Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

bublenudle
20. únor 2012

@bambulajda Zlati,mrzí mě,že ti to nevyšlo.....musíme bojovat ...myslím na Tebe 🙂

lenka27
20. únor 2012

@holino no mě ho vůbec nedali, testila jsem 9. den ET a to jenom proto že jsem tady na stránkách zjistila, že holky testují ještě dřív, v tomhle jsem byla nezkušená 😀 přesto, že jsem mělo předtím jedno IVF v Heliosu, ale to jsem neznala tyhle stránky 😀 ale ten 9. den mě spíš donutil manžel, protože já se bála, ale on mi řekl, že mi na očích vidí, že jsem těhotná, že jsem úplně jiná, že se nemám bát a měl pravduuuuuuuuuu 😀 takže tobě přeji, svoje vlastní krásné zážitky s pozitivním testíkem 😉

lenka27
20. únor 2012

@bublenudle píšu si tohle datum do hlavy a budu na Tebe myslet 🙂

bublenudle
20. únor 2012

@lenka27 😵 😵

kcvrcekz
20. únor 2012

Ahojky holky tak jsem zpět...M dostal na 2 měsíce doporučení na nějaké vitamíny a pak jdeme do IVF+ICSI s prodlouženou kultivací...Našli m i cystu na levém vaječníku a pravý folikul je 18 mm což nechápu proč tak valí když má spát...☹ Takže teď HP a pak na kontrolu s cystou a nakonec čekat do dubna na kontrolní spermio a pak jdeme do IVF...A tak se zrovna zeptám na info kolem toho...Díky za vysvětlení všeho..A Dr. Kuřecová je naprosto suprová..🙂

cilkaa
20. únor 2012

@kcvrcekz supeeer. A delali hned spermio nebo je muž objednaný na jindy? Podle toho by jste mohli zkusit IUI.
A HP naberou v novém cyklu, jo?

misha83
21. únor 2012

Ahoj, často sem nechodím, ale radila jsem se tu ohledně první návštěvy v RF. Včera jsem se dozvěděla výsledky AMH a jsou velmi špatné. Máte tu některá zkušenost s přípravkem DHEA? Zajímaly by mě především vedlejší účinky. Děkuji moc.

cilkaa
21. únor 2012

@misha83 Jé, Míšo, tak to je mi líto... S tím přípravkem zkušenosti nemám, ani od známých ☹ A jak dopadlo spermio a jaký máte plán?

misha83
21. únor 2012

@cilkaa Spermio mám nic moc. Další plán je zkusit to DHEA a pak kdyžtak darovaná vajíčka. S tím už zkušenost máme, povedlo se, akorát to blbě dopadlo☹.

kcvrcekz
21. únor 2012

@cilkaa No jelikož ty naše výsledky spermia jsou tak špatné, tak sice dostal doporučení na vitamíny, ale s tím, že se žádná rapidní změna dít nebude..Takže by na další spermio měl jít v dubnu a to zároven bychom už začli řešit IVF...Takže IUI u nás není možné..☹

A mám tedy dotaz holky máte za sebou některá IVF+ICSI s prodlouženou kultivací? A jak jste dopadly?A kolik vás to stálo? Děkuji

bambulajda
21. únor 2012

@kcvrcekz ahojky, IVF+ICSI(8 tis. Kč)+PK (6 tis.Kč)...řekla bych, že tato metoda se nejvíce používána, ICSI vám udělají určitě a prodlouženou kultivaci je dobré udělat, aby zůstala jen ta nejlepší. .....mě IVF přišlo na 17500 Kč (záleží jaké zvolíš léky na stimulku) já jsem měla menopur (doplatek 3,5 tis. Kč)

cilkaa
21. únor 2012

Ahoj holky,

takže máme po transferu. Jsem 3v1. Zaváděli mi 1xXB Gr I. a 1xCM Gr.II
Moc bych si přála, kdyby se chytili obě, ale budu šťastná i za jedno...

měli jsme IVF+ICSI - doporučuji!!!

agnes88
21. únor 2012

@bambulajda ahoj bambuli, je mi líto že to nevyšlo. Snad to nebudeš muset zkoušet několikrát dokola, ale něco vymyslí

@kcvrcekz já platila IVF+ICSI+PK 14000, za léky 0,- Měla jsem Merional

cilkaa
21. únor 2012

Holky, my teďka cvakli tu minimálku za 17 tis. IVF+ICSI 4 vajec + PK. Je to palba, ale teda já byla spokojená. Nic jsem necítila a byla jsem celou dobu v pohodě. Ani po tom Utrouši mi nic není- možná sem tam moták, ale to je jen tak pro legraci, nic vážného, normálně funguji a schůzuji atd.
Akorát jak teda bylo méně vajíček, tak jsem furt měla strach, aby vydržely, to je tedy nevýhoda minimálky, že prostě je jich málo...

@bambulajda ach jo, to jsou potvůrky. Budu držet palce. Reprofit je fakt skvělej a to by bylo aby nebylo, sakr blé!

@agnes88 prosím tě, co ti zaváděli za embryjka- jakého stádia a jaké kvality?

kalipso
21. únor 2012

Holky, na kolik celkem asi vyjde KET? V ceníku je psaných myslím 5000, ale je k tomu ještě něco? Je tam nutná nějaká stimulace?

kcvrcekz
21. únor 2012

@agnes88 AHojky díky za info a to jsi měla minimální stimulaci? Nevím co to je Merional..☹

A ještě dotaz na zkušené kolika z vás se po tomto IVF+ICSI+PK podařilo udržet ? A měli jste neschopenku? Vím, že jsem hrozně zvědavá, ale příjde mi, že jsem přímo u zdroje a tak se ptám...Díky vám všem za odpovědi... 😉

bambulajda
21. únor 2012

@kalipso ahojky, je to těch 5 tis. a už nic k tomu. Záleží jestli máš ovulaci, tak se to udělá v přirozeném cyklu. no a jestli nemáš tak ti dají clostík což je cca 30 Kč

bambulajda
21. únor 2012

@cilkaa ....no to teda jsou, takto mě zkoušet....doufám, že příště se to udrží - už mi to leze na nervy a o penězích ani nemluvím ....
holky máte některá zkušenosti s prednisonem ?

misha83
21. únor 2012

@kcvrcekz Ahoj, já jsem měla IVF+ICSI+PK, ale v jiném CARu a hlavně se špatnými vajíčky. U darovaných jsem pak měla ICSI i PK také a nebyt jednoho zatoulaného embrya, tak by to snad vyšlo. ICSI i PK má určitě smysl.

kcvrcekz
21. únor 2012

@misha83 No já doufám, že jsem vpořádku a moje vajíčka taky... 😅 No vsázíme na RF vše....Tak snad to klapne na poprvé...A děkuji za info a doufám, že se i vám brzo zadaří,.🙂

misha83
21. únor 2012

@kcvrcekz Určitě ano, kolikátý pokus tě čeká?

cilkaa
21. únor 2012

@kcvrcekz ICSI je vpravení spermie do vajíčka jehlou, jde tedy o větší úspěšnost oplození, než když se nechají samovolně. Při špatném spermiogramu doporučují ICSI a někdy i PICSI. To, jestli se pak embrya udrží nebo ne už nezáleží na ISCI. Dnes si to platí skoro všechny, nebo když je více vajíček, tak třeba půl na půl. Prodloužená kultivace je dobrá.
Léky na IVF jsou různé (Gonal, Merional, Fostimon atd.) od různých firem s různými jehlami (některé jsou v peru) a s různým doplatkem (nebo žádným). Prostuduj si webík, tam všechno máš 😉 Já ho mám přečtenej křížem krážem a je toho tam fakt dost...

@bambulajda - fakt tě zkouší potvůrky, ty budeš mít jednou kvalitní dušičku, uvidíš...

kcvrcekz
21. únor 2012

@misha83 první.Byli jsme na prvnÍ konzultaci a teď musím počkat až zmizí cysta a od dubna asi začneme.

kcvrcekz
21. únor 2012

@cilkaa nlo už jsem četla jen mě zajímaji zkušenosti těch co už toto podstoupili a hlavně v Rf.Ale děkuji

agnes88
22. únor 2012

@kcvrcekz to není minimální stimulace, tak je clostilem a popř se něco sem tam dopíchne. Tohle jsou léky na klascký IVF, jako menopur, jak píše cilkaa... Akortá na Merional přispívá pojištovna celou částku. Já po něm měla "jen" 7 vajec, ale třeba holino měla 23!! Takže je to různé. A ICSI a PK je dobrý. Taky nechápu proč už to pojištovny neplatí, když je to v naprosté většině potřeba.
@cilkaa zaváděli mě dvě blasty. CM je kompaktní morula?? Máš kvalitní embrijka, ty se chytnou, věř a bude to!!
Ještě k tý neschopence, dají ti ji pokud chceš. Já měla pár dní po transferu volno, pak vyšly vánoce,t akže jsem hnízdila 3 týdny, ale to už jsem měla po testíku. A v lednu jsem byla týden s chřipkou a týden s krvácením. Teď už druhý týden bouchám 12ky a to už je moc. Takže pokud máš hoknu tzv. napohodu tak se to dá. Ale fakt to záleží na tom jak se cítíš, jestli máš nevolnosti apod. A od novýho roku dávaj prej jen 6 hodin vycházky!!!

misha83
22. únor 2012

@kcvrcekz Budu držet pěsti. A spermiogram máte jaký? Pokud vám doporučili ICSI, tak asi tam je problém, že?

misha83
22. únor 2012

@kcvrcekz Jj, už to čtu zpětně, v čem je problém.

kcvrcekz
22. únor 2012

@agnes88 Aha takto jo a u IVF se vždy dávají ty hormony v injekcích? Nebo je možnost prášku? Trochu se toho píchání do pupku bojím..☹ O té neschopence jsem to četla na RF webu, jen by mě zajímalo jakou diagnózu tam píšou...Je pravda, že se tedy po transferu má být doma tak 3 dny?
@misha83 No přesně u nás je problém se spermijkama..☹ Teď kupujem nějaké vitamíny co by měli pomoct, ale moc tomu nevěřím..Tak uvidíme...
Nemáte někdo zkušenost s Profertilem? Četla jsem, že někomu to asi pomohlo, ale více méně moc ne..:Tak zvažuju koupit jen selen a zinek a Ečko...

1miska
22. únor 2012

jj, od ledna je max 6 hodin vychazek - uz nemuze doktor napsat neomezene jako driv - vyjimku maji po urcite dobe pracovni neschopnosti onkologicti a psychiatricti pacienti - takze pokud mate praci v pohode prijde mi lepsi do prace chodit - i po transferu - clovek nema tolik casu o tom premyslet a je tim padem vic v pohode 🙂 si teda myslim 🙂 je to blby no....

kalipso
22. únor 2012

@bambulajda díky, to je fajn, bála jsem se aby to zas nebylo dalších 15tisíc nebo tak. 🙂