Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivka3901
1. zář 2011

@daguli aj já mám za sebou 3 IVFa zakaždým som mala málo vajíčok len 4 vajka a zakaždým vkladali 2 embryjká síce na druhý pokus sa podarilo,ale dlho nám bábetko nevydržalo a odišlo a teraz skúšame šťastie u vás v reprofitu a včera sme boli na 1 konzultáciu u pána dr. štelcla a je v pohode je s ním sranda a dohodli sme sa na minimálnej stimulácií tak uvidíme možno mi ten clostilbegit zaberie a možno budem mať viacej vajíčok 🙂

safarikovap
2. zář 2011

Ahoj holky🙂
@jana321969 No fakt nepíchám🙂 Myslím si, že to není nutností, pokud jsem v pořádku - ovuluju bez problémů tak jako tak, takže tím Clostilem to jen trošku podpořím 😉 Proto je to "minimální stimulace" 🙂 Ale v PO jdu na UTZ, takže pokud bych nereagovala tak, jak doktor předpokládá, tak prý něco připíchneme. Neboj, já vás v tom nenechám - beztak si budu muset nějakou včelku vytrpět 😠
@agnes88 PICSI je modifikace mikromanipulačního ICSI oplodnění, při kterém se k oplodnění používají pouze spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. To znamená, že k oplodnění se používají pouze spermie se schopností specifické vazby na oocytární komplex. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázán výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií. Ve stručnosti, vylepšené ICSI 🙂
@daguli Neblázni - já teda od minimálky taky nečekám žádné zázraky (teda, já se k nějakýmu výkonu vyburcuju, ale aby to zvládli přítelovi spermoníci ☹ ) Třeba když na mě měsíc počkáš, tak do toho půjdeme zase spolu 😒 A další IFV - zase s minimálkou? Pokud to byl první pokus, tak hlavu vzhůru - ani já nepočítám, že by to mohlo vyjít napoprvé. A v Reprofitu chodíš ke komu?
@katem @ivka3901 Takže máte/budete mít minimálku - nááádhera 🙂
@bambulajda Ženo, není na TT trochu brzo? I @olousek35 Ti říkala, že v pátek "by možná něco" mohlo být vidět - včera byl čtvrtek. Navíc máš testovat až 7. 9., ne? Nech to uležet do pondělka!!!

P.S. Vy, co jste brali Clostilbegyt - užívám ho 3x1 (3-7DC), dneska jsem 5DC a od včerejška mě bolí vaječníky jak... 😠 Tělo na ten Clostil reaguje tak rychle???

jana321969
2. zář 2011

ja jsem brala clostill jen na větší šanci k oplodnění než jsme zjistily testy taky říkala, že ovuluji ale ze nema cenu kdyz se podstupuji takove veci a stoji to tolik penez jen aby e udelalo jen 1-3 vajicka prave, taky se me nechce do teho píchání no. aha o tom PICSI jsem neslysela jen ICSI. ty chodíš v Reprofitu ke komu?? ja ke Kuřecové.

bambulajda
2. zář 2011

@safarikovap ....no tak je trochu dřív, ale nějakej náznak by tam už mohl být. Ještě to zkuším v něděli 😉 .....taky jsem brala costík 3x1 a je pravda, že to jde cítit a to je v pořádku ...po OPU ta bolest pomaličku odejde. ...no páni tak ty jdeš za chviličku na to 😉 ...držím palečky

safarikovap
2. zář 2011

@jana321969 Já chodím k Vitouškové a maximální spokojenost 🙂 Tak já doufám, že snesu víc jak 1-3 vajca, Vitoušková říkala, že by byla spokojená s pěti, tak uvidíme. Každopádně - první pokus zkusíme jen s minimálkou bez pojišťovny a když to nedopadne, tak potom klasiku - hormony, injekce atd. ☹ Já myslím, že PICSI není zase až tak dlouho prováděná metoda - je to zase větší šance, že se vyberou ty (aspoň na pohled) zdravé spermie 😨 Jsem ráda, že mně to navrhla sama, protože jinak bych se s ní klidně dohadovala - budou to jen 3tis. navíc, to obětuju.
@bambulajda No jo, my ženský, netrpělivý... 🙂 Asi bych taky neměla náladu poslouchat řeči typu "to bude dobrý, jdeme do dalšího kola". Ale tak to prostě je - buď je to fakt moc brzo na TT nebo do toho budeš muset jít znovu - na druhé straně, nebudeš ani první, ani poslední a jednou to miminko prostě bude!!! 😉 Ti říkám - je možný, že další pokus do toho půjdu s Tebou - nedělám si iluze o prvním pokusu 😉 To zvládneme!!!
Každopádně - jenom si mě utvrdila v tom, že já budu opravdu testovat až v den, kdy mně doktorka řekne, abych měla 100% jistotu, že to tam buď je nebo není. Nevím, jestli bych rozdýchala to, že testuju na etapy a zkouším, zkouším, zkouším. Radši jednou a ať mám jasno.

olousek35
2. zář 2011

@bambulajda včera bylo na testování fakt moc brzo. Při hodně veliké fantazii dnes, ale spíš ještě později a čekej čárku až po limitu. Já to poprvé měla 12. den po OPU, 7.den po ET a čárka viditelná tak za 5 minut s hodně velkou dávkou fantazie. Tak zatím neplaš. Většina ji najde později než já. Tak v pondělí už nám ji nahlásíš. 😉
@safarikovap držím pěsti, at jich sneseš co nejvíc 😉

Vítám všechny nové skoromaminky 😉

safarikovap
2. zář 2011

@bambulajda Já o tom ještě vím prd, ale vidíš - i @olousek35 říká, že je na testování moc brzo 😉
@olousek35 budu se snažit 🙂 Čekám na info od meggar z UTZ, když Ty si v úterý zklamala... 😲 😀

olousek35
2. zář 2011

@safarikovap nj, co nadělám, ne? Dr.se na mě oba vyprdli. Meggar snad fotečky dodá. Taky jsem napnutá. 😉

bellka
2. zář 2011

Krááásný páťulííínek všééém 😵 Holčičky zlaté, jdu jenom pozdravit naše maminky s mrňousky, těhulinky a snažilkám popřát hooodně moc štěstíííčka a držíííme vám paluškýýý 😵 😵 Teď nestíhám, ale po neděli nakouknu a chci tady vidět jen samé pozitivní zprávičky 🙂 🙂 🙂 Věřím, že se všechny dočkáte, však znáte náš příběh 😉Myslíme na vás stále a posíláme spoustu energie a sil 🙂

meggar
2. zář 2011

@safarikovap
@olousek35 Tak já zas velké zprávy nepřináším. Konrola v pořádku, ale s ultrazvukem se na mě vyprdli taky, takže další fotky až ze screeningu z 20tt 😀 😀 😀

olousek35
2. zář 2011

@meggar tý jo, to jako fakt? No mě klepne. Oni se na nás domluvili. Já mám opět vše 27.9.a ještě se musím objednat na echo srdíčka miminka, když mi to nabídli.

meggar
2. zář 2011

@olousek35 Já jdu na kontrolu 22.9. a screening mám 30.9.Tak uvidím. Dneska jsem nebyla u své doktorky a navíc tam nebyla ani naše sestřička(měla dovču), ale byla tam místo ní nějaká stará bréca, která měla ve všem úplnej hokej (a to měla předchystaný žádanky od té naší), tak to byl fakt horor!!! 2hodiny jsem čekala v čekárně, prdel mě bolí ještě teď,a pak vylezu od doktorky za 5 min. a sestře musím radit s odběrama. Měla jsem fakt dost. 😀 😀 😀

safarikovap
2. zář 2011

@meggar @olousek35 Dámy, ale s takovou já budu dřív těhotná, než se vy dostanete na ultrazvuk 😅 😀

meggar
2. zář 2011

@safarikovap 😀 😀 😀 😀 😀 Tak to jo, to jsi mě teda pobavila.

safarikovap
2. zář 2011

@meggar 😕 No...je to trošku troufalý tvrzení, ale klidně se to může stát 😅 Každopádně, aspoň, že se bavíš 😀

olousek35
2. zář 2011

@safarikovap jj, to máš pravdu. To dnešní zdravotnictví je děs. Proč já v něm dělám? Hahaha

ivka3901
2. zář 2011

@safarikovap no tak pán dochtor rozhodol,že zbytočne budem si pichať tie inekcie a teraz na 3 pokus som ich mala dosť a pichala som si ich skoro 2 týždne tak možno menej je niekedy viac a mourinka mi odporučila,že možno budem mať viacej vajíčok,že pozná také prípady,ked baby mali tým clostíkem viacej vajíčok ako z tými hormonálnymi inekciámi 🙂

daguli
2. zář 2011

@bambulajda ahoj bambulajdo, jsem rada,ze nejsem sama.Ja prave take zvazuju jistotu vetsiho poctu vajicek. A zustavas v Reprofitu?

daguli
2. zář 2011

@safarikovap Ke Koudelkovi, je v pohode. Ale jednou jsem byla u Rotera. Ten je ale nejakej divnej 😒

daguli
2. zář 2011

@safarikovap ke komu chodis ty? Ja o tom porad premyslim, minimalku uz asi nezkusim mam strach,ze zas bude malo vajec a uz chcu rychle mimi,tak radsi zkusim klasiku

daguli
2. zář 2011

@ivka3901 ahoj,tak budu drzet pesti,at to vyjde..!

daguli
2. zář 2011

Mate tu holky koukam celkem i veselo🙂skoda , ze sjem tu zrovna sama...tak dobrou!

carlik
3. zář 2011

Teda holky těhulky, kam vy to chodíte na kontroly, že vám neukážou ani mimča na UTZ??? 😒 Já ho (nebo ji) vlastně vidím pokaždý (což je po 14 nebo 21 dnech), napřed Štěpán změří sondou spodem čípek a pak přes bříško se kouknem na mimi 😉 V úterý mě pobavil, když jsem chtěla zase vědět co to bude, tak říkal: tady to rozkrojíme jak salám, aby jsme viděli mezi nožičky.... 🙂
No a jinak snažilkám chci taky říct, že je opravdu lepší stimulovat na minimálku a mít méně kvalitnějších vajíček, než do sebe rvát tolik hormonů a výsledek stejný. Pokud teda blbě reagujete na injekce, tak šup na minimálky s Clostíkem 🙂 Jinak přeji nádherný víkendík !

safarikovap
3. zář 2011

@daguli Jojo, máš pravdu - možná budu po té minimálce taky zklamaná a budu si nadávat, že jsme nešli radši do klasiky, ale je to první pokus, navíc bez účasti pojišťovny, takže...do konce roku by jsme když tak zvládli ještě tu klasiku. Zatím se to ve mě bije - taky si říkám, jestli minimálka nebude na prd, ale - už nad tím nebudu přemýšlet. Taky hlavně uvidím zítra na UTZ, jestli tam byly nějaké folíky. Pokud nic moc, tak budeme "připíchávat", pokud to ani po tom nebude žádná pecka, tak příští cyklus klasiku, bez toho, aniž bych teď šla na OPU. Já chodím k Vitouškové a maximální spokojenost - akorát zítra UTZ u Štelcla - když já ty "chlapy-gynekology" moc nemusím 😠 A kdy Ty máš v plánu další pokus?
@ivka3901 No tak super - právě, že jsem si taky vzpomněla na mourinku a její heroický výkon ve snášení vajíček po minimálce 😀 A Ty už stimuluješ nebo teprve budeš? A v jakém množství, jestli se můžu zeptat? Mně dala Vitoušková 1-1-1

meggar
3. zář 2011

@carlik Chodím normálně ke své obvodní gynekoložce, ale včera měla ta moje dovolenou a byla tam jiná, co se s ní střídá a ta je jakási nepříjemná, tak jsem se ani nepokusila poprosit, jestli by mě UZ neudělala 😉 😉 Té mojí, bych to klidně řekla. Chlap je taky naštvanej, že jsme měli chodit na gyndu dál do RF, že bysme měli určitě UZ pokaždé a hlavně by tam mohl být taky.

bambulajda
3. zář 2011

@daguli ahojky, jo jo já určitě zůstávám v RF. Půjdu do klasického IVF ať mám více vajíček. K minimálce se můžu vrátit kdykoliv. Já asi ani u klasického nebudu mít hafo vajíček, nejsem zrovna dobrá nosnice 😀 ...i když podle doktora mám všechny výsledky v poho a prý mám velkou zásobu vajíček, ale asi se jim moc nechce.
@meggar no teda doktoři jedni, tak jsem se těšila na mimča.

carlik
3. zář 2011

@meggar no já jsem po těch všech nesnázích radši zůstala v RF v Olomouci a mám o sebe (teda nás) postaráno.Je tam i v té samé ordinaci genetika, takže super. Sice není doktůrek v Ol každý den, ale má tam i dobrou doktorku, takže vždycky se to dá vyřešit když je v Brně.

ivka3901
3. zář 2011

@safarikovap no ono to ešte neni také jednoduché,lebo pán dochtor mi našiel cystu na lavom vaječníku a ked si hu dám preč tak až potom začneme s stimuláciou a to nám ešte musí poslať recept na ten clostilbegit a potom pridá možno ešte memorial inekcie.

safarikovap
3. zář 2011

@ivka3901 Jo až takhle...tak cysta je ta nejmenší překážka k mimču, ne? 😉 To zvládneš!!!!

daguli
4. zář 2011

@safarikovap Ahoj, uz pristi mesic snad