Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivcacig
14. lis 2012

@jantarka Jejda, já než došla do Reprofitu tak jsem mnoho četla o klinikách a dle toho si vybírala kam jít. Na Helios jsem neslyšela nic pozitivního. Při odběru vajíček v reprofitu se mnou na pokoji ležela slečna která v heliosu nechala 250tis a stále se nedařilo. Nakonec se obětovala její sestra že si vezme spermie a dítě jí odnosí. Sestry manžel(rok spolu) to neunesl a rozvedl se nakonec s ní. Pak přešla do reprofitu kde ji zjistili že nemá skoro žádnou děložní sliznici tudíž se nemělo kde mimi uchytnot...chápeš to? strávila v heliosu 3 roky a toto nezjistili a jen z ní tahali peníze!!!!!

jantarka
14. lis 2012

@ivcacig tak....nepíšeš o mě? 😕 😕 😕

1miska
14. lis 2012

tak dnesni prednasky me zase presvedcili o tom, ze jsou v Reprofitu machři 🙂 Jednu měl Machač a povidal o zmrazenych oocytech od darkyň. Pokusně s tím začali, protože tradiční léčba "čerstvými" oocyty naráží na různé problémy..... a první vysledky? Transferovali 19 embryii do 11 příjemkyň vyžadujících léčbu darovanými oocyty. Z 11 transferů mělo pozitivní test 10 přijemkyň, 8 těhotenství se zdárně vyvíjelo dále. To jsou super čísla 😎

lenajsek
14. lis 2012

@ivcacig Jejda, nevím, co napsat... ☹((( Nezbývá, než věřit Vlašínovi a doufat, že opravdu příště bude vše v nejlepším pořádku, musí to být šílená bezmoc, nedokážu si to vůbec představit... jen držím palce, ať vše zvládnete, oba, ať to ustojíte.... a držím palce, aby se i na vás usmálo štěstí v podobě zdravého miminka a žádných komplikací.... nevím, co jiného napsat.... 😔 😔

Nestíhám kočky, pěkný večer všem! Zítra udělám tabulku, snad ji dám nějak dokupy...

haaappy
14. lis 2012

@ivcacig Ježiši, to je strašné, chce se mi brečet 😢 Co na to říct ☹ Vím, jak mi bylo, když jsme neměli srdíčko, ale tohle, to už je vážně moc. Tolik sis toho už vytrpěla. Jsi moc silná a máš můj velký obdiv!!! Nesmíš to vzdát, teď to bude těžké, ale musíte se zase oklepat a jít dál. Jsou to jen řeči, já vím, miminko vám to neuzdraví. Ale věř, že tu s Tebou všichni soucítíme! Drž se a přeju, ať to přebolí co nejrychleji...

kacatka
15. lis 2012

@ivcacig na to nejsou žádná slova, hrozně mě to mrzí a myslím na Tebe a držím vše co mám, aby si měla dost sil na to všechno co teď prožíváš ☹

Holky já teda taky oplývám zrovna dobrýma zprávama. Včera nám transferovali HB kvality 1, to je ještě zpráva pozitivní, i to, že mrazáčci snad budou. Ale taky jsme včera podstoupili genetiku a to bylo poněkud horší ☹ . Mě vyšla nějaká malá mozaiková mutace v 1 buňce, a pak pozitivní faktor 13, takže musím ještě na hematologii. Prý se ale nemám stresovat, že je to vlastně v pořádku, ale že se to musí hlídat. říkal, že nikdo není 100% zdravý, jen špatně vyšetřený. popisoval nám případy neg. screeningů a pak neštastné rodiče z narození Dawnova. Proto pokud otěhotním, 12-14tý mě čeká plodovka. Na jednu stranu jsem ráda, postižený mimimko bychom ani jeden nechtěli, ale na druhou stranu se fakt bojím 😢

haaappy
15. lis 2012

@kacatka Podívej, zkus to vzít z té druhé stránky - něco našli, ale dá se s tím něco dělat! Je přeci lepší vědět případná rizika nebo možnosti, co vám můžou zhatit vaše snahy. Těžko se bojuje proti nepříteli, kterého neznáš, resp. o něm ani nevíš 😉 Vím o jedné holčině, co podstoupila IVF, vše OK, pak šla na běžnou kontrolu a konec, měla nějaké genetické komplikace a že při dalším těhu si musí píchat injekce a bude to dobré! Takže buď ráda, že se to odhalilo teď, kdy si to pohlídají a udělají vše pro to, abyste to dotáhli do úspěšného konce. Je spoustu párů, kterým se nedaří a podle všeho jsou naprosto v pořádku. To je pak těžké, vůbec nemají ponětí, kde je chyba, na co se zaměřit. To vy teď víte a zabojujete 😵 Držím pěsti!

haaappy
15. lis 2012

@kacatka A jinak samozřejmě veliká gratulace k HB kvality 1 😵 Pohlaď bříško a všechny chmury hoď za hlavu, jasan?!

kacatka
15. lis 2012

@haaappy děkuji moc, máš pravdu. teď se budu věnovat tomu, co mám v bříšku 😉 Nic nevzdávám, bojujeme dál 😵

borufkam
15. lis 2012

@jantarka ahoj, taky jdu na velky UZV 5.12. 🙂 k Vlašínovi. Nakolik to máš? Já na 9:30

evitaa
15. lis 2012

Ahoj holky, už jsme prošli pár CARů a teď míříme do Reprofitu. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá nemáte zkušenost se zamraženými darovanými oocyty?

misha83
15. lis 2012

@ivcacig je mi to moc lito, hrozne drzim pesti.
@1miska to jsou fakt super statistiky. No my zatim uvazujeme nad cerstvymi, ale uvidime, jak ted dopadneme.

Dnes UTZ a je tam jeden folik, jsem tomu ani neverila. Takze v sobotu bude OPU a predpokladam, ze pak hned v pondeli transfer.

ivcacig
15. lis 2012

@jantarka tak to jsi mne zaskočila🙂 v profilní fotografii jsi ty? ta slečna byla mnohem starší a myslím že nebyla z Brna. Použila jsem slečna protože jsem v tu chvíly nemohla najít jiné slovo než žena. Ale když se tak zamyslím tak říkala že má doma jednoho malého chlapečka jako ty ale to by byla velká náhoda🙂 Kdy jsi byla na odběru a v kolik hodin?

ivcacig
15. lis 2012

Děkuji všem za krásné věty a podporu, moc potěšily ikdyž to moc bolí, všem se Vám zadařilo a já zase začnu nanovo☹

haaappy
15. lis 2012

@evitaa Ahoj, tak to zkušenost nemám, ale 1miska tu nahoře psala o tom, že na toto téma teď měl dr. Machač z Reprofitu na kongresu přednášku, takže určo něco o tom ví.. a mají s tím skvělé výsledky 😵

haaappy
15. lis 2012

@ivcacig Neboj, nám se taky nezadařilo, takže jsme na startovací čáře spolu 😉

ivcacig
15. lis 2012

@haaappy Pročpak se nezadařilo Tobě? Já ti ani nevím jak teď ten start začně, když půjdu na revizi a co bude následovat opravdu nevím☹((

myrer
15. lis 2012

@ivcacig Ahoj, ono je to velmi těžké, kdo si neprošel problémy s otěhotněním, nepochopí. My máme chlapečka z Reprofitu, taky po PGD, manžel má špatnou genetiku, přišlo se na to hned ze začátku, takže jsme šli rovnou do PGD a nelituji. Bez PGD by mi vložili geneticky špatná embrya. A podařilo se to docela brzy, takže šance tady je a velká.

misha83
15. lis 2012

@ivcacig Pokud jde o startovaci caru, tak ja padam na zacatek porad... Takze v tom urcite nebudes sama.

ivcacig
15. lis 2012

@myrer Ahoj. Proč jsi šla na genetiku? Manžel to věděl že má genetiku špatnou či jste se rozhodli jen tak že uděláte PGD? Jak pak lékaři postupovali když to bylo na jedné straně špatné? Vím, mnoho dotazů ale stále hledám na netu jak na to jdou, jak udělají aby embryjko bylo zdravé? Hledají či to něak upravují?? To je pro mne velká záhada

myrer
15. lis 2012

@ivcacig Manžel nic nevěděl, bylo mi 32 a tak jme si hned nechali udělat spermiogram, abychom se doma zbytečně netrápili a rovnou udělali genetiku, tzn. základní karyotyp z rozboru krve. Vyšla mu translokace chromozomů a spermiogram katastrofa. Takže přirozené otěhotnění bylo dost nerálné. První nám vzali krev na výrobu sondy, nevím jestli se používá vždy u PGD nebo ne, tu platila pojištovna a pak jsem podstoupila běžnou stimulaci hormony, vajíčka oplodnili a pak pomocí sondy a metodou FISH prohlédli embrya (embryo se napíchne, odebere se jedna nebo dvě bunky a ty zkoumají), zároveň udělali kromě genetické chyby manžela i 21, 18 a pohlavní chromozomy. Ty zdravá embrya zavedou. Genetický materiál embrya nelze upravit, takže hledají to zdravé. Nevýhoda u toho je, že u PGD je velký odpad embryí, ne všechna jsou zdravá a ne všechna to dotáhnou do stádia zavedení. Pokud dobře reaguješ na hormonální stimulaci, pak je to určitě jednodušší, pokud ne dá se to taky vyřešit.

haaappy
15. lis 2012

@ivcacig My nakonec otěhotněli přirozeně, ale miminko se přestalo vyvíjet a nebylo srdíčko. Tak jsem šla na revizi a bojujeme dál...

kacatka
15. lis 2012

@myrer no mě řekl genetik úplný opak, PGD je pouze komerční záležitost, nikdy se nepříjde na vše, kde může být chyba, a často se vyloučí úplně zdravá embrya, tak nevím. každý máme svůj názor, mě doporučil ve 12-14t týdnu plodovku ať se nestresujeme až do porodu a pak i po něm. prý si radši za ty peníze máme koupit něco na sebe, nebo zajet na dovolenou. 😒 Těžko říct, 100 lidí, 100 názorů.

monnn
15. lis 2012

ahoj holky,prosím chodíte,nebo znáte některá Dr.Pospíšilovou? Děkuji!! 😉

lenajsek
15. lis 2012

@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 5 POKUS-nevyšel
6. pokus září 2012, bohužel opět nevyšel...
7. pokus minimálka - listopad 2012, to už musí klapnout!!!! - 1 folík, vypadá to na OPU 17/11, moc moc držíme palce!!!
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyní ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu
podzim 2012 - Františkovy lázně, tak pořádně osahávej pinďu... do RF až v novém roce, určitě to vyjde!
@kacatka:
snažení 2 roky
průběh: 1x IUI Reprofit Brno - leden 2012 - negativní, 1x IVF RF
nyní 2IVF, pláno OPU 9/11, ET 14/11 - 1 emgryjko, moc moc držíme palce!!!! 😉
@zuzuza
32 let, 1xIVF+ICSI v Unice, poté přirozené těhotenství- syn Sebastián, nyní v RF snaha o sourozenečka
minimální stimulace, 12-15 folikulů, OPU 31/10 - 5 oplodněných vajíček, ET 5/11, jeden bojovníček, moc moc držíme palce!!!! - 12/11 našla // a sílí, jen tak dál!!!! 😉 🙂

TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce, zadařilo se po první IUI, TP 26/11 - čeká holčičku, gratulace!!!
@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky-A NALEZENY //, TP: 18.3.2013. a ještě jednou mooooc gratuluju mamino
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny //, srdíčko, NT negativní, TP 26.2.2013 - čeká chlapečka Tobiáška, gratulace velká! Velký UZ v pořádku emoticon
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní- minimálka červenec - ET 21.7.= těhotenství, veliká gratulace!!!
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 20.7. ET = těhotenství, velká gratulace!!! , TP 7.4.2013
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4neúspěšný..- ♡ 9.8. KET ♡ Našla jsem //… Máme srdíčko! NT negativní, TP 27/4, gratulujeme! emoticon
@adella1:
Snažení 4roky, podstoupeno 3xIVF a 1xKet-z toho biochemické těhotenství,1x minimálka-neg.1x změněn CAR a díky RF máme dvě srdíčka , gratulace velká!!! ♡♡ - screening negativní, TP 9/5/2013 emoticon
@montysek:
3 roky snažení, 3x IUI, 1IVF a 1KET vše nagativní, změna CAR v RF, kde bylo 2IVF a výsledek je pozitivní, je tam srdíčko!! , gratulace velká!!!

@lenajsek:
druhé dítko - 1x KET, snažení doma, září 2012 minimální stimulace, OPU 25/9, tři oplodněná vajíčka, ET 30/9 - 1 embryjko - 7.10. našla //, 26/10 máme srdíčko!!!!, gratulujeme! 22/11 kontrola u gyndr, 12/12 screening

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012
@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu
@bellka
snažení 12 let
průběh podstoupeno celkem 8xIVF a 1x KET, 3x změněno CAR a díky RF máme Šimonka, nar. 14. 4. 2011
@lenka27
Snažení:
Průběh: . IVF 2007 Helios - TT negativní, poté přirozené otěhotnění, ale mimoděložní,
2. IVF 2010 Reprofit - syn Adam narozen 12.7.201

jantarka
15. lis 2012

@borufkam jůůů já byla u Vlašína teď v úterý. 5.12. jdu k mojí mudře 🙂
@kacatka naprosto nesouhlasím...taky jsme dělali PGD, takže vím moc dobře o čem to je. By mě zajímalo jaký doktor ti takovou blbost řekl 😠 😠 😠
@ivcacig já jsem byla 31.8. , ale na pokoji nyní sama, takže to já nejsem, ale ten příběh je můj 😕 Se vším všudy 😕

kacatka
15. lis 2012

@jantarka Kalina, předpokládám, že jste u něho byly všechny. Ale jak říkám, nevím, jsem v tom všem poprvé, nevím na co se zaměřit, komu věřit ☹ Takže jestli je to blbost nebo ne, nemůžu posoudit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kacatka
15. lis 2012

@jantarka a samozřejmě, že mě mrzí, pokud jsem Tě něčím popudila a vyjádřila názor lékaře u kterého jsem byla na vyšetření 😝

evikj33
15. lis 2012

Holky hlavně klid.. PGD určo není blbost,jen neodhalí všechny vady,už je dokonce podrobnější metoda,tam se zamrazená tuším 3denní embrya posílají do zahraničí je ale také dost nákladná a nedělá se vždy,jde spíše oto jaké vady se předpokládají a ani na Plodovku nemužeš spoléhat na 100% je dost vad ktré plodovka neodhalí. Hlavně at lékaři určí to nejlepší každému osobně a dle mého v RF přistupují dost individualně takže já jim věřila a povedlo se.Přeji takové štěstí i vám všem ostatním 😉

ivcacig
15. lis 2012

@jantarka tak to je hodně zajímavé☹ ta paní myslím byla z Olomouce a bylo jí tak cca 35let a nebyla Ti podobná a já po tom příběhu byla hodně v šoku, co vše prodělala v Heliosu!!!!