Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

1miska
25. črc 2012

@cilkaa no ja mela minuly patek 6,0 a rikala kurecova ze je to hranicni - ze sice krasna struktura, ale hranicni.... ja zatim do IVF nechci jit, nikde se nezjistil zadny jiny problem, tak jeste chci chvilku pockat 🙂 i kdyz v patek mi nasadila kurecova brouka do hlavy, rikala ze 2,5 roku je dlouha doba,ze sliznice je hranicni, ale mohlo by to s ni jit, takze problem bude asi i nekde jinde nez ve sliznici - v nezralosti vajicek, v jejich spatnem deleni... proste problem nekde tam, kde se to zjisti az po punkci

kcvrcekz
25. črc 2012

@cilkaa 🙂 a jó já myslela, že si se ptala na ten Prednison. Beru ho už 6 den 1 piluli denně.To je těch 5mg nebo co . A jinak od včera jsem začla zobat 2x denně Estrimax.🙂 Kdy jdeš na ten ET v neděli?

1miska
25. črc 2012

@cilkaa ajo 🙂 tak u nas to vi kazdej 🙂 nejak to beru, ze je to jak to je 🙂 s tou průkazkou nevim, no... je dobre to tam mit napsane - jako tehulka ji nosis vsude s sebou, je to tva nova obcanka - stat se muze cokoliv, nekde na ulici zkolabujes - odvezou te do nemocnice, vytasi tvoji průkazku, udelaji nejake odbery proc jsi zkolabovala a hodnoty, ktere mas tim ze jsi po IVF a po stimulaci jsou jine v mnoha vecech nez po spontalni gravidite ....a nejednou nebudou vedet proc mas laborator posunutou...

cilkaa
25. črc 2012

@kcvrcekz ajo, takhle, také jeden denně už 6 dní- tak to jsi napřed- a všechno OK, krom toho oparu? Kdy jdeš na KET?
Já jdu na ET v neděli.

@1miska no právě bych tomu šanci dala, prvnímu IVF. Teďka když je už skoro dobrá a štelcl mi vždycky říká, hlavně ta struktura aby byla...

No je mi to jasný, že se to tam musí zaznamenat..ale všechny kámošky si tím vždycky listují a tak - no až to bude aktuální, tak to budu řešit...My jsme to nikomu neřekli, v mém okolí nikdo problém nemá a mně se to nechce s nikým řešit, kdo nemá vůbec ponětí o co jde... a rodině radši také ne, páč by si dělali starosti... já moc soukromí nevynáším ven, nikdy...

kcvrcekz
25. črc 2012

@cilkaa No jako zatím nic. A doufám, že ani nic nebude...🙂 Tedy až na to, že se mě prcík nepustí.🙂 No já ještě nevím kdy jdem. 2.8. jdu na UTZ a počítám, že tak 9.-11-8 bude KET. Raději bych tedy v pátek nebo ve čtvrtek. Ale uvidíme co mi řekne Dr.:.-) A jak tu píšeš o tom kdo to ví. U nás to ví skoro všichni. Nějak to netajíme. Tedy jen před určitými lidmi a to jen řeknem, že to zkoušíme..🙂

1miska
25. črc 2012

@kcvrcekz mame to taky - kdyz se nekdo zepta, jak to mame s mimcem, tak mu rekneme ze uz se mu nebranime 🙂 ale jinak tim ze jsem si plno odberu brala v praci, byla v praci na HSK, na DGL.... tak to tam vi plno lidi, neptaji se, jen kdyz mi berou na neco krev, nebo kdyz jdu v prubehu smeny na UZ tak se zeptaji jestli vse OK. A tim ze to vi lidi v praci to vi i rodice - nedavno byl rozhovor s jednou hereckou - ted nevim s kterou a ptali se ji co ona a deti - a odpovedela jim moc hezky - ted to nenapisu presne - "kdyz je vam 35 a jste tri roky manzele, tak si myslim ze otazky ohledne deti nejsou uplne vhodne" proste jednou vetou vystihla ze chteji a nejde to, tak at se ji na to neptaji... uplne mi mluvila z duse, prijde mi ze se lidi uz tak neptaji - po trech letech, kdyz je nam pres tricet, napred se ptali, ale asi pochopili, ze kdyz tri roky nic ze nekde bude problem.

cilkaa
25. črc 2012

@1miska no né, tak to my samo všem říkáme, že se snažíme a necháváme volný průběh a až to přijde, tak to přijde a takové ty kecy... Také se před holkama zmíním ohledně testů z genetiky a imunologie, že si necháváme dělat vyšetření.
Ale neříkám, že jsem na IVF (což ty zatím nejsi).

cilkaa
25. črc 2012

holky, tak mám z těch 11 vajíček (10 bylo zralých) oplodněných jen 6 😲 Ale tak důležité je, aby se drželi a bojovali minimálně jeden a ten se chytil... Mrazáčky při takovém počtu asi nebudou, ale musím doufat, že to vyjde těď...

mikula77
25. črc 2012

@cilkaa Stačí jedno a to pravý "pořádně statečný".Držím pěsti 😀

kacatka
25. črc 2012

Holky mám dotaz, byla z Vás některá v reprofitu na hysteroskopii? Můžete mi říct jak to probíhá? díky
@cilkaa Co se týká toho počtu oplodněných, tak to je krásné, zrovna včera jsem to řešila s Koudelkou, řekl, že aspoň v mém případě hrát na počet nebudem, důležitá je kvalita a má pravdu. Já sice měla ze 6 jen 3 zralá, ale všechna se oplodnila a vydržela, bohužel na mrazení nezbylo, hold to je výhoda či nevýhoda PK. Ale ty seš na dobré cestě, věř, že spermijka ten 4 den zabere a budeš mít i krásné mrazáčky 😉

kcvrcekz
25. črc 2012

@1miska No tak to u nás ví Bůh kde problém bude.....☹ Podle všech testů jsem já OK, ale měli jsme hoodně blbej spermiogram. Takže tam to je asi jedinej problém, ale pořád nechápu proč to nevyšlo poprvé a ani podruhé..☹

kcvrcekz
25. črc 2012

@cilkaa Uvidíš že se udrží dost sněhuláčků..🙂

bobulinka74
25. črc 2012

@drndapetka hurrááá 😵 😵 moc moc moc gratulujuuu, já to věděla!!! Tak pohodové těhulkování a ať se vše vyvíjí, jak má 🙂

bobulinka74
25. črc 2012

holky, jak tady čtu, že vás po ET bolí břicho jak na mens a třeba i zašpiníte, tak začínám mít depky. Já sice nemám moc čas se pozorovat, ale zatím necítím vůbec nic. Až na prsa, ale ta mě bolela už při stimulce. Řekněte, že se těhotní i bez příznaků, prosííím 😅 😀 😀

borufkam
25. črc 2012

@kacatka Ahoj, já byla na hysteroskopii. Na recepci podepíšeš souhlas k výkonu, pak Tě ubytujou na pokojíček, převlečeš se do pyžamka a počkáš až si pro Tebe přijdou a odvedou na sál. Tam Tě hezky uloží na lehátko, píchnou uspávačku a za chvilku o ničem nevíš. Potom se probudíš zpět na pokoji a přjde za Tebou dr, řekne jak to probíhalo a dopadlo. Cca 2 hodinky si poležíš, dostaneš zprávu a čajík a hurá domů 🙂

kacatka
25. črc 2012

@borufkam děkuji moc, teď aby to dobře dopadlo 🙂

borufkam
25. črc 2012

@kacatka držím palce 😉

haaappy
25. črc 2012

@bobulinka74 Abych Tě uklidnila, holčina co byla tenkrát se mnou na IVF, tak neměla vůbec žádné příznaky, nešpinila, asi 3 dny po ET byla na jakýmci pochodu cca 15 km, dala si velkou kofolu apod. a teď jí v postýlce vříská páreček 😵 Takže klid, mít i nemít příznaky je normální!! Byla z toho taky nesvá, já jsem krvácela, třetí holčina špinila a ona vůbec nic, tak měla taky strach, že to neklaplo a nakonec z nás na tom byla nejlíp 😀

mikula77
25. črc 2012

@bobulinka74 No jasně že to jde,a hlavně je nejlepší že nemáš čas se pozorovat,takže Ty ty příznaky mimo špinění máš,jenom je nepozoruješ,to je prostě naprosto jasná věc 😀 😀 .A nejlepší příznak sou prsa,protože už se chystá papání 😀 ! Hodně štěstí.

mikula77
25. črc 2012

@kacatka Jak říká Borfkam,hysterka nic není,jenom si schrupneš a mažeš domů,Pokud teda jdeš jen pro jistotu že je tam vše oukej,pokud jdeš s nějakým problémem,tak to potom vše záleží na tom,jaký výkon se provádí.Tak ať je vše oukej a v richtku 😀

kacatka
25. črc 2012

@mikula77 Děkuji 🙂 No doufám, že tam nic nebude. Je to jen pro jistotu, měla jsem 1 IVF a nepovedlo se, ale spíš byl problém v tom, že už 4 den po ET jsem měla několik hodin hrozný křeče, nebylo to jak u menses, pak to přešlo a dobrý, ale 8 den po ET jsem to dostala a dr. říkal, že je to příliš brzy, tak aby se něco nezanedbalo. A další věc je, že ten ET byl strašně obtížný, potil se doktor, můj přítel a já brečela jak želva, no hrůza ☹ . Tak si to při celkové bude chlapec nacvičovat 🙂

bobulinka74
25. črc 2012

@haaapy @mikula77 holky díky, už jsem klidnější 😀

misha83
25. črc 2012

@mikula77 Moc děkuji, jsi zlato. Já vím, že budeme dál bojovat. V září uvidíme, nechám si udělat odběr znovu na AMH, pokud to nějak moc klesne, vzdávám vlastní a jdeme do darovaných.
@1miska V které porodnici děláš? Já vím, děkuji za podporu, prostě bojovat nepřestaneme. A už čtu dál, že v bohunicích, tam jsem loni ležela po potratu a mimoděložním... Ale všichni se tam o mě moooc pěkně starali, je fakt, že moje tchýně je na jiné bohunické klinice vrchní sestra, tak se tam s nima znala.
@bobulinka74 Vůbec se nestresuj, že nemáš příznaky, já teď měla prsa o číslo větší, břicho mě bolelo a nic z toho. Vše jsem to měla z utrogestanu.

Jinak u nás to nejbližší okolí ví, rodina i přátelé a i v práci ti nejbližší. Hodně to prasklo loni, když jsem skončila v nemocnici. Ale všichni nás moc podporují, v práci mi vychází vstříc, jsem ráda, že to ví.

kcvrcekz
25. črc 2012

Holky jak platíte v RF? Hotově nebo převodem?

dadakin
25. črc 2012

@kcvrcekz platím převodem po ET

bobulinka74
25. črc 2012

tak jsem to, holky, asi zakřikla a teď jsem zašpinila, jestli to tak můžu nazvat, byly to takové hnědé flíčky v utrogestanu. 😖

misha83
26. črc 2012

@kcvrcekz Kartou po ET.
@bobulinka74 To určitě nic není, hlavně klid, ale já vím, že to se mi to říká. Myslím moooc na tebe. 🙂

bobulinka74
26. črc 2012

@misha83 děkuji, jsi zlatíčko. No já už týden testuju ten pregnyl, drží se mě straašně dlouho, ☹, sviňa jedna 😀, i dneska tam je čárka 😕 😲 a zdá se mi silnější, než včera, čekám na zaschnutí, ať můžu porovnat.

haaappy
26. črc 2012

Ahoj holky, tak my nic, jedu další kolo a příští pátek jdu na UTZ. Jsem už i objednaná k Machačovi, ale mají volno až ke konci srpna, měl prý teď 3 týdny dovču. Všechno to u nás směřuje koncem září na minimálku. Aspoň se to (snad) nějak pohne. Do té doby jedu svou klasiku - vínko, mateří kašička, Mojžíška, kontryhel 😀

Všem snažilkám, stimulantkám, čekatelkám a těhulkám držím pěstičky, už se tak trochu přestávám orientovat 😅
Přeju prima den

mikula77
26. črc 2012

@bobulinka74 To teda nebude Pregnyl,kdepak,a to zašpinění k tomu.........držím,držím, nepouštím pěsti 😀 A kdy máš vůbec testovat oficielně?