Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

janib
15. čer 2010

Ahojte...
Hanulii, takže to vypadá dobře, takže výborný zprávičky, to tady ráda slyším... 😉 Já si píchala něco jiného, takže Ti cenu nepovím...
Koupila jsi dáreček Marečkovi? 😀

hanulinecka
15. čer 2010

@janib no já to někde četla kolik tak si to dohledám

j¨j koupila nakonec jsem nedošla do vankovky a našla sparkys u města a tam jsem koupila to co jsme chtěla totiž naše pani doktorka má takové ruzné kraviny na rozptýlení děti a mareček to miluje tak jsme mu udělala radost 😀

petinax
15. čer 2010

hanulinecka-ahoj chtěla jsem se zeptat na podrobnější info ohledně stimulace.já také stimuluji -fostimonem a také chodíme do reprofitu....no spíš by mě zajímalo jak dlouho ta stimulace trvá já píchám denně 3 ampulky fostimonu a mám to na 6 dní a pak následuje ultrazvuk a co je pak?další hormony nebo jiný hormon na vyvolání ovulace a co odběr vajíček to se provádí do 36 HODIN po vyvolání ovulace?děkuji za info

maja3.s
15. čer 2010

Ahoj holky...tak jsme před chvilkou dorazili...IUI úspěšně za mnou, tak teď zas jen čekat a doufat. No snad to vyjde a budu konečně šťastná. Musí dnes bojovníci řádně zabojovat a konečně dobít tu správnou "pevnost" 😀 Jinak IUI mi dělala nějaká Dr.Kuřecová...znáte ji některá?Asi je tam nová....
Hani...takže supr zprávy....6 folíků je na minimálku slušný výsledek. A ty jsi stimulovala Fostimonem?Proč já si myslela,že taky Clostelem 😕 Jinak s tou cenou ti taky neporadím, já píchala Pregnyl...ale to je asi na stejném principu že? By mě zajímalo, jaký je mezi tím rozdíl a podle čeho volí co si píchneš....

maja3.s
15. čer 2010

Jéééé...já jsem trdlo...takže Bravelle není rozhodně Pregnyl...je to FSH, takže něco modobného jako Menopur...ten jsem taky kdysi píchala, ale u mě reakce nic moc....Hani...jak jsi teda stimulovala..já jsem děsná, nic si nepamatuju a celé jsem to zas popletla.... 😨

hanulinecka
15. čer 2010

Ahojte

majo jj já stimulovala Clostylem a dneska po clostylu mě píchli to Bravelle zítra taky si ho mám píchnout a ve čtvrtek zase utz
jo maji a taky jsme byla u dr.Kuřecové taková sympatická holka 😀

petinax to ti neporadim já fostimonem nestimuluju a ty máš normální ivf nebo taky jen tu minimálku??
no holky 6 je slušný,ale co bude zralé a co ne je taky otázka já jsme říkala budu štastná za 4 vajíčka a 2 embryjka nic víc nepotřebuju 😀

maji tak ted 14 dní čekat mě to čeká za chvilku budu se muset nějak zaměstnat,ale ono s dítkem je o zábavu postaráno

petinax
15. čer 2010

já mám právě že normální,ale i tak děkuji...myslela jsem,že tady třeba někdo v tom bude mít jasno když já v tom mám guláš ☹

hanulinecka
15. čer 2010

peti když máš normální ivf já už to mám za sebou 2 krát jsem měla ivf takže píchala jsme pak byl utz a dál ti řeknou podle toho jak ti rostou vajíčka tak ti přidají nebo uberou a daji na dozrání takže se všechno dozvíš na tom prvním utz
ty jdeš na to poprvé???

maja3.s
15. čer 2010

No já bych se potřebovala taky zabavit. Ale tentokrát budu chodit normálně do práce, tak nebudu mít tolik času přemýšlet.
Petinax...jak píše Hanulinecka...podle toho, jak to bude na UZ vypadat, tak ti upraví dávky hormonů...pak bude bud ještě jednou UZ nebo rovnou OPU..to bývá tak 12.-15 denn cyklu...nejčastěji, je to všechno podle reakce na hormony,co si pícháš...pak píchneš večer Pregnyl (to je na vyvolání ovulace) a do 36 hodin je OPU...pak záleží na tom,kolik budeš mít vajíček, pokud jich bude hodně, budou vybírat ty nejkvalitnější, takže ET bude 5.den po OPU...pokud bude vajíčíček míň, tak ET asi třetí den...no a pak jen čekání a doufání...

petinax
15. čer 2010

ano holky jdu poprvé , tento pátek mam první ultrazvuk a pak se teda uvidí.u nás je ještě problém s přítelem-azoospermie a operace tese...tak podle toho jestli najdou spermie,pokud ne tak na ET ANI NEDOJDE
zatim chodím do práce,tak přemýšlím na kdy to tAK VYJDE A KDY JÍT MARODIT...UVIDÍM TEDY V PÁTEK

chiguita
15. čer 2010

Ahoj hanulinecko,to Bravelle 75 jed.stojí 400,- Já ho měla před týdnem 🙂 měla jsem clostík 3-7 den a 8,9,10,přípíchla to Bravelle.Měla jsem 9 folíků a 8 vajíček a 7 embryek. v Reprofitu jsem byla na prvním nativu 🙂

Snad jsem ti pomohla,at máš představu ceny.Jinak se omlouvám že jsem Vám sem tak vklouzla 😔

hanulinecka
15. čer 2010

peti ajo jěště manžel musi na tesa myslela jsme že se na to chodí dřív aby tě nehormonovali zbytečně a nad dárcem jste neuvažovali??když by se nenašly samozřejmě ti moooc přeju abych jin našly mooc a mohly jste mít embryjka

hanulinecka
15. čer 2010

ahojky banánku 😀 😀 😀 😀 nevím teda jestli ten nick je bannán super jdeš mě teda do rány 😀 😀 a měla jsi prodlouženou kultivaci??
na kolik tě ta minimálka vyšla peněz atd atd kolik jsi měla na první utz vajíček nebo teda folikulu????

jééé to je otázek 😀 😀 😀

chiguita
15. čer 2010

Hanulinecko,já jsem měla UZ hned po dozobání Clostíku tedy 8den a bylo vidět 7 folíků ale jen 10mm a tak jsem dostala ty injekce a nakonec bylo při OPU 9 folíků 9 vajíček,ale jedno nezralé,takže 8 kousků.Ano,měla jsem PK a ani nevíš jak jsem se bála aby byl ET.
Transfer jsem měla 5 den kultivace s jedním prckem a zbyla čtyři,ale druhého dne byla mražená jen dvě ☹
ty dvě asi nebyla až tak O.K
Jinak jsem platila za ICSI 4 tis. zbytek jsem nechala mazlit přirozeně 😀 + 1.200 injekce a nativ 13.000
ted čekám fakturu za zamražení a nevímn jestli se k tomu bude platit i PK 😒 Vešla jsem se do 30.000 😕
žádná sranda to tedy není,ale klasocké IVF je mnohem dražší.
A při klasickém IVF jsem takovou reakci neměla (5folíků) po větších dávkách hormonů cca 11 dní .

hanulinecka
15. čer 2010

@chiguita prosímtě a ty nemáš už hrazený pokusy??
no mě by stačili jen ty 4 vajíčka a 2 embryjka 😀 no to už si moc vybírám já vím,ale taky hlavně kvuli penězum moc jich nemám 😒
a vy máte spg Ok že jsi je nechala se pářit přirozeně 😉

chiguita
15. čer 2010

Já už mám 3 IVF vybrané a dva nativy v přirozeném cyklu.Jenže málo kde chtějí dělat nativ ☹
Spg máme v normě,ale přesto jsem ty čtyři nechala s ICSI.
Prča je to že nejlepší byla z toho přizozeného a s ICSI se oplodnila dvě a dvě se dooplodnila později,ale taky brzy zanikla už 3 den.

hanulinecka
15. čer 2010

@chiguita tak to máte super
a ty jsi měla nativ uplně ten že ti odeberou to jedno vajíčko co se ti utvoří v tvém cyklu???a ty jsi na tom bylo taky v reprofitu???
a jaký máte teda problém??

chiguita
15. čer 2010

Já nemám vejcovody,měla jsem dvě mimoděložní ☹ ano ty dva nativy jsem měla jen s tím jedním vajíčkem bez podpory léků ale nezadařilo se.A dr.mě tlačil do klasického IVF bylo to v jiném caru.Tak jsem volila Reprofit na doporučení kamarádek a upřímě nelituji.Teda lituji že jsem do Brna nešla už dříve.
Na první konzultaci jsem byla 24.5 ve 14.30.Nebyla jsi tam s kočárkem a neseděla jsi u okna kde jezdí šalina?

hanulinecka
15. čer 2010

@chiguita tady právě taky nativ dělají tak uvidím kam až mě to zavane já mám teda jěště jeden hrazený pokus,ale prostě nechci do sebe rvát kvanta hormonu jen abych měla 30 vajíček chodila jsme na unicu tak jsem přešla jsem ,že ti vyjdou vstříc

já byla objednaná na 13,30 na řadu jsme šli až před druhou odcházeli jsme ve 14,20 a s kočárkem jsem tam nebyla,ale s manželem a malým prckem ted si tak nějak vybavuju kdo tam byl nebo nebyl a vubec nevím

to mě mrzí ty dvě mimoděložní to je teda pech a ted jsi kolikáty den po et???

paneska
15. čer 2010

Ahoj ženy,

sice se zpožděním, ale podávám hlášení 😉

Jak na potvoru Machač v RF nebyl, brala mě nová doky, asi zrovna dr.Kuřecová. Milá, sympatická holka, ale přesto jsme písla Machačovi, že mě mrzí, že v RF nebyl. Že jsou tam všichni fajn, proti nikomu nic nemám, ale ráda bych další pokus dotáhla dokonce s ním. Odepsal do hodiny, že se moc omlouvá, že měl jednání s velvyslancem a že se vynasnaží být na další konzultaci, tak mě potěšil. Jak po prázdninách k němu půjdu, tak si brnknu, jestli tam opravdu je 😉

Doky mi doporučila vysadit orgametril, nasadit antikoncepci a začátkem září se objednám ke Štefanovi, probereme termín a protokol stimulky, vidím to tak na listopad před vánoci, uvidíme dle zdravotního stavu mužského a také financí :o)
Jen mě teda sejří, že musím "odkrámovat", abych mohla nasadit antikoncepci, kterou budu brát v tahu, tak snad to nebudou zase takové bolesti a přežiju to s vidinou klidného léta.

Haníku, držím palečky na folíky, těhulkám, ať je na UZ vše v pořádku, žádné chmurné myšlenky, hlaďte bříška 😉 Maji ať vyjde IUI, vítám chyguitu.

Petinax - OPU bývá většinou kolem 12-15 dne, podle toho, jak zrají folíci. Dva dny před plánovaným OPU si večer píchneš inejkci, já ji většinou píchala až kolem 22 hodiny, následující den nic a další den jsem šla na OPU....., tak ať jsou folíci, držím palečky.

Hezký večer holčinky....

hanulinecka
16. čer 2010

kráásné ránko

Panesko tak to mě mrzí stím Machačem,ale myslím,že on v uterky ordinuje v té olomouci četla jsme vedel holky,že u něho včera byly,ale hlavně že se přiště domluvíte spolu taky jsme byla včera u té Kuřecové,ale zase u mě není zase nic tak závažného tak je mě to jedno

slunicko312
16. čer 2010

Ahoj holky .... zdravím Vás po delší pauze .... frmol v práci - což je dobře protože mi tem měsíc od našeho prvního nezdaru utekl velmi rychle a už se těším až se začne něco dít... teda dočítat Vás to je něco, ale je fajn, že se tady tak čile diskutuje.
No mě se to už taky pomalu blíží koncem měsíce bych měla začít opět stimulovat Clostíkem - jenom si pro něj musím skočit do Reprofitu. A potom hurá na minimálku - opravdu stojí 13 tis. Na webu mají pořád ceník s 10 tis. Holky nevíte náhodou zda během těch svátků 5 a 6.7. tam někdo bude - protože tmi zrovna na tyto dny by měl vyjít UZ - tak nevím zda mám začít stimulovat ? Jo a taky když potřebujete mluvit se svým doktorem tak máte na něj jeho email nebo mobil nebo jak to funguje, aby Vám odpověděl na případné dotazy? Posledně když jsem chtěla hovořit s dr. Vitouškovou tak jí chuděru někde naháněli a nakonec jsem musela volat několikrát - docela mi to bylo hloupé, že je takto obtěžuji. (pokud máte někdo email na dr. Vitouškovou tak mi jej prosím písněte budu ráda).

Takže se všechny držte ..... a hodně toho pokakaného štěstíčka na nás .......

hanulinecka
16. čer 2010

@slunicko312 to je super,že jsi měla frmol a hezky se pročístí hlavinka a jde se dál
já abych ti řekla pravdu nevím který je muj dr.poprvé jsme byla u štelcla ten mě ale na sebe dával meil,že na krátké dotazy odpoví pokud budu chtít a včera jsme byla u nějaké mladé Kuřecové zítra jedu zase na utz tak jsme zvědavá ke omu zase
a k tomu v tom červenci myslím že tam jsou nonstop,ale fakt nevím zavolej a uvidíš
a opravdu už minimálka stojí 13 tisic i holky vedle to psaly že od 1.června ☹ škoda no

slunicko312
16. čer 2010

ahoj hanulinko -.. díky za odpověď ... no já poprvé byla u dr. Vitouškové a tak jí beru trochu jako " svoji " doktorku, ale nevadí mi když to bude někdo jiný.... tak se jí zkusím zeptat na email.
Jo a máte vždycky před dalším pokusem konzultaci ? Mě doky když jsem si volala tehdy na výsledek hcG testu řekla do telefonu, že až budu chtít (nejdříve za měsíc) mám si do Reprofitu přijít pro Clostík a začít stimulovat stejně jako při prvním pokusu .... je to běžná praxe nebo s Vámi doktoři probírají další postup ?

Moc se omlouvám, jestli z vás tahám pouze informace, ale mám za sebou pouze jeden pokus a spoustu věcí sama nevím a tudíž nemohu odpovědět nebo poradit na dotazy Vás.

Děkuji 🙂

hanulinecka
16. čer 2010

@slunicko312 já taky tahám informace má teda za sebou toho víc,ale v jiné caru tak to je všude jinak
taky nevím jestli před každým pokusem je konzultace myslím si že kdyby jsi chtěla muže být já ted totiž podstupuju první minimálku u nich
tak uvidíme co se bude dít dál
a jaký máte problém???

slunicko312
16. čer 2010

no já mám pravě za sebou minimálku a na druhou půjdu ... zatím to chceme zkusit takto než půjdeme do klasického IVF, kde je hodně hormonů, manžel má málo pohyblivé spermie a špatnou morfologii, hormony má OK no a já mám za sebou vyšetření hormonů taky OK a to je všechno, doky říkala, že vyšetření průchodnosti vejcovodu je stejně u IVF zbytečné. Což si myslím, že je pravda......... jinak žádné problémy nemám - cvičím mojžíšovou, která mi hodně pomohla od bolesti zad a od prvního bolestivého dne menstruace...... takže mi zatím žádná vyšetření nedělali .... a co by se mělo všechno vyšetřit ?????

hanulinecka
16. čer 2010

@slunicko312 já taky moc vyšetření nemám po prvním ivf neuspěšněm v roce 2006 mě říkali že to nenní žádná tragedie že se poprvé nepovedlo a druhý pokus v roce 2007 se povedl takže jsem neměla duvod na nějaký vyšetření jít takže taky nic nemám
ted v lednu jsme byla se zamraženýma embryjkama a taky jsem otěhotněla,ale v 10tt potratila,alemto je jiná věc pak jsem přestoupila do reprofitu tak zatém žádny vyšetření neděláme
u nás já taky ok ,ale marek špatný spermie tak to je u nás asi duvod

petinax
16. čer 2010

hanulinecka-prave ze nam to chteji udelat v jeden den,pry jsou cerstvé spermie lepší než zmražené a je větší šance na oplodnění viz naše diagnoza.dárce nechceme,kdyby se nic nenašlo, tak nechám vajíčka zničit.hold to je naše rozhodnutí

paneska-děkuji za informace a snad to vyjde

hanulinecka
16. čer 2010

@petinax jasný já se jen ptala jak se to dělá ale budu moc a moc držet pěstičky at se jich najde co nejvíce 😵 😵 😵 😵

petinax
16. čer 2010

hanulinecka-strašně moc děkuji, my máme jinak všechny výsledky v pořádku nikde žádná odchylka od normálních hodnot ale spermie prostě nejsou...tak doufáme,že budou prostě uvnitř.strašně se na to spolehám,protože jinak je naše šance nulová.vlastně u nás záleží aby je našli a byli použitelné,já jsem jinak zdravá akorát u manžela je tenhle problém.
pokud by nic nebylo tak na to radši nechci ani myslet,to by mě položilo