Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

luciebx
15. zář 2016

@magicwoman se mate.. ja jako samoplatce.. no bude to masakr ale co uz nadelam ze.

magicwoman
15. zář 2016

@manulenka urcite necekej a bezte do caru, mela jsem od gynekolozky vypsane co sme spolu resili, muj stav a vysledky testu. Ale meli by te tam vzit i bez toho. Vysetri te, z krve, tohle je zdarma. Pak si jdes pro vysledky a podle toho co ti zjisti ti navrhne jake jsou u vas moznosti a jak se to da resit.... platis az kdyz jdes s nima do toho procesu, na kterem se dohodnete

magicwoman
15. zář 2016

@lenka27 dekuji, jsem zvedava 😉

magicwoman
15. zář 2016

@luciebx chudino to je strasne 😩 ale pokud neni jina moznost neda se nic delat 😕

luciebx
15. zář 2016

@magicwoman no jo no. davame jeden pokus hold jestli je nam druhatko souzeno tak se zadari. bud z ivf nebo treba casem samo ale tomu uz moc nedavam. zatim se drzim nad veci beru tak ze co prijde to ma prijit.

soleilll
15. zář 2016

@luciebx Nemusí to být až taková pálka - můžete se vejít i do 25-30 tis. To my třeba i s příspěvkem pojišťovny platili za předešlé cykly víc. 🙂 Tak přeju, ať to klapne.

luciebx
15. zář 2016

@soleilll na strankach ceniku coz musim I jako ze sem ceska platit v eurech je ze ten jeden pokus je 1950 euro. coz neni cena picsi ci pisci 😀 ci jak se to pise. tak uvidime. Nejdriv mi jedna rekne ze musim v eurech a druha mi pise ze ja jeden pokus bude 26 tisic.. tak aby se v tom koza vyznala.. 😅

soleilll
15. zář 2016

@luciebx Jako samoplátce bys měla jít na minimálku, tzn. 19 tis. za cyklus plus léky. Bohužel už není v ceně prodloužená kultivace, kterou doporučuju - protože za těch 5 dní se ukáže, jestli je nějaké embryo vhodné k transferu. Cena minimálky bez ET je 3800,-

luciebx
15. zář 2016

@soleilll no vidis a ja nemam minimalku ma proste tu druhou verzi za 26 tisic.. plus leky kolem 19 pisou no ale je to 25 je to proste divny ze kazda dr mi rika neco jinyho az dostanu fakturu tak to mozna se mnou slehne 😀

luciebx
15. zář 2016

@soleilll me bylo receno ze tim ze nemam pojisteni v cr tak vse bude v eurech a tim ze je toho vic ze na pacientky ktere jsou sice samoplatci ale maji pojisteni v cr tak si muzou na pojistovnu vykazat ruzne ultrazvuky a kontroly a konzultace atd a tim padem u meto nepujde a tak to bude drazsi.. by me zajimalo ze jak je to v eurech dvojnasobek ze tolik si toho vyuctujou na pojistovnu na utz atd.. podle me proste blbost. a jde jen o love

luciebx
15. zář 2016

@soleilll ted teda jeste koukam na ten cenik v cestine za 26 tisic tam jsou ultrazvuky konzultace atd.. tak echapu proc najednou ze neco se haze na pojistovnu.. me to tak sere tohle jednani. ale mam od te jedne co resi penize v emailu napsano ze ivf bude stat 26 tisic korun.. takze tim se budu ohanet ze zadnych 1950 euro coz je 56 tisic.. ale chci proste v korunach.. mam ceskou sporitelnu tak nejak nechapu co to zkousi, kdybychom nemeli u nich zamrazenyho manzela pac se mnou nebude litat tak sem se koukla jinde.

soleilll
15. zář 2016

@luciebx To mě teda mrzí, že nemáš jednoznačný informace. Každopádně bych vyžadovala minimálku - na sobě mám vyzkoušený, že pravděpodobnost úspěchu je v podstatě stejná při nižších nákladech i nárocích na léky a tedy lepší snášenlivosti ze strany léčené ženy. Ke komu tam chodíš..?

luciebx
15. zář 2016

@soleilll mela sem jednu schuzku u dr Kneslova. Asi napisu email typu zda se teda jedna o minimalku nebo ivf s vlastnimi oocyty. jak rikas zda je to to same. tak nechapu proc me zene na tu extra drahe

soleilll
15. zář 2016

@luciebx Statisticky je plné IVF úspěšnější než minimálka - to je daný samozřejmě množstvím hormonů, které se užívají a tím i počtem vajíček, které se získají. Tím je daný i počet embryí. Ale minimálku podstupují většinou starší ženy (samoplátci) nebo ty, které špatně snáší hormonální stimulaci, proto takové pacientky mají obecně nižší úspěšnost. Navíc ve statistikách IVF se projevují opakované cykly těch samých pacientek, čímž se procenta úspěšnosti zvyšují.
Každopádně já mám zkušenost, že jako ne příliš majetný samoplátce jsem se s doktorem domluvila - sám navrhl ideální postup, kde byl dobrý poměr cena-výkon. Napoprvé to sice nevyšlo, ale protože nebylo co transferovat, vyšel celý pokus na nějakých 6 tis. Napodruhé už to vyšlo a celkově jsme byli na nějakých 30, ale to byl ještě loňský ceník... Prostě to zkus a jinak si myslím, že můžeš vzít manželovy genetický informace a odejít jinam. (A taky by se mohl teda uráčit dojít si vyh... jinam, nic ho to nestojí, jen pár pohybů rukou, narozdíl od nároků léčby na tvoje tělo.)

luciebx
15. zář 2016

@soleilll 😂On by honil ale aby se mnou nemusel litat z ÚK do ČR a měl kdo doma hlídat malého vodit do školy a tak tak proto sme zamrazili. Já o víkendu sesmolim e-mail. Budu chtít jasnou odpověď a dle toho co mi řeknou kdyžtak vše zrušim kouknu po jiným car a necháme to na jaro

luciebx
15. zář 2016

@soleilll ona mudra totiž tvrdí i když samoplatce z ČR co ma pojištěni tak oni si na pojišťovnu výkazou různý zákroky a to u mě nejde. Sem blba měla sem se nejdřív na vše zeptat a pak do něčeho jit

soleilll
15. zář 2016

@luciebx Možná ten e-mail zkus poslat v kopii na nějakou vyšší šarži. Dost se to tam personálně změnilo, tak si nejsem jistá, kdo tomu šéfuje, ale Otevřel se na webu staví do role vedoucího lékaře, tak to můžeš zkusit.

luciebx
15. zář 2016

@soleilll myslíš ze bych měla rovnou kontaktovat jeho?

soleilll
16. zář 2016

@luciebx Nevím, jaká e-mailová konverzace už probíhala, ale asi jsi psala jen Dr. Kneslové, takže na tvým místě bych jí odpověděla a v kopii i Otevřelovi. Jenom ve smyslu, že máš různé informace a chtěla bys jednoznačnou odpověď. Samozřejmě by to bylo pak lepší probrat osobně, jestli máš možnost... V písemné komunikaci je někdy složitý volit správný slova, aby to druhá strana správně pochopila.

luciebx
16. zář 2016

@soleilll nahodou email na Otevrela nemas vid? ja sem se ji jen ptala proc eura proc ne v ceskych korunach dle ceskeho ceniku ajeji odpoved byla jen to ze jelikoz nemam pojisteni v cr tim si na me nemuzou na pojistovnu nic napsat. a to u samoplatkyn ktere maji ceske pojisteni tak na ne si neco nechaji proplatit pojistovnou. psala napriklad konzultace a ultrazvuky. dnes rano se mi tam ptala jedna snazilka co k nim chodi rekla presne muj pripad ceska zijici mimo cr bez pojisteni a bylo ji receno normalne 26 tisic v tom zahrnuto konzultace ultrazvuky. tak nevim co tu na me kneslova zkousi.. ja ji vubec neverim. 🙄

luciebx
16. zář 2016

@soleilll poslouchej ty se v tomhle vyznas.. ted koukam ze za ty eura 1950 coz je 52 tisic v tom je asistovany hatching prodlouzena kultivace atd atd. za ty cesky penize 26 tisic v tom ten hatching a kultivace neni. Jak moc si myslis ze ten hatching atd je dulezity. Pac si rikam ze zda bych to mohla brat postupne zda to bude potreba.

luciebx
16. zář 2016

, resim delsi dobu uz dilemma ohledne ceniku v Reprofitu v Brne. Maji cenik v cestine za ceske penize kde ivf je 26 tisic ale neobsahuje asistovany hatching, prodlouzenou kultivaci a ICSI. Me tim ze ziji mimo CR hned nabizi cenik pro cizince v Eurech kde je to ivf za 1950 euro coz je asi 52 tisic ale zato obsahuje prodlouzenou kultivaci I asistovany hatching i ICSI. Nekde sem cetla ze kolikrat ten asistovany hatching neni potreba ani prodlouzena kultivace tak nevim zda si nemam vydupat pouze v ceskych a pripadne si zbytek priplatim az podle toho co bude.
Prosim zkusene nebo ty co si timto uz prosli. Poradte. Ja sem z toho jelen jak blazen, Za 3 tydny mam letet z UK do CR a vubec netusim co mam delat. Moje dr Kneslova mi dava automaticky ceny v Eurech se vsim vsudy ( vymlouva se ze na cesky cenik nemam narok pac nemam ceske pojisteni) a moje koordinatorka Holcakova mi dava ceny v ceskych tim padem 26 tisic.
Tento vikend bych si chtela udelat jasno posbirat co nejvic informaci a napsat jim ze co a jak. Nejradeji bych napsala Dr Otevrelovi aby si na klinice udelali poradek ze mi kazda pise neco jinyho a vzdy jsou jine vymluvy proc musim mit platbu tak anebo tak.
Prosim poradte co byste udelali vy.

soleilll
16. zář 2016

@luciebx Řekla bych, že koordinátorka je asi důležitější, ale nemám osobní zkušenost. Z logiky věci koordinátorka se stará jen o zahraniční klientelu, proto by asi měla vědět přesně, jaký ceník na váš pár aplikovat. Každopádně bych se asi držela toho postupu, který jsi nastínila - tedy začít nějakou základní částkou a pak případně přidávat další úkony, jestli budou potřeba. AH je podle mě zbytečný (pokud embryolog vyloženě neřekne, že je fakt nutný), ale PK je rozhodně výhodná - aspoň "zbytečně" nepodstoupíš transfer třídenního embrya, které se hned další den přestane vyvíjet - to by se ve zkumavce při PK poznalo. Ale samozřejmě jsou ženy, které ti řeknou opak - že větší šanci má mladší embryo, protože v těle má lepší podmínky než v laboratoři.... 🙂 Na druhou stranu - proč platit balíček služeb, když třeba ICSI využijete jen např. pro 2 vajíčka (v případě minimálky). Samozřejmě netuším, z jakých přesně položek se ta suma skládá (kolik UTZ, kolik konzultací, kolik provedených ICSI atd.). Taky můžeš zkusit, ať ti udělají finanční srovnání pro "českou" verzi a "euro" verzi. Přinejhorším jim můžeš navrhnout, že buď pojedou podle českýho ceníku, nebo to podstoupíš v UK. 😉

luciebx
16. zář 2016

@soleilll diky.. no v uk asi ne.. tu to stoji prez 200 tisic jeden pokus takze proto cr. ale I tak se nechci nechat odrit jen proto ze momenalne ziji mimo cr. ale diiky za Info 😵

meliskaa
19. zář 2016

Ahoj holky, dneska jsem vyfasovala gonal, dostala jsem 2x900 a 1x450 a sestricka mi rekla, ze se to nevraci kdyby mi zustalo, tak by mne zajimalo co s ti zbytkem jestli mi zbude a kolik se bude asi doplacet, je tu nejaka co dostala taky takhle gonal? a kolik jste doplacely?

jennyy12
20. zář 2016

@meliskaa Ahojky. Za ten balíček co máš (2/900J a 1/450J) se platí podle aktuálního ceníku léku na trhu. Přispívá na něho pojištovna. Já platila v červnu 2.840,-. Dává se takto všem ten balíček, nezávisle na tom kolik si budou píchat jednotek denně. Já jsem teda potřebovala nad tento balíček ještě pár jednotek a sestra mi to dala zdarma, právě od holek, kterým to zbylo a odevzdali to. V peru ale i tak něco ještě zůstalo a říkala mi, at to taky donesu, že se to bude taky nějaké holčině hodit tech pár jednotek jako mě. Nad rámec balíčku stojí Gonal 900 J asi 3.500,- , co si už platíš sama, takže se ty zbytky hodně hodí. Tak trochu nechápu, že Ti sestra řekla, že nemáš zbytek vracet. V každém peru je ještě cca 50 jednotek navíc než se uvádí.

soleilll
22. zář 2016

@meliskaa Ceníky se docela mění, takže je otázka, za kolik přesně budou léky v den, kdy ti je vyúčtují. 🙂 Ale není to nic dramamtickýho. Jinak se divím, že se to nevrací - vím, že tam mají zásoby "zbytků", co předešlé pacientky nespotřebovaly a věnovaly CARu - i já jsem jeden z nich dostala na dopíchnutí posledních dvou dnů stimulace. Ale je fakt, že se nejednalo přímo o Gonal, nicméně ten měli v předešlém CAR.

eminka111
22. zář 2016

Ahojky holky chtela sem se zeptat jak dobry a spolehlivý je nosi fol ?

dejna81
26. zář 2016

@eminka111 Ahoj,za mě👍brala jsem Nosifol a Fertiliti Blend(ten bral i přítel)a těhotenství přirozeně😊po neúspěšném ET a dvakrát KET.