Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
6. srp 2015

@fidac me zamrazili dobry, samy jednicky a par dvojek. Ale po rozmrazeni z jednicek nikdy nic nebylo a z tech dvojek byly jak rekl pan doktor Kozumplik "k transferu dostacujici, ale zadny ideal" (tak ze by ctyrky, kdyz dostacujici?) a z tech jsem dvakrat otehotnela.

fidac
6. srp 2015

@78marcela ten dokáže potěšit teda... 😕

78marcela
6. srp 2015

@fidac no, ja jsem zase rada za prime informace a kdyz mi nikdo nemaze med kolem huby jak je vsechno krasne a slunickove. Byla jsem s jeho leci naprosto spokojena. A nejhlavnejsi je vysledek, ktery do me prave zdoucha a dobejva se ven zkratkou pres bricho.

kvakuska
6. srp 2015

@fidac Reprofitu někdy pacientky vyčítají, že se tam málo mrazí, že jiné kliniky mrazí víc ... ale oni v Reprofitu opravdu mrazí jen kvalitní embrya, aby potom mohli garantovat i bezproblémové rozmražení ... takže neboj, kdyby vaše embrya byli nějací chcípáčci, určitě by vám je nezamrazili ... nebo možná na vaši žádost zamrazili, pokud byste je chtěli zamrazit za každou cenu, ale určitě by vám o jejich bídné kvalitě řekli 😠

drndapetka
6. srp 2015

@fidac no tak to je supeeeer 😉 Tak to moc držím pěsti 🙂 Kolik je vůbec malému? Mě končí RD v březnu, tak musíme pospíšit, do pràce se mi zatím nechce 😀

fidac
6. srp 2015

@kvakuska 🙂 oni se nás ani neptali kolik chceme mrazit...jenom přišla na mail zpráva s hotovou věcí...určitě by stačilo i míň, jak těch 13... 😉 ale je pravda, že po punkci to zase žádná sláva nebyla...měla jsem 53 vajec 😀 zamrazili určo jenom ty nejschopnější... 🙂

fidac
6. srp 2015

@drndapetka Jiřík už měl 3 v únoru...nám se to nějak do jeho 3 nepovedlo... 😖 do práce chodím už od ledna, ale spíš chceme tak nějak blízko věkově k malému, aby měl s kým dělat lumpárny.Má nevlastního bráchu a tomu je už 22 ... 😉

soleilll
6. srp 2015

@fidac Cože, tys měla 53 vajíček?! To jsem málem padla ze židle! 🙂

kejt29
6. srp 2015

Ja mela 24 a sedala si jako v sedmem mesici jak to tlacilo 😃

fidac
6. srp 2015

@soleilll presne tak a moc prijemne to nebylo 😉 doktor chtel 30,ale trochu se nam to premnozilo 😀

78marcela
6. srp 2015

@fidac tak to je mazec. Ja mela 33 a bala jsem se udelat prudsi pohyb, ze prasknu. To je teda sila, jaks to mohla zvládnout? Me bylo desne zle, ohss, nebyla jsem schopna ani chodit.

Ale taky se me neptali na mrazeni, zamrazili vsechny blasty a ostatni zlikvidovali. Mela jsem mrazeno 13 embryi..a nakonec jsem byla za to mnozstvi rada, protoze sest pokusu po dvou embryich je fuc a my cekame prvni dite. A to jsem kdysi myslela, ze s takovym poctem budeme mít i na sourozence.

soleilll
7. srp 2015

@fidac Já měla nějakých 23 z jednoho vaječníku (druhý nemám) a i to mi stačilo. 🙂 Když si uvědomíš, že každej folikul má víc než 1,5 cm v průměru, tak je to jak pytlík plnej skleněnek... Slušnej náběh na hypertimulák, no ale vyšlo to.

77hanivi
7. srp 2015

Ahoj holky,čtu tady že jste měli tolik vajíček. Já s těží vždycky měla jen 3. Cím jste stimulovali?

sikulik
8. srp 2015

@drndapetka taky jsme měli zamražené embryjko kvality B a teď tady lítá jak drak 😀 . Určitě nepochybuj, kdyby to bylo "málo kvalitní", určitě by to nemrazili. Ať se zadaří 😉 !!!

sikulik
8. srp 2015

@77hanivi důležitá je kvalita, ne kvantita 🙂 . Já jsem jednou měla 15 (můj rekord 😀 ) a měla jsem pořádnej hyperstimulák, tak zle mi nikdy nebylo, myslela jsem, že mi praskne břicho. Musela jsem na kapačky a jíst nějaký prášky

sikulik
8. srp 2015

@78marcela ahojky, tak kdy tě čeká den D? 😉

78marcela
8. srp 2015

@sikulik ahoj..nekdy v tydnu od 17.8. Jeste presne nevim..ale doufam, ze uz nebude takovy horko, jinak tam zdechnu.

soleilll
8. srp 2015

@77hanivi Stimulovala jsem Gonalem, denně 225 jednotek po dobu 10 dnů - koňská dávka a drsnej průběh. Ale přežila jsem to a vyšlo to. Akorát všech 9 zmrazených šlo do kopru, což mě dost naštvalo...

jarpa
8. srp 2015

tak stimuluji na ket,dnes jsem 9DC a v pondělí utz jak vyrostla sliznice,tentokrát si nechám zavést 2 šupinky...to zamlklé těhotenství mě docela psychicky zničilo,tak věřím,že se dvěma máme větší šanci na miminko..Vám všem tady držím palečky 🙂 🙂

77hanivi
9. srp 2015

@sikulik
@soleilll Ahoj holky,děkuju za odpověd. Já jsem už samoplátce takže jsem stimulovala Clostilbegytem a Merionalem. Ted mě doktor nabídl genetiku embryí tak nevím jakou stimulaci mě nabídne abych měla dost vajíček a hlavně aby bylo co transferovat. Držím vám palečky 😉

jezevcikova
9. srp 2015

@77hanivi ahoj, mně se tvořilo hrozně málo vajíček i při klasickém IVF, tak mi doporučili minimální stimulace. Třikrát jsem stimulovala Clostilbegytem a měla nejvíc dvě vajíčka, bylo mi po něm dost špatně a nikdy se nic neuchytilo. Teď naposled jsem stimulovala Femarou a dopíchávala dva dny Merional a byly z toho čtyři vajíčka. Prodlouženou kultivaci přežily tři, dvě mi zavedli a už jsem ve 21.týdnu 😉 Jedno máme ještě zmrazené. Tak se zkus na tu Femaru zeptat. Nevím, jestli to bylo tím nebo náhoda, ale zkusit to můžeš. Držím moc palce! 🙂

77hanivi
9. srp 2015

@jezevcikova Ahojky,děkuju za radu, 17.8 jdu na konzultaci tak se zkusím zeptat 🙂

sikulik
9. srp 2015

@78marcela tak to máš před sebou poslední týden 2v1 😉 , tak si ho užij v klidu a pohodě, pak už hodně dlouho nebudeš vědět, co tyhle slova znamenají 😀 . Jinak při porodu určitě to vedro (kdyby náhodou ještě bylo) vůbec nebudeš vnímat, až potom. Při porodu jsem měla spíš zimnici, i když na porodním mívají hodně teplo i v zimě 🙂 . Přece jen ti mrňouskové jsou 9 měsíců v teploučku u maminky a pak je to pro ně šok, tak pro Alenku to nebude až takový přechod, kdyby byla ještě ta vedra. Ať dopadne vše na 1 a vy si to, holky, krásně prožijte!!!

kejt29
10. srp 2015

@77hanivi ja pred genetikou stimulovala gonalem 250 jednotek, z 24 odebranych jsme meli 5 po kultivaci, jedno se zavadelo hned a ctyri vysetrili, byly v poradku. To nevystrene se nechytlo a hned prvni vysetrene bude koncit prvni trimestr. Moc drzim palce!

kvakuska
10. srp 2015

@78marcela nevěř tomu, že s miminkem nemůžeš mít klid a pohodu ... i to že se roky pořádně nevyspíš apod. jsou fakt hovadiny a nevím proč nima budoucí maminku pořád někdo straší ... já jsem měla klid a pohodu od chvíle kdy jsem opustila porodnici a skončila tím buzerace s vážením dítěte apod. ... a ještě větší pohoda se dostavila týden po porodu, když mi vytáhli svorky po císaři a já se mohla počádně narovnat a v posteli si lehnout na bok ... a nějaké permanentní nevyspání vůbec neznám, nárazově pár náročnějších nocí bylo (asi tak 5 celkem 😀) ... toť vše ... takže užívej si teď týden pohody před porodem, bez miminka, protože potom už si budeš užívat jinou pohodu, tu s miminkem 😎

78marcela
10. srp 2015

@kvakuska tak treba mas štěstí na hodne ditko..ja nejakou zkusenost taky mam a nekdy je to docela mazec. Segry mala byla zlata, uplne v pohode. Mamka rika, ze segra coby dite byla taky hodna..zatimco ja jsem byla pry desna..tak jen doufam, ze se to nededi😉
Ale na malou se uz moc tesim..😉
@sikulik moc diky..uz se tesim az bude mala na svete. Zitra se snad dozvim presny termin a pristi tyden sup na to.

77hanivi
10. srp 2015

@kejt29 Ahojky,tak to jsi mě potěšila. Ted už jen musím počkat jestli mě tu genetiku schválí na pojištovnu nebo ne. Držím ti palečky at je všechno o.k. 🙂

sikulik
10. srp 2015

@kvakuska tak to buď ráda, že jsi měla hodné dítko 😉 , můj syn doslova prořval první 4 měsíce, doktorka mi jen řekla, že má moc energie a potřebuje ji vydat, až se začal víc hýbat a otáčet, tak se to uklidnilo. A jinak jsem kojila a kojila a kojila ve dne v noci 🙂 , hodně ho to uklidňovalo a taky byl stále pořádně hladovej. No a o bolení bříška už ani nemluvím, na jeho koliky jsme vyzkoušeli všechno možné i nemožné 🙂 . Chvílemi jsem si říkala, že se z toho brzy zblázním, ale hodně mi pomohla moje máma a manžel 🙂

kejt29
10. srp 2015

@77hanivi budu moc drzet pesti at to schvali a je z toho krasnej a zdravej prcek 😊 S tou genetikou je vetsi pravdepodobnost uspechu a jako bonus pak budes vedet pohlavi s jistotou 😉

soleilll
10. srp 2015

@kvakuska Nesouhlasím a to zásadně, ale nechci nikoho "strašit"... 🙂
@78marcela Taky držím moc palce, ať proběhne všechno jako po másle... A následně všechno jistě zvládneš - musíš! 😉