Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

1miska
6. zář 2013

@misha83 diky kouknu na to 🙂

olousek35
6. zář 2013

holky, já brala při prvním IVF utrogestan 4-4-4 a únava byla, ale snesitelná. Při Ketu jsem brala 4-0-4 a když jsem začala v 6 týdnu krvácet, tak ještě 2 v poledne a únava nijak extra se neprojevovala. Spíš mi vadil estrofem, to byl mazec jak mi z něj bylo zle. U hysteroskopie se říká, že se má člověk hned další cykly snažit, že je pohnojeno a děloha připravena na těhotenství. Aspon mi to doporučovala dr.Kuřecová. Tak nebojte, ono to přijde přesně tehdy, kdy bude mět.
😉

zelena_zirafka
6. zář 2013

@olousek35 Mně taky z KET bylo hůř než ze stimulace a ET, měla jsem estrahexal a dostávala jsem se z toho pěkně dlouho... Při prvním ivf jsem měla utrogestan 2-2-2 až do 12.tt a unavená jsem bývala, ale nenapadlo mě to s tím spojovat, protože všechny moje kamarádky i bez utrogestanu první trimestr prospaly. 🙂

cermi77
6. zář 2013

@1miska byli jsem tady - http://www.babyphoto.cz/, paní nám fotky nejdřív ztratila, pak stály stejně za prd, já ani manžel nejsme "typ" na sépiové fotky s hnědým pozadím (i když jsem hned na začátku řekla, že chceme hezké barevné nebo černobílé...), na všech vypadáme jako po žloutence 😀, paní hodně spěchala a my se necítili uvolněně, jen pak stylizované fotky miminka byly povedené (všechna miminka jsou pěkná 😀)
Moc ale doporučuji tuhle fotografku: http://www.simsfoto.cz/cz/deti/, ale záleží na stylu, který se ti líbí 🙂

cermi77
6. zář 2013

Holky, dotaz 😀 V úterý jdu na konzultaci + vyzvednout léky na stimulku, mám trvat na nějakých konkrétních lécích ? Nebere mi hlava tohle, proč mě chce Dr stimulovat na moře vajec, když se počítá s velkým odpadem, tím pádem velký záhul pro tělo a hlavně panika z hyperstimulačního syndromu, já mám představu o 10-15 vajíčkách, z nichž zbudou tři a ty se dají na PGD 🙂 Mám to hezky vymyšleno, že ? 🙂
Navíc mě štve, že Dr slíbila komunikaci mailem a kdybych se dnes neozvala sama, tak odjede na dovolenou a na mě háže bobek, vůbec se mi neozvala, chápu, že nejsem jediná pacientka, ale... ☹

olousek35
6. zář 2013

@zelena_zirafka utrogestan způsobuje únvau a i nevolnosti. Proto doporučují zavádět a ne polykat. Kdžy jsem krvácela, tak jsem pár dní polykala a jednou jsem si tak polkla svoji dávku 4 utroušů večer a pak šla za hodku ven. Tý jo, já nemohla udržet směr, vše rozmazané. Fakt jak po flašce tvrdého. To byl mazec. Pak už jsem teda jen zaváděla. 😀

olousek35
6. zář 2013

@cermi77 se bojím, že léky na stimulku už budeš mít nachystané a nikdo ti je nevymění. Ty schvaluje pojištovna předem a určo jste se na nic při minulé konzultaci domlouvali. Psát dr.musíš první, bo oni si nemůžou pamatovat, v takovém počtu pacientek, komu co řekli. A neboj, oni ví, co dělají, co se týká počtu vajíček atd. 😉

zelena_zirafka
6. zář 2013

@olousek35 Já bych utroš vůbec nepolykala, jednou jsem to zkusila, to už je strašně dávno, dal mi ho shodou okolností dr. Koudelka ještě když dělal v Heliosu (měla jsem tam tehdá gyndařku), moje dr. měla volno a on ji zastupoval. Bylo mi šíleně špatně, takže teď jedině zavádám.

kvetiv
6. zář 2013

@misha83 Ano, má nízké AMH. Přešli jsme z Repromedy ☹

kvetiv
6. zář 2013

@manita Ahojky, mám nízké AMH a navíc nějaké špatné hormony, prý na léčbu reagovat nebudu, tak budeme pouze s clostíkem čekat na nějaké vajíčko, tak nevím... ☹ Chodím k paní doktorce Vitouškové.

cermi77
6. zář 2013

@olousek35 probíraly jsme ledacos, ale konkrétní léky nee, byly jsme domluvené, že jak Dr sestřičky předloží výsledky hormonálního profilu, bude mě kontaktovat, mám to černé na bílém 🤐, ale chápu to, jsme tam jako na běžícím pásu.
Můžu být ráda, že se ještě vlezu v úterý na konzultaci 😉

misha83
6. zář 2013

@kvetiv mam stejny problem. Kolik mas AMH?

manita
7. zář 2013

@kvetiv aha, takže ty ideš s clostilom, ja ani to.

Vitoušková je super, mne robila všetko doteraz ona, lebo môj doktor mal zakaždým dovolenku. Keď som nemala žiadne vajíčko, bola nešťastná, akoby sa to týkalo jej samej.

beruskaevuska1
7. zář 2013

@olousek35 lékaři mi udělali léčebný postup, srpen ivf nevydařené, embrya se neuchytila, září hysteroskopie a říjen KET. hysteroskopie z důvodu problémového ET. zmražená embrya mívají i větší šanci se uchytit než embryjka přímo u ET,

beruskaevuska1
7. zář 2013

@zelena_zirafka mě bylo špatně hned po opu. po 'ET šílené, unava, špatně, pálení žáhy, usínání přes den, zvracení....... doted se z unavy dostávám. utrogestan v dávkách 4-0-4. tento lék dávkují dost individuálně. pro každou pacientku jinak. připadala jsem si jak spící princezna. ráno vstát, usnout. nebo jiný den prospat odpoledne....... já si doted nepřečetla příbalový leták od utrogestanu. ale to že po něm je člověk unavený a smými dávkami tuplem mi doktoři řekli. ještě jsem se nevrátila do práce. ale už se tam chystám........

beruskaevuska1
7. zář 2013

@zelena_zirafka ono je to s únavou a spaním v těhotenství zvláštní. kamoška otěhotněla normálně. první čtyři měsíce spala, spala a spala. pak se to zlomilo a mohla aspon něco dělat. narodily se jí dvě děti přes čtyři kila. je diabetička. bohužel taky dvakrát potratila.

zelena_zirafka
7. zář 2013

@beruskaevuska1 Já na ivf neschopenku vůbec neměla, jen jsem dva dny pracovala z domu a na opu a et dovolenou. Druhý den po ET jsem už šla do práce. Spaní na mě přišlo až jak jsem zjistila, že jsem těhotná, to jsem přišla z práce, lehla, pak vstala na čištění zubů a zase lehla. 🙂 Teďka s dítětem nemám šanci si jen tak dáchnout.

Ve středu jdu na OPU a jsem docela nervní, vypadá to na 4 folikuly. Prvně jsem měla 8 vajíček (2 dobrá embrya, jedno se chytlo) a podruhý 13, teď jsem chtěla menší dávky, ale čekala jsem, že třeba 6 to bude... Moc bych si přála, aby nám to vyšlo, je to poslední pokus.

pejejak
8. zář 2013

@beruskaevuska1 Taky jsem to slyšela z více stran, že KET může být úspěšnější než IVF, protože po IVF je tělo rozhozené z hormonů a těhotenství je pro tělo zátěž.... Mě vlastně od 2DC, kdy jsem začala stimulovat začalo bolet břicho a dá se říct, že nepřestalo do menstruace. KETu hodně věřím. Kamarádka má z KETu úžasné dítě a tvrdí, že eskymáčci jsou odolnější 😉 Tak snad bude 13.den pěkná sliznice a půjdu si 20.den pro eskymáčka 🙂

pejejak
8. zář 2013

@zelena_zirafka A můžu se zeptat, co děláš? Já bych taky mnohem raději šla do práce (doma na to člověk pořád myslí a stresuje se tím), jenže jsem učitelka ve školce a od dětí chytnou snad všechno. Mají dost agresivní bacily a já bývám od září do června skoro v kuse nemocná nebo nachlazená. A to jsem 2 roky po sobě vždy od září do konce listopadu brala na imunitu Luivac ☹

zelena_zirafka
8. zář 2013

@pejejak Kancelářská krysa v malé firmě, takže to v pohodě šlo i bez neschopenky.

beruskaevuska1
8. zář 2013

@pejejak s tou neschopenkou je to ošemetné. já budu na rizikovém - a to dělám v kanceláři - ale já pracuju 9- 11 hod denně, pak dojíždím 60 -70 km každý den do práce. plus vícečetné těhu je automaticky rizikové. mám alergii, astma...... u mě se děje, to že neschopenku mi chce napsat gynekoložka, alergoložka a lékaři na plicním. mám být doma v přirozené izolaci, s nikým se nescházet, nechodit do práce, obchodů........ tak asi budu nakupovat přes net pro mimi nic jiného mi nezbyde. ach jo. ale pro děti udělá člověk hodně.

pejejak
8. zář 2013

@beruskaevuska1 Tak to je teda drsná pracovní doba a takhle daleko od domova!! Astma mám taky (rozvinulo se častým nachlazením od dětí) a beru na to Ecobec, ale prý to na těhu nevadí. Pokud by se zadařilo a eskymáček se ujal, tak budu na rizikovým určitě taky. Já spíš řeším tu dobu, než se to povede. Přece jenom jsou to 3 týdny do KETu a to ještě musí být pěkná sliznice.... Jenže jít teď do práce by znamenalo riskovat bacily ☹

beruskaevuska1
8. zář 2013

od prvního den KETu dostanu neschopenku. s utrogestanem vůbec nevylezu z domu. s odpuštěním. tak ne každý dělá kousek od domu a osm hodin. mí kolegové mají opracováno i víc než 250 hod každý měsíc. upřímně, vím že pracovní dobru, tempo, stres, adrenalin v práci nedám. to každý den hrozí potrat. a to když jdu na IVF, KET opravdu nechci riskovat. ted jsem pár týdnů doma. od poslední injekce menopuru. už to bylo na hraně........ poslední dny s menopurem mi bylo zle, ale vydržela jsem.

1miska
8. zář 2013

holky, jasne pokud se necitite tak jdete na neschopenku od zacatku, ochotne vam ji vždycky daji a nechaji na ni az na materske 🙂 ja původne si byla jista, ze na neschopenku půjdu hned taky - protože pracuji v nemocnice na denní a nocni a 12 hod smeny, ale pak jsem si rekla ze když se ma povest, tak se povede a na neschopence skocila před mesicem ve 2O tydnu kvůli zkracenemu cipku..... psychicky pro me bylo lepsi byt v praci, za tech 12 hodin práce jsem si často ani nevzpomněla na to ze jsem tehotna 🙂

zelena_zirafka
8. zář 2013

@1miska Souhlas, mně je taky líp mezi lidmi, než být doma s omezenýma vycházkama. Sama doma bych se nervovala.

kvetiv
8. zář 2013

@misha83 Ahojky, před rokem mi v Repromedě zjistili AMH 0,3, letos v Reprofitu 0,5. Prý je to hraniční, ale snad nějaké vajíčko vydolují. A vám už se to podařilo?

beruskaevuska1
8. zář 2013

mám dotaz. AHM se vyšetřuje kdy? při hormonálním profilu. já mám už několik zpráv z reprofitu a nevím na kterém ho hledat. co jsem si pročetla, zatím nic. ale já při opu měla 11 vajíček, takže ahm mám asi dobré.

kvetiv
8. zář 2013

@beruskaevuska1 AMH se vyšetřuje při hormonálním profilu, ale není to automatika - mě se na to vždy ptali, zda ho chci zjistit, je to za příplatek 600,- jinak ti ho neudělají...ale ty ho máš asi v poho...11 vajíček je nádhera

misha83
9. zář 2013

Ja jsem si vzala 14 dnu dovcu, prvni tyden jsem byla doma a dalsi jsme jeli na par dnu na dovcu s manzelem, odpocala jsem si, bylo to fajn, pak jsem sla do prace, ale po par dnech jsem dostala neschopenku na tri tydny kvuli hematomu, pak jsem se vratila do prace a jsem doted. Pokud na nekoho lip psychicky pusobi, ze je doma, je urco lepsi byt doma, pro me je lepsi fungovat normalne.
@kvetiv ano, nam se zadarilo, ale s DV. Me AMH je nizsi nez 0,08 ☹. Resp. kdo vi, jake bude ted, protoze v unoru 2012 bylo 0,25 a pak i pres brani dhea kleslo do zari tak moc. Ale zkouseli jsme to tohle byl nas osmy pokus, s DV to vyslo hned.
@beruskaevuska1 amh se nedela pri standardnim hormonalnim profilu, vysetruje se zvlast. Vetsinou kvuli opakovanym nezdarum, veku nebo spatnym vysledkum toho zakladniho hormonalniho profilu.

beruskaevuska1
9. zář 2013

@misha83
@kvetiv díky za vysvětlení.