Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cilkaa
5. led 2012

Ahoj holky,
@agnes88 moc krásná fotečka, jůůů, jsou obě, kéž bych šla jak přes ten kopírák, jak jsi psala minule...

Holky, já dnes 13. DPO sněhobílo, takže už jen čekám mrchu a hurá na minimálku. říkala jsem si, že bych šla hned do klasiky, ale zase by mi nestihli schválit žádost na pojišťovnu, takže si teďka v lednu střihnu minimálku a žádost podáme hnedka na další měsíc.

kalipso
5. led 2012

Ahoj holky, prosím o radu, manžel je pojištěný u jiné zdravotní pojišťovny než má Reprofit nasmlouvané. Vadí to nebo se to všechno (krom spermiogramu) dává na mou pojišťovnu? Nebo se má manžel raději přehlásit? Máme ještě čas asi 6 měsíců než tam půjdeme, tak se raději ptám aby se to případně stihlo. 🙂

cilkaa
5. led 2012

@kalipso ahoj, já si myslím, že to vše jde z tvojí pojistky..

meggar
5. led 2012

@kalipso Jo, všechno jde z tvojí pojistky. My jsme měli oba jinou pojišťovnu a přehlašovat jsem se musela jen já.

Jinak dneska na kontrole nic moc. Mám víc polehávat, páč se začínám trochu otvírat. Mám navýšený Magnézko. Doktorka by byla ráda, abych vydržela ještě alespoň 2týdny. A já teda taky, protože do Brna se mě jít rodit nechce 😖 😖 😖

safarikovap
5. led 2012

@cilkaa Brouku, to mě mrzí ☹ Ale bylo to "jen" IUI, tak příští pokus aspoň tu minimálku 😉

@kalipso Ověř si přímo v Reprofitu, jestli má smlouvu s Tvou pojišťovnou NA VŠECHNY ÚKONY (včetně umělého oplodnění) - zavčas!!! Já jsem tohle řešila celkem na poslední chvíli - sice na stránkách RF je moje pojišťovna mezi nasmlouvanými, ale potom jsem díky kočenkám tady zjistila, že "pouze na vybrané úkony", nikoliv na umělé oplodnění 😉 Od sestřiček na recepci jsem se moc nedozvěděla - pisni rovnou na stránky Reprofitu 😉

@meggar Panebože, Ty už to máš taky za pár 😕 😕 😕 Na "vás" je ženy vidět, jak ten čas letí 😀

kalipso
5. led 2012

@cilkaa @meggar děkuju za odpověď, snad to bude OK, ta změna zákona nás poněkud zaskočila 😅

@safarikovap tak to mě vůbec nenapadlo že by měli nasmlouvané jen něco. 😕 Díky za varování, raději tam napíšu.

safarikovap
5. led 2012

@kalipso V pohodě 😉 Je lepší se 4x zeptat, než být potom překvapená...nemile 🙄 100% má smlouvu na všechny úkony s Všeobecnou, Revírní a Metal Aliance 😉

safarikovap
5. led 2012

@kalipso Pokud by jste se ale domluvili na IUI nebo minimální stimulaci, tak tam si stejně všechno hradíš sama (myslím tím zákrok), takže by nebylo nutné se přehlašovat. Pokud bys ale šla do klasického IVF přes pojišťovnu (krátký nebo dlouhý protokol), tak tam už by byla změna nutná.

mihule111
5. led 2012

@safarikovap A nevíš jak to je z 207 oborovou zdravotní poj ?? Dííky 🙂

cilkaa
5. led 2012

@safarikovap jó jó, beru to sportovně... A co ty, jak se daří? Furt jseš blinkánek?

Holky, dostala jsem k Vánocům víkend v Londýně a padne mi to těsně před OPU a pak mi přesně termín, kdy tam budeme padne na kolem ET ☹ Vše už manžel zaplatil, hotel, letenky, tak asi minimálku odložíme o měsíc (další IUI to jistí 😀)..

Asi by jste mi nedoporučily jet mezi OPU a ET na tři dny mimo ČR, co? Leda prodlouženou kultivaci... co si o tom myslíte? A aby mi nebylo zle adt?????

agnes88
6. led 2012

@cilkaa ahoj, já taky nezdar po iui brala sportovně, sice sem v koutku duše doufala, že by to mohlo stačit...a chceš jít přes můj kopírák? 🙂 rovnou dvojky!! Já dnes měla divnej sen. Jak budu zvládat cestování s kočárem. Do dveří vlaku ani náhodou, bus mě jede jen do slavkova, tam přestup do brna....a máme normál malý auto, teda jako není to kombík....asi budem muset přikupit 🙂 no ono to nějak dopadne.

Jo a blbě ti nebude, já chodit do práce, dokonce i po opu sem byla ready, pospala sem si v RF a pak odpo sem sice měla gaučing, ale dala bych aj shopping 🙂 Takže za mě bys tam mohla jet. Na psychiku by to propělo. Ale pokud budeš mít minimálku, tak 5ti denní kultivace se nedělá, bo bývá málo vajuch. Takže asi tak.

agnes88
6. led 2012

@meggar čau, a rodila bys ve vyškově? Proč nechceš v brně, na obilnáku jsou profi na dvojčata. Já bych taky mohla rodit ve vyškově, mám to možná aj blíž jak do brna, ale zase mě manžel zrazuje že horší nemocnice už jen snad jen v kyjově. To ale zatím neřeším. Ty dej nohy hore a odpočívej 🙂

safarikovap
6. led 2012

@mihule111 To je právě pojišťovna, kvůli které jsem se musela přehlásit 😠 Byla jsem u ní deset let a všechno bez problémů. Až se ale začalo řešit IVF, tak mě holky tady v diskuzi naťukli, ať si ověřím, jestli s ní má RF smlouvu na umělko...no, nemá. Nebo aspoň na podzim 2011 neměl. Takže jsem se rychle přehlásila k Metal Aliance. Zkus pisnout do RF (nemá cenu volat na recepci - tam jsem se od sestřiček fakt nic nedozvěděla), jestli nemají s 207 od 1.1.2012 novou smlouvu - a pokud ne, tak se běž hned přehlásit, abys v dalším čtvrtletí mohla zažádat o IVF 😉

@cilkaa No jsou tady hazardérky, jako je Bety (@agnes88), co valili po OPU do práce 😀 Já jsem měla jen 4 oocyty, ale "rozrýpaná" jsem byla tak, že jsem potom ještě 😀 2 dny krvácela (což po prvním OPU vůbec nebylo) - takže fakt případ od případu 😒

safarikovap
6. led 2012

@agnes88 Tady někdo nemůže dospat - čau brouku 😀

kalipso
6. led 2012

@safarikovap tak je to dobrý, já jsem právě u Metal Aliance, to mám radost že aspoň něco je OK 😉
@mihule111 pozor na ten nový zákon o změně pojišťovny, už to bohužel nejde tak rychle jak to bývávalo ☹

Změna ZP

Upozorňujeme Vás na změnu vyplývající z novely Zákona č. 48/1997 Sb. platné od 1. 12. 2011, která zásadně omezuje možnost změnit zdravotní pojišťovnu.

pokud podepíšete registrační list od 1. 12. 2011 do 30. 6. 2012, stanete se klientem zvolené zdravotní pojišťovny od 1. 1. 2013
pokud podepíšete registrační list od 1. 7. 2012 do 30. 6. 2013, stanete se klientem zvolené zdravotní pojišťovny od 1. 1. 2014

safarikovap
6. led 2012

@kalipso To si s tím novým zákonem o pojišťovnách děláš srandu??? 😨 😨 😨 😠 😠 😠 😠 No tak to je pecka 😠 😠 😠

agnes88
6. led 2012

jo s tou pojištovnou je o pravda, mě dokonce volali z vojenské, jstli k nim nechci přejít, že bych od novýho roku musela čekat celej rok, než mě přepíší. Ale že to takhle jde do června, to je super. přemýšlím že se přepíšu k ministerstvu vnitra, co kdybych potřebovala nějakou extra péči s miminama. Vzp sice pořád říká že má prachy, ale kdykoliv jdu k obvodákovi tak se mě ptá jestli nechci od ní odejít...

@safarikovap kočenko, já už sem od 6h v práci. Jsem ranní ptáče. Včera jsem odpadla v 18:30 u filmu, nemohla se probrat ani u Na stojáka a pak sem čučela do stropu do 23h...Příště poslepu zalezu do pelechu, abych se neprobrala. Na kolik jdeš na utz??? Sem celá napjatá

carlik
6. led 2012

@agnes88 ty jsi tda dobrá, že už od 6 h makáš 😉 To já měla zase bezesnou noc..je to čímdál horší a nějak počítám na prstíkách, kolik ještě že to dní musím vydržať 😉 No a s tím tvým dvoukolákem se teda připravna horory...bude docela dost míst, kam se s kočárem nevejdeš.Posledně jsem tady psala, jak v Bille tatínek vytáhnul metr a měřil za pokladnou, ale nevlezli tam s kočárem pro dvojčata 😀
@safarikovap jj, s těma pojiš´tovnama to je teď na ho...já právě koncem listopadu musela dát žádost na Vojenskou, přestupovala jsem od Ministerstva. Tak teď doufám, že u Vojenské nezruší všechny ty výhodný balíčky na dětičky.
@meggar no jo polehávat musíš, aby se ještě mimča chvilku dopekly u tebe 🙂
Já jsem zvědavá na dnešní Ko, hlavně ať už mákolem 3 kil ta moje princezna 🙂 Nemám nakoupený úplně ty mrňavý věcičky 😀

mihule111
6. led 2012

@kalipso
@agnes88
@safarikovap Holky díky moc ... ještě, že jste mě to pisly ... ale radost z toho nemám, já jsem u 207 už strašně dlouho a jak koukám, tak pokud nás letos bude čekat IVF a Reprofit nebude mít s nimi smlouvu, tak je to v háji ☹ Celou IVF si sama platit, to bych nedala ...
Zkusím tam pisnout a zeptat se ... nevíte mail ?? Nebo můžu použít ten co mají na webovkách, že ??
Sice máme před sebou ještě jedno nebo dvě IUI, ale pak jsem se domlouvali, že by jsme zkusili něco účinnějšího, ale takto .... ☹ Nerada bych měnila CAR ... 😢 😢

carlik
6. led 2012

@mihule111 pokud nebudeš mít teda jinou pojišťovnu, se kterou RF má smlouvu, tak ti doktoři nabídnou minimáku a ta se stejně platí. V závěru to vlastně většinou vyjde na stejný prachy jako IVF přes pojišťovnu, kde stejně doplácíš. Petra ti může napsat, kolik jí tyhle 2 pokusy vyšly, viď @safarikovap? A CAR určo neměň, tady jsou nejlepší 🙂

mihule111
6. led 2012

@carlik minimálku ?? Peťa 2 pokusy měla ?? A je tam větší šance na otěhotnění než u IUI ??
S doplatkem jsem počítala, však si skrblíme peníze na mimčo ...a na jehlo "splození" 🙂
CAR se mě měnit vůůbec nechce .... však u mě na chvilku zavládla panika, když jsem četla o těch pojišťovnách.
Stejnak je to mazec ... rok výpovědní lhůta .. ☹ ☹ To nechápu ...

carlik
6. led 2012

@mihule111 Peťka měla napřed minimálku a teď jí vyšlo klasický IVF. Samo že při IUI je menší šance na otěhotnění, ale vyzkoušet se to vyplatí, co kdyby.... Pojišťovna proplácí myslím 6x, alenevím to přesně, já si všechno (teda né doslova) musela hradit, páč jsem byla už "nadlimit s věkem" 😀
S těma pojiš´tovnama to taky nechápu o co jim jde, když musíš rok čekat... 😒

carlik
6. led 2012

@mihule111 a víš co je minimálka? Minimum léků (třeba jen Clostilbegyt) a podle folíků ve vaječnících buď připíchneš nějakou injekci nebo jdeš rovnou na OPU 🙂

cilkaa
6. led 2012

@safarikovap @agnes88 holky díky, tak teďka teda fakt pořád nevím ☹ Písnu Marcelovi mail, co on na to a jestli by to dokázal načasovat nebo jestli to odložíme (to mě pěkně štve, ale na výlet se těším, manžel to myslel dobře 🙂)

Péťo, tak tfuj tfuj na ultrazvuku!!!!
Bety, ty dvojčátka jsou úžasný, opravdu ti to přeju, bude to prvních pár let záhul, ale pak ti to děti vrátí, jak si vyhrají a budou samostatné...

mihule111
6. led 2012

@carlik Jéé, tak děkuji za vysvětlení ... já jsem v tomto ještě úúplný začátečník ... to víš, že nevím co je minimálka ... zatím jen vím o IUI, když jsme jedno podstoupily ...
No uvidím jak se v Reprofitu domluvím dál ...
Holky dííky moc ... 😉

cilkaa
6. led 2012

@mihule111 jsme na tom stějně holka, tak držím palce... co tedy plánujete dál?

mihule111
6. led 2012

@cilkaa Dííky ... stejně ??? Taky začínáte ??
Plánujeme dál ještě jedno nebo dvě IUI a pak se uvidí ... potom buď tu minimálku, nebo IVF ...záleží na doktorech co nám poradí ...
A jak Ty ??

meggar
6. led 2012

@agnes88 No, já jsem si říkala, že od 36tt půjdu do Vyškova. Jen kdybych měla rodit dřív, tak bych musela do Brna, páč by tam mimča stejně převezli.
Jinak Vyškovská nemocnice vzhledově jako taková nic moc, to máš pravdu, ale ta porodnice je hezká. Hlavně tam mají dost nadstandartů, kam chci jít a oproti Brnu levnějších. Jinak do Brněnských porodnic jsme se školou chodili v rámci praxe ošetřovat novorozence k porodům a na Obilňák by mě nedostali ani párem volů. To když už, tak do Bohunic. Ale já jsem stejně spíš na ty menší nemocnice.

mihule111
6. led 2012

@meggar Ahooj, já jsem rodila ve FN v Bohunicích a byla jsem spokojená.
Mám asi 4 kamarádky co za psolední 2 roky taky rodily v Bohunicích a chválily si to tam.
Ale je to vše o lidech, na blbého doktora, nebo nepříjemné sestřičky můžeš mít "štěstí" všude ...
Obilňák je nic moc ☹
Tak budu držet palečky 🙂

agnes88
6. led 2012

@meggar no jestli vydržíš, abys mohla rodit ve vyškově, tak pak budu čekat na podrobný popis. Kamoška s dvojčaty rodila na obi, byla moc spokojená, sestřičky se o ní starali, miminka jí vozili, když je poprosila tak si je vzaly na noc a prej v porovnání s jednomaminkama měla fakt komfort, tak proto bych se rozhodovala taky pro obi. Bohunice neee. K tomu zařízení mám nedůvěru. Trhali mě tam osmičky a starali se o blaho studentů a na mě prděli, doktorka kráva mě napíchla blbě, takže sem se musela prát pod plachtou aby mě nezačala zaživa řezat, no děs. Takže tam fakt ne.

@cilkaa Marcel by to mohl dát léky na odsun (nebo přísun 😀 ) ms. Chodí ti přesně? Závidím těm kteří dokáží naplánovat dovolenou rok dopředu, aby jim do toho nevyšla ms 🙂 a mě to dycky bylo na dlouhý lokty a pak překvápko na wecku 😀

@mihule111 u IUI je fakt malá šance, ale je tam. Znám i takové co otěhu po prvním. U tohoto ale musí bejt chlap drak, jinak bych řekla že to nemá cenu. Pro příklad, ten můj milej měl 120 mil a po očištění a proprání jen 10 mil, a k tomu ještě takovejch bloudivejch potvor. Cpala sem do něj profertil, nutila ho pít, dávala mu kyselinu listovou, zakázala slazené limonády 😀 (to pro můj dobrý pocit) - takovej malej uzurpátor sem byla a zázkak se stal. Jo a já sem se taky dopovala, takže nic nepodcenit.
Co ti napsal za léky na stimulku před IUI? Většinou se to stejné bere i při minimálce a popř se dopíchne na rust a pak aby neruply.
Cenově +- stejně, myslím že Peťa měla oboje kolem 17tis. Ne-li minimálku víc. Však jak se dostaví, písne. Že peti @safarikovap hlavně jak to vypadá s miminkem u tebe 🙂