Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

veera2
4. lis 2011

@katem Obrovská gratulacee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nádherná foteška.Trošku jsem to u tebe čekala! No, užívej si ten nádherný pocit a nenech se od manžela vykořisťovat 😉 Já jsem taky takovej debža, že si myslím, co pořád zvládnu, tahám těžkej nákup do schodů atd. a pak si to vyčítám, takže klííííííííííd, pohodu a odpočinek! 🙂 🙂

veera2
4. lis 2011

@11112 Teď , když už máš za sebou ET, tak je uplně zbytečné si něco vyčítat. Soustřeď se na svojí krásnou blastocystičku a věř, že za pár dnů dá o sobě vědět.

saminka
4. lis 2011

@katem uplna nadhera kocko, az me slzicka ukapla jaky mas nadherny obrazek z ultrazvuku, jak pisou holky, ted se musis zacit poradne starat o mimisky v brisku a s praci to neprehanet,jen klidek a nohy hore 😉 mooooooooooooooooooooooooooc gratuluji, mam z vas velkou radost 😵 😵 😵 😵

safarikovap
4. lis 2011

@katem Místo šampíčka proběhlo červené vínko 😉 Takže - miminka budou zdravá, to Ti garantuju 😉
@11112 Přesně, jak píše @veera2 - žádné výčitky! Nebyla bys ani první, ani poslední, komu se embryjko uchytilo, takže můžeš být naprosto bez obav 😉

safarikovap
4. lis 2011

@jana321969 Já si naopak myslím, že to "prohřátí" je jenom dobře 😕 😉

bellka
4. lis 2011

ahojky děvčááátka 🙂
Nestíhám, tak jen v rychlosti nakukuju co @katem a bulím tu jak malá holka, to je nááádherááá a moooc k těm blikajícím srdíčkám gratulujemééé 🙂 🙂 🙂 a @saminka jestlipak Deniska už nemá prďolku v náručííí 😉 😉 😉 nemááá, ale za hodinku může být vše jinak 🙂 Všechny ostatní mooc zdravíme, maminky s mrńousky, těm posílám pohlazeníčko, těhulinkám pohlazení na pupíčky a snažilečkám přejeme hooodně štěstíííčka a zase nakouknu, tak tfujky, tfujky, tfujky všééém 😵 😵 😵

olousek35
4. lis 2011

@11112 ahojda a bud v klidu. Já mám v bříšku zavedené také jedno a v únoru tu jedno taky z bříška půjde ven. S jedním je možná i větší šance než se dvěma. Názory se různí.
@katem jejda, gratulace největší k dvojčátkům. Nic nedělej, relaxuj, užívej si. At prdolky vydrží celých 9 měsíců. 😉 😉 😉

carlik
5. lis 2011

Tak doufám @katem, že jsi tu roznesla nejenom pozitivní náladičku všem snažilkám, ale i co nejvíc těhu bacilů a zbytek snažilek se taky nakazí 😉
@11112 holka neřeš už to a fakt věř, že i s jedním embrouškem to vyjde!!!! Doktoři asi ví moc dobře, proč by byl risk se dvěma 😒 Ještě týden a uvidíš ty 2 růžový čárečky 😉
Jinak holky přeju pěkný víkend...mě bolí ty záda čímdál víc, tož nevím jak už si mám sednout nebo lehnout... nějaká rada????

olousek35
5. lis 2011

ahoj děvčata, posílám hromadu pozdravů a přeji pěknou sobotu. Já za chvilku mažu do školy, takže budu opět info dočítat někdy následně. Samince přeju pohodový porod 😉

11112
5. lis 2011

Hezké ránko všem a moc díky za povzbuzení.Jsem strašná já vím,ale určitě nejsem jediná 🙂 Ještě otázečka mám pořád opravdu pocit,že mám dostat ms ty stejný bolesti bříška,bylo to u vás taky takové?Díky za odpověd 🙂

meggar
5. lis 2011

@11112 Mě teda bolelo břicho na ms asi do půlky 3měs. a bolely mě i záda v křížích, takže v klidu. Za pár dní se určitě ty // objeví 😉

bublenudle
5. lis 2011

Přeji všem krásný víkend....... 🙂

jana321969
5. lis 2011

ahojtě holky hezký víkend doma uklízím uklízím, jinak v pondělí ahojte 🙂

jana321969
5. lis 2011

🙂 @safarikovap dik za názor

jana321969
5. lis 2011

já sama holky nevím zda zavést pokud bude z čeho vybírat jeslti jedno nebo dvě právě, každá tady má na to jiný názor, i když zavést dvě je zase větší šance aspon k uchycení jednoho ne????nebo taky obou 🙂 já vím doktoři říkají, že je to větší riziko ale tedka je tooooolik dvojčátek jak nikdy co vidím kolem sebe tady u nás. 🙂

11112
5. lis 2011

@jana321969 Ahojky já tohle řešila,první jsem nechtěla dvě pak jsem se rozhodla,že raději dvě ano,že je tam větší šance,že se uchytí aspon jedno a dopadla jsem tak,že paní doktorka nezávazně na mém lékaři ke kterému chodím normálně,rozhodla že vloží jen jedno.Jsem 5-den po ET a pěkně nervozní.Holky to tady ví pořád řeším jestli jsem udělala správně.Myslím,že brzy se to dozvím.po menší diskuzi vypadalo,že dá na mě a přece jen vloží dvě,jenže jak se dozvěděla,že mám za sebou císař tak řekla,že v žádným případě.Je pravda,že bych opravdu nechtěla zažít to jak v pátým měsíci a miminka přijdu.Držím moc palečky at se rozhodneš co nejlíp 🙂 Je taky pravda jaké kvality je embryjko,já měla HB. 🙂

veera2
5. lis 2011

Ahoj holky, přeji krásný víkend.
@jana321969 Zavést jedno, nebo dvě, toť otázka... Asi záleží přímo na případu, jestli byly třeba v přechozím těhu nějaké potraty, určitě bych se spíš přikláněla k jednomu, nebo vzhledem k věku a více nezdařených pokusů bych zas byla pro 2. Já měla vždycky 2, jen jednou z Ket 1. Na druhý pokus se mi chytly obě embryjka,ale o jedno jsem přišla v 9 tt. a to druhé umřelo v 17.tt. Teď mám zavedené opět 2,ale chytilo se jen jedno. Je to ve hvězdách 🙂 nic moc už neovlivníme, takže hlavně klid a pozitivní myšlení!

carlik
5. lis 2011

@veera2 přesně tak, je to ve hvězdách a my s tím nic nenaděláme, jestli se chytne jeno nebo dvě....a myslím, že od toho jsou tam i ti doktoři, aby posoudili případný rizika pro maminu.
Já teď viděla čerstvý dvojčátka v Bille a připravte se @katem @meggar, až budete mít megakočár, tak sebou noste stahovací metr 🙂 Mamina vyskládala zboží na pult, taťka vytáhl metr a zjistil, že kolem pokladny neprojedou 😒

meggar
5. lis 2011

Tak to je dobrý, to jsem se pobavila 😀 😀 😀 Do Billy ale nakupovat nechodím, tak to mě zas tak netíží.Nedávno se nás tchýně ptala, že přemýšlela, jak budem s manželem a dětma jezdit nakupovat.(Páč já nemám řidičák)Že když budem mít v kufru kočár, tak už tam nedáme nákup. Tak jí říkám, že je fakt dobrá, že máme plnej barák lidí (máme takovou soukromou bytovku 😀 😀 )a my budem tahat děti na nákup 😉 Že si vždycky střihnou, kdo bude hlídat. Tak jsme se taky nasmáli.

kacnov
5. lis 2011

ahoj holky jdu k vám s dotazem. ted sem v repromedě a v pondělí se chystám na ET máme 1 opl vajíčko z 9 :-/ je to moje první IVF ale moc něj dobrý pocit namám takže se dívám jak dál ale šla bych do reprofitu-repromeda je moc drahá a na ni já fakt nemám ☹

proto jsem se chtěla zeptat jak ste v reprofitu spokojené a pokud některá ví je levnější jak repromeda? moc vám všem moc děkuji je to pro mě moc důležité díky

veera2
5. lis 2011

http://www.repromeda.cz/data/Cenik_vykonu_2011_...
http://www.reprofit.cz/upload/1319523374.pdf
@kacnov Ahoj, tady máš ceníky obou, můžeš porovnat. Já jsem v RF naprosto spokojená, předtím jsem byla v Pronatalu, takže můžu porovnat. Mají skvělý přístup, vše ti vysvětlí, nejedou podle jednoho plánu,ale snaží se najít řešení pro každého individuálně,ceny oroti Pronatalu mají nižší. Navíc jako jedna z mála klinik dělají minimální stimulaci.

meggar
5. lis 2011

@kacnov Ahoj, já jsem po 2 neúspěšných pokusech v Repromedě přešla do Reprofitu, kde se nám na poslední pokus zadařilo hned dvojnásobně 😉
Pro nás byl rozhodně Reprofit o dost levnější, než Repromeda. Jen na ICSI nás to stálo o 12tis. míň!!!! A to nemluvím o tom, že jsme si dávali téměř všechny nadstandartní metody(než které jsme měli v Repromedě) a i tak nás to vyšlo levněj.

meggar
5. lis 2011

@kacnov Ještě k tomu ceníku, teď jsem na to mrkla a málem jsem omdlela. Měla jsem vždycky okolo 20 zralých vajíček. Všechny jsme museli nechat oplodnit ICSI (jinak to u nás nemělo ani cenu). V RF je jednotná cena za ICSI 8 tis., ať máš vajíček kolik chceš. V Repromedě jsme platili za těch 20 vajíček,oplodněných ICSI, 20 tis.
Při posledním pokusu v Reprofitu jsme si dávali i PICSI, za což byl jednotný příplatek 3 tis., takže nás tyto metody stály dohromady 11tis., kdežto v Repromedě bysme za to zaplatili 40 tis.!!!! Jestli máte problém u spermií, tak se vám Reprofit určitě vyplatí. Hodně štěstí při rozhodování. 😉

kacnov
5. lis 2011

@veera2
@meggar ježiš holky moc díky no já asi přejdu taky k vám pokud se nezadaří toto!! ale repromeda je šíííleně drahá jen léky mě vyšli na 9 tisíc a ICSI nám také chtěli dát za 10 000 a na to my bohužel nemáme ☹ ☹ uvidím jestli se chytne toto mrňátko a pokud ne tak jdu k vám!!

safarikovap
5. lis 2011

Tak sleduju, že můžu být ráda, že jsem Repromedu vyřadila hned na začátku 😒

kacnov
6. lis 2011

@safarikovap no to jo teda to jsou šílené pálky :(

katapola
6. lis 2011

Ahoj holky, jak prosím zvládáte, když okolo vás těhotní podstatně mladší kamarádky nebo někdo z rodiny? Já to nesu hodně těžko, většinou to obulím, i když to všem přeju, vždycky si říkám, že už jsme na řadě my a připadá mi nespravedlivé, když nás stále někdo "předbíhá". Snažím se to nějak přemoct, nebýt zapšklá, ale jsou chvíle, kdy je to pro mě hodně těžké se překonat a ovládnout.
Taky se chci zeptat, jestli tady někdo z vás otěhotněl po IVF, i když problém nebyl objeven ani u chlapa ani u ženy, popř. když byl problém objeven u ženy. Zatím mám ze svého okolí totiž pocit, že IVF vyšlo vždy jen párům, které měly nějaký problém se spermiemi.
Omlouvám se, že ruším se svojí depkózní náladou, ale muselo to ven.

jana321969
6. lis 2011

Ahoj dik za názory váše je mi zatím do ledna 26 let je to naš první pokus nevim kokik bude dobrych k kzavedení k případnému zmražení jelikož nemám žádné děti, ani žádný těhotenství zatím za sebou tak jsůem chtěla jít do dvou je jasné kdybych se uchytilo jen jedno tak příště chodím již pro jedno jen. Ja jsem RF našla díky naší kolegyni tady a jsem zpokojená to jsem až tak dukladně všechny ceníky kruci nedívala takže jsem fakt rada že jsem sí vybrala hnedka tak dobře. Jak píšete Repromeda je šíleně drahá tada už ten rozdíl v metodě ICSI HRUZA. 🙂 i tak jsou to ceny pokud se pokus nepovede treba hnedka na podruhe aspon jsou lide kteri maji treba problem a m aji sotva na jeden pokus.

jana321969
6. lis 2011

holky jsem dneska 9 den cyklu rano jsem píchala ten olgalutran nebo jak se to jmenuje zitra poslední UTZ pred odběrem, ale vylekala jsem se od včerejška večer do dneška jsem objevila takokvý ten plodný hlen tak jsem se lekla, aby vajíčka nšjak neprdly včas, protože ještě tomu nějak nerozumím tak jsem myslela,když se objeví ten hlen že nastavá plodné období a brzy vajíčka prasknou nebo ten den můžete mě to prosím vysvětlit co jak.

veera2
6. lis 2011

Krásnou neděli všem přeju! 🙂
@katapola Je to hodně těžký a každý to zvládá po svém. Někdo líp, někdo hůř, někomu musí třeba pomoci i odborník. Já ti ze své zkušenosti můžu poradit toto. Mimi jsem si přála už ve svých 24 letech, tj před 11 roky. Za těch 11 let všechny moje vrstevnice ať v rodině, nebo v okolí mají už školní děti a kdybych si hned na začátku svého boje neřekla, že se k tomu musím postavit uplně jinak, tak teď už bych byla u Chocholouška. Navíc jsem tenkrát bojovala s rakovinou a doktoři mi i po úspěšné léčbě zakázali minimálně 3 roky otěhotnět. Tenkrát nepředstavitelná doba, tak jsem si řekla, že jsou v životě daleko horší věci, jsem relativně zdravá a obrátila jsem pozornost na své synovce, se kterýma mám dodnes krásné vztahy. Musíš si to v mozku predělat a i to špatný jde změnit na něco dobrý. Jde to těžko, ale jde! Taky je velký lék třeba nějaké zvířátko. Není to pitomost,funguje to taky! Po nezdařeném 2. pokusu, když mi umřelo mimi v 17 tt. jsem si pořídila pejska a byl to obrovský lék.
Tvé druhé otázce moc nerozumím, samozřejmě, že IVF není jen pro páry , kde je problém v chlapovi. Znám x případů, kdy je to naopak a i případy, kdy byla příčina nejasná a IVF bylo řešení.