Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cermi77
28. kvě 2014

@delfi75 počkejte, ještě si to tu přečtou a dostaneme průkazky "snažilky před menopauzou" 😉

simkar
29. kvě 2014

😀 😀 😀

delfi75
29. kvě 2014

@cermi77 no, byla by to skoro pravda. ..

bibianca
29. kvě 2014

Holky, tak jsem tu zpátky. Včera byla ovulka sexík taky a teď už jen čekáme. Ale v úterý jsem byla u Dr. Gerychové FN Brno a tam mi vzali krev na hormonální profil a prolaktin byla jsem 14 DC, objednala nás na genetiku 1.7.. Když jsme na to hupsli tak jsem byla šíleně zaujatá a tak si myslím, že to prostě nevyšlo. Dneska když jsem šla na oběd jsem si říkala, že to chci uspíšit a nejraději bych vyzkoušela inseminaci, ale nevím jak je to s ostatními vyšetřeními. Mám jen hematologii a ted jsme objednaní na genetiku až v červenci. Imunulogii nám nikdo ještě nedělal. Jak dlouho toto vyšetření trvá nebo výsledky?? Co proto můžeme udělat, tak abysme mohli podstoupit tu inseminaci, co nejdříve??

kacatka
29. kvě 2014

@bibianca ahoj, no na výsledky genetiky se čeká opravdu dlouho, my čekali 6 týdnů, to je prostě dané. Ale nějak jsem nepochopila proč nemůžeš jít na IUI, my na ni byli sice jen jednou, ale žádné vyš. jsme za sebou taky neměli. A ty máš gyndařku Gerychovou? Já k ní chodila před porodem 😉

bibianca
29. kvě 2014

@kacatka No, já myslela, že před tou inseminací je potřeba nějaké vyšetření. No u Gerychové jsem byla poprvé v úterý kvůli těm potratům, prostě aby se mnou něco dělali, takže ne... Nechodím k ní, ale v těhu budu.. 😉 a teď vlastně taky mám dojít pokud se nám nezadaří do srpna tak mám přijít a ona mi nasadí léčbu.

bibianca
29. kvě 2014

@kacatka ale srpen je strašně dlouhá doba 😒

kacatka
29. kvě 2014

@bibianca není potřeba nic a můžeš jich absolvovat kolik chceš za sebou 🙂 Jinak u Gerychové si v těch nejlepších rukou, je jediná ve FN Brno, která je dobrá a dokáže pomoct, jinak je to naprostá katastrofa, prostě továrna na děti to porodní a gynda ☹ Já jsem měla fyziol. těhu, dostala jsem se k ní přes kolegyní v práci a fakt dobrý, i primář se k ní chodí radit co a jak 😉 Věděla jsem, že se mi o Honzíčka dobře postará, když byl ještě v bříšku 🙂. Jinak pokud nechceš čekat, zavolej ji a uvidíš, ona je hodně časově vytížená a navíc jsou dovolené. Ale pokuste se přirozeně pokud vám řekli, že by to šlo. I zázraky se dějí 😵

bibianca
29. kvě 2014

@kacatka Už se mi moc nechce čekat, loni jsem 2 x potratila 😒 Vlastně ke gerychové jsem se objednala, ale byla tam jiná dr. nějaká Ťápalová tak snad to není špatně 😒

kacatka
29. kvě 2014

No radši doporučuji Gerychovou, s Ťápalovou měla kolegyně nemilé zkušenosti, málem ji přidusila dítě u porodu 😝 Ale to tě nechci odrazovat. Ale pokud už se ke Gerychové dostaneš, nebudeš litovat 😉 A pokud si 2x potratila (což je mi upřímě líto ☹ ), tak genetika je jistě na místě.

cermi77
29. kvě 2014

@bibianca jé u Gerychové jsem byla po jednom z potratů, dělala mi hysterosonografii, je to strašně fajn ženská, pak už jsme se odporoučeli rovnou do Reprofitu. Mně před IUI doporučili hysteroskopii a laparoskopii, aby vyloučili PCO, protáhli vejcovody a rozrušili srůsty po opakovaných potratech a porodu, pak teprve IUI, byla jsem 3x a bylo z toho jedno biochemické těhotenství, jinak srpen je za chvíli, ale třeba vám to vyjde už teď, držím pěsti 😉

bibianca
29. kvě 2014

@cermi77 Jo, těch srůstů se taky obávám, abych to náhodou neměla, to by asi z normálního ultrazvuku poznat nešlo, co?? Dělala mi v úterý ultrazvku. Viděla by tam, že je něco špatně??

cermi77
29. kvě 2014

@bibianca právě že ne, proto jsem šla tenkrát na laparku.

simkar
30. kvě 2014

@bibianca A ty chodíš do RF? Nebo o tom teprve uvažuješ, nebo chceš na IVF do Bohunic?

bibianca
30. kvě 2014

@simkar teprve nad tím uvažujeme. do srpna když se nezadaří tak... něco musíme vymyslet. do té doby chceme mít alespoň za sebou vyšetření. 1.7. jdeme na genetiku a na imunologii si chci vyptat žádanku..

delfi75
4. čer 2014

Ahoj, jak se máte? U žádné nic nového? Dnes jdu na prevenci na gynekologii, tak snad bude vše ok...

cermi77
4. čer 2014

@delfi75 je tu nějak vylidněno 🙂, snad proběhne šťastné oplodňovací kolo v Reprofitu, držím jim pěsti, ať už se nás všech na dva roky zbaví a stoupne jim statistika úspěšnosti 😀

kalipso
4. čer 2014

Ahoj holky, dnes jsem byla na opu a teď je to v rukách embryologa, tak snad vyberou dobře a povede se to. 😵

cermi77
4. čer 2014

@kalipso hodně štěstí a v únoru miminko v náručí 😉

simkar
4. čer 2014

@cermi77 asi nabíráme dech!!!! 🙂

kalipso, tak at embryjka bojují!

delfi75
4. čer 2014

@kalipso hodně štěstí! !!! Snad se to konečně tady bude už množit //

kalipso
4. čer 2014

@cermi77 @simkar @delfi75 díky holky. Byl to jen nativ, takže jen jedno vajičko... šance je tedy nic moc, ale my tomu věříme! 🙂

simkar
4. čer 2014

Já měla i při IVF jedno vajíčko, takže super, že máte jedno, ne?

delfi75
4. čer 2014

@kalipso @simkar ono to jedno stačí, v té kvantitě to opravdu není...tak budeme doufat 🙂

kalipso
4. čer 2014

@simkar @delfi75 no jsem moc ráda, že neuteklo, měla jsem v noci pocit, že folikul prasknul, ale naštěstí pěkně počkal na punkci 🙂 Teď aby se oplodnilo a byl vůbec transfer. Je to děsná loterie 😒 Když čtu jak mají holky při klasickém IVF 10 a více vajíček a pak jsou z toho třeba jen 3 použitelná embrya... ale tak třeba je tohle to pravé 😵

cermi77
5. čer 2014

@kalipso s těmi počty bych se vůbec nestresovala, přesně jak píšeš, z deseti tři, nezbývá než věřit, že právě tohle embryjko bude to pravé 😉

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

Ahoj holky ...mate nekdo zkusenost s doktorkou Gerychovou z Bohunic ?? diky moc 🙂

kacatka
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa ano mám, viz výše. Pokud něco konkrétního napiš 🙂

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@kacatka dekuju moc =) no ja jsem 3 potratila.. 2 krat spontani potart a ted 2.6 zamkle tehu v 10 tydnu a gerychova mi delala revizi dutiny delozni.. dostala jsem se k ni nahodou po 2 potratu kdyz jsem lezela v bohuicich..mame za sebou genetiku,hematolku a pritel spermiogram ktery vysel spatne. ☹ gerychova byla uzasna,lidska a za 14 dni k ni jdeme na konzultaci odporuci s nejevetsi pravdepodobnosti ivf.. vsichni rikaji ze ona opravdu pomuze..uz moc neverim ona je asi takova posledni nadeje..tak prave se ptam jeslti vam pomohla nebo aspon vam dala nadeji..diky moc holky 🙂

kacatka
5. čer 2014

Buď ráda, že si u ní. Pokud si na ni narazila už se ji nepusť. Je v Bohunicích opravdu nejlepší a své pacientky si dokanale hlídá. Já k ní teda chodila jen konci těhu po IVF, ale kamarádka ji má jako gynekoložku, kdy taky 2x potratila a teď má doma už skoro 4 letého prcka 🙂 Věr ji, ona je na holčiny, které opakovaně potrácejí expert, přijde na to, v čem je problém. Držím palečky ať se zadaří 😉