Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenajsek
2. říj 2012

@kalipso Moc se omlouvám, sedím u mamky na PC a má děsně nepřehlednej monitor a blbě se mi to taky vše dělá a kopíruje, přepsala jsem se.. To je jasný, komu by se chtělo.. 😀 😀
Já mám syna narozenýho 30/11, tak jsu zvědavá, kdy se Ti holčička narodí... 😉

kalipso
2. říj 2012

@lenajsek neomlouvej se, nic se nestalo, spíš mě to pobavilo, jsem si představila ty další měsíce 😲 😀 😀 😀

ivcacig
3. říj 2012

Krásný den holky. Tak jsem byla včera na UZ. Miminko tam pěkně leží, asi zatím v pořádku. Týden 7 +-4dny a předpokládaný datum porodu je 23.5.2013. Za 14 dní si jdu pro průkazku těhotné🙂))jupíí

zuzuza
3. říj 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s reprofitem? Já tam byla v uterý poprvé, mám potvrzenou neplodnost již několik let-pco syndrom, mám za sebou 1 icsi na unice nezdařené, měsíc na to otěhu přirozeně, mám jedno dítě a chceme další a tak jsem se rozhodla pro reprofit a zkusit zatím jen stimulku v cyklu pomocí injekcí, pač na clostilbegyt nereaguji, tak jsem tam byla poprvé teda, pan doktor že samozřejmě se budeme snažit teda aby to bylo co nejmín náročný, jako že ne hned ivf, ale že teda zkusíme ještě jednou clostul a přidá nějaký injekce a zbytek že si máme udělat doma, já jsem se neptala ani na iui zapomněla jsem, ale přijde mi divné, když si sama uhradím ty injekce a to je prý 2500-6000 na cyklus, že se máme pak jen snažit doma bez iui??? A taky manžel měl tehdy před 4 lety horší spermio, tak jsem mu ukázala jen výsledek spermia z té doby 4 roky starý a on ani neřekl, že mu budeme dělat nové spermio, nevím, zdá se mi to divné a taky že budeme stimulovat jednou za 2-3 měsíce, jako mám z reprofitu fakt dobrý pocit, ale proč ne to spermio a to iui??a měla jste tam některá minimální stimulaci?? Co se tam platí? Když si zapltím na ten cyklus injekce a kdyby mi pak náhodou narostlo víc folíků tak říkal, že se to dá odsát a udělat jako minimální stimulka, ale to by mě zajímalo, co bych ještě krom těch injekcí pak platila...moc děkuji za odpovědi!!

drndapetka
4. říj 2012

@zuzuza ahojky, já podstoupila v Reprofitu jednu minimálku a z té teď čekám holčičku 🙂 Mám také syndrom PCO. Na Unice jsem absolvovala 2x ICSI, 1x KET - otěhotněla jsem pouze z 1.ivf, ale skončilo to zamlklým potratem. Předtím 2x přirozené otěhu, ale bohužel jeden potrat a jedno mimoděložní těhotenství. Na PCO mi pomohlo zhubnout a cvičit Mojžíšku. Jinak jsem jednou na stimulaci reagovala přehnaně - 25 vajíček, po druhé málo -5 vajíček, z minimálky jsem teď měla 4 vajíčka a zůstaly mi dvě blastocysty. Takže při PCO minimálku doporučuju, vajíčka jsou kvalitní, nehrozí hyperstimulační syndrom a není to takový nápor na tělo. No a abych se dostala k ceně - minimálka jako taková stojí 13 tisíc, nehradí ji pojišťovna, hradíš si tudíž sama všechny úkony jako ultrazvuky, OPU a ET. Pak za každé oplodněné vajíčko metodou ICSI zaplatíš 1 tisíc, takže my měli 4 vajíčka=4tisíce, za injekce jsem zaplatila 7 tisíc (měla jsem Bravelle-levnější varianta, pak Oralgutan a před OPU Pregnyl, to všechno se ještě kombinovalo s Clostilbegytem, i když na něj taky moc nereaguju a dělají se mi po něm cysty). Suma sumárum nás to vyšlo tedy na 24 tisíc, tedy téměř stejně jako klasická stimulace hrazená pojiš´tovnou, ale měla jsem z minimálky lepší pocit, cítila jsem se líp......

lenajsek
4. říj 2012

@zuzuza Ahoj, já z jedné minimálky v RF před třemi lety otěhotněla, měla jsem 3 vajíčka, tři se oplodnily, dvě trasnferovány a bylo z toho jedno mimi, jedno zbylo na zamražení, ve stádiu hatchující blastocysty, ale to se po KETu letos neuchytilo.
Teď jsem u nich absolvovala druhou minimálku, taky tři vajíčka, tři se oplodnily, jedno ve stádiu blastocysty mi bylo transferováno, dvě další se jako moruly přestaly vyvíjet a bohužel nemohly být zamraženy.
Při obou minimálkách jsem stimulovala jen CLostilbegytem, pak jsem asi 4 dny připíchávala malé množství injekcí (před třemi lety to byl Fostimon a zbytky, co mi dali v RF, letos mi dali vždycky zbytečky Puregonu, to jsem ani neplatila) a platila jsem za Orgalutran, aby folíky nepopraskaly.
Před třemi lety byla cena trošku jiná, jiný systém placení, nyní je cena za minimálku 13tis, plus 1.000 za každé napíchnutí vajíčko pomocí ICSI, neplatí se prodloužená kultivace, nechávají kultivovat embryjka do kvality, aby mohlo být transferováno, já šla na ET pět dní po odběru.
Platili jsme tisícovku za protokol a léky (ten Orgalutran), za narkózu se neplatí. Takže cena 17tis.

A u jakého dr. jsi byla?

lenajsek
4. říj 2012

Holky, já dneska 9 den po OPU a teprv 4. den po ET.... začínám být nervózní, vím, že bych měla být v klidu....
Kdy jste testovaly, myslím kdy nejdřív...? Jsu 11 den po Pregnylu... Ale viděla bych to asi tak na víkend nejdřív, že... v neděli bych měla být 28dc...

lenajsek
4. říj 2012

@ivcacig Velká gratulace!!!! 😉

lenajsek
4. říj 2012

@kacatka Ahojky, tak co krvácení, už ustalo? Držím palce... 😉

Všechny moc zdravím, jdu vařit, opatrujte se!

montysek
4. říj 2012

@lenajsek Já testovala poprvé 8 nebo 9 den po ET. 🙂 Dřív to asi nemá cenu se nervovat... 😉 Držím palce...

montysek
4. říj 2012

@zuzuza Ahoj, já jsem v Reprofitu spokojená moc.My tam ale rovnou podstoupili IVF, takže Ti neporadím.Každopádně to chce se hned na všechno zeptat doktora, aby jsi pak měla ve všem jasno. 😉

zuzuza
4. říj 2012

@lenajsek díky moc holky za odpovědi, já jsem byla u pana doktora koudelky, moc příjemný, alr to je teda docela drahé 17000 za 3 embrya, my platili 27000 za icsi, prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching, měla jsem 7 embryí, zůstala 4, dvě zavedli a dvě zamrazili, je to možná ale prý tím, že se to nepovedlo, že jsem měla moc vajíček, asi 12 a čím víc, mohly být míň kvalitní a proto se přestaly vyvíjet, manžel má taky horší spermio asthenoteratospermie a tím se to možná taky zastavilo ve vývoja ta embrya, takže bych si rovnou nechala udělat picsi.

Holky a jde to tak, že by se i ta minimální stimulka započítala jako pokus ivf? Že bych zaplatila pouze za pisci, jakože kdybych měla třeba 5-6 folíků, že bych to celé neplatila sama??

A když už mám za sebpou jedno ivf a to se dvěma embryi, mám od pojištovny ještě dva nebo 3 pokusy dle nového zákona??

kacatka
4. říj 2012

@lenajsek Ahojky, díky za optání. Bohužel stále krvácím ☹ Je to vážně k vzteku, pořád nějaký komplikace 😠 Dnes jsem byla na konzultaci u Kouďase, dělal mě ještě ET aby si to vyzkoušel a říkal mě, že to krvácení může být sice nepříjemný, ale mám vydržet, za 7 dní mě ta antina končí 😉 Jinak jsem nafasovala krabici léků, úplně žasnu kolik toho do sebe budu muset narvat. Mám puregon pero a i když jsem zdravotní sestra, tak jsem na to čučela jak puk 😀 Už s toho magořím. Co se týká toho testování, tak brzo se na to vykašli, já testovala 5 den, byla tam druhá slaboulinkáááá, ale nic z toho nebylo. Takže min. 8den po ET ať máš jistotu a držím všechny paleeeeečky a pěstičky co mám ať se zadaří. 😉

drndapetka
4. říj 2012

@zuzuza pokud to první icsi bylo se dvěmi embryi tak máš bohužel od pojišťovny už jen dva pokusy. Musela by jsi mít transfer jednoho, aby jsi měla nárok na 4 pokusy.

drndapetka
4. říj 2012

@lenajsek ahojky, držím pěstičky 🙂 já jsem testovala 12tý den po Pregnylu a vykoukly na mě // a pregnyl to už nebyl - to bylo moje první IVF. Teď po KETu jsem Pregnyl neměla, transferovali mi hatchující blastocystu a // jsem našla už.4. den po KET - byly sice slabounké, ale byly tam.....tak tfuj tfuj na testování 😉

1miska
4. říj 2012

@zuzuza ahojky, ja teda tomu ne uplne rozumim, protoze 1.IVF nas teprve asi v lednu ceka, pokud teda František nepomůže🙂🙂 Byla jsem u štelcla a domlouvali se, co dal, ja chtela minimalku, ze si ji klidne celou zaplatim, ale ze nechci zadne injekce, ze tech 20,000 nebo vic dam radeji ze sveho - ale rikal mi ze i minimalka ze muze napsat na pojistovnu, ale rozmlouval mi to, ze kdybych pak potrebovala klasicke IVF, ze tam je ten doplatek o moc vetsi, takze je lepsi na pojistovnu napsat klasicke IVF ne minimalku

ivcacig
5. říj 2012

@lenajsek Držím palečky, moc moc moc....a žádný stres, jak lehce se to píše a sama mám stále okusané dásně v puse jak se ještě nemůžu zcela uklidnit😀

kcvrcekz
5. říj 2012

@lenajsek Já jsem po ET testovala myslím 9. den. A po KET bez pregnylu 6. a Sněhul už maloval/a..🙂Držím moc pěsti..🙂

kacatka
5. říj 2012

Holky, zbyl mě menopur 1 balení. Co s tím? 😕 vrátit do lékárny? exp. 1/2013

zuzuza
5. říj 2012

Ahoj holky, tak jsem dnes byla podruhé v reprofitu na kontrolním uzv jestli mi narostl folík, jen upřesním že v uterý jsme byli poprvé u doktora koudelky a domluvili se s ním, že mi navodí ovulku clostilem, pak přidá injekce a doma se budeme snažit, nemám ovu, mám jedno dítě po nezdařeném ivf na unice pak po měsíci přirozeně počaté, sám řekl, že neni kam spěchat a že bude ob měsíc zkoušet stimulovat, ukázala jsem mu i spermio z unicy 4 roky staré, nic na to neříkal, ani že je potřeba iui, manžel má asthenoterato spermie, má 44 mil , ale horší morfologii 18% morfologicky dobrých, menší progresivní pohyb, ale přesto se nám pak zadařilo přirozeně. Dnes mi dělala uzv doktorka kuřecová, měla jsem v utery folikul, tak jestli nemám ovulaci. Tak jsem se jí jen zmínila o těch asthenospermiích a ona mě řekla, že je ztrácení času stimulací mě, když máme tento spermiogram, ani neviděla papír s trěma starýma výsledkama, řekla, že jsme na mrtvém bodě, že rovnou ivf, že zbytečně ztrácíme čas, prostě úplný popak pana koudelky, přijde vám to normální? Na spermio jsme se objednali na středu, vůbec ted nevím co si myslet, šla jsem tam kvuli tomu, že rovnou nehoní do ivf, s panem doktorem se tak pěkně domluvíme, tam mě zarazilo jen, že nedělal nové spermio, a ona to takto zpochybní a vyrukuje s ivf!!! Jsem dosela v šoku a zklamaná, jaké máte vy zkušenosti? Panu doktorovi jsem toto napsala mailem a jak teda máme teď postupovat....pioradíte??

1miska
5. říj 2012

@zuzuza myslim, ze tohle se může stat vsude, sice je to jedna klinika, ale co doktor, to nazor.... taky se mi stalo ze pri jedne kontrole mi štelc rekl ze neni kam spechat, at tomu dam cas, snazime se doma atd.... a pak na kontrole u kuřecove dalsi mesic mi rekla ze neni na co cekat, ze jen ztracime cas snazenim doma.... kazdy doktor rika, jak to mysli a vim, ze je pak tezke si vybrat co dal. Pockala bych na vysledky spermiogramu - za 4 roky muze byt spousta veci jinak a podle toho se pak znovu zeptala a zacala to resit

kacatka
5. říj 2012

@zuzuza Hlavně se zaměř na jednoho doktora, nestřídej je. to nedělá dobrotu. Aby Ti pak Kouďas neřekl, že on bude postupovat takto a pokud se Ti to nelíbí můžeš jít jinam. To je ale ten nejhorší scénář. uvidíš co Ti napíše. Co se ale týká toho spermiogramu, tak by se měl jistě udělat nový, to ano. 4 roky je dlouhá doba a chlapům se tvoří spermie každé 3 měsíce. myslím si, že Koudelka vychází z toho, že jedno dítě máš přirozeně a nemáš ovulaci, to bývá docela problém, tak si slaď cyklus a uvidíš. A podle toho co píšeš, tak seš asi mládě, tak prostě vydrž 😉 . Držím palec 😉

zuzuza
5. říj 2012

Ano holky, řekl mě Koudelka, že jsem mladák, že mám už dítě a není až zas tak kam to honit, ta doktorka mě teda dost naštvala, protože měla toto o ivf říct, až na základě spermia a doufám, že bude ok, manželovi je 28 a není nějak nemocný, tak snad bude spermio ok, a ne mě říct takto, že mám jít hned na ivf...tak jsem koudelkovi psala email jak mám pokračovat dál a on mě hned odepsal, že jsme se na konzultaci dohodli na konzervativním přístupu, takže se toho mám držet, mám si nasadit clostilbegyt a pak uvidíme dál, spermio můžeme prý konzultovat po emailu, takže budu chtít chodit k němu, pokud to teda vyžádat si, nevím, proč jsem byla u té doktorky a dám na názor vedoucího lékaře, říkám, pokud se podaří nastimulovat ovulace, budeme zkoušet doma, nebo iui a pak třeba ta minimálka, ale ivf teda rozjodně ted ne, když se nám už jednou podařilo přirozeně v cyklu bez stimulace a hned to vyšlo a zdravé dítě🙂

kacatka
5. říj 2012

@zuzuza neříkám, že se k IVF nemusíš dopracovat. znám kluky, kterým je kolem 20 a jejich spermio je katastrofa ☹ A jak říkám, drž se jednoho lékaře, abys pak nelitovala. Toť vše

zuzuza
5. říj 2012

A to si můžu jako říct, že chci chodit jen k němu? Já jsem dnes myslela, že k němu půjdu na ten uzv, ale hned si mě vzala ta doktorka, teda musím říct, že mi byla od pohledu nesympatická....ale to je jedno, mám jako příště říct, že chci k němu? Mám tam pak dojít 6-7. den cyklu na uzv, ale kdy to jsme se nedomlouvali, to se mám pak objednat třeba týden dopředu, to jsem se nezeptala právě, tak se mám asi zeptat na recepci jak pujdem na spermio že?

lenajsek
5. říj 2012

@zuzuza Ahoj, já bych se taky držela jednoho dr, já od začátku, co jsem chodila do Reprofitu, chtěla chodit taky jen k jednomu dr, my jsme začínali u Vitouškové a jsem s ní maximálně spokojená, u ní jsme před třemi lety otěhotněli a díky ní máme krásného syna, i teď jsem chtěla na minimálku ji, vyloženě jsem jí řekla, že chci chodit k ní, i na recepci jsem se objednávala tak, aby tam pokud možno, byla ona... bohužel na ET teď být nemohla, byla tam právě Kuřecová, ale jinak protokol, UZ a OPU mi dělala Vitoušková.
Kuřecová na mě taky nepůsobí nějak extra dojmem, je taková svérázná mi přijde, ale na někoho tak působí i Vitoušková, tak asi je to fakt o tom, že co lékař, to jiný názor a jiný přístup...
Ale taky bych chodila jen ke Koudelkovi, u kterého jste byli na konzultaci, udělala bych si ten spermiogram, ať víte, na čem jste a pak bych to vše řešila s ním.
My jsme třeba kontrolní spermio po třech letech neměli, dvakrát jsme se taky snažili doma s Clostíkem, kontrolou na UZ a pregnylem před ovulkou, ale díky hroznému spermiogramu manžela (což se zjistilo až později teď při IVF), to prostě nemohlo vyjít... kdybych měla výsledky v ruce dřív, šli bychom na IVF taky dřív...
Tak to jsou moje zkušenosti, jinak s RF mám jen ty nejlepší zkušenosti, opravdu mi přijde, že se snaží docela vyjít vstříc a dá se s lékaři mluvit i o jiných alternativách, hledá se řešení, což někde jinde bylo téměř nemožné... (RF je náš celkem třetí CAR, tak mám taky už nějaké zkušenosti..)
Zkoušela bych se objednávat ke Koudelkovi a držím palce na spermio!!! 😉

lenajsek
5. říj 2012

Holky, moc děkuji za info o testech... dneska skočím do lékárny pro další Mamatest, mám doma jen jeden a hodně vážně uvažuji o tom, že zítra testnu... a pokud ne zítra, tak asi v neděli určitě... V neděli budu 7 den po ET, 12 den po OPU a 13 den po Pregnylu...

zuzuza
5. říj 2012

@lenajsek děkuji moc za odpověď, no tak já vyčkám do té středy a pak se uvidí a pokud bude spermio špatné, jakože nepůjde udělat ani iui, tak mám jít do minimálky nebo rovnou ivf, nevím totiž, kolik ta minimálka stojí, kdyby to bylo třeba 13000 tak do toho jdem, ale pokud třeba 20 tak to už bych asi moc dávat nechtěla, to už bych si raději asi připlatila za ivf, co myslíte? Za co se vlastně při té minimálce platí? Injekce a co pak? Icsi a zbytek je za co???

lenajsek
5. říj 2012

@zuzuza Už jsem Ti psala o té minimálce, co se vše platí, mrkni se o pár odkazů výš...
13tis+1.000 za každé oplodněné vajíčko, 1000 za protokol a léky, takhle to mám já vyúčtovné. Možná ještě budeš něco doplácet za minimum injekcí, ale záleží, jaký to bude množství. Já Ti už psala, že mně nechávali zbytečky z lednice, co jim tam ženský nechali, já za dopíchávání neplatila nic.
Za klasickou IVF se doplácí za víc léků, tam záleží, jaké léky budeš mít a kolik budeš píchat. Taky záleží, jestli budete mít ICSI, prodlouženou kultivaci a tak... to asle musíš probrat s dr, co je pro vás lepší...
Navíc jedno dítko už máte, takže já osobně bych asi do klasické IVF nešla, spíš do té minimální s tím, že bych měla sice míň vajíček, ale asi by byly kvalitnější a jde hlavně o to mít jedno nebo dvě kvalitní embrya, já osobně jsem už dvě transferovat nechtěla, s dvojčátky a naším malým si to nedokážu představit...
Ale záleží, jak se fakt domluvíte...

zuzuza
5. říj 2012

JJLejnásku, tak kdyžtak asi zkusíme tu minimálku prvně, on je rozdíl že třeba 16000 a 26 za klasickou ivf, kdy nám to stejnak nevyšlo.....přístě bych si k ivf už dala jen pisci a prodlouženou kultivaci, ah už asi ani ne, měla jsem tehdy 11 vajec a myslím, že tehdy ani jedno nebylo kvality A...takže raději mín vajec a kvalitnějších a máme ten horší spermiog tak asi pisci, tak uvidíme ve středu, nejraději bych prvně několik pokusů iui, snad to bude vše ok, horší bude přesvědčit manžela, ten musí prostě slyšet pak od doktora, pokud by bylo špatné spermio, jinak mě řekl že když už se nám to jednou povedlo přirozeně, že zase nechce cpát peníze hned do ivfm, ale pokud bude spermio fakt špatné, tak ho budu muset na tu minimálku nějak přesvědčit aspoň na jeden pokus🙂