Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

adkanr
5. pro 2014

@sikulik ahoj,som z toho velmi nestastna, bola som na kontrolne sono u mojho gynekologa,vtedy bola sliznica 9,2mm,pisala som to koordinatorke do centra, povedala ze je to skvele a ze mam pokracovat tak isto v uzivani. a za sest dni na kontrole v centre uz bola 16mm. ale stale nechapem preco lekarka povedala ze je to v poriadku a moze byt vklad. ☹

sikulik
5. pro 2014

@cermi77 jinak potvrzuji teorii těhotnění v květnu 🙂, KET byl úspěšný a také máme doma vodnářku, je úžasná a pohodová, pořád se směje, ale když ji začne brácha zlobit, dokáže se také pěkně bránit 😀 . A říjen ten bude ještě úspěšnější 😉 a v létě pohodička s miminem, jen v bodíčkách bez overalů, kombinéz a spousty vrstev oblečení 😀

sikulik
5. pro 2014

@adkanr možná si zkus zjistit názory lékařů v jiném/jiných CARech. Najdi na netu a zavolej si tam, za konzultaci nic nedáš. A kor když si to platíte sami. Pokud teda chápu dobře, že jste vklad ještě neměli.

adkanr
5. pro 2014

@sikulik nie,vklad by to mal byt moj prvy. ved prave ze na nete som si tiez vsade citala,ze je to rizikove pre uchytenie embrijka. ze je to uz vela.

sikulik
5. pro 2014

@adkanr tak to prober s dr. ve tvém CAR, že jsi to konzultovala, a je to již riziková výška sliznice, že si nejsi jistá vkladem, a jaká je jiná možnost, zamrazit embryjko a počkat na další cyklus nebo něco jiného, těžko radit, když nejsem odborník, ale IVF jsem prošla 4x. Já jsem měla sliznici 7mm a zadařilo se, to je asi zase ta nejnižší hranice

adkanr
5. pro 2014

prave som tam volala, p.doktorka mi vravela, ze aj pri tejto vyske bezne transferuju embrijko a tehotne i s takouto vyskou sliznice maju. ze je to na mne,ze ona by do toho sla,ale je len na mojom uvazeni ci radsej pockam a dame si embrijka zmrazit a skusime potom Ket,alebo ci vyskusame hned teraz. bola dost presvedciva,ale do nicoho ma netlacila. vraj si to mam rozmysliet. tazko sa premysla,pretoze rozmyslam ze napr.aj tebe sa to podarilo a zase naopak s najnizsou hranicou,a ze mozno zase u mna sa to moze podarit s tou najvyssou.dakujem velmi za nazor.

sikulik
5. pro 2014

@adkanr nemáš vůbec zač, přeju ti, ať se rozhodnete dobře 😉 . Ještě je možná také důležité, kolik máte embryjek? Pokud by jich bylo více, tak bych to bez problému zkusila i s touhle výškou sliznice, pokud jich ovšem máte málo, pak je to na zvážení.......máš těžké rozhodování, tak ať vám to vyjde ať už se rozhodnete tak či tak 😉 , drž se!!! A hlavně musíš věřit tomu, že to vyjde, psychika je 50% úspěchu 😉

adkanr
5. pro 2014

@sikulik si velmi zlata,trosku som sa ukludnila. dnes mi na embryologii povedali,ze bolo desat vajicok,a sest bolo zrelych a oplodnili sa. budem volat este v nedelu,ci ich je stale sest a ci sa dalej vyvijaju. ak ich zostane tolkoto, budem sa snazit pozerat optimisticky a vyskusam vklad v utorok. velmi pekne ti dakujem! 😉

sikulik
5. pro 2014

@adkanr tak držím vše co mám, aby jich šest zůstalo a aby to v úterý byl šťastný vklad a vy měli za 9 měsíců v náručí nádherný uzlíček 😉

adkanr
5. pro 2014

@sikulik 🙂 velmi pekne dakujem,strasne moc si ma potesila! 😅

soleilll
5. pro 2014

@adkanr Chápu, že pokud jste samoplátci, každé rozhodnutí je těžké a doktoři v CAR ti nikdy striktně nenařídí, co máš dělat, to je jasné. Každopádně, pokud na ET půjdeš v tomto cyklu a nepodaří se to, vůbec to nemusí být tou sliznicí. Přeju ti samozřejmě pravý opak!!! 🙂 Třeba se tam tak zamotá, že nebude moct ani chtít ven. 😉

cermi77
5. pro 2014

@sikulik je dekuji, tak to jsi mela napinave a se vsi paradou 🙂, dcerce se ode me taky nechtelo 🙂. Doufam, ze tomuhle prckovi taky tak, dneska mi dr ukazovala na uz jakou uz ma mimco pater, nohy, ruce, jak se vrti, pak na nas zamavalo, no dojak hadra. Vsechno stoji za to podstoupit, deti jsou dar, zazrak 😵 (v jejich puberte si to tu budu muset precist znovu 😉).

adkanr
5. pro 2014

@soleilll 😉 si ma aj rozosmiala ako so to napisala, ano,budem dufat v to,ze sa tam tak zamota,ze tam pekne zostane 🙂 . a mas pravdu aj v tom,ze ak by nie, moze tam byt rozna pricina. tak uvidime a este raz dakujem! 🙂

simkar
5. pro 2014

@cermi77 Moc moc gratuluju!!!! Výborná zpráva 🙂

sikulik
6. pro 2014

@cermi77 Plně souhlasím se vším 😉 . Já vždycky, když nám ukazovali ten větší utz, jak píšeš, strašně zadržovala slzy a když už to nešlo, tvrdila sem, že mi něco spadlo do oka nebo se mi tam dostal krém z obličeje 😀 , pro mě to byly strašný dojáky, po těch všech peripetiích.

cermi77
6. pro 2014

@sikulik tak to je presne 🙂, ja ted dojetim delam navic hrozny skleb, pusa se mi rozsklebi jako praskle rajce pres cely oblicej 😀, udelam beee a hykam, hrozny pohled, dr se smala a dlachnila mi nohu, dcera se na me doma diva a rika matko uz zase 🙂?! Doufam, ze se to uz nebude stupnovat 😀.

sikulik
7. pro 2014

@cermi77 😀 😀 😀 no nevim nevim, já myslím, že minimálně u porodu, až uvidíš prcka. I když já jsem si myslela, že až uvidím své děti poprvé v životě, že budu dojetím řvát jak tur, ale kdepak, byla jsem tak vyčerpaná, že když se mě zeptali, jaké mám první pocity, řekla jsem, že jsem šťastná, že už nemusím tlačit 😀 , hormony no 🙂 . Ale stavy dojetí, kdy bulím jak tydýt mi už zůstaly 😀 , třeba když jsme poprvé vedli syna do školky, když jsem ho viděla poprvé na besídce pro maminky, když naše malá princezna teď "běžela" v roce a půl svůj první "atletický závod" 😀 , no prostě dojímá mě téměř vše 🙂

cermi77
7. pro 2014

@sikulik ja bych mohla byt placka i jako netehotna 🙂, na besidkach a vystoupeni dcery se dojimam pravidelne a ted pred vanoci je prilezitosti, ze jo 🙂?
Na poporodnich fotkach koukame s manzelem oba dva jako vykulena joja 😀. Plakat stestim jsem zacala az kdyz se personal presunul a nechal nas s malou samotne, to mi teprve zacinalo dochazet, ze uz jsem vazne mama, jeste rok po porodu jsem chodila koukat do postylky jestli se mi to vsechno jen nezdalo 😀 Kdyby to tentokrat jen trochu slo, jestli to dopadne, zdravi dovoli, moc bych si prala co nejintimnejsi porod, minimum lidi, ale clovek mini, zivot meni 😉

sikulik
8. pro 2014

@cermi77 To víš, že to dopadne!!! 🙂 Vím, že když se to konečně povede, tak člověk pak celé těhotenství "prostrachuje", aby bylo vše v pořádku, a před každou kontrolou je hrůzou bez sebe, aby tam nenašli něco, co je špatně. U obou jsem zažila hrůzu, když mi řekli, že musím na amnio, že to nevypadá nejlíp, a nakonec naštěstí vše OK. Ale je potřeba se také pořádně radovat a užívat si to 😉 . To přesně znám, chodím se na ně dívat, když spinkají, a mám chuť se štípnout, jestli se mi ta krása jen nezdá 😀 . Snažím se s nimi užívat každičký den naplno a mám pocit, že to strašně rychle letí, přímo kosmickou rychlostí, že mi rostou před očima 🙂

maikkynna
9. pro 2014

Ahoj holky, na začátku ledna začínám stimulovat a dnes mi Dr. Řekla, že bych si měla, ještě zajít na hematologii. Jedná se asi o předepsání injekcí, mám leidenskou mutaci. Teď jsem si tam volala, abych se objednala a oni mají volno až koncem ledna . To je jak naschvál. Už jsem si napsala dovču v práci a vše je domluvené. Myslíte si, že to bude problém, když tam nepůjdu a injekce si budu hradit sama?

delfi75
9. pro 2014

@maikkynna ahoj, tak na hematologii vysvětli, že nemůžeš čekat na konec měsíce, že je to vázané zase na léky na stimulaci, které jsou schváleny pojišťovnou také na určitou dobu....

maikkynna
9. pro 2014

@delfi75 Já jsem to tam říkala a sestřička prostě volný termín neměla. řekla jsem ji, že mám doporučení z reprofitu a stejně nic :(

cermi77
9. pro 2014

@maikkynna na hematologii už chodíš, jako jestli jsi tam vedená, asi ano ? Třeba ve FN Bohunice to funguje tak, že když potřebuji, tak přijdu ráno v 7.30 na krev k sestřičkám a odpoledne k Dr. pro výsledky, na základě toho mi ty léky bez čekání může napsat, jestli tam ještě nemáš záznam, tak ty sestry jsou strašně fajn, já tam tenkrát začala chodit, když bylo dcerce 18. měsíců a vždycky jsem se domluvila, vyšly vstříc, protože jinak tam člověk tráví půl dne, jestli jdeš se žádankou a diagnózou, tak to na ně zkus, je rozdíl dát za léky 2000,- a 30,- Kč ☹ Držím pěsti ať to vykomunikuješ 🙂.

cermi77
9. pro 2014

@sikulik Děkuji za milá slova, no já věřím, bojím, věřím, jak na houpačce, přesně, před každým UZ mám klepaturu 🙂 Odběr plodovky je moje noční můra, ne kvůli bolesti, ale ze strachu o mimčo a potratu. Ale jak píšeš, užívejme co je teď, kdyby člověk seděl devět měsíců na zadku a mělo být něco v nepořádku, stejně to neovlivní.

maikkynna
9. pro 2014

@cermi77 Děkuji za odpověď. Já jsem tam právě ještě nikdy nebyla. Myslíš, že by bylo lepší zajít tam osobně? Ta sestřička se opravdu nenechala přemluvit. Bojím se, že mi kvůli tomu můžou stimulaci třeba odložit :/

maikkynna
9. pro 2014

@delfi75
@cermi77 A myslíte holky, že by byl problém objednat se třeba někam jinam i když mám doporučení do FN Bohunice?

delfi75
9. pro 2014

@maikkynna a byla jsi už někdy v Bohunicích? problém by asi nebyl, ale nevím o jiné hematologii v brně...vojenská nemá specializaci, milosrdní taky ne a neví, jak svatá anna ☹

delfi75
9. pro 2014

@maikkynna a osobně bych tam raději vyrazila 😉

cermi77
9. pro 2014

@maikkynna zkus tam zajit rano kolem te pul osme a rict at ti vezmou odbery a ze se odpoledne stavis pro vysledek k nekteremu z dr. ja tam chodila k dr. Kamelanderovi, byva tam v patek. Kdyz mas mutaci prokazanou, tak jde o to aby vedeli jakou silu injekci nasadit a pravidelne te sledovali. O jine hematologii v Brne nevim, ale ta zadanka ti plati kdekoliv jinde.

kalipso
9. pro 2014

@maikkynna zavolej Mudr. Gajovi na polikliniku Viniční, chodím na hematologii k němu a je velmi příjmemný a ochotný, tak když mu vysvětlíš situaci, tak by tě mohl snad někam vmáčknout. http://www.poliklinikavinicni.cz/hematologie/21...

Navíc pokud nemáš za sebou už nějaké potraty nebo komplikace v těhotenství nebo trombozu, tak tě budou pravděpoodbně jen sledovat a injekce bys dostala až v těhotenství. Aspoň u mě to tak je, mám Leidena, ale nikdy jsem neměla žádné problémy, takže mě jen sleduje krev a injekce dostanu asi až teď kolem 30tt.