Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

olousek35
17. led 2014

@gittynka měla bys to mít orientačně zaznačené v protokolu, cos dostala. Jinak odchylka o jeden den se dá s mudrem domluvit. Já taky potřebovala kvůli zkoušce ve škole drobnou změnu a vyšli mi vstříc. Držím pěsti k vydařenému pokusu.

cermi77
17. led 2014

@gittynka já šla taky 8.den na UZ, 9.den ráno orgalutran a večer pregnyl, 10 den nic a 11 odběr vajec, ale je to individuální, někdo ještě dva dny stimuluje, držím pěsti 😉

pepina78
17. led 2014

Ahojte holky, mám před 1. IVF. Do Reprofitu půjdeme pouze na odběr a pak na transfér, jinak se o mě stará můj gynekolog, který s Reprofitem spolupracuje (jsem z Opavy). Dnes mám 1.DC, od zítřka budu píchat 225 UI Puregonu. Doktor mi nespecifikoval, kdy si mám injekci píchat. Jaké máte zkušenosti? Kdy jste píchaly vy?
Díky, jsem vážně začátečník 🙂

olousek35
17. led 2014

@pepina78 píchej ráno a nejlépe ve stejnou dobu. A na pregnyl ti pak řeknou úplně přesný čas, aby byl načasovaný odběr vajíček.

gittynka
17. led 2014

@ivcacig musim 🙂 jsem ucitelka na malotridce kde jsme 3, nemel by kdo ucit 😀

pepina78
17. led 2014

@olousek35 Moc děkuji za radu 😀

kacatka
17. led 2014

@pepina78 já si injekce píchala večer kvůli práci. Prakticky je jedno jestli ráno nebo večer, ale hlavně jak tu psala Olí, tak ve stejnou dobu 😉 A držím palec ať to vyjde, já měla stejnou dávku puregonu a vyšlo to 😵

misha83
18. led 2014

@pepina78 pichala jsem vzdy rana pred praci.

jaja35
18. led 2014

@gittynka Ahoj, včera jsem byla na kontrole 8. DC, na OPU jdu ve středu v 10:00, takže 13.DC, měla jsem to tak pokaždé. Orientačně by to mělo být tak kolem té poloviny cyklu. Já to mám tak po 27 - 28 dnech, takže by ten 13. DC seděl. Štelcl si mně na kontrolu nevzal, připadla jsem Kuřecové. Viděla jsem ji poprvé, spletla bych si ji se sestřičkou, kdyby se mi nepředstavila. No tak žádná sláva to nebude. Levý baječník, mám ho prý nějak zastrčený, tak aby na něm vůbec něco viděli, musí mi břicho pořádně zmáčknout, tak ten na injekce nereaguje, prý na něm je snad jen 1 folikul, pravý vaječník cca 5 folikulů... sliznice v pohodě..... No jsem holt už stará páka.... ale že se levý vaječník na stimulaci vykašle, to jsem nečekala.... tak jsem zamáčkla slzu a šla čekat na sestřičku, až mi vydá další léky. Bodla- mi do břicha Puregon tak, že jsem jim málem proskočila zavřenými dveřmi. Vyfasovala jsem od ní totiž 3 ks 50 jednotek Puregonu, co jsou v široké lahvičce a do pera je nenarvu. Tak jsem jí řekla, že spotřebujeme nejdřív ty, tak na to vzala stříkačku s jehlou. Jinak se píchám sama a vůbec to nebolí. Dnes jsem si k Puregonu připíchla Orgalutran, je to na prevenci, aby se mi předčasně neuvolňovala vajíčka. Je to přímo nasáté do injekční stříkačky. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám odstříknout tu vzduchovou bublinu, ale při vzpomínce na minimálku, kdy mi ten píst nešel stlačit a musela jsem na to silou a pak mi toho trochu vystříklo ven a já pak byla rozhozená, jestli to nevadí.... tak jsem si ji tam lupla i s tou bublinou, mám v oblasti vpichu trošku nateklý pupenec, ale to je jen jeden z nežádoucích účinků. Zítra ještě Orgalutran spolu s Puregonem, v pondělí už jen ráno Orgalutran a večer ve 23 h Pregnyl, v úterý nic a ve středu se jde na to. No nechci na to moc myslet, abych nebyla zklamaná. A jak šlo první píchání dnes Tobě? Moc držím pěsti... 🙂 🙂

jaja35
18. led 2014

@gittynka Ahoj, včera jsem byla na kontrole 8. DC, na OPU jdu ve středu v 10:00, takže 13.DC, měla jsem to tak pokaždé. Orientačně by to mělo být tak kolem té poloviny cyklu. Já to mám tak po 27 - 28 dnech, takže by ten 13. DC seděl. Štelcl si mně na kontrolu nevzal, připadla jsem Kuřecové. Viděla jsem ji poprvé, spletla bych si ji se sestřičkou, kdyby se mi nepředstavila. No tak žádná sláva to nebude. Levý baječník, mám ho prý nějak zastrčený, tak aby na něm vůbec něco viděli, musí mi břicho pořádně zmáčknout, tak ten na injekce nereaguje, prý na něm je snad jen 1 folikul, pravý vaječník cca 5 folikulů... sliznice v pohodě..... No jsem holt už stará páka.... ale že se levý vaječník na stimulaci vykašle, to jsem nečekala.... tak jsem zamáčkla slzu a šla čekat na sestřičku, až mi vydá další léky. Bodla- mi do břicha Puregon tak, že jsem jim málem proskočila zavřenými dveřmi. Vyfasovala jsem od ní totiž 3 ks 50 jednotek Puregonu, co jsou v široké lahvičce a do pera je nenarvu. Tak jsem jí řekla, že spotřebujeme nejdřív ty, tak na to vzala stříkačku s jehlou. Jinak se píchám sama a vůbec to nebolí. Dnes jsem si k Puregonu připíchla Orgalutran, je to na prevenci, aby se mi předčasně neuvolňovala vajíčka. Je to přímo nasáté do injekční stříkačky. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám odstříknout tu vzduchovou bublinu, ale při vzpomínce na minimálku, kdy mi ten píst nešel stlačit a musela jsem na to silou a pak mi toho trochu vystříklo ven a já pak byla rozhozená, jestli to nevadí.... tak jsem si ji tam lupla i s tou bublinou, mám v oblasti vpichu trošku nateklý pupenec, ale to je jen jeden z nežádoucích účinků. Zítra ještě Orgalutran spolu s Puregonem, v pondělí už jen ráno Orgalutran a večer ve 23 h Pregnyl, v úterý nic a ve středu se jde na to. No nechci na to moc myslet, abych nebyla zklamaná. A jak šlo první píchání dnes Tobě? Moc držím pěsti... 🙂

martulle
18. led 2014

holky prosim vás,chtěla bych se zeptat...ve čtvrtek jsem měla opu 3vajiček,včera jsem volala do caru a řekli mě,že se žádné neoplodnilo,že mám volat ještě dneska,ale vím,že šance už není,že je to ztracené....prosim vás,ted když mě odebrali vajucha,jak dojde potom k ms?to tam ještě nějaké zustalo?na utz jsem měla ještě 2malé a ty tam zustali a z toho pak bude ms?na toto jsem se nezeptala....děkuju a

jaja35
18. led 2014

@pepina78 Já si píchám taky ráno. Jak holky psaly, hlavní je píchat si pokaždé ve stejnou dobu, i když ..... jsem se ptala doktora, tak nějaké 2 - 3 hodiny rozdílu také nevadí.
Jinak mi ještě nehrabe, že předchozí příspěvek mám 2x, jen se mi seknul počítač... 😉

jaja35
18. led 2014

@martulle Ahoj, a to jsi měla klasické IVF nebo minimálku stimulovanou jen Clostylbeggytem? Mě se tohle stalo při minimálce, že první den volám a řekli mi, že se nic neoplodnilo. Tak jsem to ořvala. Ale druhý den jsem zavolala a najednou embryo bylo oplodněné a nádherně se dělilo. Tak jsem to ořvala znovu. Třetí den mi ho tam pak šoupli, ale nechytlo se. Ale nešil a zkus se dát do pohody, není to konec světa. Dnes tam zavolej a uvidíš.... třeba to dobře dopadne. A když nedopadne, tak to zkusíte znovu nebo jsou i jiné možnosti, jak přijít k miminku. My zvažujeme pěstounství, možná adopci... nevěděla jsem, že dávají pěstounům i malinká miminka, kojeňáky už budou zanikat. Tak hlavu vzhůru 😉 Jinak ženská krvácí tím, když se v narostlé děložní sliznici nic neuhnízdí... prostě se ta sliznice odplaví krví. A pak nově během cyklu zase narůstá, aby se mohla připravit na případné uhnízdění embrya.

jaja35
18. led 2014

Jinak se holky můžete podívat na další možnost...... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s...
- příspěvek Čínská medicína - Dr. Junhua Zhang a Martin Pavelka. My za paní Dr. Zhang jezdíme do Prahy, je to kousek od Národního divadla a když už nic, tak pitím těch jejich bylinek jsem přestala mít bolesti při menstruaci a přítelovi vyléčila poruchu zkapalnění spermatu. Když srovnám klasického doktora s ní, tak je to úplně o něčem jiném. Ona se snaží přijít na to, proč to nejde. Klasická medicína do vás cpe jen pilule a nic neřeší, prostě podle jedné šablony a jak na běžícím pásu. Když dr. Zhang napíši email, tak mi překladatel Pavelka volá na mobil a tlumočí její rady. A jak už jsem tady jednou psala, aby se embryo ujalo, musí mít žena zahřátou dělohu, rozmnožovací orgány souvisí s dráhou ledvin. Takže teplé snídaně- kaše, polévky... pořádně se oblékat, užívat skořici, zázvor .... no mrkněte na to video.

gittynka
18. led 2014

@jaja35 tak injekci jsem ráno zvládla, nejprv jsem si myslela, že to nemůžu zvládnout a už to vypadalo, že bude píchat Vašek, ale nakonec jsem byla sama překvapená, že jde jehlička uplně sama, bez většího tlaku, tak jsem na sebe HRDÁ !! 😀 ...to je mi líto, že ten levý vaj. nereaguje, ale hodně holek co tak přispívají na koníku, tak jim nakonec vzali víc folikulů než kolik bylo vidět na ultrazvuku... já to mám přesně o týden, takže ultrazvuk taky v pátek..u mě se podle cyklu řídit nedá, mám nepravidelné, teda čínanka mi je srovnala na nejakých 29-30 dnu, ale od tý laparoskopie v říjnu jsem to měla 2x po 40 dnech. 😒 Tenhle měsíc jsem už byla bez bylin, za to jsem poctivě papala Mamavit, vitamin E, 2x pupalku dvouletou a ještě jsme si kapala kapičky Gynex a světe div se MS přišla už 30. den-čekala jsem že až tak koncem ledna a taky nemám skoro bolesti, což u mojí formy endo je opravdu divné...A co bříško, nebolí v místě vaječníků? ...jinak jsem se ejště chtěla zeptat, tys všechny ty léky, co jsi vyfasovala zase vezla tam? Myslím na ten ultrazvuk, včetně pera? já tam mám taky jakési 3 krabičky Puregon 50, takže ony nejdou do pera? To musím hlásit teda..a co se týče adopce a pěstounky, to je na dlouho, ale já bych asi do pěstounky nešla, tam bych měla strach z té bio rodiny a kontaktů a toho že nakonec dítě přijdu - pěstounka je spíš služba pro dítě...pro rodinu jako takou bych šla vždycky raději do adopce

gittynka
18. led 2014

@jaja35 http://www.adopce.com/diskuze/tema.php?tema=1084 tady mrkni ta předposlední diskutující to pěkně shrnuje a má pravdu..

jaja35
18. led 2014

@gittynka Já si na kontrolu vezla kromě stimulačního protokolu jen ten futrál s perem, v peru jsem měla 450 jednotek Puregonu, pak jsem si vzala tu jednu jehlu. Předevčírem večer jsem se koukala do té 50 jednotkové krabičky, jsem myslela, že je to taky ta tenká ampulka do pera a pak jsem byla vykulená, že je tam taková tlustá fláša a prd v ní. Tak jsem pak říkala sestře, že jsem si ty 3 krabičky vzala s sebou, protože doma na to nemám žádnou injekční stříkačku. Jen prohodila, že stříkačky domů nedávají.... jsem ji nějak nepochopila. Tak mi nacucla z těch 3 fláš těch 150 jednotek a píchla mi to. A těch zbylých 75 jednotek jsem si tam dopíchla sama z pera. Ještě mi zbyde nenačatých 300 jednotek Puregonu, tak Ti je kdyžtak pošlu po mamce, kdyby to napoprvé nedopadlo. Ale na to ani nemysli, ono to dopadne. 🙂 Nevím, jestli se dám ještě překecat na další pokus, kdyby to teď nevyšlo. No a při kontrole vyfasuješ nejspíš ještě ten Orgalutran, to je už nacuclý ve stříkačce, jehla taky malá, takže to jde, píchá se to teda pod úhlem 45 ° do břicha, i když v příbalovém letáku píší o stehně. A pak dostaneš recept na pregnyl a k tomu injekční stříkačku a jehly, dole v budově je lékárna, tak si ho můžeš vyzvednout tam. Všechny léky se uchovávají v ledničce. S tím pregnylem je to trošku složitější, ale věda to taky žádná není. Pregnyl je v lahvičce ve formě prášku, takže musíš odlomit nejdřív ampulku s ředícím roztokem, tlustou jehlou nacucneš ten roztok, stříkneš to do lahvičky s tím práškem, ono se to hned rozpustí a vyměníš jehlu za tenkou, nacucneš zpátky do stříkačky a bodneš se. To všechno zvládneš, uvidíš.

martulle
18. led 2014

@jaja35 měla jsem minimálku s clostíkem.Tak jsem tam volala a že se jedno oplodnilo,ale nedělí se,tak už tomu nedávají žádnou naději...bulím jak želva,oči mám opuchlé,jak kdybych tam měla pytle s bramborama a je mě všelijak...já vím,to přejde......a děkuju za vysvětlení 🙂

jaja35
18. led 2014

@martulle Tak to je mi moc líto ☹ A Barborka přišla na svět přirozeně nebo umělým oplodněním?

jaja35
18. led 2014

@gittynka Dneska odpoledne jsme byli ve Třebový na přednášce MUDr. Lebenharta, zabývá se homeopatií, autopatií, ayurvédou, budhismem. Docela zajímavý.... Jinak až si budeš píchat Orgalutran, tak na ten vzduch pozor. Jak jsem si to píchla i s tím vzduchem, tak teď mám potrhané žilky všude kolem. Tak zítra to musím doladit. Jinak břicho trošku pobolívá, občas mně ve vaječnících píchne, ale to je normální.

gittynka
18. led 2014

@jaja35 dekuju, dam si na to pozor 🙂 ... já z bolesti mám právě strach jsem na ní už dost háklivá, ale to je tou blbou endomrchou... i jsem se informovala, že prý se můžou užívat analgetika, je-li potřeba

gittynka
19. led 2014

@jaja35 ahoj, potřebuju ještě radu 🙂 asi jsem špatně poslouchala a teď koukám na protokol, že v pátek - tedy v den ultrazvuku nemám napsaný puregon...to si nemám nic píchat? jsem objednaná až na čtvrt na 12 a píchám si ho u v 7, to nevadí že budu bez toho? tohle jsem nejak nevychytala

relars
19. led 2014

Ahojte, chtela jsem se zeptat - jake maji na Reprofitu ceny, za ivf-icsi - jsem samoplatce, je mi 41 😎 a jakou mate z Reprofitu zkusenost? Jeste totiz zvazuju Cube v Praze - muze nekdo prosim poradit? Dekuju

ivcacig
20. led 2014

@relars Ahoj, ceník je na stránkách reprofitu, http://reprofit.cz/ivf/uhrada-cenik-ivf

ivcacig
20. led 2014

Ahojte holky, zbyly mi vitamíny, tak se chci zeptat, zda je některá nechcete? Vitamíny a minerály Elasti Q, zakoupila jsem je za 143kč ale nechám za 100Kč balení. Mám dvě balení po 30ks.

pt1981
20. led 2014

Ahoj holky, tak jsem dnes měla první návštěvu u své gynekoložky. Jsem 8+5, dvojčátkům bijí srdíčka, jako o závod a obě zase povyrostly 🙂. Objednala jsem se už i na vývojové vady, čeká mě to za měsíc. Doufám, že všechno bude dobrý. Myslela jsem, že dostanu už těhot. průkazku, ale že né, že až po těch vývojkách. Od po si jdu pro neschopenku a doufám, že mi dá i vycházky. Jsem tedˇ u obvodní přes 14dnů a bez vycházek, je to děs... 😠

pt1981
20. led 2014

@gittynka myslím, že ti ho píchnou až tam, ale klidně si tam zavolej a zeptej se. Já si to tenkrát poprvé taky nepamatovala, zavolala jsem a vše mi ochotně znovu vysvětlili. Nic na tom není!

jaja35
20. led 2014

@gittynka Ahoj, neboj všechno bude OK, já vím, nervozita dělá svoje.... V den kontroly si máš svou dávku vzít s sebou do Brna a píchneš si ji tam sama až po kontrole na ultrazvuku, podle toho jakou dávku Ti dál určí doktor. Já měla tu samou jako před tím, ale může třeba přitvrdit... A jak jsem líčila, sestra mi tam píchla ty mé 3 50 jednotkové Puregony a zbytek jsem si dopíchla z pera. Taky jsem si píchala v 7 ráno a na ultrazvuk jsem šla až v 11 h, navíc den před tím jsem měla školení v Hradci a musela jsem už v 6:40 běžet na vlak. Tak jsem z toho byla nervózní a radši pro klid duše volala tu nonstop linku. Tam mi doktorka říkala, že se nic neděje. Že se nejvíc jedná o to, aby sis jeden den nepíchla ráno a další den zas večer. Třeba si ve čtvrtek zkus píchnout Puregon o něco později, ale fakt se nic neděje, když to necháš na tu 7. h. 🙂

jaja35
20. led 2014

@gittynka A ještě jedna "zrada".... včera večer jsem otevřela krabičku Pregnylu a byly tam 2 odlamovací ampulky, jedna s rozpouštědlem a druhá s práškem Pregnyl, sestřička mi dala 2 náhradní rozpouštědla, kdyby se mi to náhodou při odlamování vylilo. Jenže originál rozpouštědlo na Pregnyl je fakt jen pár kapek a toho od sestřičky je tak trojnásobek... (na ampuli je to označeno jako rozpouštědlo na Menopur) Tak mi to šrotuje, jestli si mám pro jistotu zas zavolat a zeptat se na to. Dneska ve 23 h, kdy si to mám píchnout, se mi nikoho otravovat nechce. Nebo prostě nesmím být chromá a nesmím nic vylít. 🙂 Na zítřek si beru práci domů a ve středu vyrážíme na punkci. Kdyby něco, tak do IP Ti napíšu svůj telefon a zavolej.

maraida
20. led 2014

Ahoj holky.
Tak se také zařazuji mezi Reprofiťačky 🙂 Jsem tam objednaná na 1.návštěvu na 17.3. k Dr.Štelclovi.Chtěla jsem k Machačovi,ale ten je tam prý jen čtvrtky.

@relars mě bude taky 41 a chci nativ nebo minimálku.Reprofit si hodně holek chválí a líbí se mi tam i ceny.Do Cube jsem chodila předtím.Ceny taky celkem OK,ale ty nativy si myslím,že stejně v RF vycházejí líp a hlavně tam umí pracovat s nízkým AMH.