Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

inza
9. bře 2011

@mandre: mas IP ohledne Babi

safarikovap
9. bře 2011

@mandre Díky za info🙂 Diagnózu zatím nemáme žádnou - u mě bez problémů (MS, OVU pravidelné, žádná endometrioza, hysteroskopie O.K.), ale protože jsme měli příležitost, zašli jsme na spermiogram u mého gynekologa a trošku jsme se "divili" a díky tomu vlastně zjistili, kde bude háček. Takže nám doporučil kontrolní spermio, které už u něj ale absolvovat nechci - v podstatě jsme se dozvěděli jen počet, pohyblivost a pH. Kolik mrskavců se pohybuje progesivně vpřed, jestli jsou nějaké defekty atd. už nevíme. Prostě jsme dostali jen základní hodnoty 😠 Takže když už další spermio, tak rovnou v CAR. V tuto chvíli samozřejmě děláme maximum pro zlepšení, ale říkám - asi není na co čekat. Proto jsem nás objednala do Reprofitu. Buď zjistím, že tam zlepšení je nebo to můžeme začít řešit. Tož - psychicky se teda připravíme na všechno 🙂

mandre
9. bře 2011

@safarikovap ohledně spermio: 1.jsme udělali u nás, vyšlo blbě - resp. špatně ho vyhodnotili, tak jsme mysleli, že to je ten problém, manžel se objednal k andrologovi do Prahy, ten ho vyšetřil + udělal spermio (cca za 1 měsíc) a vše bylo OK. 😨 jinak spermio se během roku může měnit, my máme někdy taky horší a někdy zase úplně v pořádku, to mi říkal i Dr., že to je normální.....nakonec až na laparoskopii zjistili u mě problém (mám ještě i jiné nálezy, prý ne ale až tak zásadní) - neprůchodný jeden vejcovod. Hysteroskopie toto neodhalila, protože je to někde po cestě a ne u ústí vejcovodu. Sladká nevědomost 🙂

safarikovap
9. bře 2011

@mandre Příteli při vyhodonocení spermia zjistili nějaký zánět v těle, takže i tím ty špatné výsledky můžou být ovlivněné - ale v našem případě asi není na co čekat. Už to bude rok, co se snažíme, mně je 30, přítel má 35 - není nám pětadvacet, aby jsme si mohli říct "budeme to zkoušet dál". Vypadá to, že zakopanej pes bude u něho - nemá význam absolvovat spermio zase u mého doktora, abych se dozvěděla "no, zlepšilo se to" nebo taky ne. Potřebuju jasný čísla a ty se od něho prostě nedozvím 😠 Potřebuju detailnější rozbor.
Špatně vyhodnotili spermio??? No tak to je radost 😒 Člověku se tím jedním papírem změní všechny plány a vypak zjistíte, že "se" špatně vyhodnotilo 😠 A první pocity z Machače? Na fotce sympoš, ale přece jen mám trošku větší důvěru k doktorkám 🙂

maruzi
9. bře 2011

@safarikovap Ahoj, četla jsem tvůj dotaz, zda se dělá spermio na prvním sezení...
nám ho tenkrát nabídli, ale je před tím nutná myslím 5 denní sexuální abstinence, a tu jsme neměli. Takže jsme jeli potom znova, až jsme si dali pauzu🙂
Takže by ho klidně udělali.

safarikovap
9. bře 2011

@maruzi Tak tohle jsem chtěla slyšet - jestli vám ho vůbec při první konzultaci nabídli - nebo jestli je první sedánek "informační" a vyšetření obou se podstupuje postupně. Takže ať už nám ho nabídnou nebo ne, zvolila jsem objednací termín tak, aby vyhovoval mně (budu těsně po ovu), tak i příteli - automaticky jsem počítala, že mu tu abstinenci nařídím - i když nám spemio nenabídnou. Ale bylo by fajn, udělat základní vyšetření při prvním sedánku a nemuset se tam vracet třeba jako vy - jen proto, že jsme nedodrželi tu abstinenci. Takže díky za info🙂
A jak pokračujete? Nečetla jsem celou diskuzi o Reprofitu, bo těch 235 str. bych louskala celý týden 🙂
A předpokládám, že s Reprofitem byla taky naprostá spokojenost.

mandre
9. bře 2011

@safarikovap neboj, já jsem za daleko větším zenitem 😉 , než ty....a jenom jsem chtěla říct, že 1 spermio nic neznamená, musí se to opakovaně zkoumat a je lepší, když to zkoumá "odborník", tak doufám, že v RF jsou....proto jsem tam šla (máme to 300km) 😒
a co se týká doktorů, doktorek....měla jsem doktorku, teď mám doktora, už je mi to jedno po tolika vyšetřeních a všeho....hlavně ať už to vyjde 😔 ...snažíme se 3 roky, z toho 1,5 roku s doktorama.
A Machač teda na mě udělal dobrý dojem, přišlo mi, že ho to zajímá, co bude řešit a jak....

safarikovap
9. bře 2011

@mandre No, tak jestli si mně chtěla zvýšit sebevědomí, tak díky 😉 Nebo mně chceš naznačit, abych Ti vykala? 😅 Ale obě víme, že o věku to není - problémy může mít i dvacetiletá kočka - rozhodně nejsem z těch, co bych si řekla "třicítka na krku a co jsem dokázala"?
Kolik??? 300km??? V tom případě jsou v RF asi fakt machři, protože jestli někomu taková dálka za to stojí, tak asi ví proč! Tak to vám hodně fandím, ať se zadaří co nejdřív 😉 My bydlíme od Brna 15km.
Souhlas - nejsem naivka, abych si myslela, že z jednoho spermia se dají dělat nějaký závěry. Nicméně - tu ťafku si dovedeš představit, když se dozvíš: objem 20mil, pohyblivost 15%, pH 8,0 ☹ Čekala jsem teda nula nula nic, protože přítel v dětství podstoupil operaci tříselné kýly, což je pro mrskavce zabiják - takže si pořád říkám "není to tak hrozný a dá se s tím něco dělat".
A na čem jste se teda s Machačem dohodli, když veškerá vyšetření si už absolvovala v předešlém CARu? Co vás teď čeká? Promiň, jestli se ptám nějak hloupě, ale pro mě IUI, IFV, ICSI, stimulace atd. = všechno nový pojmy (navíc jsem blondýna 🙄 ), takže pomalu začínám sbírat rozumy 🙂

safarikovap
9. bře 2011

@mandre No, tak jestli si mně chtěla zvýšit sebevědomí, tak díky 😉 Nebo mně chceš naznačit, abych Ti vykala? 😅 Ale obě víme, že o věku to není - problémy může mít i dvacetiletá kočka - rozhodně nejsem z těch, co bych si řekla "třicítka na krku a co jsem dokázala"?
Kolik??? 300km??? V tom případě jsou v RF asi fakt machři, protože jestli někomu taková dálka za to stojí, tak asi ví proč! Tak to vám hodně fandím, ať se zadaří co nejdřív 😉 My bydlíme od Brna 15km.
Souhlas - nejsem naivka, abych si myslela, že z jednoho spermia se dají dělat nějaký závěry. Nicméně - tu ťafku si dovedeš představit, když se dozvíš: objem 20mil, pohyblivost 15%, pH 8,0 ☹ Čekala jsem teda nula nula nic, protože přítel v dětství podstoupil operaci tříselné kýly, což je pro mrskavce zabiják - takže si pořád říkám "není to tak hrozný a dá se s tím něco dělat".
A na čem jste se teda s Machačem dohodli, když veškerá vyšetření si už absolvovala v předešlém CARu? Co vás teď čeká? Promiň, jestli se ptám nějak hloupě, ale pro mě IUI, IFV, ICSI, stimulace atd. = všechno nový pojmy (navíc jsem blondýna 🙄 ), takže pomalu začínám sbírat rozumy 🙂

safarikovap
9. bře 2011

@mandre Dočetla jsem si zpětně posledních pár Tvých příspěvků a už jsem v obraze...takže v březnu začátek?...Tak to držím sakra palce 😉

mandre
9. bře 2011

@safarikovap 😀 😀 vykat, joooo....ne, jsem prostě ve věku tvého přítele 😀 😀, takže 30 neni nic hroznýho 🙂
Hned tento další cyklus půjdeme na IVF s minimální stimulací (Clostylem) a bude mě zkoumat, jak se to bude vyvíjet.
Jestli jsou machři, doufám v to, jinak už je to zoufalství, to čekání furt, který nikam zatím nevedlo 😒 Ono to neni jen o nějakým CARu, máme jich tu v ČR spoustu, ale nejde věřit všude a všemu....to vidíš na nejrůznějších diskuzích, co se kde děje, jaká je to mašinerie a byznys. Přístup, pásová výroba, inkasování peněz...
Já dostávám ťafku vždycky, když někam vlezu, všude něco, naposled ta laparka a po ní jsem se rozhodla zkusit jiné centrum, uvidíme.
Objem je v normě, možná vám asi navrhnou nejdřív několik IUI a vyšetření, tobě třeba laparku.
Mě se už budou snažit snad jen otěhotnět, na další čekačky/vyšetřovačky nemám tak nějak čas 😕 Dr. řikal, že těch vyšetření mám až moc 🙄 , že musíme řešit, aby mě letos otěhotněli (manželem samozřejmě 😀 ).

safarikovap
9. bře 2011

@mandre Aha, takže minimálka = minimální stimulace, v tomto případě Clostylem...Fakt jsem teprve na začátku a teprve vstřebávám všechny informace. Do toho navíc ty blond vlasy 🙄 😀
IVF jsem už nastudovala, co je Clostyl vím, tak jen do mě...
Když jsme u Brna, tak jsem nečetla moc dobrý recenze na Repromedu a Unica teda taky žádná pecka...
Ty aspoň víš, co Tě čeká - jseš v obraze, už Tě jen tak nějaký vyšetření nerozhází 😉 Já hned bubákuju i při braní krve... 🙄
U mě to vypadá O.K. - už i tu laparku mám za sebou. Do července se budeme maximálně snažit zlepšit spermiogram a pak děj se vůle boží.
Pro dnešek to balím, protože jedeme s přítelem k urologovi - pro antibiotika skrz zánět, který mu zjistili při spermiu...
Ale ráda si přečtu další příspěvky do diskuze - jak pokračujete, jak se držíš 😉 Každopádně Ti fandím 😉

okcelok
9. bře 2011

@safarikovap Ahojky,u nás byla první konzultace u dr. Machače bez jakéhokoliv vyšetření,jen jsme si povídali a on nás objednal na krev,spermio a další testy.

kornelka11
9. bře 2011

Ahojte babulky moje 🙂

prave ma napadlo imuno vysetrenie. Toto jedine vysetrenie mi chyba ale v Reprofite ho odo mna neziadali, pytala som sa nato hned pri prvej konzultacii. Nemala by som sa este raz poradit s Mudr. Vitouskovou? Prednison som uzivala.
@bellka nevies mi nahodou poradit?
@saminka
@gabikri
@olousek35 🙂 🙂 🙂
Vsetky Vas moc pozdravujem!

gabikri
9. bře 2011

@kornelka11 : ahojky, ptala jsem se na tohle vyšetření jak Štelcla, tak i své gynekoložky a oba byli zajedno v tom, že i když nějakou imuno příčinu najdou, nic jiného než Prednison na to neexistuje. Moje gyndařka mi doslova řekla, že je to ztráta času a že když se nasadí Prednison preventivně, vyjde to nastejno. Ale zkus se zeptat Vitouškové, třeba Ti řekne něco jiného 😉

olousek35
9. bře 2011

@kornelka11 já tebe a všechny ostatní taky. už se moc těším na neschopenku, až si vydechnu. Mám toho nějak ažžžž nad hlavu.

kornelka11
9. bře 2011

@gabikri ja som si to myslela. Dakujem moc Gabi, teraz som zase trosku spokojnejsia 🙂
Prednison som uzivala, takze nemam si co vycitat.
Gabi v tvojom pase je hrozne smutno, nechces si tam trosku upratat? 🙂 🙂 🙂

kornelka11
9. bře 2011

@olousek35 🙂 A ty nie si na PN?

bellka
9. bře 2011

Ahojky kočky 🙂
@kornelka11 jestli jsi užívala Prednison, tak nic jiného by Ti stejně nedali, protože na to nic jiného není. Bobku, je mi to moc líto, že to nevyšlo, ale těhotná jsi už byla, takže je jasné, že otěhotnět můžeš, že to nedopadlo, to je jiná věc, si myslím, ale věř, že v Reprofitu Tě jen tak nenechají, oni to dokážou a budeš znovu těhulka a aj maminka 😵
@gabikri TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT🙂 🙂 🙂
@olousek35 ještě chvilku a budeš odpočívat a hladit pupíka 😉
@saminka jak je, beruškooo??? 😵 😵 😵
Všem přeju dobrou nocku a pěkně se vyspinkejte 🙂

saminka
9. bře 2011

ahojte holky
konecne je tady zase trochu zivo 😉

@kornelka11 taky te moc zdravim a taky si myslim, ze si nemas ani vubec co vycitat, prednison je vetsinou jako prevence takze pokud jsi ho brala nic vic snad uz neni, jeste jsme slysela o hodne prevazne starsich zenach co jim byla zjistena nejaka abnormalita z imuno ze jsou na intrapilidech, to jsou transfuze, zacina se snad uz pred transferem a az nekdy do 30.tt se mi zda, to jsem se ale docetla na anglickych strankach zenskych co jezdi do Reprofitu, ale moc o tom nevim. Taky si myslim, ze ti cerstvy dalsi pokus urco vyjde!!!!me to taky vyslo na podruhe,drz se moje 😵

@bellka zdravim te taky Bellinko, je mi fajn, snad jen vic unavene, odpoledne uz se nemuzu dockat postele, prsa se nejak zvetsila a mivam k ranu zase hladek 😵 prasky vinit nemuzu, bo mam jen 2x denne 2 utrogestany. Carka na testu sili, uz je krasna skoro stejna jak kontrolni. Na krev jsem se vyprdla, doktor mi odepsal ze neni potreba ze si mam hned pockat na ultrazvuk tak snad za dva tydny uz budu vedet na cem jsme 😵 😵 😵

@olousek35 moc taky zdravim a at ti to rychle utece...

@gabikri uz se nemuzu dockat az nam tady oznamis krasnou druhou carecku na testiku 🙂 😵

Pekny vecer vsem

gabikri
9. bře 2011

@kornelka11 : už som si upratala 😀 😀 😀

@bellka : chytám!!!!!!!!!! 😉

@saminka : to je supeeer, že čárka sílí, máš všechny příznaky, já byla minule taky ospalá a hladová 😉 Držím palečky 😉

kornelka11
9. bře 2011

@bellka dakujem. Som rada ze staci prednison, ten mam. Viac uz po tom nebudem teda patrat a navyse to vysetrenie by ma len zdrzalo.

kornelka11
9. bře 2011

@gabikri takto sa mi to paci 🙂 🙂 🙂

kornelka11
9. bře 2011

@saminka ja mam 30 rokov 🙂 snad nic take mi nehrozi.
Spolieham na dalsie IVF, to je jasne 🙂

andinka22
9. bře 2011

Ahoj holky,
všechny Vás zdravím po delší době. Nyní jsem byla v lázních, teď operace a nyní mě čeká opět další boj. Nyní bych chtěla nasadit i Prednison, ale už si nepamatuji dávkování.
Můžete mi poradit, od kdy se užívá, zda před stimulkou, nebo v jejím průběhu, nebo až po OPU či ET, už si to nějak po těch X pokusech nepamatuji.
Předem Vám moc děkuji. 🙂

safarikovap
10. bře 2011

@okcelok Díky za info🙂 A vidím, že se zadařilo - tak to moooooc gratuluju 😉

maruzi
10. bře 2011

@safarikovap Já zatím nepokračuji nijak, dávám si pauzu. U mě se bohužel nezadařilo, ale máme ještě zamraženo, tak třeba potom se zadaří lépe. Jinak s jednáním a chováním naprostá spokojenost, jsou profesionální, ale zároven soucítí a člověk se tam cítí jako doma, chodí tam prostě rád.

okcelok
10. bře 2011

@safarikovap RF je prostě ten nejlepší!!! 😀 Díky 😉

safarikovap
10. bře 2011

@maruzi, @okcelok Díky holky! Člověku to hned dodá trošku sebevědomí 😉

kornelka11
10. bře 2011

@andinka22 ja som uzivala prednison od 1 DC.
Aky si mala pocit z kupelov? Pomohli ti trosku? V kazdom pripade to muselo byt vyborne odreagovanie. Cas ti prebehol, teraz len nech operacia dobre dopadne a sups do boja 🙂
@maruzi nevysiel nam KETik. Ja neviem, ja uz asi tym KETom neverim. 2 krat sme boli s krasnymi blastulkami a ukazkovou sliznicou a nic. Cele je to jedna velka loteria 🙂
@safarikovap Reprofit je No1 🙂
@bellka dakujem za radu 🙂
@gabikri potesila si ma dnes, dakujem 🙂
@saminka Saminecka opatrujes sa? 🙂 🙂 🙂

andinka22
11. bře 2011

@kornelka11 děkuji za info. A měla jsi ho jen preventivně? Takže od 1DC 1tbl.denně?
Lázně mohu jen a jen doporučit, výborné odreagování a nádherně jsme si ten měsíc s holkama užily. Takže jestli přemýšlíš na lázněmi, tak neváhej a jeď, nebudeš litovat. 🙂