Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
3. srp 2014

@dandelion85 tak ti gratuluji a přeji hladký průběh až do šťastného konce. Mě čeká už pátý transfer, asi 15.8. Kvalita embryí bude teď také 2. Ale třeba to taky vyjde.Za jak dlouho jsi po transferu cestovala domů? Letěla jsi?

beruskaevuska1
3. srp 2014

Zdravím. dřív jsem do této diskuze chodila. chci vás ostatní svým příběhem povzbudit. loni touto dobou jsem absolvovala ivf s ET v reprofitu brno. bohužel neúspěch. obrečela jsem to. tři měsíce jsem si dala oddech a v listopadu KET. a už jsem třetí týden maminkou - 18.7. se mi narodila dcera. přeji všem moc moc aby se zadařilo. ket bývá úspěšnější než et. osobně si myslím, že všechny léky, co jsem do těla dostala před et, jsou náročná na zpracování - pro mé tělo to určitě bylo. před ketem jsem byla v pohodě, v říjnu si vzala volno v práci, užívala si krásný podzim.....jinak náš ošetřující lékař - hodně konzultací jsem absolvovala s mužem - byl dr. koudelka. sám provedl ket. moje dcera ted spí vedle mě a já si užívám každé minuty, co je na světě. v porodnici jsme byly kvůli její žloutence týden.........

jinak mně určitě pomohlo se uklidnit. před pár roky, kdy jsme se snažili o mimi, jsem měla dvě práce, dálkově studovala vysokou školu a pendlovala mezi domem rodičů a přítele. vše mimo práce a péče o domácnost mě a muže jsem odbourala a mimi se zadařilo. psychika hraje - částečně - svoje při snaze o mimi. mám ve svém okolí holky, co makají 12 hod denně, pěkných pár roků se snaží o mimi a nechtějí věřit tomu, že stres a pracovní vypětí jim v mimi brání......... snažit se pět roků, nebo i sedm bez výsledků o něčem svědčí.

dandelion85
3. srp 2014

@78marcela Dekuji. Letela jsem den po transferu. Jsem clenem v diskuzi na anglickych strankach a je tam spousta lidi, kteri meli jednickova embrya i s pgd a stejne to vsem nevyslo. Doufam, ze tobe to na paty pokus vyjde! Bude to tve prvni nebo cekas na sourozence?
Jeste jsem chtela dodat, ze jsem mela hyperstimulacni syndrom a ovarialni torzi v patem tydnu. Necekala jsem to, protoze jsem mela jen mini ivf. Byl to ale tzv pozdni hyperstim. syndrom, kdy se mi vajecniky zvetsily vlivem hcg, ktery jsem mela dost vysoky. Takovou bolest jsem jeste nezazila, nemohla jsem ani chodit a jen jsem zvracela, myslela jsem, ze mam mimodelozni tehotenstvi. Museli mi davat morphine a stridali to s paracetamolem. Vajecnik se mi nastesti po nekolika hodinach asi pretocil zpet, tak snad bude jeste fungovat, jelikoz ten druhy neprodukuje tolik vajicek. Pobyla jem si pet dni v nemocnici, ale spis jen na pozorovni, pac ta nejhorsi bolest byla jen jeden den. Myslim, ze se o pozdnim hyperstimulaku moc nemluvi, tak jsem to tady jen chtela zminit, aby jste byly opatrne. Pristi ivf bude urcite jen ket!

78marcela
4. srp 2014

@dandelion85 já zatím žádné miminko nemám. A s takovouhle budu ráda, když se podaří aspoň to jedno jediný. Původně jsem taky myslela že budu mít v zásobě i sourozence. já měla ten normální hyperst.syndrom. Měla jsem 33 vajíček při odběru a bylo to fakt šílené. Embrya se celkem dobře vyvíjely, tak mi jich 13 zamrazíli a teď chodím na KETy. Z třetího pokusu jsem otěhotněla ale v 7 týdnu to zamlklo. Teď mám za sebou hysteroskopii, nějaká vyšetření, vše v pořádku,tak nevím proc se pořád nedaří. Hysteroskopie by mohla pomoct tak uvidíme.
Na to letadlo jsem se ptala protože máme letet na dovolenou. Prý to letadlo nevadí, a vidím že opravdu asi ne. Ale ještě uvidíme jak se rozmyslíme. Přítel by moc chtěl vidět Řecko, a já si taky říkám že pohoda u more by mohla pomocí. Ale zase se půl pobytu asi nebudu moct koupat. Uvidíme co mi na to řeknou v pátek, jdu na ultrazvuk.
@beruskaevuska1 já jsem asi ten případ o kterém mluvís. Stres a pracovní vypětí. Mám svoji vlastní firmu, celkem úspěšnou. Na druhou stranu ale mám pocit že je to ten pozitivní motivující stres který mě baví. A ještě když jsem učila a měla dva měsíce prázdnin, které jsem si užila, dokonce měsíc v lázních, kdy jsem neměla žádný stres ani starosti, hned po lázních další pokus - a stejně nic. Jediný pokus, kdy jsem aspoň na chvíli otěhotněla, bylo v září, kdy je ve škole nejvíce práce, starostí atd. Takže ono se to asi nedá tak hodnotit. Každý je nastavený jinak, každému pomáhá něco jiného. Mě vadí, když jsem doma a myslím na to pořád. Když jsem v práci, mám i jiné myšlenky. Každopádně ti moc gratuluji, že ti to vyšlo.

simkar
4. srp 2014

@sblanch Byli jsme na Šumavě, sbírali hříbky, Mám svou dr., dneska se chci objednat. Tak snad už to půjde tento týden.

beruskaevuska1
4. srp 2014

@78marcela díky za gratulaci. já když potkávám holky, které pracují i 14 hod denně - ne každý den, tak se jich ptám, kdy a jak mají čas odpočívat, jestli mají nějaký koníček.................... a ony řeknou, že jsou rády, že nakoupí, doma mají pračku, myčku nádobí, sušičku na prádlo..........a životem letí. dodám že jsem před nějakou dobou měla autonehodu, usnula jsem za volantem z únavy, zranění nebylo, auto se spravilo, ale bylo to pro mě minimálně znamení, že příště to nemusí dopadnout dobře. dcera leží ted vedle mě na posteli a já si to moc užívám.

fidac
4. srp 2014

Holky prosím o radu... 21. 7. jsme byli na IUI, ale vypadá to, že to nevyšlo a na další pokus bysme chtěli teď v srpnu 😉 od 3DC bych měla brát clostil, chtěla bych se zeptat, jestli vám někomu byli ochotní poslat recept poštou a jestli jste se museli po nevydařeném pokusu objednávat znovu na konzultaci nebo ne...přijde mě zbytečné kvůli 5 minutám a receptu na léky jezdit 70 km....díky

78marcela
4. srp 2014

@fidac recept určitě pošlou, dělají to běžne, mě taky minulý týden poslali. Ohledně konzultace nevím, zavolej si tam a oni ti řeknou. Myslím že pokud to nebude nutné, nebudou nikoho zbytečně hnát. Ale zavolej tam.

fidac
4. srp 2014

@78marcela počkám do MS a zavolám tam 🙂 testovat mám teda až za 3 dny... 😉

78marcela
4. srp 2014

@fidac pokud máš testovat až za tři dny, tak oni ti dříve stejně nic neřeknou. Navíc tě poženou na krev z toho důvodu že testy nejsou stoprocentní. Ale to se dá taky obejít. Já si zašla u nás jako samoplátce na krev. Pak jsem jim zavolala, že negativní a po ms jsem začala další stimulaci. Krev jako samoplátce mě vyšla stejně jako benzin do Brna ale ušetřila jsem čas se tam 70 km kodrcat.

fidac
4. srp 2014

to já mám tu výhodu, že manžel je doktor a žádanku mě sežene, takže nemusím nic platit jako samoplátce... 😀 Mě ani nejde moc o tu cestu, ale o to, že máme 2 letého chlapečka a s ním je to fakt za trest 😀 zkusím ještě jeden test a uvidím v ten čtvrtek no, ale u malého jsem měla pozit. test už 13 den po IUI a duphaston jsem vysadila už ve čtvrtek...

78marcela
4. srp 2014

@fidac nevím jak je to po iui. Já byla na normálním IVF. Ale taky myslím že poznat se to dá už před tím termínem než který určí oni, oni dávají asi opravdu ten nejzassi termín a je to tak dobře. Tak počkej tři dmwa pak zavolej. Ať se ti další pokus vydaří.

fidac
4. srp 2014

@78marcela ty první dva pokusy vyšly oba...jsme mysleli, že vyjde i ten 3, protože jsem i 3x otěhotněla normálně...ale nic není 100% že??? 😉

78marcela
4. srp 2014

@fidac stopro není nikdy nic. O tom jsem se přesvědčila i dnes ráno. Před dvěma týdny jsem nastoupila do jedne práce, měla jsem super pocit, vše ok, šéf spokojený, chválil mě kudy chodil. Dnes jsem tam přišla normálně a šéf přišel a bez jakéhokoliv vysvětlení mi řekl že se mnou dále spolupracovat nemůžou. Jsem z toho dost smutná. Absolutně nevím proc.

78marcela
4. srp 2014

@fidac ale to je mimo téma. Jen mě to napadlo, když jsi řekla že nic není stopro. Já ještě dnes ráno šla v pohodě do práce a za čtvrt hodiny už jsem byla doma.
já nikdy normálně neotěhotněla. Teď mě čeká pátý transfer, příští pátek. Kéž už by se podařilo.

fidac
4. srp 2014

@78marcela a to jako, že je nespokojený s prací anebo z finančních důvodů???

78marcela
4. srp 2014

@fidac to je právě to co vůbec netuším. Nevysvětlil mi nic. Jsem osvc, měla jsem tam byt asi na tři měsíce jenom jako externí pracovník. Po dvou týdnech spolupráce mi řekl tady toto. Bližší vysvětlení mi neposkytl. Nevím co si o tom myslet, ještě nikdy se mi to nestalo. Ani jsem to nečekala, měla jsem dobrý pocit, že je vše v nejlepším pořádku.

gerdusha
4. srp 2014

holky, robili vam niektorej pipelle biopsii v RF?

cermi77
4. srp 2014

@beruskaevuska1 moc gratuluji k dcerusce a k poznani, ze ten klid za to stoji, vzpominam si jake jsi mela fofry a stres, ja taky denne ziram na dceru, ze je zazrak, ze ji mame ( i kdyz ne zasluhou reprofitu 🙂) a Dr. Koudelka je bezvadnej clovek 🙂.

beruskaevuska1
4. srp 2014

@cermi77 díky za gratulaci. jsme oba s mužem tak štastní, že malou máme.

delfi75
5. srp 2014

pěkné ráno 🙂 hlásím se po asi týdnové odmlce. Všem, kkterým to vyšlo moc a moc gratuluji!!! mám včera po ET, tak už jen čekat, doufat a věřit 😉

kacatka
5. srp 2014

@delfi75 Tak držím palečky 🙂 Nejsem sice ta pravá na rozdávání těhu bacilů, ale přesto tfuj tfuj 😵

delfi75
5. srp 2014

@kacatka děkuji, i když optimismem neoplývám.. a co by jsi nebyla, Honzíček se vyvedl!!!! 😉

ella123
5. srp 2014

Tak já se hlásím po 2.neúspěšném IVF. Tentokrát dlouhý protokol, takže transfer blastocysty a jeden mražáček, takže oproti 1.IVF alespoň takovýto úspěch. Při 1.IVF krátký protokol 3 vajíčka a všechna nekvalitní, takže transfer velmi nekvalitní moruly, do kterého nás navedl dr. Otevřel, doteď toho transferu lituji a jeho nemůžu ani vidět 😠 Štěpán by nám řekl zrovna, ať to neděláme, že je to zbytečné. No ale stalo se.
Naivně jsem doufala, že teď se stane zázrak, ale bohužel, test negativní, tak čekám na ms a nějak už nemám další sílu do dalšího ivf. Dítě žádné, problém taky ,,žádný´´ nemáme, tak jsem z toho zoufalá. A KETU moc nevěřím, při našem štěstí nepřežije ani rozmrazení.
Chci si něchat udělat ještě pořádnou imunologii ve Viamedě v Brně, v Reprofitu to vyšetření není vůbec tak podrobné, jak by mělo být a je fakt, že Štěpán tomuto vyšetření moc důvěru nedává. Ale udělat si ho určitě nechám.
Chtěla jsem se holky zeptat, jestli jste některá nezkoušela minimálku, mně už se nechce do těch vysokých dávek hormonů alespoň rok, tak bych to zkusila.
Ach jo, kéž by tyto diskuze vůbec nemusely existovat a mohli bychom diskutovat jen o našich dětěch. ☹

kacatka
5. srp 2014

@ella123 nezoufej, být Tebou zkusím minimálku, myslím, že úspěšnost by mohla být i vyšší než u klasického IVF. Moje kamarádka na tom byla podobně, ale z minimálky otěhotněla. Taky teda zázrak, protože malá je dvojková morula, ale povedlo se. A Tobě se to povede taky neboj 🙂

kacatka
5. srp 2014

@delfi75 Kliiiiid - jistě to vyjde, musííííííí 😉 Jinak my teď už 3 dny bojujeme s vysokými horečkami u Honzíka, je to hrozný v tom, že ani neoslavil svoje 1 narozeniny, sice mě to mrzí, ale říkám si, že on z toho stejně zatím nic nemá a tak to oslavíme jindy bohužel ☹ Hlavní je, ať se prcek co nejdříve vyléčí.

delfi75
5. srp 2014

@kacatka copak mu je? chudinka...a tu oslavu si fakt užijete jindy🙂 hlavně, ať je brzo fit!!!

delfi75
5. srp 2014

@ella123 ahoj, tak hodně štěstí...kdy jste měli ET?

delfi75
5. srp 2014

Když to tady čtu, tak mám pocit, že snad ty horší embrya se lépe uchytí než nějaké jedničkové HB...ale to je příroda 😉

kacatka
5. srp 2014

@delfi75 čoveče nevím, už 3 den srážíme 40°C horečky, nemocný nevypadá, odběry vypadaly dobře. Možná šestá dětská nemoc. Dnes se nám poprvé daří udržet teplotu okolo těch 38, je vidět jak se to malé tělíčko s tou nemocí pere ☹