Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

carlik
7. led 2012

@safarikovap teda z tebe Peti je už hotová doktorka 😉 Budeš teď chrlit moudra ostatním nezkušeným holkám, co teď začínají se stimulkama. To víš, my maminy už jsem tak často chodit nebudeme, páčbudeme mít ten kolotoč kolem mimin 😉
@mihule111 hyperstimulační syndrom, který se může objevit po vysokých dávkách hormonů.
Jo holky, te´d zrovna na Primě opakují ten "skvělej" seriál Zázraky života! Tak koukněte, jak to někde je přitažený za vlasy, jen kroutím hlavou...

bublenudle
7. led 2012

@aidule Achooooj zlati,no jo,už se těšim až pofrčim domu a budu doma až do testiku 😉 a pak doufam,že po testíku dloooouho doma 😵 😵 😀
už se moc těšim,až zase začnu....drahoušku,přeji ti krásný víkend.....měj se pěkně.... 🙂

meggar
7. led 2012

@1miska Nevím, jak je to s 211 teď po novém roce, ale já jsem musela od 211 odejít ke Všeobecné při našem posledním IVF a to bylo v květnu 2011, protože s ní neměli smlouvu vůbec.
Jinak kdo se tady rozhodoval mezi jinýma CAR, tak Repromedu moc nedoporučuju. Je suverénně nejdražší a ty výsledky u ní jsme taky měli uplně jiné, než v RF.
Já poctivě už druhý den polehávám, páč bych chtěla ještě aspoň týden vydržet, ale nevím nevím. Od včerejška mě vždycky přes noc odejde kus zátky, tak doufám, že to nepůjde moc rychle. Včera večer jsem měla i chvíli křížový bolesti a tvrdnutí břicha, tak kabelu do porodky jsem měla zabalenou asi během 5 min. 😀 Abych nakonec nebyla první, kdo teď porodí.

1miska
7. led 2012

OHSS - ovarialni hyperstimulacni syndrom - nikdy nikdo nedokaze odhanout jak velke davky hormonu telo snese - jasne, ze to neni pro nej prirozene produkovat tolik vajicek v jednom cyklu .... a nekdy to vyvrcholi OHSS, kdy mas spoustu volne tekutiny v brise, obrovske otoky bricha, bolesti.... a nejvice OHSS v Brne ma prave Unica - chteji vysledky, potrebuji aby zena mela hodne vajicek, aby se jich hodne oplodnilo atd.... takze davaji i velke davky hormonu - nebo jsem to tak slysela na jedne konferenci, ted v listopadu bylo v internacionalu sympozium asistovane reprodukce, tak jsem tam na par bloku byla. Jenze tezko rict, jak to s tema statistikama vlastne je - nekdy v rijnu u nas v nemocnici lezele 19leta slecna s OHSS, studentka co darovala vajicka v Reprofitu a dolitla tam nastvana Vitouškova, proc jsme ji prijali, proc jsme ji dali tady tu diagnozu, at ji dame jinou.... uplne jsem koukala, to bylo zatim jedinkrat co me reprofit zklamal - nikdo neni bez chyby. Jasne kazi jim to pak statistiky... takze mozna je to tim ze Unica prizna vsechna OHSS a ostatni ne.... to jsou asi veci, co vi jen centra sama 🙂

safarikovap
7. led 2012

@carlik Doktorka - to jo 😀 Ale na Zázraky života se s chutí podívám znovu - hltala jsem je, když to dávali v premiéře, ale to jsem byla ještě "nezkušená" - teď, když už "to" mám taky za sebou, tak se na to ráda mrknu ještě jednou 🙂
@mihule111 Takže - ještě jeden pokus IUI v Reprofitu? A před tím kontrolní spermio? P.S. Dneska mimču nesedl jahodový kefír s chlebem☹ Lasagne zatím statečně držím v sobě...

safarikovap
7. led 2012

@carlik Už jen pár hodin... 😵 😵 😵 Těším se mamino na fotečky 😵 😵 😵

saminka
7. led 2012

ahojik holky zdravim vsechny a preju krasny vikendik!!!!!

pekne se to tady rozjelo, ja uz nejak nestiham prispivat ale poctive docitam to jo 😉
O cem je zminovany serial Zazraky zivota??? ja se ted nedavno divala na Mamas Papas a celkem se mi to libilo, opravdu ze zivota, i kdyz takove modriny jsem po IVF nikdy nemela to, ne 😉
jinak je mi lito vsech ktere se nemuzou dobre rozhodnou co dal kdyz maji problem s pojistovnou, my byli samoplatci ale urco kdybych mela moznost to mit proplacene tak toho vyuziji 😒
Holcicky jsou sikovne, Lilly je krasny smisek kdyz ma naladu no a kdyz ji nema tak nam to da pekne vedet, vriskat ji jde taky pekne 😀 Mia se v pondeli vraci do skolky tak snad tam zase neonemocni, ted jsou bacily ale vsude tak se moc neda branit... ☹
@carlik - taky ti preji aby vse slo podle planu a mas tu svoji berusku brzy u sebe v teplicku!!!!!

@safarikovap snad ti nevolnosti prejdou po prvnim trimestru, s vysazenim Utrose Estrofemu atd, me se u prnviho tehu krasne ulevilo a hned mi bylo lip kdyz uz jsem nemusela do sebe cpat zadne prasky, u druheho jsem mela jen Utros a to minimalni davky a vyhla se jakymkoliv nevolnostem, jen ta unava a ospalost byla silena

safarikovap
7. led 2012

@saminka Ahoj Deni 🙂 Zázraky života se odehrávají v jednom centru asistované reprodukce - je to český seriál 😉 Holčičky jsou super - vánoční fotky byly nádherný 😉 😉 😉
Beru jen Utroš a za 3 týdny bych měla snižovat ze 4-0-4 na 2-0-2 - ale nevadí. Sem tam si pobrblu, že už mě to jako nebaví, ale...jsem vděčná 😉
P.S. S těma pojišťovnama je to fakt pecka 😠 😠 😠

safarikovap
7. led 2012

Holky nevíte - Doubek sedí o patro níž - v I.?

saminka
7. led 2012

@safarikovap aha a stoji to za shlednuti?? vim kde se to da stahnout, dil po dilu tak at vim jestli to za to stoji 😀 a co roman pro muze? videl nekdo?

katapola
7. led 2012

Ahoj holky. Dneska jsem začala náš třetí pokus IVF, tentokrát s Puregonem. Mám ho poprvé, předtím pouze fostimon, tak bych potřebovala poradit. Ta ampule má 900 jednotek. já píchám 250 jednotek, což znamená že po třetím píchanci tam bude zbývat jen 150 jednotek. Nevíte, jestli pak můžu ten zbytek ampule z pera vytáhnout a schovat anebo se to musí dopíchnout do úplného vypotřebování? Mám pocit, že sestřička mi říkala, že mám vzít na kontrolu všechny zbytek + malé ampule s 50jednotkama, že mi to ten den píchne sama, ale já nevím, jestli se to z té ampule nevylije, když to z pera vytáhnu. Díky za vaše rady.

evulatko
7. led 2012

@katapola, ahojky🙂 Co ja mam zkusenosti, tak vzdycky tam bylo o neco vic, rekla bych, ze tech 1000 jednotek tam bude🙂 Takze bud to zkus na ctyrikrat a kdyby sis myslela, ze to tak nebude, tak na trikrat a ten zbytek tam nech a pak vezmi sestricce a ona Ti to dopichne pri kontrole. Hodne stestiiiii🙂

olousek35
7. led 2012

@katapola na 4x to vyjde a když ne, tak ti na peru zůstane natočené číslo, které je potřeba ještě dopíchnout. To si napíšeš, nasadíš novou ampuli, natočíš a dopíchneš.

@safarikovap Doubek - 1.patro. Reprofit tam má celou oddělenou sekci.

safarikovap
7. led 2012

@saminka Pro mě to stálo za to ve chvíli, kdy jsem o umělku ještě neměla ani potuchy. Ale teď, když už vím co a jak, tak tam možná stejně jako @carlik budu hledat ty chyby 😒
@olousek35 Díky Oli 😉

carlik
7. led 2012

@safarikovap přesně jak píšeš, když nevíš o IVF nic, tak jen koukáš, ale my "starý doktorky" víme jak to v těch CArech a hlavně v RF chodí. Takže pak já se teda jen směju. Jo a dneska zrovna řešili OHSS.
Se mnou v květnu v porodnici ležela holčina s ním po ET, a čekala potvrzení srdíčka. Měla v břichu jen vodu, ani jí ji netahali, jen musela hodně pít a jíst jogurty.
@saminka Román pro muže je super. Stihla jsem ještě v kině. Macháček tam nemá chybu.
@meggar jakýpak předbíhání 😉 pěkně popořádku...ještě vydrž a odpočívej mamino !!!

safarikovap
7. led 2012

@carlik Jééžiši, jsem myslela, že to bude až zítra a to začalo už dneska 😠 Zkusím si to na iprima najít.

gerdusha
7. led 2012

ahojte baby,

chcem sa vas spytat, ci niektorej z vas v RF predpisali prednison a ak ano, ako vam ho davkovali? /bez toho, aby ste boli v prahe na imuno vysetreni u dr. madara/

fakt kazdu info ocenim

novas
7. led 2012

ahoj holky

mihule111
7. led 2012

@1miska Děkuji za vysvětlení 🙂 Jsi hodná 😉 😉 Záleží jestli všechny CARy přiznávají přesné počty, nebo ne ...
Ale je mě jasný, že sem tam nějaký CAR chybu udělá ...

mihule111
7. led 2012

@safarikovap Lasagne mňam ... doufám, že ty mimčo skouslo ... s tím IUI ještě uvidím, nějak mám v hlavě chaos, fakt mě mrzí ta blbá pojištovna a ta roční výpověď ....
Možná ještě jinde ukážeme výsledky spermiogramu a uvidíme jak budou reagovat ... jestli ty hodnoty spermiogramu by na IUI neměli stačit, tak se mě nechce zbytečně podstupovat další IUI ...

meggar
8. led 2012

@gerdusha Ahoj, já jsem v RF Prednison neměla, jen Utrogestan po ET. Ale předtím jsme byli 2x v Repromedě a tam ho nasazují normálně bez vyšetření společně s Anopyrinem. Brala jsem 1tbl ráno od začátku stimulace až do výsledku ET.

carlik
8. led 2012

@safarikovap tak já zase málem prošvihla ten dnešní díl Zázraků...asi to bude bývat i So a Ne. Holky, dovedete si představit třebas Marcela nebo Štěpána v tom červeným oblečku? Já bych se asi na tom stole počůrala smíchy 😀
Jinak nic novýho, pořád se držíme 2v1, spát nemůžu, hlavně že aspoň něco sním 🙂 Furt nechápu, jak se malá v tom bříšku může ještě roztahovat?Ty její tlapičky do stran taky nechápu...myslela jsem, že na konci už mají mimča jenom ty ručičky před sebou...
Pěknej zbytek neděle 🙂

jana321969
8. led 2012

ahojte kamarádky taky jsem to sledovala zázraky života tam to vypadalo trochu jednoduší a nikdy by mě nenapadlo, že to budem taky někdy potřebovat,. Ohledně teho dávkování puregonu jsem ja mela davku 175 a moje obvodní gyndařka se divila, že slabá davka a malo vajíček 6 ks zralých celkem jich bylo ale 9. TAk jsem zvědavá a mam strach jak budu reagovat na minimalku.

katapola
8. led 2012

@evulatko Jenže na kkontrolu jdu až ve středu odpoledne, kdežto zítra v pondělí píchám potřetí 250jednotek, takže v peru zůstane jen 150 jednotek a tak nevím co mám píchnout v úterý. Když tu ampuli se 150 jednotkama vytáhnu z pera, tak to nevyteče?
A jak poznám, že v té ampuli zůstává víc než 150 jednotek?

lenka27
8. led 2012

@safarikovap no já s Vyškovem a Milosrdnýma moc dobrý zkušenosti nemám ☹ já nakonec vybírala podle toho kde mají největší zkušenosti a možností v péči o novorozence

lenka27
8. led 2012

@carlik v Románu pro muže, myslím, že Macháček nehraje, tam hraje Donutil.
Už ti to utíká co? Za chvíli bude doma veselo 😀

evulatko
8. led 2012

@katapola, ja si to uz presne nepamatuji, kazdopadne tech 1000 jednotek by tam melo byt, takze bys mohla pichat zitra a v utery taky a to by Ti melo v pohode vystacit v tom peru a pak ve stredu po kontrole Ti to pichne sestricka🙂 Drzim moc palce a preji spoustu stesticka🙂

carlik
9. led 2012

@lenka27 jo,jo, já si to popletla s Muži v naději, ten je teďd nový 🙂
Holky, tak mě se to krátí úplně šíleně, veselo- to teda doma bude... taky jsem zvědavá, co bude vyvádět kocour? Teď je vyloženě gaučák a furt chrápe.
Tak pěkný den, u nás svítí sluníčko, asi se odpo půjdu projít, naposled bez kočárku 😉 .

lenka27
9. led 2012

@carlik ale opatrně 😉 kdy nastupiješ do porodnice? no už se těším na fotečky

carlik
9. led 2012

@lenka27 zítra ve 13 hod.mám nástup a císař ve středu nevím v kolik hodin....někdy dopoledne.