Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sikulik
15. dub 2015

@ivka3901 možná jsou to nervy, hodně pij a běž se projít na čerstvý vzduch 😉

lenka27
15. dub 2015

@moni34 super, super, super

cermi77
15. dub 2015

@moni34 perfektní, strašně moc gratuluji, užívej si konečně klidné těhotenství 😉

78marcela
15. dub 2015

@moni34 skvele... 🙂

Holky me narostlo bricho snad pres noc. Vcera jsem zacala poradne citit pohyby a dnes mam i moc tehotny bricho. Porad me bylo lito, ze vsechny uz maji a ja nic a dnes mi jedna pani rika...proboha, kdy rodite? Ja rikam az za dlouho...a ona- tak cekate dve? 🙂

ivka3901
15. dub 2015

@78marcela ahoj chcem sa spýtať aj teba bolela strašne hlava po KET ?picháš aj fraxík alebo clexan?

78marcela
15. dub 2015

@ivka3901 ahoj, ja si to nepamatuju. Myslim ze nekdy jo a nekdy ne. Pichala jsem zibor do konce 13. Tydne, to je podobne jako frax.

cermi77
15. dub 2015

@78marcela užívej bříška, já už mám taky pořádný pupík 🙂, pořád poslouchám od okolí, jak to bude kluk, že je špičaté, tak se jenom chytám za hlavu, nemám tyhle babské povídačky ráda, nevím kam jinam, než dopředu to bříško má růst, když mám úzké boky 🙂, hele ty naše holky si dělají pěkně prostor, co ? 🙂 Dr. mi říkala, že mi posunou termín porodu o týden až dva dopředu jak je veliká 😀.

@ivka3901 mě hlava bolela dcela často, nikdy předtím jsem na migrény netrpěla, ale tyhle mi vyvolávaly až zvracení, předpokládám že z té přemíry hormonálních změn, já ten první trimestr tak nějak prospala, to je nejlepší co můžeš udělat 😉. Zkusit se něčím zabavit, ať to čekání rychleji utíká.

ivka3901
15. dub 2015

@78marcela
@cermi77
holky dakujem za radu,ale hlava ma bolela aj pri minulem ET v oktobri,ale nie až takto že až som zvracala ☹ možno to je dobré znamenie neviem,ale zas tentokrát beriem anopyrin a Clexan inekcie a tam je písané bolenie hlavy tak neviem teraz ešteže som na pnke a možem oddychovať 🙂

1miska
16. dub 2015

holky ad štelc a reprogenesis - nevim jestli se něco nezměnilo, ale když se reprogenesis zakládal neměl "obyčejnou" gyndu protože neměl ani smlouvu s pojištovnama, byl orientovaný na zahraniční klientelu a na platbu cash za vše... tim nerikam, ze je spatnej, ted koukam ze uz nejaky smlouvy ma ale třeba s 211 ne, kde je asi hodne lidi.... jinak místo štelcla, kterýho jsem měla taky ráda a chodila k nemu, tak místo něho přicházi dr. Vrána prave z reprogenesisu, kterej je taky super hodnej sikovnej, pacientky v nemocnici ho vždycky milovaly 🙂

karolinusinka
16. dub 2015

Štelcl a Reprogenesis - už jsem tam volala, gyndu mají taky a bude jí dělat tudíž i tam... Ale nemají ještě všechny pojišťovny, na tom prý vehementně pracují, prý je zásadní vždycky všeobecná... pamatuji si, že Reprofit taky vojenskou a vnitra získal celkem nedávno...
@1miska Vrána jde do Reprofitu??? S ním jsem tu čest ve špitále měla a to mi stačilo...

1miska
16. dub 2015

@karolinusinka jj vranu se snazil reprofit pretahnout uz davno a ted se jim to povedlo, i proto si myslim (ale to je můj názor nechci sirit famy) ze proto stelcl odchazi, vrana tam byl vedouci lekar, takze půjde na jeho místo a bude tam na "vyssi" pozici nez v RF. A já Vránu měla vždycky ráda, teda z pohledu personálu co s ním pracuje, ochotnej, hodnej, pečlivej.... kazdej doktor můze udelat nejakou krpu, to nerikam, ale je pro mě sympaták 🙂

karolinusinka
16. dub 2015

@1miska no, mě neseděl vůbec lidsky :( nějak jsem se s ním nemohla srovnat, ale to byl asi spíš můj nějaký vnitřní problém s ním... byl na mě málo maskulinní 🙂)) kděžto Štelc mi sedl hned, je takovej "čitelnej" a na nic si nehraje a teď už mám i ověřeno,, že je fakt odborník... jestli tam jde na místo vedoucího lékaře, tak mu to přeju, on si to zaslouží 🙂

sblanch
16. dub 2015

@1miska Já mám s Dr. Vránou taky jen dobré zkušenosti 😉 Známe ho ještě z Obilňáku a s manželem jsme litivali že odtud odešel.
A co ty a těhu? Držím pěsti ať všechno zdárně pokračuje 😉

78marcela
16. dub 2015

On asi každému sedne někdo jiný. Já třeba Stelcla vůbec nemusela, byl asi jediný kdo mi tam vadil, jinak s nikým jiným jsem neměla problém, jen on, ale rozhodně odborník je, to jo. Mě jen nesedělo jeho chování a to jsem s ním měla jen jednou co dělat, zrovna u prvního transferu.

karolinusinka
16. dub 2015

@78marcela přesně tak, každému vyhovuje něco jiného a i doktoři jsou "jen lidi" a i chlapi mají své dny.. Ještě, že máme ten komfort a můžeme si dle svého naturelu vybírat 🙂 i když tady se asi ten naturel potlačovat vyplatí, když budu vědět, že se o mě stará ten nej odborník...

78marcela
16. dub 2015

@karolinusinka tak tak. Ale myslím že odborníci jsou tam všichni. Z nikoho jsem neměla pocit že by byl menší profesionál než ti druzí. Úspěšně otěhotnět se mi nakonec podařilo pod doktorem Kozumplikem, takže mu nikdy nepřestanu byt vděčná, že se mi teď v břiše vrtí malá vrticha🙂

zelena_zirafka
17. dub 2015

Ahoj všem, taky mě odchod dr. Štelcla zaskočil, chodila jsem k němu i na gyndu a byla jsem tam nedávno po šestinedělí, píšu si o výsledek cytologie a ejhle, jsem bez doktora... Po letech konečně dobrý doktor, ale co se dá dělat, nakonec jsem se rozhodla, že do Reprogenesis nepůjdu, zůstanu na gyndu v RF. Už mám odrozeno. 🙂 Dr. Vránu znám z Obilňáku a zažila jsem ho v nejtěžší situaci, co jsem ohledně těhotenství měla, a choval se citlivě a profesionálně, nemůžu říct křivého slova.

Holky, je tu někdo, kdo má odrozeno a zbylo mu embryo? Co s ním uděláte?

lenka27
17. dub 2015

@zelena_zirafka Ja uz mam odrozemo a mam jeste 4 embrya, a taky nevim jak s tim nalozit ☹

delfi75
17. dub 2015

@zelena_zirafka
@lenka27 holky ,nevím jak kdysi, ale v dotazníku se zatrhlo ,co se zbylými embryi. Je tam nekontrolované rozmrazení nebo výzkum kmenových buněk. ..

ivka3901
18. dub 2015

Ahojte baby chcem sa spýtať že či žena musí zašpiniť po KET či ET?

kalipso
19. dub 2015

@ivka3901 určitě nemusí 🙂

sikulik
19. dub 2015

@ivka3901 nemusí, já jsem nešpinila 😉

sikulik
19. dub 2015

@zelena_zirafka
@lenka27
holky chvíli jsem to taky řešila, člověk má pocit, že má zamrazená "miminka" a nemůže je jen tak nechat na výzkum anebo rozmrazit a "vyhodit". Nevím, jestli neexistuje ještě možnost ta embrya darovat párům, které by měly o darovaná embrya zájem. A pokud ne, možná při tom výzkumu aspoň někomu/něčemu pomůžou. No pro mě se to nakonec vyřešilo samo. Měli jsme jednoho mražáčka. Po synovi z IVF jsem přirozeně otěhotněla (byla jsem konečně v psychické pohodě a nemyslela na TO) a pořád myslela na to, co s tím mražáčkem uděláme, že ho tam nemůžeme přece nechat. Nakonec jsem musela v 10tt na revizi, miminku přestalo bít srdíčko a za půl roku jsme si pro mražáčka došli a ta čertice tady teď lítá jak drak 🙂 . I tak si občas říkám, kdyby nám vyšlo to přirozený, že bych tu svoji úžasnou princezničku neměla........no asi to beru moc citově a možná si řeknete, že jsem praštěná 😀

misha83
19. dub 2015

Urcite kazdemu sedne nekdo jiny. Ja na Stelcla nedam dopustit a to nejen v ramci reprodukce, ale i pece v tehotenstvi atd. Takze urco v jeho peci zustanu. V RF mi vadi jinak jen Otevrel, ale to hlavne proto, ze ho znam z Unici, kde byl nasim lekarem a odkud jsme utekli.

lenka27
19. dub 2015

@ivka3901 spinila jsem i obcas do cervena, u prvniho syna az do 10 tydne, je to pry vetsinou u prvnich deti, a u me se to potvrdilo, protoze u druheho syna jsem zaspinila jen jednou v dobe zavrtavani

ivka3901
20. dub 2015

Ahojte zajtra budem 8 den po KET s HB -1 po PK mohlo by tam už niečo ukázať aspom ducha?

cermi77
20. dub 2015

@ivka3901 nechci te falesne navnadit 😉, ale mohlo, nekomu se ukaze pozdeji, tak at nejsi zbytecne zklamana, ja teda nikdy do 12.dne nevydrzela a testovala sedmy den a pozitivni test byl. Moc drzim pesti, at to vyjde 🙂 !!! Hodne stesti.

delfi75
20. dub 2015

@cermi77 Ty jsi také pěkný čert našeptávač 😀

cermi77
20. dub 2015

@delfi75 no, je to na kazdem a jeho zvazeni 🙂, ale je tu snad nekdo, kdo vydrzel do 12. dne ??? 😉 Nevim o nikom 🙂

ivka3901
20. dub 2015

@cermi77 dakujem pekne OK budem to tak brať🙂