Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kvetiv
2. zář 2013

@beruskaevuska1 ahoj, 11 vajíček, to je nádhera. Já čekám na 1 jediný, musím ale přirozeně, páč na léky prý vůbec reagovat nebudu, navíc mi dochází vajíčka, takže každý měsíc teď budu jezdit na punkci folikulu a budeme hledat 1 jediný vajíčko, radši nemyslím ani na to, že vajíčko musí být zralý, ....atd...jestli se nám to takhle někdy podaří bude to zázrak. Taky se snažíme 2,5 roku...všichni kolem rodí, no je to fakt na...jinak já chodím k paní doktorce Vitouškové, včera mi dělal za živa punkci toho jednoho folikulu pan doktor Koudelka a oba jsou super! Přešli jsme z jiného caru a vše tu je mnohem lepší....

beruskaevuska1
2. zář 2013

@kvetiv můžu mít takový praktický dotaz. mě vždy vše vychází na týden, vyšetření, kontroly, zákroky. ale reprofit funguje i o víkendu. holt ne všechny cykly vychází na zákroky od pondělí do pátku. takže o víkendu funguje třetí patro reprofitu v omezené míře? díky za odpovědi. kvůli mimískům si my uděláme čas i o víkendu, takže doktoři asi taky musí. že. bylo to bolestivé, ta punkce zaživa? dr. koudelka je můj ošetřující lékař. za pacientky má hodně cizinky, slovenky. protože tam chodím už cca jeden rok, tak jednou se mě ptal, co umím za jazyky, když se vyptával na práci. já taky věřím, že se zadaří. ne že bych nevěřila CAR v rámci nějaké nemocnice, ale popravdě někteří gynekologové o ivf, ket atd, neví zdaleka tolik, kolik by člověk čekal........ kamarádka v caru v nemocnici měla víc info než její doktorka. trochu drsné. nechci nikoho a nic zatracovat. to vůbec není můj styl.

zelena_zirafka
2. zář 2013

@beruskaevuska1 K té očistě těla, pokud máš ket aktuálně před sebou, myslím, že už se toho moc stihnout nedá. Já měla kúru cca rok, což je standardní doba... Pokud nám teď ivf nevyjde a zbude něco do mrazáku, dám si pořádnou čisticí kúru a KET až tak za rok.

1miska
2. zář 2013

@beruskaevuska1 punkce a transfery delaji i o vikendu dopoledne aby to všechno klaplo presne jak ma 🙂

saminka
2. zář 2013

jen v rychlosti jsem tady zahlidla dotaz ohledne oteviraci doby reprofitu, ja mela transfer v nedeli a jednou i dokonce v pondeli ve svatek !!!!!! jen teda kontroly rustu vajicek nejspis probihaji bud pred vikendem nebo az po . HOdne stesti prejeme, my uz mame vybrano a dve princezny nam delaji jen samou radost !!! 😉

1miska
2. zář 2013

@kvetiv
@zelena_zirafka
@beruskaevuska1 holky nezoufejte, zni to jako fraze ale jednou se urcite povede 🙂 my jsme za tri roky "snazeni" vyzkouseli všechno - detoxikaci, mojzisovou, frantiskovy lazne, casovany styk, hysteroskopie, laparoskopie - všechno negativni - dobry spermiogram, imunologie, genetika, probihala ovulace, hormonalni profil OK.... nevim proc se nedarilo, takze jsme neverila ze klapne IVF a klaplo hned první - do dnes nevim kde byl problém - uvidíme az se budeme snazit o druhatko jestli to zas nepůjde spontalni cestou nebo uz jo 🙂

zelena_zirafka
2. zář 2013

@1miska Dík za povzbuzení. Nám už se jednou povedlo - hned první ivf. 🙂 Podruhý ne, ani KET ne. Teď jsme změnili CAR na Reprofit a zkoušíme poslední pokus. Když to nevyjde, budeme nadále šťastní s jedináčkem, do dalších pokusů už nepůjdeme.

kvetiv
2. zář 2013

@beruskaevuska1 Právě jsem se strašně divila, že i pan ředitel pracuje o víkendu. K té punkci: celou noc jsem skoro nespala, jak jsem se bála, ale bylo to v pohodě. Dělali mně tedy jen jeden folikul, ale kdyby byly třeba 2, taky by se to zvládlo. Injekce do břicha 2 dny před tím, mě bolela víc 🙂

beruskaevuska1
2. zář 2013

@kvetiv oni to tam asi tak neberou, když pracují o víkendu. mě to holt vychází na týden........ takže pan dr. a ředitel koudelka pracuje o víkendu....... ve zdravotnictví to je obecně normální dělat o víkendu. mamka dělala zdravotní sestru v nemocnici třicet roků a pracovali o víkendu, na nový rok, ve státní svátek, na štědrý večer - pracovala jako sestřička na odděleních s nepřetržitým provozem......... o injekcích do břicha mi ani nemluvte. deset injekcí menopuru mi stačilo....... připadala jsem si jako jehelníček, jeden den injekce napravo, druhý den nalevo.

beruskaevuska1
2. zář 2013

@1miska tak člověk se snaží být optimistický, ale.......... mohla jsem být už cca měsíc těhotná a čekat dvojčátka. prý některé ženy plodí a rodí děti jako jabloň jablíčka. ale u některých to trvá déle. stojí to víc úsilí.......

zelena_zirafka
4. zář 2013

Jdu zítra na první kontrolu při stimulaci, je pravda, že v reprofitu u toho neberou krev a je jen utz? Kdy se chodí obvykle na další kontrolu? Mám krátký protokol s menopurem.

olousek35
4. zář 2013

@zelena_zirafka jen ultrazvuk a další kontrola je podle toho jak rostou folíci. Každý to má jinak.

zelena_zirafka
4. zář 2013

@olousek35 díky, jsem z toho trochu udivená, protože v minulém CAR byly kontroly při stimulaci častěji a vždy brali i krev na hormonální hladiny. Tak uvidím zítra.

mimika1973
4. zář 2013

@zelena_zirafka ahoj, to udivilo aj mna, ze nekazu aj krv! 😉 ale asi im staci len ten utz!
V inych centrach som dokonca chodila aj kazdy den na krv a kazde dva dni aj na utz...a nic viac z toho, tak hadam im ideme verit aj bez tej krvicky 🙂

1miska
5. zář 2013

@zelena_zirafka mela jsem taky menopur a jen jednu kontrolu v 10 DC a zadnou krev a uplne to stacilo - v den odberu bylo 8 z 10 vajíček zralych a akorát narostlých ze se vyvijely 🙂 takze neboj i jedna kontrola staci když tomu rozumi

1miska
5. zář 2013

holky z brna, co jste v brne měli tehotenske foceni, kde jste byly? a byly jste tam spokojeni s pomerem foto/cena? nekdy na podzim chceme vyrazit na foto 🙂

zelena_zirafka
5. zář 2013

@1miska My jsme těhotenské profi foto nestihli (syn se narodil dost předčasně), ale pak jsme na rodinné focení byli v babyphoto.cz - fotky máme pěkné, levné to nebylo, ale paní fotí všechny tak nějak unifikovaně, takže jsem pak zjistila, že kamarádky mají úplně to samý co my...

manita
6. zář 2013

@kvetiv ahoj, aj ja budem chodiť na natív stále dookola.

Nebuď smutná, že nebolo vajíčko, nabudúce bude! Anovulačný cyklus sa občas pritrafí, ale ten ďalší cyklus je už všetko, ako má byť. Vajko bude, a možno aj dve! Tiež sa mi to stalo.

Ku komu chodíš?

Prečo si sa rozhodla pre túto cestu? Nereaguješ na stimulácie alebo niečo iné?

😉

pejejak
6. zář 2013

Zdravím všechny snažilky,
jsem tu nová. O mimi se snažíme 7let, chodili jsme do Repromedy, ale tam jsme nebyli spokojeni (dlouhé objednací lhůty, výsledky krve nám nechtěli říct na recepci, ale museli jsme se za dlouhou dobu objednat k dr...). Do Reprofitu jsme se dostali přes mého doktora, který mě poslal na průchodnost. Byla jsem u dr.Kozumplíka, průchodnost nešla provést a já musela v lednu na hysteroskopii, kde mi odstranili polyp. Pak nás čekaly 2 neúspěšné IUI a v srpnu 1.IVF. Přestože máme nadprůměrný spermiogram a u mě je taky vše O.K, rozhodli jsme se pro ISCI a dobře jsme udělali. 9 vajíček jsme nechali oplodnit klasicky a ani jedno se neoplodnilo!! Naštěstí z ISCI máme 4 eskymáčky. 1.IVF se nepovedlo (4.9. jsem dělala test - negativní, krev negativní), vysadila jsem Utrogestan, ale menstruace zatím nikde!? Máte s tím někdo zkušenost, za jak dlouho bych měla začít krvácet??? V dalším cyklu se totiž chystáme na KET a až do té doby budu na neschopence.

zelena_zirafka
6. zář 2013

@pejejak Vítej. Já dostala MS při neúspěsném ivf i přes utroš. Pak jsem čekala ob cyklus na ket, MS nikde a na utz se ukázalo, že mám po stimulaci ještě nějaké cysty. Píchli mi agolutin, MS přišla a cystu to rozpustilo, cysta nějak asi "blokovala" spuštění krvácení.

manita
6. zář 2013

@pejejak Podľa toho, koľko si mala toho utrošu. Mne pri 4-0-4 meškala 7 dní. Teraz naposledy som mala po natíve len 2-0-2, tak 4 dni.

beruskaevuska1
6. zář 2013

@manita měla jsem po IVF dávku utrogestanu 4-0-4 také. způsobuje unavu a spavost. dostávám se z toho doted. a to ho dva týdny neberu. jak jste byl kdo unavený s dávkou 8 ks utrogestanu denně? díky za reakce a odpovědi.

zelena_zirafka
6. zář 2013

@beruskaevuska1 Taky mám mít 4-0-4 - fakt to dělá únavu? To zní dost zle, dítě mě dáchnout nenechá. Dřív jsem mívala 2-2-2 a nic mi to nedělalo.

pejejak
6. zář 2013

@manita No já měla 4-0-4, ale před chvílí jsem jakoby začala špinit, tak uvidíme ☹

pejejak
6. zář 2013

@beruskaevuska1 Já měla taky 4-0-4 a byla jsem hodně unavená a pospávala jsem přes den, jenže mám genetickou poruchu srážlivosti krve a začalo mě bolet lýtko (měli strach z trombózy) tak jsem pak nemohla ležet přes den. Můžu se zeptat, kdy jdete na KET? Já jsem s dr.Kozumplíkem domluvená na tento cyklus.

beruskaevuska1
6. zář 2013

@pejejak KET v říjnu. včera jsem byla v reprofitu na hysteroskopii. ted bych KET nedala a ani to nejde kvůli té hysteroskopii. jak píšete, já spím pravidelně 7 hod v noci plus několik hod přes den. nebo jsem unavená. ležet můžu. já už ležím měsíc a vydržím to. sama se divím, ale bylo mi špatně a vydržela jsem.

pejejak
6. zář 2013

@beruskaevuska1 A můžu se ještě zeptat, kolikrát jste byla IVF a KETu (tedy kolik pokusů jste absolvovala)?? Já byla 2x na IUI a dost špatně jsem nesla neúspěch, teď jsem věřila, že po IVF to vyjde - měli jsme krásné emryjko HB/1, ale nic ☹ Dost mě to vzalo a stále přemýšlím, kde jsem udělala chybu ☹ V mrazáku máme 4 eskymáčky HB, ale všechno kvalita 2 ☹ Teď jsem na neschopence, ale nejraději bych šla do práce, to čekání je šílené. Problém je, že pracuji ve školce a od dětí bývám skoro celoročně nemocná a tak fakt nevím, co je lepší....

beruskaevuska1
6. zář 2013

@pejejak mám za sebou první IVF a před sebou první KET. metoda IUI u nás jako páru mě a muže není vhodná.

misha83
6. zář 2013

@kvetiv z tveho popisu chapu, ze mas nizke AMH?

misha83
6. zář 2013

@kvetiv a z jakeho car jste presli?
@1miska my pujdeme sem http://www.sarka-tothova.cz/. Ja tam byla sama pred dvema lety a letos pred pokusem s manzelem. Nejakou fotku mam i ve fotoblogu.Sarka je super.