Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
16. říj 2013

@ivcacig no já to právě raději nebudu zkoušet 😀😀 jsem typ, že bych si to moc brala, já jsem vždy toužila po Adámkovi a Beatce a pak by mě asi mrzelo kdyby mě to nevyšlo 😉😉

1miska
17. říj 2013

holky my jsme jmena vůbec neresili - hned jak se tam objevilo // tak jsem jen tak placla, ze v brisku je Maruška nebo Honzík a manžel řekl OK.... ale ted jak se přehoupl poslední trimestr, tak najednou mame pocit, ze jsme to vlastne jen tak placli, ze by se nam libilo něco jineho i vic.... ale zas uz ji od 2. screeningu rikam Maruško, tak by se mi asi těžko zvykalo na jiny.... no uvidíme 🙂

cermi77
17. říj 2013

My jsme byli z volby jména zoufalí, jako pořád nám nebylo něco dost dobrý 😀 , dopadli jsme tak, že jsme vybrali sedm jmen, na každý den jedno a podle toho, ve který den se mimčo narodí, tak se mělo jmenovat, tak aspoň vím, proč jsem 10 dnů přenášela, páč jednou to vycházelo na Albertu, kterou chtěl manžel 😀 Dneska už vím, že by malá "unesla" i tu Albertu 😉
Ale vážně, jak dcera vykoukla, měla jsem jasno, že se nemohla jmenovat jinak, než se jmenuje 🙂

lenikka
17. říj 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. 1,5 roku se snažíme, moje Dr. zkoušela Clostil, Pregnyl, apod., pořád dokola a žádný výsledek, tak jsme se s manželem rozhodli, že navštívíme odborníky a podle různých doporučení jsme se rozhodli pro Reprofit. A snad jsme dobře udělali, super přístup, všichni ochotní, příjemné prostředí, tak uvidíme jestli nám pomůžou k miminku.
Podle vyšetření máme hodně špatný spermiogram a bylo nám doporučeno IVF ICSI. Už máme schváleno pojišťovnou, a máme si vyzvednout léky a protokol. Bylo to hodně rychle,ani jsem to nečekala.
Tak bych se ráda dověděla od vás které už máte tuto část za sebou, co nás čeká.

misha83
17. říj 2013

Tak my měli jména vybraná ještě před testem 🙂, takže už jsme to víc neřešili. A nikdo by nám to nerozmluvil 🙂 .

@lenikka Ahojky, přeji hodně štěstí.

olousek35
17. říj 2013

@lenikka hodně štěstí. Vyzvedneš si injkece a protokol. Sestra ti vše přesně vysvětlí, co a kdy si budeš píchat a kdy máš přijít na kontrolu. Na tu se objednáš telefonicky. TO bývá kolem 7.dne cyklu. Dr.koukne na folikuly a případně upraví dávkování a objedná znova. Až to bude aktuální tak dostaneš pregnyl, který si píchneš přesně v určenou dobu a za 36 hodin přijdeš na odběr vajíček v narkoze - většinou. Stejný den s tebou dojde chlap, který dá spermie. Ještě ten den se dozvíš, kolik vajíček cca bylo odebráno. No a pak si každý den voláš jak se vyvíjí a bud 3. nebo 5.den jdeš na embryotransfer. A ten den i vše platíš. Jde to celkem rychle. Než se stihneš rozkoukat, máš prcka v bříšku.
Pokud jsem něco zapomněla, holky určo doplní. Už si to za ty 2 roky určitě detajlně nepamatuju. 😉

beruskaevuska1
17. říj 2013

@olousek35 a lenikka já po ET špatně snášela clostylbegyt. zaváděla jsem 4-0-4. bylo mi špatně, byla jsem ospalá, omámená, hodně jsem spala. ode dne embryotransferu si zavádíš určitou dávku clostylu. jak jsem se dozvěděla, že ET nevyšlo, tak jsem clostyl přestala používat. pokud vše půjde jak má, tak první týden v listopadu bude KET, máme zamražená dvě embryjka. ET bylo před dvěma měsíci. KET bude za tři týdny...... kéž by to vyšlo. lenikka přeji hodně štěstí. jde to rychle, jak jsi psala.

lenikka
17. říj 2013

Holky díky za podporu.
@olousek35 díky za vyčerpávající odpověď. Už jsem domluvena na pondělí, abych si vyzvedla léky a protokol. Opravdu je to rychlost, jak jsem byla zvyklá na moji Dr. jak se všechno vleklo, tak teď se nemůžu vzpamatovat z té rychlosti v Reprofitu 🙂 během měsíce takový skok. Mám takové smíšené pocity, na jednu stranu se raduji, že se konečně něco děje, na druhou mám strach co všechno nás čeká, jak zvládnu injekce a jestli to vyjde.
@beruskaevuska1 držím pěsti, aby vám to v listopadu vyšlo. Vlastně by jsme měli krásné dárečky k Vánocům 🙂
Já jsem měla Clostil a Utrogestan už třikrát od mé GynDr. a vždycky jsem byla při braní unavená a pobolívalo mě břicho.

sweetest
17. říj 2013

@beruskaevuska1 Clostík po ET? Já tedy brala a ještě stále beru Utroš, clostík na začátku stimulace.... A podařilo se nám hned na poprvé 🙂

olousek35
17. říj 2013

beruskaevuska se přepsala. Myslela Utrogestan. Po něm je člověk unavený.

@sweetest gratulka největší

@lenikka lepší rychle a bez nervů, než nad vším měsíce přemýšlet a odhodlávat se. 😉

sweetest
17. říj 2013

@olousek35 Já si to právě myslela, že se upsala 😀 😀 Já po něm nebyla a nejsem vůbec unavená ...a to jsem brala 4-0-4, ted jsem snížila na 3-0-3 a pohoda 🙂

A děkujiiiiiii!!! 🙂

zelena_zirafka
18. říj 2013

@lenikka Hodně štěstí!

zelena_zirafka
18. říj 2013

My jsme do prvního ivf šli až po roce od zjištění, že samo to nepůjde. Jinou rychlost si nedovedu představit, bylo to akorát. 🙂 Já si dala pár měs. u psycholožky a taky než se udělala všechna vyšetření trvalo, manžela přeléčoval urolog atb a podobně. V RF při blbém spg neposílají k urologovi a na ultrazvuk? Nebo to jde rychle?

cermi77
18. říj 2013

@sweetest gratulujii a hodně štěstí přeju 🙂

sweetest
18. říj 2013

@cermi77 Moc děkuji!! 🙂

1miska
18. říj 2013

@lenikka neboj každý ma protichudne pocity - ja byla na jednu strana hrozne rada, ze se pohnulo, ze se zacne něco dit, ze mame sanci, ale na druhou stranu jsem citila hrozny smutek, ze jsme skoncili u IVF, ze jsme zavreli vratka za tim mit mimco přirozenou cestou..... každý si tim projde, ale az uvidíš // bude veskera nejistota pryc 🙂

1miska
18. říj 2013

@lenikka a leku se neboj, někdo je snáší lépe, někdo hůře... ja jsem brala utrogestran 4-0-4 a při tom chodila na dvanáctky do práce - denní i nocni a slo to, takze zadna hruza to nebyla 🙂 spis mi vadilo jak to porad tece ven 🙂

misha83
18. říj 2013

@1miska jj, to teceni ven bylo jediny debilni. Ja ho ted beru jen dva vecer a tohleme taky stve.

1miska
18. říj 2013

@misha83 beres ho ještě porad? ja jsem myslela (nebo nam to tak před roky rikali ve skole 🙂 ze po dvanactem tydnu uz nemá cenu, ze pak prebere funkci plne placenta a progesterony dodavane v tabletách nic nezmění.... ale je fakt že třeba vitoušková v reprofitu to dává na inkompetence čípku i ve vyšších stádiích těhotenství - doktoři u nás říkají že je to blbost že to už nezabere.... ale nedávno u nás lezela paní z austrálie a manžel byl lékař v austrálii a byla 24 týden a manžel se dožadoval at ji to dáváme, u našich doktorů nepochodil, ale co doktor to názor 🙂

misha83
18. říj 2013

@1miska jj, vysadila, ale mam ho ted co se maly zacal tlacit ven, takze od toho 30.tt. nevim, kamaradka ho ted taky dostala a to neni po umelem a zije v praze. Takze asi to je bezne.

lenikka
18. říj 2013

První problém se blíží ☹ V pondělí odpoledne si jedu pro léky, protože to mám v úterý nebo ve středu dostat, ale teď mě začalo bolet břicho a třísla, jak kdybych to měla dostat ještě dnes. Už začínám jančit, že se to rozjede a tento měsíc to nevyjde, protože nebudu mít ještě léky na stimulku u sebe ☹
Holky ty injekce se dávají ráno nebo večer? Kdyby to vydrželo ještě jeden den a dostala jsem to v neděli, tak druhý se začíná a to je pondělí, tak odpoledne bych si zajela do RF pro jehličky a večer začala?

olousek35
18. říj 2013

@lenikka kdyby se ti přihlásila mrcha, tak tam hned volej na ten jejich pohotovostní telefon. Určo by ti poradili, nebo vydali léky i o víkendu. Nebo čekat další měsíc. Snad je to jen pocit a bude to ok.
Píchala jsem si, myslím, každý ráno. Ideálně ve stejnou dobu.

lenikka
18. říj 2013

@olousek35 čekat další měsíc se mě nechce. Snad budu mít jednou štěstí a něco mě vyjde a mrcha ještě vydrží ☹ Myslíš, že by mi dali léky i o víkendu?

beruskaevuska1
18. říj 2013

@sweetest oprava, byla jsem moc unavená. byl to utrogestan. ten mi dělal špatně, hodně špatně. osm utrogestanů denně je prý docela velká dávka.

cermi77
18. říj 2013

@lenikka neboj, je možné začít stimulovat i od třetího dne, dělá se to tehdy, pokud menstruace dorazí první den odpoledne nebo večer, ale pro tvůj klid, v RF je o víkendu vždy jeden Dr., takže určitě není problém zajet a nechat si balíček s léky vydat 😉 sestřičky jsou v sobotu vždy do 12 hodin, je dobré tam ráno zavolat a úplně nejlépe bude, když si tam zítra zajedeš léky vyzvednout a můžeš v klidu čekat na den D 😉

sweetest
18. říj 2013

@beruskaevuska1 Já si myslela také, že jsou to mega dávky, ale nějak jsem si zvykla a žádný problém my nedělá. A teď beru 3-0-3, polykám je a pohoda. Holt máme každá jinou toleranci na léky 😉 Asi jsem skrytý feťák 😀 😀

beruskaevuska1
18. říj 2013

@sweetest ted při listopadovém ketu měla být dávka utrogestanu pět ráno, pět večer. nakonec budu brát jiný lék. mě bylo špatně, navíc jsem po něm hodně spala.

sweetest
19. říj 2013

@beruskaevuska1 5-0-5? A sakra...ale co, indikují to lékaři,tak co se budeme divit. Mě po něm fakt nic a jsem za to ráda 🙂 Jen za začátku, cca 10 dní jsem po něm dobře spala v noci 😀 Teď by se mi to zase hodilo, spím hůř, stále běhám na wc 😀 😀

soniela
19. říj 2013

Ahoj všechny, ráda bych se k vám přidala, pokud dovolíte 🙂 Mám za sebou 8 let snažení a 4.IVF cykly bez úspěchu ☹ A pomalu šetříme penízky na pátý a nejspíš už poslední pokus IVF. Všechny předešlé cykly jsme podstoupily v jiném CAR ale tentokrát jsme se rozhodli, že zkusíme Reprofit. Sice tam chceme zavítat až z jara 2014, ale už teď hledám a pročítám všechny možné informace. Tak mě zajímají vaše názory? Přístup personálu? Prostředí? Trošku mě zarazilo na stránkách Reprofitu, že u žen do 35let zavádí pouze jedno embryo? Opravdu to tak je? Moc děkuji za odpovědi a omlouvám se, jestli jsem vám tu nějak narušila diskuzi 😉

beruskaevuska1
19. říj 2013

@sweetest utrogestan mít v listopadu nebudu. dnes měla dorazit MS ale zatím nic, spím dobře, v práci máme dost práce atd.