Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cermi77
2. únor 2015

@viavia urcite nevadi, taky jsme vzdycky meli nektere trosku napred 😉.

kvakuska
2. únor 2015

@veneta stává se velmi často, že se třetí den embrya nakopnou a vše doženou, takže neztrácej naději 🙂

moni34
2. únor 2015

holky prosím poraďte, teď večer jsem měla něco jako výtok hnědavý, vodnatý, jednorázový,mám zítra volat do RF? utz mám až 9.2. v pondělí, vůbec nevím co se děje ☹

sblanch
2. únor 2015

@moni34 prý jich je na Obi míň než v Bohunicích... i proto jsem chtěla ty Bohunice. Minule to vyšlo, ale porodní box měli prý úplně poslední a málem jsme jeli na Obi. Tak to snad vyjde i teď. Obi znám, bylo to naše první IVF centrum, ale nelíbí se mi ty velké pokoje šestinedělí - a chodit na wc nebo do koupelny někam daleko by se mi nechtělo...
Ale tebe chápu, že nemáš dobré vzpomínky...
No upřímně - pokoje mají v Bohujicích krásné, ale ty sestřičky, ty bych některé vyměnila...

sblanch
2. únor 2015

@moni34 radši bych se být tebou jela ukázat, za to nic nedáš, jsou hodní - já tam v prvním těhu taky skončila kvůli krvácení. I kdyby to nic nebylo (jako že nebude) tak pro klid tvé duše. Držím pěsti!

moni34
3. únor 2015

@sblanch tak do rána dobrý, zatím žádné špinění, dělala jsem si pro jistotu testík, nevím jestli by se na něm něco tak rychle změnilo, ale byly krásné dálnice, to mě trochu uklidnilo, tak ještě počkám, ale kdyby přece, mám asi nejdřív zavolat ne? nikdy nevím ten postup...
taky se mi v Bohunicích líbí to prostředí, to že je záchod a koupelna hned u pokoje, a i sestřičky byly zlaté na té neonetologii, jen ti doktoři, no holt mám blok, všechno by mi to připomínalo, tak se holt budu muset dělit o záchod s celým oddělením 😀

mammut
3. únor 2015

@moni34 Chci reagovat na tvůj dotaz ohledně špinění. Měla jsem to podobné. Po zkušenostech už vím, že takto brzo s tím stejně nikdo nic neudělá a pokud je vše ok, tak bude i nadále. Rok zpět jsem špinění hodně řešila, chodila pravidelně na odběry, dělala testy, ultrazvuk, navýšila utrogestan, ležela a stejně se embryjko přestalo vyvíjet. Při posledním úspěšném pokusu jsem taky hned po pozitivním testu začla špinit, tak jsem si jen zvedla utrogestan, přestala ho zavádět a začla polykat a ono to přešlo. No a za 14 dní na ultrazvuku mi bylo sděleno, že čekáme jednovaječná dvojčata 🙂 Proč to špinění, to nikdo neví...

simkar
3. únor 2015

@sblanch Já tam ted nedávno ležela a převážely hodně mamin z Bohunic, protože tam prý porodní boxy opravují a mají jen poloviční kapacitu. Jinak souhlasím, to šestinedělí je z osmdesátých

simkar
3. únor 2015

@moni34 Moni, to může být jen zbytek krve po zahnízdění, když to není menstruace, tak se nic neděje

kvakuska
3. únor 2015

@moni34 když je to hnědavé, nebývá to problém, je to stará krev a právě proto že jí bylo jen malinko, tak jí trvalo třeba i několik dní než vyšla ven, proto je hnědá ... kdyby se objevily stopy čerstvé krve, tak jim hned volej 😕

moni34
3. únor 2015

holky, moc děkuji, nakonec jsem do RF zavolala, sestřička mi řekla, že mám zvýšit dávku utroše, no a vlastně to co jste tu už říkaly, že když to není čerstvá krev, tak to nic není, ale kdyby něco, že mám klidně zase zavolat, byla moc milá, tak už jsem se aspoň trochu uklidnila, ale v noci jsem vůbec nespala strachy, no jo, jsou to nervy...

viavia
3. únor 2015

@cermi77 děkuji za odpověď,bude to silný bojovníček ;)

cermi77
3. únor 2015

@viavia určitě, držím pěsti, ať hlásíš za pár dnů dvě čárky a zadaří se 😉.

@moni34 já se prokrvácela a prošpinila do 12.tt, teprve 12+6 to ustalo, hematom to tentokrát nebyl, příčina se nenašla, jsou to nervy, ale pořád věř, že to dobře dopadne 😉

viavia
3. únor 2015

@cermi77 děkuji moc 🙂 jen teda ten utroš mi dava tentokrát pekne zabrat :( zavadim ráno a večer 4 a jsem poradne unavena..v práci nic moc :(

sikulik
3. únor 2015

@cermi77 ahojky, tak s druhým letí všechno nějak rychleji, už máš jednu Berušku doma a ta ti čas zaplní dostatečně na to, aby člověk pozoroval všechno jako u prvního těhu 🙂). No a počkej, až přijedete z porodnice, to bude hukot, já jsem dávala hoooodně pozor na to, aby syn neměl nejmenší důvod žárlit, aby si nevytvořil nějaký negativní vztah k sestřičce, takže když jsem malou kojila (což bylo ze začátku skoro pořád 😀 ), tak syn mi vylezl na koleno a položil si hlavičku na druhý prso 😀 , že to je jako jeho 😀 a pak si ho s malou zase vyměnili 😀 . A kupodivu se mi celkem podařilo, že ji měl strašně rád a když spinkala, tak se k ní pořád tulil a pozoroval ji, vozil ji v kočárku (i když ho sotva za ním bylo vidět 😀 , měl dva a půl) a doteď, kromě takových těch sourozeneckých tahanic o sem tam nějakou hračku, ji má moc rád a nedá na ni dopustit a stejně je to i z její strany.
Tak to jsem zvědavá, jestli to bude opravdu holka 🙂, už máte vybrané/á jméno/a? A jak se těší malá na ségru/bráchu? Taky poslouchá bříško, jestli jí něco nebude povídat? 😉 To byla oblíbená činnost mého syna 🙂

sblanch
3. únor 2015

@simkar děkuji za info - takže rekonstruují porodní boxy v Bohunicích, chápu dobře? A pokoje šestinedělí snad ne, ty mají luxusní. Musím se zeptat kamarádky, její švagrová na porodním dělá. Tak teď teda fakt nevím, jestli Obi nebo Bohu - všude bude asi narváno... Před 2 roky, když jsem rodila, se zase opravovaly porodní boxy u Miloušů a byl taky nával a teď tohle...

sblanch
3. únor 2015

@sikulik můžu potvrdit, druhé těhu je úplně něco jiného 🙂 Jen doufám, že porod bude stejně pohodový, v rámci možností.
Nestraš, byl to hukot po příchodu domů? 🙂 Je mi jasné, že byl a u nás to bude stejné... Malá je závisláček, takové větší miminko - např. plínek se nemůžeme zbavit a samostatné jezení... Tak to bude zajímavé. Ale zdá se, že se na sestřičku těší, ráda se dívá na videa s miminky, na fotky apod. Snad jí to vydrží a hlavně nebude žárlit.

cermi77
3. únor 2015

@sikulik na to, až budu mít po návratu z porodnice oči navrch hlavy se už teď moooc těším 😀, dcerce je právě dneska 5 let, já doufám, že se nám podaří vybudovat pěkné vztahy 😉, ona se těšila na bratra, ale se sestrou se srovnala docela rychle, určitě budou i slabší chvilky, rozdíl 5,5 roku je docela dost, ale těším se, že to zvládneme. Každý večer jí do břicha něco povídá, hladí, čeká jestli ji ségra nešťouchne, plánuje co bude v létě, u videa z UZ vydržela asi hodinu, pořád porovnávala s tím svým, zkoumala jak bouchá srdíčko, chystá nám snídaně, hlídá mi vitamíny 🙂. Budu se snažit udělat maximum, aby nežárlila, ona je docela rozumná a ledacos si nechá vysvětlit, je fakt, že jsme na sebe hodně napojené, takže našlapovat budu po špičkách.
Nějaká jména máme, ale zatím tápeme, dcerka má se jménem jasno, ale to se ještě doufám změní 😉.

sikulik
3. únor 2015

@sblanch neboj, všechno zvládneš, jako každá mamina, ono ti ani nic jiného nezbyde 😀 . Tak s plínama u syna jsem se trápila do jeho tří let, takže jsem po příjezdu z porodky kromě mimča přebalovala ještě to naše odrostlý mimčo, taky závisláčka a mazlíka. On byl jinak ve všem v předstihu, ale na nočník a záchod měl teorii, na co se s tím zdržovat, když můžu vše udělat jednoduše do plín. Zkoušela jsem to nesčetněkrát a byl to opravdu boj s Býkem 😀 . Nakonec jsem jedno ráno všechny plíny schovala, a od třetích narozenin nebyla už nikdy ani jedna, a hele, najednou to uměl zcela bez problému 🙂 . U druhého se pak člověk musí ze začátku strašně hlídat, aby se to první necítilo odstrčené, pak už naskočí nějaký režim, a je to v poho 😉 . A jedna velikánská výhoda, že to mladší se pak strašně rychle všechno naučí od staršího, a ty jen tiše zíráš 😀 😀 😀

sikulik
3. únor 2015

@cermi77 tak to bude dnes velká oslava 😉 , půlkulatiny, to už chce pořádnej mejdan 😀 . To budeš mít velikou pomocnici, a žárlit ji možná už ani nenapadne, bude pomáhat při přebalování, bude vozit kočárek a ty budeš mít nohy na stole a číst si nebo pospávat, aby jsi dohnala případné ponocování s prckem 😀

simkar
3. únor 2015

@sblanch Nene, jen porodní. Však máme ještě měsíc čas, třeba bude hotovo, tak si do Bohu zavoláš a když bude plno, pojedeš na Obi

simkar
3. únor 2015

@cermi77 mám dva sourozence, sestra je mladší o 5, brácha o 1P0. M8me moc pěkné vztahy, myslím, že kolikrát lepší než kolem mě sourozenci o rok, o tři, tak neboj. A vždycky je lepší starší holka, bude za chůvu, dříve nebo později

lenka27
3. únor 2015

@moni34 to bude zahnizdovani, ja to mela u prvniho syna

sblanch
3. únor 2015

@simkar tak to je fajn, třeba by s tím mohli pohnout a my ten měsíc snad opravdu vydržíme. Však se zeptám, až tam půjdu na ktg - počítám, že už to bude brzo. Příští úterý jdu ještě ke své dr. a pak max. ještě jednou, potřebuju výsledek z kutlivace stafylokoka (nebo co to je). Navíc moje dr. ktg ani nemá...

sblanch
3. únor 2015

@sikulik vím, že to musím zvládnout, ale bude to náročné - s dcerou je to teď více méně pohodička tak to bude změna. Uvidíme, jak bude žárlit, budu se snažit se jí maximálně věnovat, ale vždycky to nepůjde...

kalipso
4. únor 2015

@simkar no to snad ne, že to v Bohunicích opravují, chodím tam na monitory a rizikovou poradnu a nikdo nic neříkal. Tak snad to budou mít brzo hotový, nechci rodit jinde právě kvůli nadstandardu po porodu, minule to bylo hrozný, vůbec jsem tam nespala, takže teď prostě moc doufám v nadstandard. A taky kvůli dcerce a manželovi, aby mohli přijít kdykoli. Na Obilňáku by to bylo ještě horší ty velký pokoje, to bych asi snad raději jela rodit k Milosrdným 😒

lenka27
4. únor 2015

Ja byla vzdy na Obilnaku na polonadstandartu a pokazde strasna spokojenost a to teda hlavne na porodnim, ale vlastne jsem ani na sestinedeli nemela ani jeden problem, asi je to ve vsech porodnicich taky o stesti

kalipso
5. únor 2015

@lenka27 ten polonadstandart znamená co přesně?

lenka27
5. únor 2015

@kalipso jsou to oddelene dva pokoje s polohovaci posteli a dalsim luzkem, ktere se deli o socialni zarizeni a detskou vahu, sranda bylo, ze jsem vedlejsi maminku potkala tvari v tvar jen jednou, ale zarizeni pokoju bylo jednoduche

kalipso
5. únor 2015

@lenka27 tak to je fajn, to by mi bohatě stačilo, prostě jen chci mít pokoj pro sebe a neomezené návštěvy, sociálka je mi už celkem jedno 🙂 Nevíš kolik jich tam mají? Nedaří se mi to najít na internetu.