Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jaja35
5. únor 2014

@gittynka A kolik máš mrazáčků?

gittynka
5. únor 2014

@jaja35 ahoj 🙂 to jsi dobra, ja uz ted vim ze az do pristiho patka to proste nedam zacnu asi v nedeli ob den a budu lovit duchy 😀

Jeste mi neposlali kolik mrazacku, snad nejaky bude 🙂

jaja35
5. únor 2014

@gittynka Určitě budou mrazáčci, neboj. No je fakt, že mi to neposlali taky hned, že ta naše morula není vhodná k zamražení.

ivcacig
5. únor 2014

@iwuska19 a proč máš strach že by se nerozmrazilo? Mě jednoduchý transfer (minimálka) nevyšel ale následně zamražený embryjko se chytlo...........🙂

iwuska19
5. únor 2014

@ivcacig Já nevím prostě když je jen jedno aby to zvládlo i když mají tu nejlepší metodu zmrazení v ČR.Tak uvidím paní doktorka se neozývá tak stejně asi budu muset prodloužit o rok a objednat se na konec března.....

olousek35
5. únor 2014

ahojda devcata, tak hlasim, ze vcera se nam narodila Danielka 50cm 3510g

sikulik
5. únor 2014

@olousek35 Supeeeeeeeeeeeeeeer, nádheraaaaaaaa, slaaaaaaaaaaava!!!!
Hrozně moc gratuluju, mám ohromnou radost, užívej si to, s těmi dvěma dětmi (mám také chlapečka a pak holčičku z RF 🙂 ) to je takovej hukot, že za chvíli ani nebudeš vědět, jak se jmenuješ 🙂), ale je to ta největší radost na světě!!!
Reprofitu opět x-krát hurááááá, za všechny ty nádherný dětičky, který už jsou na světě, který jsou nachystaný v bříškách a který jsou ještě na houbách a přijdou v ten pravý čas

lenka27
5. únor 2014

@olousek35 moc gratuluji a přeji ať si užíváte společné chvile ve zdraví a lásce 🙂 těším se na fotečku

cermi77
5. únor 2014

@olousek35 gratulujiiiii a Danielce hodně zdraví a štěstí do života ♥

kacatka
5. únor 2014

@olousek35 veliká gratulace 😵

bobulinka74
5. únor 2014

@olousek35 Taky moc gratuluji a tiše závidím... 🙂

ivcacig
6. únor 2014

@iwuska19 Já se toho tenkrát taky bála, říkala jsem si že mám taky přeci jenom jedno zmrazený, a píše se, že bývají slabší než ty co zavedou u minimálky a ejhle bylo silnější🙂

ivcacig
6. únor 2014

@olousek35 Gratulacéééééééééééé🙂

a1211
6. únor 2014

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Dneškem jsem také pacienta Reprofitu v Brně a chtěla jsem se zeptat na Váš názor. Od rána je mi do pláče, byla jsem u Dr. Vitouškové, snažíme se cca 4 roky a mám PCO. To jsme věděli už od gynekoložky, ale dnes mi tam zjistili i malou dělohu, což je také prý zásadní problém. Jsem dost zaskočená z paní doktorky, která mi řekla, že to vypadá špatně, že ať moc s těhotenstvím nepočítám a když tak že to vidí tak na 1 až rok a půl léčbu a až pak třeba IVF. To je normální postup takto dlouho? Myslela jsem, že nás třeba hned pošlou na ivf a ne že tomu předchází tak dlouhá léčba a pak až nějaké možná...Nasadila mi estrimax., duphaston. Jak dlouho jste čekaly na nějaký zákrok vy?

gittynka
6. únor 2014

@a1211 ja jsem teda sla hned na IVF, ale mam endometriozu a nepruchodne vejcovody, takze u me neni jina varianta mozna, vlastne na konci listopadu jsem byla poprve u Štelcla, pres Vanoce meli zavreno ale hned v dalsim cyklu v lednu jsem zacala stimulovat ... A rikala jsi, ze bys chtela rovnou IVF? Oni se asi snazi nejdriv vsemozne jinak a IVF nechat az jako krajni moznost, nebo mozna je tovznledem k tvemu zdravi rizikove? Myslim ta stimulace vajecniku hormonama

a1211
6. únor 2014

No já to moc právě nechápu, řekla mi, že nemá cenu jít na IVF - že by to stejně nemělo význam. Kvůli té malé děloze a PCO - že se musím napřed léčit a pak že budeme doufat, že ze mě vydolují nějaké vajíčko a půjdu na IVF, že jiná možnost stejně není. Takže vím, že tam půjdu, ale překvapilo mě, že říkala, že tomu bude předcházet napřed rok a více léčby...

gittynka
6. únor 2014

@a1211 tak to nevim ☹ mozna poradi holky s vice zkusenostma, ale podle me ti zadne leky delohu nezvetsi 😒

lenka27
6. únor 2014

@a1211 pokud ti to navrhla tak bych ji věřila, chce mit jistotu, ze nebudes podstupovat IVF zbytecne, i kdyz chapu, ze te dalsi cekani netesi a ze jsi smutna a zklamana. Mame tady jednu maminku, ktera se taky dlouho lecila a dokonce byla iv laznich a ted ma krasnou holcicku na prvni pokus. Jestli mas presto porad pochybnosti, zkus tedy konzultaci u nekoho jineho

gittynka
6. únor 2014

Holky mam super zpravu z kryo-ted mi prisel mail: mame 7 mrazacku
1x jednickovou vyhatchovanou blastocystku, 4x jednickove hatchujici blasty a 2x dvojkove hatchujici blasticky 🙂

kacatka
6. únor 2014

@gittynka tak gratulace, super výkon. A hlavně gratuluji partnerovi, má ty mršky asi pěkně kvalitní 😉

cermi77
6. únor 2014

@a1211 chápu tvoje zklamání, ale ber to tak, že IVF je opravdu krajní řešení, paní doktorce bych rozhodně věřila, není právě z těch, které tě poženou do něčeho, čemu sama nevěří, alespoň z mojí zkušenosti navrhuje léčbu od nejmenšího zla a jinak na uklidnění malou dělohu mám taky, dokonce s přepážkou a po několika potratech se mi podařilo otěhotnět přirozeně a donosit zdravé dítě, nemám ale PCO, takže jsme tu případ od případu, musel by ti odpovědět někdo s naprosto stejnou diagnózou 😉 Drž se ...já si taky myslela, že tam jdu pro druhé mimčo a hned půjdu na IVF, čekám už víc než rok až bude tělo spolupracovat, ale dočkáme se určo všechny 😉

cermi77
6. únor 2014

@gittynka tak to je naprosto super, budeš po dvou letech po porodu chodit zavádět další a další děti, přeci je tam nenecháte 😉

gittynka
6. únor 2014

@cermi77 no ted jsem rada ze jich je vic, jestli toto neklapne, tak je rezerva ale jinak mas pravdu... Preci je tam nenecham, to nevim jak tohle udelame 😀

a1211
6. únor 2014

@cermi77 Děkuju za uklidnění a můžu se zeptat jak se tam léčíš už ten rok? Jak to tak probíhá? Taky tě nechtějí dát na IVF a čekáte?

cermi77
6. únor 2014

@gittynka já ti psala, jsi mladá, to je kvalitka, ne jako u nás stařenek 😉, z toho se jen tak nevykroutíš 😀

cermi77
6. únor 2014

@a1211 jak jsem psala, mám trochu jiný problém, společná je ta malá děloha 😉, my jsme se obrátili na RF v prosinci 2012, kvůli opakovaným potratům, vloni hysteroskopie + laparoskopie, 3xIUI z toho jednou se na chvíli zadařilo, pak přirozené těhu, ale taky nevydrželo, v září IVF - nechávali jsme dělat genetiku embryí, kvůli těm potratům a rizikovým výsledkům na hematologii, od odběru vajíček je sliznice pořád nízká, takže ke KETU ještě nedošlo, máme zamraženou hatch. blatocystu, minulý měsíc jsem brala estrimax na růst sliznice a bohužel nepomohlo ani to, teď byliny a rehabilitace, cvičím mojžíšovku a budu doufat, že ke ketu dojde na jaře, někdy se zadaří hned, někdy to chce vážně trpělivost, obdivuji holky, které IVF absolvovaly několikrát, já bych do toho už znovu nešla, proto píšu, že lepší cesta nejmenšího zla 😅

jaja35
7. únor 2014

Ahoj holky, sice se mám oficiálně testovat až zítra, ale dnes jsem to už nevydržela a testla se tím reprofiťáckým testem a výsledek....... sněhobílo ☹ , ani náznak druhé čárky..... ještě si v pondělí skočím na krev a počkám, co mi odepíše Štelcl. Dnes jsem 29.DC a pořád ještě nekrvácím, ani nešpiním, ale to asi drží ten utrogestan.

kacatka
7. únor 2014

@jaja35 ještě bych počkala a zítra radši zašla na krev. Nic není definitivní a ani ty testy nemusí být 100%. Já začala krvácet i při utroši, takže tím to nebude, že nekrvácíš...Drž se

mimika1973
7. únor 2014

@gittynka jeeeeda, tak to si naozaj zriedkavy pripad! 🙂
7 mrazacikov? to nie je take bezne, super! Mate fakticky dobru kvalitu embryjkov potom, bude na bracekov a sestricky este 😉 😵
Ako sa inac citis, ktory den si po ET?

gittynka
7. únor 2014

@mimika1973 ahoj 🙂 no byla jsem na et v nedeli ta se asi nepocita, takze 5. den... Ale nic moc necitim 😖 prsa neboli, bricho jen obcas opravdu malinko, ani to uhnizdovani jsem nijak necitila, spis takove pocity jakobych to mela za tyden dostat ... Nevim je brzy na testy, takze nezbyva nez cekat 😔 no zamrazili nam i 2 dvojkovy, cemuz moc nerozumim, protoze mi dr. rikala, ze mrazi opravdu jen ty nejlepsi, ale zalezi spis do jakeho dojdou stadia nebo nevim 🙂