Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

bublenudle
14. kvě 2012

@lenuleeee Diky moc za radu, zeptám se na to 😉

bublenudle
14. kvě 2012

@sikulik No dělal mi toho dost, tak fakt nevím co ještě.. Musím s nim pokecat.. Proste výška sliznice je ok při ET,deloha po hysteroskopii taky, nic nenašli a embryjka ok.. Blastičky . Tak nechápu ..

dancaa
14. kvě 2012

@sikulik Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíš jaké všechny protilátky se nabírají. Nám už nevyšlo IVF 2x. Děkuji za odpověď 🙂

dancaa
14. kvě 2012

@bublenudle Moc na Tebe myslím a určitě to jednou vyjde. Musíme v to doufat a věřit 🙂

cilkaa
15. kvě 2012

Ahoj holky,
Tak já bohužel také NIC. Jsem z toho také na dně, kor když vím, že nemáme ani žádné zamrazené. Toho jsem se bála nejvíc.
Ach jo. Takže celé léto nic a pak vše nanovo.
Zkusíme si asi obehnout nějaká vyšetření. Co by jste holky doporučily? Mame za sebou veškerý HP a imuno.
Děkuji.

sikulik
15. kvě 2012

@bublenudle a @dancaa holky já zas nejsem takovej odborník na ta vyšetření, ale hledám si to vždy na netu. Našla jsem například tohle, je to odpověď na dotaz:

"....bylo by vhodné provést vyšetření protilátek a trombofilních stavů/pokud již nemáte provedeno /.Také vyšetření spermiogramu včetně protilátek a SpermFlow ke zhodnocení integrity DNA .Poté lze aplikovat speciálně upravené stimulační schéma LA8 "

a nebo tohle, ale nevím, co všechny ty zkratky znamenají:
"vyšetření krve na AMH,KO,TSH,PRL,ALT,AST,CRP"

tak třeba to někdo tady z holek bude vědět víc než já, ale vím, že o některá vyšetření není ze strany doktorů takový zájem, protože jsou drahá, a tak si o ně vyloženě musíte říct........

Moc vám držím pěsti!!!!

sikulik
15. kvě 2012

@cilkaa ahojky, ty to víš už teď, vždyť máš ještě 3 dny do testování, ne? Ještě to nevzdávej! Je dobré si nechat udělat ještě genetiku, a jinak štítná žláza a ještě jsem našla odkazy, o řádek výš.
Jinak holky ti jistě ještě poradí, drž se!!!

kacatka
15. kvě 2012

@sikulik AMH vyš. krve na kvalitu vajíček, TSH vyš. na štítnou žlázu, PRL vyš. hormonu prolaktinu, ALT, AST klasické jaterní testy a CRP je vyš.na záněty v těle. 😉 Takže asi tak. To vyš. spermiogramu je lepší probrat nejlepe s Machačem či Koudelkou 🙂

carlik
15. kvě 2012

@bublenudle mrzí mě to moc, vím jak ti je, prožila jsem si to taky mockrát. Ale pořád šance je, nejsi na tom s věkem tak špatně jako některý a možná je cesta i trošku jiná.Jakou jsem se dalajá a vyšlo to. Teď další kamarádka je těhule s DV hned na poprvý v RF. Tak se poptej u doktorů. Drž se holka!!!

carlik
15. kvě 2012

Ahojky, přidávám jeden zajímavý článek
....těhule už to sice nepotřebují,ale čekatelky na transfer,přečtěte a ládujte se,asi fakt k úspěšnému ivf pomáhají....

Victoria Beckham do sebe cpe denně několik chilli papriček.
Matka tří dětí chce totiž s manželem Davidem počtvrté počít, aby šanci na otěhotnění zvýšila, vsadila podle tajného receptu na pálivé plody. Denně jich prý musí do sebe nacpat pět. Odborníci jí slíbili, že pak by mohla svou vysněnou holčičku skutečně přivést na svět.
S fotbalistou přitom vychovávají tři syny – osmiletého Brooklyna, pětiletého Romea a tříletého Cruze.
„Nikdy v minulosti je moc nemusela, ale udělá cokoliv, co jí pomůže počít dítě. Takže teď se snaží nacpat do sebe sklenici chilli papriček v úctyhodném čase, což jí doporučil přední odborník na výživu. Podle něj jí pomůžou počít,“ prozradil zdroj blízký Beckhamovým.
Podle internetového magazínu AskBaby.com chilli papričky pomáhají tak, že „zvyšují průtok krve po celém těle, zajišťují reprodukčnímu systému dostatek zdravé výživy. Chilli také stimuluje produkci endorfinu, což znamená, že se zvyšuje plodnost, snižuje stres a tělem kolují hormony štěstí.“
„Victoria a David jsou šťastnější než kdykoli předtím a skutečně si užívají nový život v Los Angeles. Karty začínají konečně hrát v jejich prospěch, ale co by ztvrdilo jejich štěstí, by bylo určitě miminko,“ dodal zdroj pro britský Sunday People.Jde o to, že u značné části žen – v ČR není podrobně sledováno – po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. – 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.
Dávkování:
u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření – protilátky proti plodu – se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí – zkuste si stříhat chilli papričky – a i chuťovou přijatelnost).
Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.
U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší – cca 1–2 polévkové lžíce 3 x denně.
Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).
Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.
A perlička na závěr – plešatým partnerům – kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy

bublenudle
15. kvě 2012

@carlik Diky moc. Ses hodna.. Ja se chilli paprikama ladovala a nic 😢

kcvrcekz
15. kvě 2012

@cilkaa co to čtu? Jakože test bilej? Ale ještě vydrž je čas. 🙂 nehaž flintu do žita. Třeba se ukáže později.

Holky mám na vás dotaz. Jak to je s testem, když se počůrá a nic tam není a po asi dvou hodinách je tam duch? Je to blbost?

bambulajda
15. kvě 2012

@kcvrcekz ....ne to je dobrá zpráva 😀 😉...to znamená že v moči je hcg a něco tam je ....jsem ti říkala,každé se to hned neukáže ...držím palečky

kcvrcekz
15. kvě 2012

@bambulajda tý jo, tak to jsem zvědavá na další testy😲.A co ty jak je?

bambulajda
15. kvě 2012

@cilkaa ...jasně ještě vydrž

bambulajda
15. kvě 2012

@kcvrcekz ... no zkus hned zítra 😀 a máš desítkovej test?....jééé to by bylo úžasny 😀 ....dnes mě strašně bolí hlava

kcvrcekz
15. kvě 2012

@bambulajda jo jo desítku mamatest a rapidclear nebo co to je. Zatím se raduju hooodně potichu.🙂 no hlavní je že malé se drží🙂

sikulik
15. kvě 2012

@kacatka děkuji moc za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší 😀 člověk se pořád učí 😀

sikulik
15. kvě 2012

@kcvrcekz no bezva, že máš aspoň ducha, za dva dny test zopakuj a uvidíš, duch bude silněší 🙂, a tys to už málem vzdávala!!!! 😉

kcvrcekz
15. kvě 2012

@sikulik No ještě se moc neraduju...🙂 Až tam bude dálnice jak na Prahu tak pak si trochu oddechnu, ale pořád to nebude to ono..🙂Víš jak tomyslím..🙂 Ale jsem ráda, že se už ukázalo missátko naše..🙂

montysek
15. kvě 2012

@sikulik
@kacatka Holky a odběr na AMH se může vzít kterýkoliv den v měsíci nebo je to jako u HP, že to musí být určitý den? Ráda bych si to nechala udělat a tak bych si kdyžtak podle toho i nechala přehodit první návštěvu, protože tam mám jet pár dní před MS.

evulatko
15. kvě 2012

@montysek, kterykoliv den v mesici🙂

kalipso
15. kvě 2012

@kcvrcekz mně se první pididuch objevil až po limitu, všimla jsem si ho jen náhodou, jsem ten totálně bílej test odložila a zapomněla na něj a když jsem si vzpoměla a šla ho vyhodit tak jsem si myslela, že se mi to jen zdá. Další den už jsem ducha vykoukala celkem v pohodě v limitu 😉 Tak držím pěsti!! 😵

kcvrcekz
15. kvě 2012

@kalipso no tak nějak to bylo. Děkuji moc snad to dobře dopadne. 🙂

kcvrcekz
16. kvě 2012

@cilkaa Ahojky tak jak jsi na tom? Nezkoušela jsi?

cilkaa
16. kvě 2012

@kcvrcekz čauky, no já ne, já mám jasno... prostě nic, čekám MS.
Spíš co ty?????

kcvrcekz
16. kvě 2012

@cilkaa no tak to ještě zkus ne? Ještě bylo brzo. Já zatím stále duším. Dneska je slabej, ale celej. Tak jsem zvědavá na zítra🙂. Už to dělám spíš jen ze zajímavosti a doufám, že se tam udrží🙂.

cilkaa
16. kvě 2012

@kcvrcekz ještě uvidím, už jsem to pohřbila. minule jsem měla taky ducha 8 DPET a pak z toho bylo mimoděložní a Štelcl mi tenkrát hnedka říkal, že to nevypadá dobře, že HCG je nízké. Takže si myslím, že už nic nenaběhne a postě nic ☹
Tak budu držet palce, jsou to nervy. Ale máte ještě mrazáčky na rozdíl ode mě ☹

kcvrcekz
16. kvě 2012

@cilkaa jj tak mražáčky máme, ale ráda bych aby to bylo na poprvé🙂. Hele kamarádce co má teď dvojčátka se ukázala // až 14 den. Tak bych to ještě zkusila😉. Já se modlím aby to bylo vše ok. dost nechápu jak může po ivf být mimoděložko, ale asi to jde a doufám, že naše missátko se zavrtalo kam mělo.

cilkaa
16. kvě 2012

@kcvrcekz právě, kdyby byli mrazáci, tak e to lépe snáší, takže i to je velké plus. Na poprvé chceme všechny.. S trochou pokory už dnes říkám, kdyby aspoň na zmrazení- bohužel.
Jinak mi Vitoušková také zvolila jedno miss embryo, tak snad v tu sobotu už to nikomu neřekla 😒 Vidím, že máš missáka neděle 😀
Po IVF bývá mimoděložko dost často, embryo vyputuje vejcovodem zpět k vaječníku, já jej měla až vzdau, byl to pěkný cestovatel... Marcel nejdřív myslel, že je to zamlklé těhu, ale bohužel bylo ve vejcovodu.

Jinak 14. den také znamená, že kamarádka nemusela mít PK, nebo testovala nějakou nižší citlivostí, víš co... Kdo ví jak...