jsem celkem nešťastná , že se mě bude věnovat nováček. Mám za sebou 4 IVF , nativ , DV a nováček mě opravdu odrovnál. A to mám jít příští měsíc na minimálku. Mrzí mě, že mě Dr. Koudelka neřekl nic a to jsem tam byla asi před týdnem.

val123
24. bře 2016

:( a mne pro jistotu ani nic nepřišlo a mam ho taky. Holky omlouvám se, že jsem se vam sem tak vecpala, ale sama nad tim furt přemýšlím, znáte to, tak jsem potřebovala i názor jiných :(

rezni
24. bře 2016

@val123 mám prostě strach. Babišovi je úplně jedno co se kde lidsky děje. Bude ho zajímat kolik mu to sype. Takové velké změny bohužel nenesou jen dobré věci. Sama dělám ve velké firmě a vím, že tyhle změny nesou především úspory, šetření a rádoby efektivnost a toho se bojím. Není normální kolik Dr odešlo a odtrhnuti CARu v Okomouci. Moc si přeji, abych se pletla.

rezni
24. bře 2016

Pro Boho nechci šířit paniku. Je to pro mě jen trochu víc emocionální. Hrozně si vážím Dr Koudelky a jeho přístupu. Teď jsem z toho fakt rozhozená protože vlastně nevím , kdo se teď o mě bude starat

misha83
24. bře 2016

@rezni no jo, jenze tohle je prace prave doktora K. On byl vlastnikem a on to FL prodal a ted pro ne zacal delat. Bohuzel ze vsech stra slysim, ze to na kvalitu dopad ma, proto t odchody lekaru a nejen jich, take dalsiho zdravotniho personalu. Je to hrozna skoda.

ninanela
24. bře 2016

A kdo odešel?Dr Vitoušková,Dr Štelcl a ještě někdo?Dr Kuřecová je zpátky. 🙂

val123
24. bře 2016

Holky já se picnu fakt, ach jo.

handous1
24. bře 2016

@delfi75 ja mela vsechny hormony v poradku proto jsem hned jak mi z krve rekli ze jsem tehotna mohla hormony vysadit bylo mi to divny tak jsem volala jeste jednou do caru memu doktorovi a ten mi potvrdil ze ultros nemusim brat jen kyselinu listovou. A kdyz jsem se ho ptala na hcg proc roste tak mi rekl ze se ty hormony podporuji dal si to uz nepamatuji. Nejsem doktor pisu jen to co mi rekl. Snad nekdy az budu v pohode tak se ho na to jeste jednou zeptam .

handous1
24. bře 2016

@delfi75 chtela jsem jeste napsat ze ja jsem pred transferem zadne hormony nebrala ted nepisu o reprofit. V reprofit jsem je mela brat asi dva dny drive. Kazda klinika to dela jinak. V reprofit jsem neotehotnela. Takze to opravdu neni tak jak pises. Po transferu jsem brala ultros jen do kontroly krve.

misha83
25. bře 2016

@ninanela vim jeste o nekterych sestrach.

misha83
25. bře 2016

On je to mozna takovy sok. Proste Reprofit driv delal Koudelka, Machac a Stelcl. To byly a jsou kapacity a diky nim prichazelo do RF vic a vic klientu. Ale zase pokud nekdo prisel do RF az po teto ere, tak mu to asi ani neprijde. Ted se tam tlaci do popredi Otevrel, coz vzhledem k jeho predchozimu pusobeni je treba pro me znamka, ze to jde z kopce dolu. Ale mnoha pacientkam vyhovuje. Takze hlavu vzhuru a kazdopadne volba lekare a kliniky je platna pro kazdeho. 😜

carlik
25. bře 2016

@misha83 ty jo, co to čtu a všech v RF?? Tak ona "svatá trojice" se rozpadla úplně a asi to nebude moc dobrý pro pacošky...jsem teda moc ráda, že jsem si to v Brně "odchodila" už před roky a teď se musí holky dostat do rukou dalším kvalitním doktorům, co tam zbyli. Jo a v OL taky se nějak nelíbilo sestřičkám na novým, tak odešly zpátky na místo kde dřív byl RF a jsou u genetika.
Jé, koukám, že máš pěkný sváteční TP 🙂
@handous1 no teda nechci být za chytrou, ale já i ostatní ženský, co otěhotněly, jsme vždycky braly utroš do cca 12. týdne. Takže Dr.asi ti nějak předčasně vysadil tyhle prášky.