Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

1miska
29. srp 2013

@misha83
@ivcacig
@olousek35 ahojte holky, můj názor je ten, ze je uplne jedno kde rodite, všude můžete narazit na voly i super lidi - jak doktory, tak porodni asistentky, tak detske sestricce, je to o nahode kdo zrovna slouží, jak jde porod.... ja budu rodit u nas v bohunicich, protože to tam zna. Každý se me pta s kym jsem si to tam domluvila a ja vsem rikam, ze s nikym.... kdo tam bude ten tam bude. Můj názor je ten, ze když ma porod jit hezky, tak proste jde a když se ma něco posrat, tak se to posere at je u toho kdokoliv 🙂 🙂 Tim myslim spontalni porod, kdybych rodila cisarem planovane v ten a ten den, tak bych si asi operatéra domluvila, ale jinak nic nedomlouvam a neresim - jen se hooodne bojim 🙂 protože mi dela zle i odber krve u sebe a musim u nej vždy lezet 🙂

misha83
29. srp 2013

@1miska ja mam podobny nazor. Navic spontanni porod si clovek moc nenaplanuje.

ivcacig
30. srp 2013

@olousek35 já už žádánku měla od doktorky aby to vše udělali dříve kvůli poslední katastrofě a prenatal mi to neudělal a já to ani nevěděla. Doktorka byla naštvaná. Triple testy už jsem měla mít dávno za sebou, proto to dělali nyní. Vyloženě na té žádance žádala o dřívější provedení kvůli tomu posledku.

zelena_zirafka
30. srp 2013

Ahoj všem, jsem tu nová. Dneska jsem začla píchat menopur, je to moje první ivf v Reprofitu. Předtím jsem mívala gonal, takže pro mě příprava menopuru byla dost velký šok a vůbec se mi to nedařilo. Střepy z ampulky všude, ve stříkačce kupa pěny. Která jste měla menopur, jak rychle jste se dostaly do cviku? Nebo vám to šlo hned od ruky a já jsem levá? 😉

olousek35
30. srp 2013

@zelena_zirafka neboj, to se za pár dní poddá. Já měla v prvním pokusu fostimon, taky se natahoval do stříkačky. 😉

1miska
30. srp 2013

@zelena_zirafka jasne neboj 🙂 ja jsem zdravotni sestra, ale při tom když jsem to chystala sobe, tak jsem první uplne vycejbrala jak mi to neslo a pak hrozne resila jestli pichnout další nebo ne 🙂 takze neboj to bude dobře a hlavne urcite uvidíš brzo výsledek - nam po prvním pokusu v reprofitu s menopurem uz kope holcicka v brisku, takze i když pichani a redeni nejde, tak to bude urcite OK 🙂

mimika1973
30. srp 2013

@1miska ahoj, jeda tebe se podarilo v RF miminko? 🙂
mala si tiez ivf soft? aku liecbu a davky si mala? kolko vajok a embryjok? s PK blastocystiky? aj mrazaciky mate?
My sme po 1 ivf soft no nevyslo nam to tedka! 😒 Vkladali nam CM a EB, ale neuchytili sa, no co uz, nabuduce hadam bude lip! 🙂

1miska
30. srp 2013

@mimika1973 jj, podarilo se nam nase první klasicke IVF hrazene pojistovnou - stimulovala jsem Menopurem, odebrali 10 vajíček, 8 bylo zralych a všechny se vyvijeli, jednu hatchujici blastocystu zavedli (ta ted kope) a dve mame v mrazacku 🙂 byla jsem tam moc spokojena s prisupem a hlavne výsledkem 🙂 a chodim tam porad - ted jako tehule do poradny 🙂 a měli jsme PK a ICSI

mimika1973
30. srp 2013

@1miska a spermogram mate ok? my mame astenoteratozoospermiu 😒
À le tiez ISCI robili.
Aha, tak si nemala soft potom len klasiku, 2 ci 3 ampulky menopuru?
Bez clostylu, ze?
A ku ktoremu dokimu tam chodis? ja mnela Stelcla, je moc fajn a taky jsem spokojena tam.
Tak gratulka k holcicke 🙂

1miska
30. srp 2013

@mimika1973 ke stelclovi, menopuru 2 amp a uplne stacilo 🙂

zelena_zirafka
31. srp 2013

@1miska Dík. Taky si říkám, když kus vycejprám, zda je to eště ok... Dneska se mnou ředil manžel a už bylo aspoň míň pěny ve stříkačce. 🙂 Ale je to boj, zlatej gonal, ten byl bez práce a bez vedlejších účinků, z menopuru mě bolí hlava. :-/ Doufám, že to přejde, že si na to tělo zvykne.

kvetiv
1. zář 2013

Ahojte, má někdo za sebou NATIV? Za jak dlouho se vám zadařilo?Byla jsem dnes na punkci folikulu, ale bohužel vajíčko nabylo ☹ Příští měsíc stejný postup...a tak pořád dokola...prý až do zblbnutí...má někdo povzbuzující zkušenost?
Jinak přístup a všichni na klinice zatím na jedničku podtrženou!!!

beruskaevuska1
1. zář 2013

kdo chodíte k dr. koudelkovi. prosím ozvěte se. díky. jinak mě čeká KET. máte nápad na očištění organismu.

zelena_zirafka
1. zář 2013

@beruskaevuska1 na pořádný očištění to chce několik měsíců, buď třeba u energy, u jonáše... chce to najít někoho, kdo ti bude sedět a připraví ti bylinky na míru

olousek35
1. zář 2013

@beruskaevuska1 já vděčím Koudelkovi za obě těhotenství.

kacatka
2. zář 2013

@beruskaevuska1 Také vděčíme Mudr. Koudelkovi za syna Honzíka 😉 A ještě u něj máme 2 sourozence 🙂

beruskaevuska1
2. zář 2013

@zelena_zirafka v říjnu jdu na KET. jestli se nezadaří tak na ÍVF číslo 2. bohužel nemám možnost měsíce dělat jen očistné kůry......... bylinkám věřím, ale vím, že to chce měsíce a měsíce. já piji čaje průběžné pořád, ale ne zelené, černé a silné, klasické ovocné, bylinkové, sáčkové, sypané.........

beruskaevuska1
2. zář 2013

@olousek35

@kacatka tak to vám oběma moc přeji. první ivf se nezadařila. naše 2 embrya se neuchytili. ted v říjnu bude KET, máme dvě embryjka zamražené. snad to vyjde pokud ne, tak IVF číslo 2..... jen je člověk smutný, že to nevyšlo. krevní testy na HCG jsem absolvovala minulý týden, je to pro mě čerstvá informace. tento týden navíc narkoza, hysteroskopie, dilatace hrdla.......... odpočívám, snažím se načerpat síly, počítám s tím i mi to řekli že příští týden se vrátím do práce. hysteroskopie bude ve čtvrtek 5. září......... a pak do práce. po měsíci je to zvláštní.......

kacatka
2. zář 2013

@beruskaevuska1 každá jsme si tímto náročným procesem prošli. Příště to jistě vyjde. Držím palečky 😉

beruskaevuska1
2. zář 2013

@kacatka já vím, sice máme za sebou dva roky snažení. jsou páry, co se snaží déle. jsme s mužem zdraví a v CARu - v reprofitu nám řeknou že jedinou naší šancí na dítě je IVF. to je šok, ze kterého se člověk potřebuje vzpamatovat a pak jde od IVF lebo nic jiného není cesta k miminku.

kacatka
2. zář 2013

@beruskaevuska1 taky jsme se vzpamatovávali ze šoku dosti dlouho. Nemohla jsem pochopit proč zrovna my. Naštěstí v reprofitu zjistili kde je problém a teď máme Honzíka ležícího v postýlce 😉 Ale cesta to lehká nebyla. Náš první pokus katastrofa, jen 6 vajíček, prakticky všechna nekvalitní, myslela jsme, že se mi hroutí život, potom 3 měsíce pauza a příprava na 2 IVF, detoxikace organismu, změna životního stylu atd... Nevím jestli i to mělo na to vliv, ale 2 pokus 21 vajíček, přes PK vydržely 3. Pak následoval transfer a po zjištění pozitivního testu hyparstimulák a další šok. Vše jsme ale překonali a vyšlo to. A jistě to vyjde i Tobě 😉 Jen se musí myslet pozitivně 🙂

beruskaevuska1
2. zář 2013

já do reprofitu přišla s komplet vyšetřeními - jako alergik, astmatik chodím i na imulogii takže u mě v reprofitu řekli že jsme zdraví ale bez ivf mimi nebude. ani iui pro nás není vhodné. při OPU jsem měla odebraných 11 vajíček, po PK nakonec vhodná k transferu 4, dvě zavedli ted v srpnu, dvě máme zamražená - a budou se hodit na KET. jím zdravě, sportuju atd. to já dělám pro sebe samotnou. ráda plavu, takže chodívám do akvaparků v zimě a v létě soukromý bazén u domečku, který čistíme...... pozitivně myslíme, jen manžel si dělá legraci, že jeho kamarádi posílají do školy vnoučata a on zatím nemá ani děti. manželovi je přes 40 roků. jeden manželův kamarád je ve 45 letech pradědeček - v 15 měl dítě on, jeho syn i vnuk. vím, že je to extrém, ale i když se tomu zasměje, tak mu dochází, že až budou děti maturovat a chodit na vysokou, bude mu necelých 70 roků.

mimika1973
2. zář 2013

@beruskaevuska1 ahoj, aj my chodime do RF! 🙂
Vkladali ti blastocysty? HB alebo XB ci ine? a nepovedlo se to tedka? ked uz pises o KETu?

mimika1973
2. zář 2013

@kacatka ahoj a mneli ste ivf soft? ked si mala az 21 vajicek? byla si na clostylu, menopuru? ci ine? a ake davky si mnela ked tak vela vyprodukujes? ktoreho doktore si tam mnela? ja jsem u stelcla 🙂

kacatka
2. zář 2013

@mimika1973 Ahoj, byla jsem u Koudelky, zlatý člověk 🙂 První pokus jsem měla menopur-u mě na nic a druhý pokus puregon a krásná reakce 🙂

beruskaevuska1
2. zář 2013

@mimika1973 něco jsem napsala do zprávy. ano, měla jsem deset dní menopur, tři ampulky smíchat každé ráno a píchnout si do bříška, pak pregnyl - injekce a orgalutran injekce. je to už tři týdny co bylo ET, krevní testy HCG negativní, hodnota velmi malá. ultrazvuk ukázal, že embrya se neuchytila. můj ošetřující je dr. koudelka. dr. štecl dělal u mě OPU, dr. otevřel mi dělal ET. měla jsem 11 vajíček, ne 21. to jsem nepsala. ano, na říjen se plánuje KET zamražených embryí.

beruskaevuska1
2. zář 2013

@mimika1973 promin, moc se omlouvám. těch 21 vajíček nebylo na mě. kamarádce řekl přítel, když jí při opu odebrali cca 17 vajíček, že je plodná jak slepička. ale 21 vajíček, to je velice slušné. dle matematické dělení cca třetina z odebraných vajíček při opu je vhodná pro transfer pro oplodnění. u mě to ze začátku vypadalo na 5 -6 vhodných embryí pro transfer.. i za 4 mě doktoři pochválili. po clostylu jsem měla i 4 -5 folikulů, když jsem byla na ultrazvuku ovulace. doktoři se báli, že by se mohly zadařit i trojčátka............ a zatím ivf nevyšlo, čeká nás ket atd. člověk míní život mění. ted jsem někde četla dobré srovnání. jsou ženy, které plodí a rodí děti jako jabloně mají jablíčka, samy od sebe, některé ženy se na mimi nadřou. i sedm deset roků snažení, s takovými páry se člověk setkává............ deset roků mi přijde fakt dlouho a pořád nic.

beruskaevuska1
2. zář 2013

@kacatka takže druhý pokus s puregonem byl úspěšný a podařilo se mimi? něco mi před ket dají. dnes si jdu koupit vitamíny pro těhulky, listovou kyselinu, bonbony na pálení žáhy, to mě trápí už tři týdny a ne ne odejít. pastilky používám, citron, citronovou štávu, kde co jsem vyzkoušela, výsledek, hodku dvě pokoj, pak návrat k pálení žáhy........ nějak mě nechce opustit. tak si jdu pro lízátka. vyzkouším i je.

mimika1973
2. zář 2013

@beruskaevuska1 a kolko sa snazite?
my 7 let a je to uz dlouho veru. 😒
Ty si mala len ten menopur, bez clostylu na posledni stimulaci? ten clostyl byl predtym?
ja nevim proc to oni miesaju, clostyl a injekcie. Som si myslela, ze na soft staci len slabsi injekcie, ale davaju systematicky aj clostyl, a neviem ako to spolu ucinkuje, kedze clostyl vela vajicok neurobi, vseobecne, ne?

beruskaevuska1
2. zář 2013

clostyl jsem brala od března do května, doktoři mi nabídli domácí snažení. v červnu jsme měli s mužem svatbu, tak nás nechtěli stresovat v období před svatbou ivf a měsíc po svatbě hurá naklusat do reprofitu pro léky a injekce. clostyl se dává před IVF. to nevím, nikdo mi to neřekl, ani doktoři ani holky co mají podobný osud jako já. my se snažíme dva roky a tři měsíce............. na jednu stranu to není dlouho, ale za tu dobu se už podařilo tolik věcí a člověk toho tolik zažil a tohle pořád nic a nic. mě clostyl od března do května s ničím nemíchali. měla jsem dávku clostíku 1-0-1 pět dní po sobě a reagovala jsem krásně.......... doktoři se fakt snaží člověka uklidnit, že na léky a léčbu reaguji uplně ukázkově. věřím, že mají náročnější případy. mě dají lék a zareaguji jak chtějí, očekávají......... i těch 11 vajíček při opu je prý dobrý počet, ani málo ani moc.